Анкета: Какъв вид пералня използвате у дома? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Пералня с предно зареждане
78.79%
26
78.79%
Пералня с горно зареждане
6.06%
2
6.06%
Пералня със сушилня
15.15%
5
15.15%
Друг вид пералня
0%
0
0%
Нямам пералня у дома
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв вид пералня използвате у дома?
#1

[Изображение: banner.jpg]

Какъв вид пералня използвате у дома?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се, че с предно! С горното не е практично за мен - не мога да слагам нищо върху нея. Сушилнята ми е отделен електроуред.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

Не знам откъде се разбира, но ... ползвам пералня с предно зареждане!
Пералня с горно зареждане има един голям плюс - барабана лагерува от двете страни, но има и много минуси.
При комбиниран уред - никога не може да се пере пълен капацитет и после да се суши същото количество.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Взех умна пералня на Самсунг, ама не е много умна. С тъч бутони, което е огромна глупост и със заключване на бутоните, но не и на пускането и спирането, което е още по-голяма глупост. От приложението може да се пускат предефинирани програми, но жената се оплаква, че не може да пусне същите, които се пускат от пералнята. Не може да се добави сушене от приложението, ако пералнята е приключила с пране.

Общо взето очаквах много повече смарт, ама е тъпа като Сири.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Когато си търсих пералня, ми казаха: ако искаш да нямаш пералня(да виси по сервизите), вземи си цан цун😀! Не че не можеше да ми я продаде.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

С предно зареждане, Бош.
Цитирай
#7

(2024-04-14, 22:06:57)pepy1 написа:  Когато си търсих пералня, ми казаха: ако искаш да нямаш пералня(да виси по сервизите), вземи си цан цун! Не че не можеше да ми я продаде.
За изпирането нямам забележки, с малко дете сме и сме доволни, като се пере по няколко пъти на ден. Ще видим колко ще издържи. Бъбъл технологията е добра. Като пералня нямам забележки за момента. По-скоро очаквах наистина смарт интеграция в цялата екосистема и най-вече да я командване от приложението, а се оказа nice to have и всичко от копчетата на пералнята, а през приложението - ограничено ползване. Очаквах да има ъпдейти на пералнята и да се добавят/подобряват разни липса, ама... ядец. Общо взето си я ползваме все едно не е смарт, с което се губи целия ефект и маркетинг.

Както о да е, има много какво да се желае. Имам и климатик на Самсунг, пак с идеята да всичко да се управлява от едно място, да имам рутини и смарт сценарии... действителността е доста по-различна от очакваното. Както уреди са си ОК, но смарт частта ме разочарова. Очаквах много повече. Надеждата ми е Apple да не влизат в бизнеса с хоум апплайънс, че тогава ще Самсунг ще ги последват, каквито са безпаметни копировачи и ще заключват уредите към фирмен прах за пране и прочие тъпотии... Big Grin

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • vladofena
Цитирай
#8

AEG, BOSCH или ако има финанси най добре на MIele, но някой по стар модел, та дори и втора ръка да е! Аз ползвам AEG.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай
#9

Взех Smart пералня със сушилня на HAIER и мога да кажа, че съм доволен от нея. Предварително съм запознат с компромиса в килограмите пране спрямо изсушаване. Smart опциите ѝ никак не са зле според мен.
Когато не е в режима Smart, тогава през приложението на Haier може само да се наблюдава статуса на пералнята, а именно каква програма точно изпълнява в момента, пране, плакнене, центрофугира ли, колко време остава до края на цикъла и така нататък.
Докато когато е в режим Smart, може да се настройват много програми през приложението от телефона, да се коригират, добавят заданията по тях и една от най-полезните опции за мен беше тази, но за съжаление за момента я отрязаха в приложението, но се надявам с бъдещи актуализация отново да я включат, след снимка на етикет на дадена дреха, софтуера избира най-подходящата програма за изпиране на дрехите, според това дрехите какви температури, забрани или не имат на етикета си, така можеше предварително да се запаметят конкретен брой етикети на група от дрехи с подобни изисквания и при следващо пране просто се посочва коя от програмите да изпълнява и пералнята пере според предварително запаметените данни от етикетите.
Наистина се надявам с бъдещи актуализации да я възстановят и тази възможност.
Доволен съм от пералнята, има внушителен вид, голяма предна вратичка сравнително затъмнена, но с подсветка вътре в барабана, което допълнително спомага за един комфорт при употребата ѝ.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#10

