Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея
#76

Smile Вие нещо сте луди!
Как очаквате на ЛЦД екран да има равномерна подсветка?
Как очаквате от тази технология да вади абсолютно черен цвят?
Ако някой успее да направи такъв дисплей с липсата на горните два недостатъка ще получи нобелова награда. Аз имам допир до профи монитори със същата технология и там на 95% са са справили производителите с нещата на такъв монитор под 2500 лв. не можеш да докоснеш.
Амоледите също имат доста кусури, прегарят, по-бързо се изхабяват и дават прекалено наситени цветове но пък за сметка на това имат идеално черно. В днешния свят с днешните технологии пълно щастие няма. Това с неравномерната подсветка никой няма да Ви го признае за дефект ако действително не се касае за нещо фрапиращо и забелязващо се и на различно от черен фон. Аз също до сега не съм имал ЛЦД с абсолютно равномерна подстветка. На лаптопа ми смениха дисплея заради дефект и ми сложиха оригинална матрица без дефект но пък с по-неравномерна подсветка от дефектиралата матрица. Използвачите си телефончетата и не се вторачвайте толкова в тях защото като го правите винаги ще намерите несъвършенствата в технологията, която от своя страна не се класифицира като дефект.
Цитирай
Аксесоари
#77

Е, не се карайте, няма смисъл. В момента на снимката в офиса е сравнително светло и затова е на 31% Smile , не съм ползвал телефона с предишен софтуер(5.1.1 или по-нисък) и не знам дали там е била толкова агресивно настроена подсветката при по-тъмно помещение. Но както казах, не е болка за умиране Smile

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#78

Ми няма майна, освен да имате предвид андроид 6, пък аз да гледам моя с 5.1
Моята иконка със слънце има и символ "с" ,а когато цъкам на нея се редуват 0%, 50%, 90% и тази със "с".
Но няма промяна на процентите в ляво когато е на автоматичен режим.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#79

hitman0013 а ако закриеш сензора за осветеност и изчакаш 3-5 сек. не се ли променя? И да за 6 говорим.

ivanov_km наясно сме профи мониторите със "същата" (за мен подобна освен ако не забъркаме Тouch) технология, където на 95% са са справили с нещата ... и да знаем им и цените, знаем много неща, например, че "Quantum" в името на дисплея не е само за красота. Има там един калий и един азот и едни сини и бели ламБички, които също не са за красота. Тouch sensor-а не е над екрана, както обичайно го срещаме при телефоните а е вграден в екрана м/у онези малки шарени точки - пикселите ... от там и 25% повече яркост постигат хората.
Знаем още, че абсолютно черен цвят не съществува според "физиката" ... Вселената се подчинява на едни относителни закони, не на абсолютни ....
Та обобщено знаем си недъзите на дисплеите и въпреки това си ги харесвахме.
Това ли ни прави луди обаче е питането? Понеже под това "Вие" влизаме всички писали в темата ... та сме доста хора Smile
Цитирай
#80

Чак луди...хайде по-кротко. И кой е казал, че иска абсолютно черно като на Амолед? Или по-скоро кой е казал в темата, че очаква такова? Ясно е, че няма как да стане.

@hitman
Изключи и включи автоматичната подсветка, не натискай слънцето.
После отиди някъде на тъмно и кажи променят ли се.
Цитирай
#81

Променя се само осветеността на дисплея. Показанията като проценти не мърдат от определена зададена стойност! Странно, аз си мислех, че съм малоумен, ма май телефона нещо е.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#82

Е, явно е от версията на Андроида.
Цитирай
#83

Колега @hitman0013 нищо ти няма на телефона. Това при тебе е така,защото си с 5.1.

Ще помоля да се спазва добрия тон в темата, защото скоро ще отиде в коша.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#84

Благодаря на всички за помощта. За сега няма да минавам на 6.0 и липсата на въпросната екстра ще я преглътна до следващата андроид версия. Андроид N май беше.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#85

Извинявам се ако съм обидил някой, не случайно сложих една усмивка пред въпроса с което смятах, че ще разберете, че с това "Вие нещо сте луди" не целя обида към когото и да било. Моят пост целеше да Ви успокоя до колкото мога и с познанията, които имам и да ви кажа, че телефоните са Ви напълно наред. Влизам във вашето положение защото и аз съм като Вас адски взискателен и все нещо намирам което да ме дразни в техниката. Избирайки конкретно нещо винаги правим някакъв компромис за това с ЛЦД матриците се премиряваме за цвета на черното и подсветката. При тази гъстота на пикелите и да има някой заседнал субпиксел едва ли в нормално работно положение на телефона може да се забележи, трудно можем да говорим за цели мъртви пиксели при тези телефони. Още веднъж поднасям извиненията си най-искрено на всички засегнали се от моят предходен пост. Поздрави!
Цитирай
#86

Цитат:При тази гъстота на пикелите и да има някой заседнал субпиксел едва ли в нормално работно положение на телефона може да се забележи
Аз бях забравил за моите заседнали пиксели, ти ме подсети. Big Grin   Цветовете на Г4 са си чудесни. Няма какво да умуваме толкова много. Явно екрана при затваряне просто не е червен, а на мен ми се иска да е, защото цвета е ужасен (лично мнение) Ето с това сравнете с други екрани и вижте разликите:
[Изображение: Monitor%20calibration%20chart.jpg]
При мен няма големи цветови разлики с монитора на лаптопа.
Цитирай
#87

