Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi A2 lite
#1

Добър вечер/ден. Първоначално да кажа,че ако темата не е в правилния раздел ,моля да бъда извинен.
На скоро разбрах за телефончето ,радва ме и мисля да си го купя. Проблема е,че никога не съм бил с Xiaomi и искам да разбера ,мнение за тази марка Mi a2 lite. Производителност-а ме интересува най-вече ,тъй като ся съм с Z5 compact, и тук в съвсем различно и вече 2 години съм с него нямам проблем. Реших да си го зема , тъй като ме привлече и все едно ми казва "вземи ме" ..какво мислите за телефона ,нека сподели човек ,който е с този модел или е имал? Благодаря за отделеното време.
Аксесоари
#2

прекалено е нов, за да каже някой, че го е имал
Основния плюс на този телефон е процесорът, който в продължение на година и половина не спира да се доказва, най-вече като издържливост на батерията.
Телефонът, който си имал е с пословичния снапдрагон 810, за който имаше доста проблеми (най-вече греене и бързо падане на батерията), но все пак z серията е висок клас и както можеш да получиш батерия, чист андроид, производителност(на хартия gpu-то е по-добро поне, за останалото трябва да се прецени(например в технополис може да се види на живо).
#3

За парите си бих избрал Note 5 AI, освен ако не ти харесва ноча.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
#4

Aз го разбирам, че иска нещо компактно, а не 6" палка


https://www.phonearena.com/phones/size#/...0950,10747

не че другото е кой знае колко по-малко, но все пак..
#5

Благодаря Ви за отговорите. Mi a2 lite го харесах заради дисплея, като цяло. Но повече искам да разбера дали ще имам проблеми с Производителност-а.. Не играя игри, просто сърфирам в Интернет, фейса, инста, снапа т.н
А каква е разликата в Mi a2 lite и redmi note 5, че и на него съм се спрял. Най - вече Производителност-а ме интересува. Благодаря Ви отново за отговорите и мненията.
#6

1. размера
2. процесора
3. вероятно снима по-добре (не е доказано)
4. Ноч - или така наречение прорез. Има го само при а2 лайт
5. може би заради малко по-големия дисплей ще кара малко по-малко батерията при ноте 5
6. MIUI за ноте 5 - a2 lite e с чист андроид
7. и двата ги има в технополис - можеш да ги сравниш един до друг.
и после да си ги купиш от другаде Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • kate_shemeta
#7

(2018-08-30, 10:13:44)suffer написа:  1. размера
2. процесора
3. вероятно снима по-добре (не е доказано)
4. Ноч - или така наречение прорез. Има го само при а2 лайт
5.  може би заради малко по-големия дисплей ще кара малко по-малко батерията при ноте 5
6. MIUI за ноте 5 - a2 lite e с чист андроид
7. и двата ги има в технополис - можеш да ги сравниш един до друг.
и после да си ги купиш от другаде Smile

Благодаря ти за отговора. Ако ще взема mi a2 lite ще е от BylMobile ( това не е реклама ) защото там е с по евтина цена. За note 5 мисля, че доста големичък за мен, пък и с тоя компакт сону как ще свикна с размерите не знам.
#8

аз затова казвам просто да идеш някъде където ги има и двата и да ги сравниш
и като дисплей и като размери.. снапдрагон 625 е напълно достатъчен, за да изпълни всичко, което му зададеш.

изгледай представянето - може да ти отговори на някои въпроси:
За а2 Лайт започва от 1:18:00 и е 10на минути
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bozi
#9

Да сега ще погледна видеото. Отново Ви благодаря. Според мен mi a2 lite е по - подходящ и красив.

П.п Какво мислите за сайта Bylmo**le ,че обмислям от там да закупя телефона?
https://www.bulmobile.com/product/3430/X...edmi-6-Pro
#10

Като камери,Нота го бие и на хартия и в ревютата.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Pacogamer
#11

(2018-08-30, 10:29:52)Pacogamer написа:  Да сега ще погледна видеото. Отново Ви благодаря. Според мен mi a2 lite е по - подходящ и красив.

П.п Какво мислите за сайта Bylmo**le ,че обмислям от там да закупя телефона?
https://www.******/product/3430/Xiaomi-Mi-A2-Lite-Redmi-6-Pro

(2018-08-30, 11:52:49)tiesto_pld написа:  Като камери,Нота го бие и на хартия и в ревютата.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Отказах се от Ноте ,твърде голям е за мен ( прозвуча странно)  А какво е твойто мнение за Mi a2 lite,че гледам ранка ти е спец андроид.

Едно въпросче - Какво избирате чист андроид или там каквото се казва MIUI, тоест не точно андроид ( Съжалявам, но за първи път ще ползвам Xiaomi и не разбирам техните работи) До колкото разбрах, при не чистия андроид има повече функции ( така да се каже), а при чистия, че е чист? Каква е разликата при чистия и не чистия - при телефона Xiaomi?

