Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10/S10+ - Лични впечатления и коментари

Ясно,мерси. Защо си мислех, че имаше такъв режим на камерата.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
Аксесоари

Да питам запознатите защо лицевото разпознаване не винаги работи от раз.
По някога иска да натиска пауър бутона и тогава ме разпознава.
Понеже имам и п30про, там тая опция е на мига и ми е странно дали с10+ е по-зле или има нещо дето не мога да настроя както трябва.
Задал съм му при разпознаване на лице да отключва телефона веднага.
Цитирай

Не че ми е проблем 0.1 инча,но като се зачетох на кутията, дисплея е 6.4 инча цялата лицева част и 6.3 инча "светещата" част Big Grin ,ама тоя техен маркетинг навсякъде се споменава 6.4 инча пак да кълвеш на по-голямата цифра


Прикачени файлове Миниатюри
   

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

(2019-08-16, 16:54:08)plamen_jelezniq написа:  Не че ми е проблем 0.1 инча,но като се зачетох на кутията, дисплея е 6.4 инча цялата лицева част и 6.3 инча "светещата" част Big Grin ,ама тоя техен маркетинг навсякъде се споменава 6.4 инча пак да кълвеш на по-голямата цифра
Колега , откак почнаха да им заоблят ъглите и да ги замятат настрани, че и сега камерата да вкарват...ми няма наука която да сметне коректно дисплея. Нали се сещаш, то ноча (камерата)влиза или не , ама тия страници дето реално правят дисплея над 100٪ покритие спрямо лицевата част... Даже бяха осъдили Ейпъл щото от цифрата посочена за екран не извадили площа на ноча. Той поне е плосък, може да се сметне някак почти точно ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Здравейте! Малко лични впечатления от S10. Преминал съм от S8 на S9 plus и сега на S10 . От трите телефона мисля,че на S10 батерията се топи най-бързо при равни условия на ползване. Wifi по трудно се свързва,на по отдалечени места ,където с другите телефони все пак съм се свързвал. По-често се налага отключване с парола, след няколко кратно отключване с пръстовия. Например на s9 plus го правих веднъж на седмица и малко повече, а тук е по-кратък периода. Загрява си на мобилни данни както и останалите. Разликата с S9 plus е по компактния екран, по хубав дизайн на телефона.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 2 потребители изказват благодарност на iliev80 за това мнение:
  • remixa92, tsvetan24
Цитирай

Ама то s10 бил по тънък от s8! A ми изглежда по дебел.S8-8mm,S10-7'8mm
Цитирай

По-честото отключване с парола или фигура е от версията на Андроид, а не от телефона.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • iliev80, oxuboxu
Цитирай

Скоро някой пита за някои екстри, а аз сега ги намерих, вие може и да ги знаете, но ето: 
1. Когато някой иска да регулира яркостта на Always On Display.
Настройки - Заключен екран - Always On Display - Автоматична яркост

2. Когато някой иска двоен месинджър на приложение с два акаунта.
Настройки - Разширени функции - Двоен месинджър

3. Когато някой иска да промени предназначението на бутона Bixby.
Настройки - Разширени функции - Клавиш Bixby

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • krasimiretov, NaniG, oxuboxu, zabadara
Цитирай

Здравейте,
от днес и аз съм с S10 Plus. Все още се ориентирам в менюто. Не мога да открия как да изкарам процентите на батерията на начален екран. Може ли съдействие?

Благодаря предварително.

П.П. Намерих го с търсачката. На S6 е в Меню Дисплей.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Настройки > известия > лента на състоянието > проценти на батерията има бутонче на ляво и си готов.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Можеше и да потърсиш с търсачката в настройките... Пробвай
Цитирай

Samsung Galaxy S10, OnePlus 7T, iPhone 11 - камера тест.

 
Цитирай

Здравейте,
Сетих се да питам нещо. Преди при зареждане на апаратаа като стане на 100% на Начален екран се появяваше надпис напълно зареден и една зелена батерийка. При последните зареждания обаче тази зелена батерийка не я виждам. Да не би да се появява само за момент и да изчезва или има някакъв проблем?