Миналата година се наложи да сменям пералнята, защото старата се разтрака, а техниците по телефона не ми даваха надежда, че след като ремонтират барабана ще може да си работи нормално (дълго време след ремонта имам предвид) и си взех Bosch: https://www.bosch-home.bg/bg/mkt-product/WAN24064BY
Работи много тихо (за разлика от предишната) и единствено при центрофужене се чува по-шумна, но през останалото време дори ходя да проверявам дали не е спряла, защото не се чува даже като върти прането и си мисля, че е приключила Lol
Доволен съм, че има и добавена гаранцията и така вече ще важи 5 години, а не само стандартните 2 години.
Единствен недостатък е, че тежи като човек направо (68 кг. разопакована) , а трябваше да я прекараме над барплот (около метър и половина височина).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

То това като малко прасенце бе братче Big Grin

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай
#12

Викам да видим какво е това дето всички се прехласват и взех нова Миеле, пере добре що-горе, далеч е от перфектна. Не е безшумна. Кой каза тежест, тежи 90кгSmile.
Тъщата има старо АЕГ, пере абсолютно еднакво. Казаха ми, че не се драска в магазина, не че ми е важно, преместих я няколко пъти за почистване зад нея, вече се одраскаSmile.
Държи уж 30г, аз сменям пералня веднъж на 7-8г защото вече има нови технологии, така, че не ми пука особено.
Като цяло са напълно безсмислено хвърлени пари. За цената която дадох щях да взема поне 3 перални. Не се оплаквам споделям, не очаквах и чудеса, обикновено прехвалените фирми са еднакви само името е важно. За справка жената и до ден днешен ми трие сол на главата, че дадох толкова пари за пералня без да се посъветвам с неяSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

И при Miele се случва чат-пат да сдаде багажа след като изтече гаранцията , и после ремонта е чудо , дали да я ремонтираш или да купиш нова.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#14

Miele се взима ако ще се пуска всеки ден по 5 пъти , тоест малък хотел , къща за гости , детска градина или нещо подобно. За момента AEG осма или девета серия са разумния компромис цена/качество , особено ако се вземе с 5 години гаранция (10 на инвертора).
Цитирай
#15

Имам Gorenje ,словенска сглобка,вече пет години си бачка без никакъв проблем....
Нормално семейно натоварване....

Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladodimitrov69 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#16

LG комбинирано - пералня и сушилня. Добре си работи, смарт е уж, но рядко ползвам приложението, най-вече за даунлоуд на цикли и да следя кога е за почистване на барабана.

HONOR Magic5 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

Ползваме пералня с горно зареждане AEG 7 серия, кухненския ни кът е малка и пасна буквално като по поръчка, само 1 см има свободна към стената, така че е идеално решение за малки кухни, сетих се за още един плюс, като се слагат и вадят дрехите не се навеждаш а го правим прави, много е удобна.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#18

(2024-04-15, 18:51:23)whitehart написа:  LG комбинирано - пералня и сушилня. Добре си работи, смарт е уж, но рядко ползвам приложението, най-вече за даунлоуд на цикли и да следя кога е за почистване на барабана.

HONOR Magic5 Pro

Я кажи - като почистиш барабана, как нулираш брояча?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#19

Зануси със сушилня, закупена наскоро през 1995 г за инфлационните 1 000 000 лв. Досега е сменяно по нея помпа за източване (миналата година).

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

(2024-04-15, 22:58:11)alexbg67 написа:  Зануси със сушилня, закупена наскоро през 1995 г за инфлационните 1 000 000 лв. Досега е сменяно по нея помпа за източване (миналата година).
Дал си 15 000$ за пералня?!?
По темата - ползвам и с горно и с предно зареждане, тази с горно е по-шумна и през три години ѝ сменям фланците на барабана защото изгниват.
Цитирай
#21

(2024-04-15, 22:58:11)alexbg67 написа:  Зануси със сушилня, закупена наскоро през 1995 г за инфлационните 1 000 000 лв.
(2024-04-16, 19:43:57)megatone написа:  Дал си 15 000$ за пералня?!?

Декември 1994 година - 1 долар беше около 30 лева!
Indesit без сушилня струваше 800-900 долара, със сушилня - малко повече. Но не повече от 1200.
Зануси бяха на по-скъпи, но не чак 1 милион!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

ГолЕми сте математици, идваше на 1000 ДМ, пък датата точно е някъде на фактурата, която съответно едва ли е налична...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

Ето го и продължението на тази анкета: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104805 На коя марка залагате при избора на пералня за дома?

След анкетата за "Какъв вид кафемашина предпочитате за кафе у дома?" https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104776 реших да направя и други свързани с домашни потреби като тази за видовете перални. 

Тук има и една за климатици от лятото https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104124 На коя марка залагате при избора на климатик за дома?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

Хаха запенихте се за една 30 годишна пералня.
Верно, че вече в света на смартфоните няма нищо ново щом почнахме да говорим за перални.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67, jhoro
Цитирай
#25

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104833 - Според Вас надценана ли е марката Miele за перални? - Анкета
Още едно допълнение.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)