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
#12

Сори за офтопикаа, вие пишете за лайт версията, но аз като цяло се питам как така няма тема и мнения за A2? A1 беше успешно телефонче за парите си. Бащата е с такъв. Аз сега се позагледах по А2 , но никакви мнения тука.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#13

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94219
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • disrespectful
#14

Може ли да обясните какво е Android One, смисъл на кратко каква е тази платформа? Че гледам Mi a2 lite идва с qndroid One и се чудя.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
#15

Каква е разликата между заводската версия на Android, Android One и Android Go
Каква е разликата между заводската версия на Android, Android One и Android Go? И трите платформи са дело на Google и всички те имат доста общи неща. Но има и някои големи различия в начина, по който производителите на смартфони използват софтуера с отворен код, пускат се актуализации за сигурност, предварително инсталираните приложения които са включени и др.



Ето защо от Android Authority са се заели със задачата да премахнат всякакви объркания като дадат повече информация по темата.

Заводска версия на Android
Google публикува изходния код за Android, който е част от проекта Android Open Source Project (AOSP). Всеки производител може да вземе този код и да го използва за смартфоните си. В допълнение към това, Google има услуги като Google Play Store и приложения като YouTube и Google Maps, но те не са част от Android Open Source Project.







Следователно, за да получите "нормален" смартфон с Android, трябва да вземете изходния код от Google, но също така трябва да имате сертифициране, за да можете да използвате приложенията им, познати като Google Mobile Services. Повечето OEM производители добавят свои собствени варианти, интерфейси или това, което виждаме като подобрения на Android OS на смартфоните си е Samsung TouchWiz (сега известно като Samsung Experience), Sense от HTC или EMUI от Huawei. Не всички от тези потребителски интерфейси са добри, но повечето се подобриха доста през годините.



Заводската версия на Android е тази, която използват устройствата от линията Nexus, като Nexus 5x и Nexus 6P. Или терминът „Stock Android“ (заводска версия на Android), се използва за софтуера на Google, който се доставя с устройствата на компанията. Реално тези устройства получават Android директно от Google, така че веднага след като има промяна, която Google иска да разпространи, тя идва директно в тези телефони без забавяне. Заводската версия на Android се актуализира бързо тъй като няма нищо "допълнително" от OEM производителите, което да забавя процеса.

Android One
Пуснат първоначално в Индия през 2014г., Android One беше насочен към телефони от нисък клас. С течение на годините Android One надмина първоначалната си цел, и вече е включен в много телефони от по-висок клас.







За устройствата с Android One, Google предлага услуга за разработка и поддръжка на софтуера, тоест се ангажира да изпраща актуализации и корекции за сигурност за уговорен период от време директно на тези телефоните. Това е голямо предимство тъй като производителите на телефони може да са добри в изграждането на хардуера, маркетинга и да имат опит в търговията на дребно, но не винаги са добри в разработването на софтуера. По същество, Android One прилича на заводската версия на Android и поради това термините понякога са взаимнозаменяеми.



Въпреки че не се говори за това и никъде не може да намерите официална информация, Android One вероятно е платена услуга. Android, разбира се, е с отворен код, но програмата Android One е услуга в допълнение към платформата, така че има смисъл, Google да иска такса от OEM партньорите си.

Android Go
Android Go е специално предназначен за устройства от нисък клас. Това е версия с ограничен брой приложения които умишлено са "Lite" или "Go" версии на Google приложенията, като Maps Go и Gmail Go. Те са специално предназначени за гладка работа на по-малко мощни устройства.







Голямата разлика между Android Go и Android One е, че Android Go не идва директно от Google. Google изпраща софтуера на производители като Nokia, а след това Nokia го пуска на пазара. Това също означава, че Nokia трябва да пусне актуализациите и надстройките, когато бъдат предложени от Google, поради което процесът се забавя.

Digital bg
#16

(2018-08-31, 15:12:48)vlado05 написа:  Каква е разликата между заводската версия на Android, Android One и Android Go
Каква е разликата между заводската версия на Android, Android One и Android Go? И трите платформи са дело на Google и всички те имат доста общи неща. Но има и някои големи различия в начина, по който производителите на смартфони използват софтуера с отворен код, пускат се актуализации за сигурност, предварително инсталираните приложения които са включени и др.



Ето защо от Android Authority са се заели със задачата да премахнат всякакви объркания като дадат повече информация по темата.

Заводска версия на Android
Google публикува изходния код за Android, който е част от проекта Android Open Source Project (AOSP). Всеки производител може да вземе този код и да го използва за смартфоните си. В допълнение към това, Google има услуги като Google Play Store и приложения като YouTube и Google Maps, но те не са част от Android Open Source Project.







Следователно, за да получите "нормален" смартфон с Android, трябва да вземете изходния код от Google, но също така трябва да имате сертифициране, за да можете да използвате приложенията им, познати като Google Mobile Services. Повечето OEM производители добавят свои собствени варианти, интерфейси или това, което виждаме като подобрения на Android OS на смартфоните си е Samsung TouchWiz (сега известно като Samsung Experience), Sense от HTC или EMUI от Huawei. Не всички от тези потребителски интерфейси са добри, но повечето се подобриха доста през годините.