Предполагам става на въпрос за фабричното калибриране на дисплея. Всеки един дисплей дори от една и съща партида се различава в малки граници и за да се постигне еднакво цветопредаване е необходимо индивидуално калибриране, което тук няма как да се случи. От ЛГ са извадили едно добро калибриране и на база него калибрират всички дисплей от серията. Според мен това е причината два еднакви телефона да имат малки разлики в цветовете на дисплеите. Това съм го забележил  и при др. производители. За пример преди 4 години взех два еднакви телефона Сони Експерия С и за мое учудване те имаха доста различни дисплея единия беше по ярък и предаваше по-студена картина, а др. леко жълтееше. Както и в предишните теми казах, считам, че това е съвсем в рамките на нормалното и не е повод за притеснение. Да не забравяме, че всеки един човек вижда на практика различно и това се дължи на различното цветоусещане. Да не говорим как  една снимка правена с апарат се вижда съвсем различно на всеки монитор.
Цитирай
#88

Здравейте,счупих си стъклото на дисплея и доколкото разбрах се сменя заедно с тъчскрийна и дисплея.Ако може някой да ми препоръча сайт ,за който е сигурен,че предлага само оригинални части,че аз от много гледане тотално се обърках.
Цитирай
#89

Защо от сайт? В сервиз ще е по-добре.

 
Цитирай
#90

https://www.youtube.com/watch?v=iS02J12I1MU
Клипчето какзва как се сменя, под него са линковете от къде да купиш.

Стъклото може да се купи отделно. http://www.amazon.com/Sunways-Replacemen...8ZNT26VD80
http://www.amazon.com/Mencia-Phone-Parts...8ZNT26VD80

Тъчскрин отделно няма, вграден е между пикселите в екрана.
Ето как се сменя само стъклото https://www.youtube.com/watch?v=UBYWyJgVvSE
Греене ще трябва Smile
Цитирай
#91

В официалния сервиз на ЛГ - Мост цената е 250 лв. с рамка.
Цитирай
#92

Ами то по добре там тогава ... то около 180 лв. ще ти легне да си го смениш сам със Compatible with ... т.е. неоригинално екранче с рамка. Около 200лв оригинално ... сервиза най добре.
Цитирай
#93

Благодаря ви за бързите отговори, ще се ориентирам към варианта със сервиза.
Цитирай
#94

(2016-03-18, 09:45:25)ivanov_km написа:  Предполагам става на въпрос за фабричното калибриране на дисплея. Всеки един дисплей дори от една и съща партида се различава в малки граници и за да се постигне еднакво цветопредаване е необходимо индивидуално калибриране, което тук няма как да се случи. От ЛГ са извадили едно добро калибриране и на база него калибрират всички дисплей от серията. Според мен това е причината два еднакви телефона да имат малки разлики в цветовете на дисплеите. Това съм го забележил  и при др. производители. За пример преди 4 години взех два еднакви телефона Сони Експерия С и за мое учудване те имаха доста различни дисплея единия беше по ярък и предаваше по-студена картина, а др. леко жълтееше. Както и в предишните теми казах, считам, че това е съвсем в рамките на нормалното и не е повод за притеснение. Да не забравяме, че всеки един човек вижда на практика различно и това се дължи на различното цветоусещане. Да не говорим как  една снимка правена с апарат се вижда съвсем различно на всеки монитор.
Потвърждавам това, сравних два LG G4 и единият има много студени цветове, а моят е с много по топли. Не знам кои са по правилните, но разликата наистина е огромна.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#95

Относно моят проблем. Burn in взех си вече телефона. Сменен е екрана Smile
1 съвет само. Когато оставяте телефон за сервиз, изтриите си акаунта защото новите релефони са заключени по този начин и ще ви го върнат не поправен. Аз така чаках 5 5 седмици защото имал google lock.
Цитирай
#96

Преди да дам телефон в сервиз ще му направя hard reset, това не е ли достатъчно?
Цитирай
#97

Не. Трябва да махнеш акаунта преди да ресетнеш.
Защото 1вия оът ми го върнаха ресетнат, и не са могли да влезнат в него.
Смисъл телефона се заключвал към твоят G акаунт и друг не може да влезе в него

Ето писмото което ми дадоха 1 вият път.

https://goo.gl/photos/B6H6nsanUG8N5hVR9
Цитирай
#98

Днес забелязах, че и аз имам бърн-ин. То не че е бърн ин това, но изглежда по подобен начин. Забелязва се единствено на сив фон. Като си пусна нотифокейшъна, на яркост над 50% се вижда сянка от часовника и индикатора за сигнала на мрежата.
И като си помисля, че се лиших от невероятната картина и контраст на амоледа, защото си мислех, че на лсд това не може да се случи... Или поне на лсд-тата на ЛГ се случва...
Щом ще е така аз повече телефон без олед екран няма да си купя и вероятно септември като преподписвам ще взема S7. Сега остава около шестия месец ползване и да умре тоя телефон и ще е върха просто. Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#99

Братле и аз имах същият проблем, точно в дясно. Та гаранцията го оправи това
Цитирай

Интересното е, че като оставиш телефона в покой за по- дълго време се оправя.
При мен след продължително ползване- около 20- 30 мин. от двете страни направо се появяват червени линии.
Чудя се кога ли ще го занеса на сервиза да сменят дисплея.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)