Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 3 - мнения и отзиви

Samsung представи умния си часовник Galaxy Watch3 през август, а от известно време има слухове свързани с неговия наследник - Galaxy Watch4 и Galaxy Watch Active4.

https://mobilebulgaria.com/news/mozhe-da...chakvanoto

 
Цитирай
Аксесоари

Явно затова пуснаха промоция на старите модели, да поразчистят преди новите. Интересното е, че не се отказват от Актив модела, което за мен е добра новина.
Цитирай

Ако действително заложат на Wear OS, тогава очаквам още по-кошмарен живот на батерията. По-добрият вариант според мен е да си доразвиват Тизена, да оптимизират батерията в посока към по-голяма автономност и най-вече да има пълна съвместимост на всички марки телефони с андроид и ios с техните часовници.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Здравейте,
До сега не съм ползвала смарт часовник, но съм решила скоро да си купя и се колебая между Samsung Galaxy Watch Active 2 и Samsung Galaxy Watch 3, съответно 40 мм и 41 мм.
Питането ми е към хората, които ползват или са ползвали или двата модела към днешна дата дали си заслужава покупката на Active 2 или да взема по-новия модел? Четох тези дни и статия, че се очаква през лятото да има нови модели смарт часовници от Samsung. 
Колегата @tonus беше писал преди време, че малко съжалява за смяната на Active 2 с Watch 3, но дали все още е така?

Предварително благодаря.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2021-03-12, 20:15:40)NaniG написа:  Здравейте,
До сега не съм ползвала смарт часовник, но съм решила скоро да си купя и се колебая между Samsung Galaxy Watch Active 2 и Samsung Galaxy Watch 3, съответно 40 мм и 41 мм.
Питането ми е към хората, които ползват или са ползвали или двата модела към днешна дата дали си заслужава покупката на Active 2 или да взема по-новия модел? Четох тези дни и статия, че се очаква през лятото да има нови модели смарт часовници от Samsung. 
Колегата @tonus беше писал преди време, че малко съжалява за смяната на Active 2 с Watch 3, но дали все още е така?

Предварително благодаря.


За какво ще се ползва часовника ?
Фитнес гривна ,ще се мери редовно кръвно, пулс ...?
Ако ти трябва нова дранкулка Smile сега е момента за новият умен часовник!

Като цяло бих те посъветвал да изчакаш!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2021-03-12, 21:13:14)Compare написа:  За какво ще се ползва часовника ?
Фитнес гривна ,ще се мери редовно кръвно, пулс ...?
Ако ти трябва нова дранкулка Smile сега е момента за новият умен часовник!

Като цяло бих те посъветвал да изчакаш!

Ще се мери редовно кръвно, пулс и ще се следи съня. Основно май тези неща.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Доколкото съм чел, hardware на двата часовника е почти еднакъв като изключим, че SGW3 има малко повече РАМ, но не мисля, че това ще се отрази твърде много на работата на часовника.