Заводската версия на Android е тази, която използват устройствата от линията Nexus, като Nexus 5x и Nexus 6P. Или терминът „Stock Android“ (заводска версия на Android), се използва за софтуера на Google, който се доставя с устройствата на компанията. Реално тези устройства получават Android директно от Google, така че веднага след като има промяна, която Google иска да разпространи, тя идва директно в тези телефони без забавяне. Заводската версия на Android се актуализира бързо тъй като няма нищо "допълнително" от OEM производителите, което да забавя процеса.

Android One
Пуснат първоначално в Индия през 2014г., Android One беше насочен към телефони от нисък клас. С течение на годините Android One надмина първоначалната си цел, и вече е включен в много телефони от по-висок клас.







За устройствата с Android One, Google предлага услуга за разработка и поддръжка на софтуера, тоест се ангажира да изпраща актуализации и корекции за сигурност за уговорен период от време директно на тези телефоните. Това е голямо предимство тъй като производителите на телефони може да са добри в изграждането на хардуера, маркетинга и да имат опит в търговията на дребно, но не винаги са добри в разработването на софтуера. По същество, Android One прилича на заводската версия на Android и поради това термините понякога са взаимнозаменяеми.



Въпреки че не се говори за това и никъде не може да намерите официална информация, Android One вероятно е платена услуга. Android, разбира се, е с отворен код, но програмата Android One е услуга в допълнение към платформата, така че има смисъл, Google да иска такса от OEM партньорите си.

Android Go
Android Go е специално предназначен за устройства от нисък клас. Това е версия с ограничен брой приложения които умишлено са "Lite" или "Go" версии на Google приложенията, като Maps Go и Gmail Go. Те са специално предназначени за гладка работа на по-малко мощни устройства.







Голямата разлика между Android Go и Android One е, че Android Go не идва директно от Google. Google изпраща софтуера на производители като Nokia, а след това Nokia го пуска на пазара. Това също означава, че Nokia трябва да пусне актуализациите и надстройките, когато бъдат предложени от Google, поради което процесът се забавя.

Digital bg
Благодаря.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk

#17

Да попитам. 
Mi a2 lite e с андроид one, а Redmi 6 pro е с MIUI? 
Тъй като обмислях да взимам с андроид, но стана таиа че си промених решението с MIUI. Проблема е, че никога не съм имал телефон с MIUI и не му разбирам на флашване, буутваме т.н, абе страшна работа. Предпочитам MIUI тъй като има такива функции, който ги няма при Android one. Изглежда по красиво, така да го кажа. 
Тъй като в Бг има само версията с андроид( Mi a2 lite) , дали ще има с miui?
#18

Само ако пуснат официален глобален ром за редми 6 про
#19

(2018-09-02, 18:15:06)suffer написа:  Само ако пуснат официален глобален ром за редми 6 про

Ем ще чакам да пуснат тоя ром и да излезе самия телефон на бг пазара. Благодаря .. А с miui 10 ли ще е ,тъй като гледам е доста красив или 9.
#20

Ще има ъпдейт до 10
#21

https://www.smartfonbg.com/Phones/xiaomi...64gb-black
Хммм, това с чист андроид ли или Miui.. Пише redmi 6 pro, а не mi a2 lite..

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
#22

Описанието е за Redmi 6, а са сложили картинка на Redmi 6 Pro. телефоните са коренно различни.
#23

(2018-08-29, 23:18:38)Pacogamer написа:  На скоро разбрах за телефончето ,радва ме и мисля да си го купя...

Чудесен е за парите си. Android One движи без забавяне, вкл приложенията. Процесорът е ясен - маса време го ползват всички производители. В комбинация с 4000 mah батерия, в момента съм на 7+ часа SoT (браузване и чат без игри и навигации) и оставащи 37%.
   
80% screen to body също е гот.
4 рам също са предостатъчни за това, за което ти трябва. Дори с 3 ще си ок предполагам.
Камерата също е яка.
Няма NFC, не е с USB C. Жалко че са резнали оптичния 2х зуум от mi A1.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
#24

(2018-09-19, 19:44:38)jafaar написа:  Чудесен е за парите си. Android One движи без забавяне, вкл приложенията. Процесорът е ясен - маса време го ползват всички производители. В комбинация с 4000 mah батерия, в момента съм на 7+ часа SoT (браузване и чат без игри и навигации) и оставащи 37%.

80% screen to body също е гот.
4 рам също са предостатъчни за това, за което ти трябва. Дори с 3 ще си ок предполагам.
Камерата също е яка.
Няма NFC, не е с USB C. Жалко че са резнали оптичния 2х зуум от mi A1.

Вярно ли е че задния капак леко поскърцва?

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
#25

(2018-09-22, 17:41:00)vinixxx написа:  Вярно ли е че задния капак леко поскърцва?

При мен не поскръцва никак. Добра е сглобката, плътна и масивна. Силиконовия калъф в комплекта също стои много добре и въпреки че не съм фен на калъфи кейсове и стъкла го ползвам.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
[-] 1 потребител изказва благодарност на jafaar за това мнение:
  • vinixxx
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)