Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

И аз го нямам това, с процентите. Но Accu Battery го измерва отделно и не е същото... Във Phone Info просто се чете системен файл, в който е записан този процент, изчислен от операционната система.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • kerenski, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

(2020-02-11, 19:24:03)alexander_sirakov написа:  И аз го нямам това, с процентите. Но Accu Battery го измерва отделно и не е същото... Във Phone Info просто се чете системен файл, в който е записан този процент, изчислен от операционната система.
Някъде имаше тема със мое участие точно по този въпрос за S8 и там се проверяваше директно от телефона или със помоща на програма ,пробвах тогава и сравних със работещата тогава phone info ,резултатите бяха идентични.Ще се постарая да го намеря.

Съжалявам немога да го намеря ,но това което ти казах съм го пробвал
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-02-09, 19:55:11)alexander_sirakov написа:  И аз потвърждавам, че IG дърпа доста. Аз съм му спрял достъпа до местоположението и се логаутвам, когото не го ползвам. Това помага доста.

Аз също, но фейсбук дърпа доста повече. Последнияt дори има проблеми с хибернирането.

За сметка на това съм много доволен от кърнела, който ми препоръча. Телефончето си спи като бебе при включен интернет. Успях да се отърва от услугите на google и андроид система като консуматори. А си ползвам оптимизиран режим.

Очертава се дълго ползване на телефона, стига той да не реши да ме изостави Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай

(2020-02-11, 19:12:04)kerenski написа:  Не мога да намеря това с процентите на батерията.

При мен го имаше, когато бях на Орео ... Като минах на Пай - отначало пишеше винаги 100% - после изчезна.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Здравейте! Притежател съм на самсунг галакси с8+ от 2017г. Доволен съм от телефона, всичко си върви както трябва, обаче имам един голям проблем.. от скоро време забелязвам , че батерията ми ужасно бързо пада. Вчера се реших да отида до един сервиз, за да си закупя нова батерия. Смениха ми я , казах им за проблема след което , както следва играх си със новата батерия за да го изтоща, сложих го на зарядното , заредих го до 100% , поровичках се малко с него , оставих го цяла вечер- от 68% .. до 10% без да съм го докоснал..моля да съвети , благодаря ви предварително.
Цитирай

(2020-03-02, 13:08:40)Silvestur написа:  Здравейте! Притежател съм на самсунг галакси с8+ от 2017г. Доволен съм от телефона, всичко си върви както трябва, обаче имам един голям проблем.. от скоро време забелязвам , че батерията ми ужасно бързо пада...
Явно има процеси, които я точат. Провери за дрейн на батерията с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай

Ползвам Hades Rom (видях, че са го обновили).
Плюсове:
1) Google cam (за фото, би трябвало без рууд да се инсталира) и 4k60 cam (за видео). Отделно се инсталират.
2. Отлична производителност. (240k antutu)
3. Страхотна батерия. (Резултатът е на wi-fi)


[Изображение: 71344e09f66c14c6c85c0c22718f3a67.jpg]
Цитирай

Здравейте, извинявам се ако въпроса е вече обсъждан, но не следя често форума. От известно време наблюдавма нещо странно със зареждането и не мога да преценя софтуеро ли е, от кабела ли е или от самата батерия... Оригиналния кабел се развали(същия проблем беше и при него) и си взех от Технополис на Mcdodo. Проблема: вкаравм да се зарежда и ми изписва 5 часа до пълно зареждане, изкарвам и вкарвам наново и веднага става 1 час и 20. Случвало се е да пише 2 часа и 10 мин изкарвам и вкарвам наново и става 1 час и 12 минути. Не е болка за умиране, кофти е, когато го оставя да се позареди и като се върна гледам, че пише 4 часа и е качил едва 10 процента, но съм свикнал винаги да поглеждам. Просто започва все по-често и по-често, да не кажа всеки път да е така и ми е много любопитно на какво се дължи. Може и нещо софтуерно да е, телефона никога не съм го връщал фабрично и може да съм се набутал с нещо.