Аз съм със SGWA2 и бих казал, че съм доволен.
Цитирай

Малко ревю:
От 20 дни имам Watch 3 LTE и като цяло съм доволен от него , като с нищо не превъзхожда предишния ми Gear S 3 Frontier.
Батерията се държи добре 3- 4дни (с изключен AOD).
Отиваме на поддръжката на e-sim теоретично добре, но в БГ неприложимо!
Часовника е купен от Мтел там не предлагат услугата прехвърляне на e-sim от телефона искат оттделна карта да се активира (безмислено). Идеята е да си прехвърлиш вече активираната ти в телефона e-sim карта на часовника докато си във фитнеса или където решиш да си без телефона, но не и без връзка със света. Ако бъркам нека някой който има LTE и го ползва да драсне един ред.
Отивам на сензора за Кръвно налягане-
от около месец и нещо и във версийте за БГ вече е активно туй ти "измерване", но да се спрем защо е измама. Имам високо кръвно налягане, което компенсирам с хапче и следене на домашен апарат OMRON, който безпогрешно отмерва кога не съм взимал поредното хапче-веднага показва високи стойности. Връщаме се на часовника за да се ползва това приложение е необходимо чрез софтуер на телефона и апарата ви за кръвно у дома да калибрирате часовника, дотук добре, след това калибриране часовника показва колкото и апарата, но в рамките на стойностите който при калибрирането е получил +/– 5-10 mmHG. Или на практика след ден -два или часове ако вашето кръвно се повиши или намалее часовника ще ви покаже стойности около тези по време на калибрирането (+/– 10) което обезсмисля измерването през него. Точността бяга заради някакви си алгоритми които часовника приема за стойности по време на калибрирането и вашата китка. Ако имате сравнително постоянно еднакви стойности на кръвното тогава часовника ще е приблизително точен, но каква е ползата ако вие сте с виоко и ви трябва постоянен контрол-реален. Пак да спомена часовника е перфектен с другите си опции екран, батерия, изработка,но голямата разлика между модел който е на 4 години е именно това което не може да измери правилно (кръвно налягане), като стойностите са с огромна разлика от реалното (например калибрирани стойности около 135/78 той показва +/– 10, а реално апарата за кървно показва 155/90???) Отново пиша, ако някой има други наблюдения за гореописаните ми недоумения като уж новото в новия Watch 3 е само поредния измамен трик, което не би трябвало да ви касае ако гоните само визия без функционалност.
Цитирай

Предлагат услугата, казва се A1 Extra SIM:

https://www.a1.bg/pomosht-a1-extra-sim
https://www.a1.bg/medien-tsentar-informa...ck_id/2809

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Аз съм с А1 Extra sim и си я ползвам услугата. Номера на телефона и в часовника са ми едни и същи. Плаща се допълнително, в зависимост дали искаш да използваш допълнителната карта само за разговори или и за Интернет, но е нещо символично. На телефона съм с нормална сим карта, а на часовника с Е-sim. Не знам защо така са ти казали в А1, явно е бил някой, който не разбира. Или другия вариант е да не може да имаш 2 e-sim карти.... Питай пак конкретно за тази услуга - А1 Extra Sim.
Цитирай

Steve това не е опция. Идеята на e-sim е друга не е клониране на карта. 
https://www.youtube.com/watch?v=wYUsG4KY...bilitypass

https://www.youtube.com/watch?v=Q4jSjwUD...eutschland

Ако си извън Европа и сканираш QR код на предплатена карта в Китай, моментално минаваш на нея след това по обратния път сканираш твоята в Европа (не пипаш физичаски слота за карти). И изстрелваш плана на часовника . който поема плана ти, а телефона в хотела.
Цитирай

Това важи и за A1 esim.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

@beby78, имам eSim, която се активира с QR код предоставен от А1 България. Съшата е вързана към телефона, но реално е допълнителна Sim карта, клонирана към моя номер. Казват, че ако не е с допълнителна Sim карта то основната, която е в телефона, ако бъде прехвърлена към часовника, ще стане неизползваема в телефона. Доплащам 1 лев за услугата.

Относно кръвното налягане. При мен засега отчита добре. При мен се появява повишаване в долната граница понякога. Когато калибрирах часовника нямах повишение в долната граница, но преди няколко дена като ми се замая глават веднага си измерих кръвното през часовника и ми показа повишена долна граница. Други експрименти, които си правих са да дам часовника на двама приятели, единия с високо кръвно, а другия с нормално. И на двамата даде различни показания спрямо кръвното им, т.е. на този който е с високо кръвно - показа високо, а на другия - нормалното му кръвно. Експеримента беше направен в рамките на 5 минути.
Цитирай

Някой знае ли дали зарядното на Galaxy Watch3 45мм. и Galaxy Watch Active2 са взаимозаменяеми?

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай

Да. Едно също зарядно може да се ползва и за двата часовника.

