Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Да припомня само, че темата е за проблем с дисплея, за дънната платка имаше друга тема!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари

Пробвах да му възстановя фабричнитенастройки с бутоните но не ства. Оствих го ще видим кога ще ми го върнат. Вчера са пратили телефон със същия проблем пак е G4.
Цитирай

Днес, на 31 ден отидох в магазина и ми подмениха телефона с нов.
Серийния номер започва с 605, произведен в Китай за Италия.
Обаче нещо пикселите много ми се набиват в очите. Сякаш е с по- ниска резолюция.
Някой от вас забелязва ли нещо подобно ?
Най- добре се вижда на бял фон.
Веднага сложих стъклен протектор. Възможно ли е той пикселизира картината ?

Вече не знам филмирам ли се кво става...

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Щом е от Теленор не се филмирай. Интересно що не са ти сменили дисплея цял месец...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Не е теленор, квартален магазин е.
Но наистина ми се струва по- пикселизиран от стария.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Пусни някое приложение (например DevCheck System Info) и виж какво ще ти покаже в графата hardware за дисплея (резолюция, dpi и т.н.). Даже и производителя. На моя пише 2560x1440, 640 dpi, JDI INCELL 1440p Dual 0 cmd mode dsi panel)

Сподели после какви са данните за твоя дисплей.
Цитирай

Малко ми е чудно, че е произведен в Китай, мислех, че всички флагмани на LG се произвеждат само в Корея.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Дано по-читавите бройки са от Китай! Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-27, 17:14:40)vargala81 написа:  Малко ми е чудно, че е произведен в Китай, мислех, че всички флагмани на LG се произвеждат само в Корея.

И мен ми е съмнително това, че е от Китай, а и е от квартален магазин. Освен това казва, че му се вижда с по-ниска резолюция...
Цитирай

Не мисля, че от Теленор ще дадат копие, но...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Човекът каза, че е от квартален магазин, не Теленор.
Това за резолюцията, че и чак да я виждаш... Само програма ще ти покаже истината.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-27, 15:32:34)prankmaster написа:  Днес, на 31 ден отидох в магазина и ми подмениха телефона с нов.
Серийния номер започва с 605, произведен в Китай за Италия.
Обаче нещо пикселите много ми се набиват в очите. Сякаш е с по- ниска резолюция.
Някой от вас забелязва ли нещо подобно ?
Най- добре се вижда на бял фон.
Веднага сложих стъклен протектор. Възможно ли е той пикселизира картината ?

Вече не знам филмирам ли се кво става...

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Колега, инсталирай LG Phone From от Play Store, отвори го, направи един скрийншот на това което показва и го пусни тук. Можеш да си скриеш IMEI-я за да не го гледаме.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Показанията за резолюцията са същите, както колегата по- горе е споменал.
Може би се филмирам, но на вградения тапет със звездите виждам доста хоризонтални линии, които съм почти сигурен, че на стария не се виждат. За жалост не се виждат на снимки, за да ги покажа.
Възможно ли е да е от стъкления протектор ?
Мога ли да го сваля и пак да го сложа, или веднъж свалено става неизползваемо ?


Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

На Нилкин стъклото се забелязваха линии но на угасен дисплей, явно е част от защитата на стъклото.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Аз не виждам линии. Това не ми звучи на пикселизация. Може да има някакъв проблем.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Сега брачеда ми каза, че и неговия е така. Тия дни ще ида до някое Техно, да се уверя.
Иначе много Г4-ки са маде ин Китай. Вече е дискутирано.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Сложих го тоя тапет да го пробвам. В горната част има две три хоризонтални черти. Явно заради преливащия цвят нюансите на дисплея не достигат, т.е. цветовете и се получава така.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Май и аз виждам същото.
Сега няколко часа по- късно всичко ми се струва идеално.
Явно съм се филмирал яко.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Дааааа, има го филмирането покрай дисплея на нашия телефон...... Smile
Цитирай

След 9 дни си получих телефона от сервиза на Теленор.Сменен преден панел плюс лайсна. И при мен се появиха топлинни отпечатъци, но само при натоварване на телефона(и така е написано в протокола), а лайсната ми беше чукната на няколко места от изпускане. На дисплей е от няколко часа и за момента всичко е ок.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Колеги,
От няколко дни забелязвам, покрая на дисплея едни участъци по цялата дължина с да кажем червеникаво оцветяване, най-забележимо като се появи клавиатурата. Някой може ли да ми каже, от какво е това

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Последните няколко страници се пише предимно за това...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

На какво казвате топлинни отпечатъци?
Цитирай

(2016-07-01, 07:11:17)androidbro написа:  Колеги,
От няколко дни забелязвам, покрая на дисплея едни участъци по цялата дължина с да кажем червеникаво оцветяване, най-забележимо като се появи клавиатурата. Някой може ли да ми каже, от какво е това

Може ли да споделиш серийния номер на телефона ?
Цитирай

(2016-07-01, 07:11:17)androidbro написа:  Колеги,
От няколко дни забелязвам, покрая на дисплея едни участъци по цялата дължина с да кажем червеникаво оцветяване, най-забележимо като се появи клавиатурата. Някой може ли да ми каже, от какво е това

Връщай да ти сменят екрана Big Grin

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)