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

След последият ъпдейт са го премахнали и на мене ми харесваше.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Помислих, че може да е от него, но не бях сигурна. Благодаря.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Luciana Bella
Цитирай

Друго за батерията.На заключен екран невиждам  иконката на батерията,непомня преди как беше.
П.С. след рестарт се появи Rolleyes

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Сензорът за пръстови отпечатъци на Galaxy S10 има проблеми с евтини протектори. При поставяне на такъв от друг производител е възможно отключването на устройството и от пръсти, чиито отпечатъци не са въведени в системата. От Samsung потвърждават за проблема и споделят пред Reuters, че скоро ще го отстранят чрез софтуерна поправка: https://www.reuters.com/article/us-samsu...SKBN1WW0Q5

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Здравейте

Незнам дали е за тук темата, но искам да ви споделя нещо което ме притесни доста.
Става въпрос - появи ми се една много финна и малка точица в зелено точно на лявата извивка на с10+ долу на нивото на бара, точно на линията дето свършва екрана. Наподобява на премигващата горе до камерата когато говориш.
Искам да отбележа, че на снимката изглежда много по голямо, отколкото е. Но с другия тел като правя снимката, и изглежда като лампичка че свети.
Сеедно е изгорял пиксел Sad

Прилагам снимка[Изображение: 7c55d8ef362a7dadeba207ddbc23cf39.jpg]

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
[Изображение: 80a73cdccadc16864f05ccf4d03434e0.jpg]
Цитирай

(2019-10-20, 23:03:32)bulle7pro0f написа:  Здравейте

Незнам дали е за тук темата, но искам да ви споделя нещо което ме притесни доста.
Става въпрос - появи ми се една много финна и малка точица в зелено точно на лявата извивка на с10+ долу на нивото на бара, точно на линията дето свършва екрана. Наподобява на премигващата горе до камерата когато говориш.
Искам да отбележа, че на снимката изглежда много по голямо, отколкото е. Но с другия тел като правя снимката, и изглежда като лампичка че свети.
Сеедно е изгорял пиксел Sad

Прилагам снимка[Изображение: 7c55d8ef362a7dadeba207ddbc23cf39.jpg]

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
[Изображение: 80a73cdccadc16864f05ccf4d03434e0.jpg]
Ами да май е изгорял пиксели.Обади се и им го прати в сервиза !
Цитирай

Това е т.н. заседнал пиксел. Така ще си остане и няма да доведе до др. проблеми. Изгорел пиксел не свети и се вижда като черна точка на бял фон. Поискайте смяна на телефона (дисплея).
Цитирай

(2019-10-21, 10:19:07)ivanov_km написа:  Това е т.н. заседнал пиксел. Така ще си остане и няма да доведе до др. проблеми. Изгорел пиксел не свети и се вижда като черна точка на бял фон. Поискайте смяна на телефона (дисплея).
Здравей.
За проблема писах снощи, на сутринта се беше оправил и до момента не забелязвам да се е появил отново проблема.
Попринцип е на място, където чак толкова не ми пречи. Ако попринцип не води до допълнителни проблеми, да а го връщам или има и вероятност да си се оправи вовеки Smile Апарата съм го взимал от емаг и да се занимавам да им го връщам, да чакам да пратят нов,пък и при положение че гаранцията му е 3 години, да поизчакам да видя и ако продължава да си им го връщам?
Моля за съвет.
Благодаря предварително Wink

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Лично аз не бих върнал телефона заради този "проблем". Да има вероятност пиксела да се оправил и повече никога да не ти направи проблем. Гарантирам ти, че това не е предвестник на по-сериозен проблем с дисплея.
Цитирай

(2019-10-21, 13:24:15)ivanov_km написа:  Лично аз не бих върнал телефона заради този "проблем". Да има вероятност пиксела да се оправил и повече никога да не ти направи проблем. Гарантирам ти, че това не е предвестник на по-сериозен проблем с дисплея.
Ясно, мерси колега Wink

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

bulle7pro0f

Каква е тази гаранция 3 години?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)