1916 
Цитирай

От днес съм с Galaxy Watch 3 Mystic Bronze 41mm LTE.
Заряда беше 15% и го включих да се зарежда.
Първото зареждане има ли значение колко време да е или като се зареди да го махам от зарядното?

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Честито!! Smile
Със здраве и щастие да го полваш!
Моя го оставих да се зареди до 100% !
Предполагам няма кой знае какво значение .

Call Recorder и Samsung Galaxy Watch 3 някой ползва ли?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте,

Някой може ли да сподели при входящо повикване и при включени и блутуд слушалки, ако се вдигне от часовника, дали разговора се осъществява през слушалките и при коя версия на Андроид? Преди бях с Galaxy S8 и разговора ставаше през слушалките, но снених смартфона на Xiaomi и разговора става през часовника вместо през вкл. слушалки.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай

Здравейте,

Вече няколко дни използвам часовника. Батерията държи 2 дни. Предвид, че меренето на пулс е пуснато постоянно и все пак това е LTE версията, мисля че е добре.
Разбира се, можеше да е малко по-голяма батерията, за да издържа повече, но на мен ми се струва добре.
Правя уточнение, че нямам база за сравнение, тъй като ми е първи смарт часовник.
Като цяло съм доволна от покупката.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2021-04-19, 19:35:05)liya123 написа:  Здравейте,

Някой може ли да сподели при входящо повикване и при включени и блутуд слушалки, ако се вдигне от часовника, дали разговора се осъществява през слушалките и при коя версия на Андроид? Преди бях с Galaxy S8 и разговора ставаше през слушалките, но снених смартфона на Xiaomi и разговора става през часовника вместо през вкл. слушалки.

В колата с аудиото, вдигам през часовника и се прехвърля . Но съм със Самсунг.
Цитирай

Изключи постоянното мерене на пулс и живота на батерията ще се увеличи с 1 ден. В случай, че го изключиш, пулса ще ти бъде измерван през 10 мин., което е достатъчно според мен. Ако използваш черен циферблат, живота на батерията ще се увеличи с още 1 ден. Правих си експерименти няколко пъти и успявам да докарам 4 дена без да зареждам часовника.
Цитирай

(2021-04-20, 19:29:42)sapiora написа:  Изключи постоянното мерене на пулс и живота на батерията ще се увеличи с 1 ден. В случай, че го изключиш, пулса ще ти бъде измерван през 10 мин., което е достатъчно според мен. Ако използваш черен циферблат, живота на батерията ще се увеличи с още 1 ден. Правих си експерименти няколко пъти и успявам да докарам 4 дена без да зареждам часовника.

Ами всъщност аз съм го настроила да мери пулса през 10 минути. Иначе съм със стандартния циферблат, с който взех часовника.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Има актуализация на софтуера,ще видим има ли подобрение !

Motorola Xoom, HTC u11
Цитирай

Здравейте,
От скоро съм с комбинация от устройства samsung galaxy watch 3 и samsung galaxy s20 5g. Като цяло съм доволен като изключим разочарованието ми относно невъзможността да използвам часовника самостоятелно чрез esim карта. ползвам услугите на А1 и предлаганата от тях екстра сим не става за нищо оказа се че дори и да активирам екстра сима на часовника в момента който той изгуби блутут връзката си с телефона губи и обхват с мрежата на А1. Преди време имах клонирана сим в колата която си работеше паралелно с телефона но в случая нямам слот за карта в часовника. 
Чудя се дали другите оператори предлагат услуга с която би могло да се получи ползването на часовника като независимо устройство ?
Цитирай

Часовника ти поддържа есим, активирал си екстрасим услугата на А1(плащаш допълнително левче за разговори или 5 лв за интернет) и часовника ти пак се разкача от мрежата на А1 при прекъсване на блутут връзката с телефона....това искаш да кажеш, че нещо не се разбира?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)