ПС: Честит ден на труда Smile

/Поста може да не е за тази тема, но не исках да пускам изцяло нова тема, а все пак е свързано с батерията и зареждане/
Цитирай

(2020-05-01, 10:57:03)CivicLover написа:  Здравейте, извинявам се ако въпроса е вече обсъждан, но не следя често форума. От известно време наблюдавма нещо странно със зареждането и не мога да преценя софтуеро ли е, от кабела ли е или от самата батерия... Оригиналния кабел се развали(същия проблем беше и при него) и си взех от Технополис на Mcdodo. Проблема: вкаравм да се зарежда и ми изписва 5 часа до пълно зареждане, изкарвам и вкарвам наново и веднага става 1 час и 20. Случвало се е да пише 2 часа и 10 мин изкарвам и вкарвам наново и става 1 час и 12 минути. Не е болка за умиране, кофти е, когато го оставя да се позареди и като се върна гледам, че пише 4 часа и е качил едва 10 процента, но съм свикнал винаги да поглеждам. Просто започва все по-често и по-често, да не кажа всеки път да е така и ми е много любопитно на какво се дължи. Може и нещо софтуерно да е, телефона никога не съм го връщал фабрично и може да съм се набутал с нещо.

ПС: Честит ден на труда Smile

/Поста може да не е за тази тема, но не исках да пускам изцяло нова тема, а все пак е свързано с батерията и зареждане/

Не си единствен И при мен е същата работа

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

От кабела е. Вземи си оригинален от ситител и няма да имаш този проблем. Лично съм го пробвал с поне 6 кабела. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Момчета и момичета не знам какво става ама след последния ъпдейт телефона повече от два часа и половина екран не може. Дори не успява да изкара деня с едно зареждане...
Цитирай

Явно от Samsung искат да сменим телефоните... Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Най-вероятно. Напоследък много се заглеждам по моделите на Xiaomi с по 5000mAh батерии... То това не е живот с този самсунг. Все пак не съм ползвал и не знам дали не са капризни или силно "прехвалени", но времето ще покаже.
Цитирай

(2020-05-20, 09:13:12)alexander_sirakov написа:  Явно от Samsung искат да сменим телефоните... Smile
Ми нормално,то и без туй този модел е дърт вече! Ти какво очакваш ? Да държи като преди 3г ли?
Цитирай

Батерията ми е на 9 месеца, сменена в официалния сервиз до SkyCity, така че можем спокойно да изключим фактора стареене. В случая „проблемът“ се корени в софтуера. В кавички, защото за производителя това е цел, само за нас е проблем. Big Grin

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

(2020-05-20, 18:38:52)alexander_sirakov написа:  Батерията ми е на 9 месеца, сменена в официалния сервиз до SkyCity, така че можем спокойно да изключим фактора стареене. В случая „проблемът“ се корени в софтуера. В кавички, защото за производителя това е цел, само за нас е проблем. Big Grin
Както знаем ,батерията е оригинална само тогава когато е поставена при сглобяването на самия телефон .т.е сещаш се нали!
Цитирай

Тия с кво се друсат... [Изображение: 589518a461e8feecd1d7be969a43b18e.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е, при тебе е доста зле положението.
Засега не мога да направя добро сравнение, че съм вкъщи и съм вързан на Wi-Fi... но избутвам окоол 4:30 SOT. 4g & VOLTE са активирани, но както казах, интернета върви през Wi-Fi.
Може ъпдейта да е сбозил Bluetooth-а, и оттам да ти идва това източване на батерията, знам ли?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

днес сутринта свалих от зарядното и спрях блутута да видя как ще е деня. отново осново на мобилни.
Ще следя тия дни малко без часовника как ще е[Изображение: f77e613d46c012d19cb54da8f3e143fe.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Андроид ти точи батерията. Пробвай със спиране на ненужни синхронизации, чистене на кеша на google play services, изтриване на cache partition и т. н

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

Да,система андроид не би трябвало да е на първо място.Има нещо което консумира ресурс.
Цитирай

Ще пробвам това с кеша и ще търся причината, дано има резултат.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

малко се пооправи ама процентите и андроид система пак са най горе[Изображение: ac5ab1f8a34be7e42b1405538dca77e8.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен е така на второ място е андроид системата с по малко проценти, мисля , че е нормално.
Цитирай

Положението при мен е следното - custom kernel + режим за батерията, с който да блокирам фоновите данни. Това при мен е поносимо за сега.
Преди беше къде, къде по-добре. Аз почвам да се чудя дали изобщо процесорът в новите модели е причината за слабата батерия. S7 edge и S8 серията точно с ъпдейти я направиха такава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)