Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Тръгнах и аз да преподписвам тези дни с вива''''',след разговор с оператор и желанието да ме набута с по-висока такса от тази ,с която съм в момента ,влезнах с регистрацията си в сайта и единствената оферта беше 22 или 24лв с неограничени разговори и съответно 10-12к МБ.Исках да взема и телефон понеже ме устройва цената с тарифата на 22лв,но днес пише че оферта е налична само в магазинната мрежа/имаше я предните наколко дни/.Разбира се в техния магазин не знаеха за какво става въпрос и ми предложиха стандартните оферти от брошурата.Положението става все по-зле при операторите.В А1 същата работа ,като ги питах за пренос на номер към тях/каквото имало в сайта-18лв 500мин 250мб интернет/.
Цитирай
Аксесоари

Зависи на какъв управител на офис ще попаднеш и колко ще се опитва да ти извива китките... Но реално положението е леле-мале.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-07-01, 21:27:41)StAtIsTiKaL написа:  Здравейте, искам да попитам ако някой има информация за скритите планове на А1? Имтересуват ме тези с най-ниска такса, тъй като става въпрос за възрастен човек! Ще бъда много бладогарен!

Най-ниската такса е на предплатена :-)
Цитирай

Здравейте, един приятел ще си прекратява договора към Виваком (тв+нет), сключен Септември, 2019г. Гадините обаче му казват да заплати 700+лв неустойки, а след връщането на рутер, приемник и кабели му казват, че остават 340лв, което пак е много.
Та, в правото ли са си да искат такива големи неустойки, след като той не си е спазил договора или има какво да се направи ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Щом не спазва срока на договора са си в правото, колкото и гадно да е.
Така са направени договорите, че не е изгодно да се прекратяват по-рано от последният месец преди изтичането им
Иначе сумите са големи, защото освен трите такси, които са по закон, му слагат и разликата от стандартна до "промоционална" цена от месечният абонамент, както и разликата ако е закупил устройство. И аз минах по този път с прекратяване надоговор за ТВ+Нет на Виваком и макар, че бях спазил срока пак ме изгъбариха 16лв, които уж трябваше да ми върнат. Бях предвидил всичко, даже спрях и TV GO, защото след като изтече договора и за него взимат към 8лв на месец. Обещал съм си да не си причинявам повече главоболия с договор за ТВ+Нет към мобилен оператор.
Цитирай

Точно така е,както е казал колегата solo5.Аз също исках да прекратя един договор и трябваше да платя разликата между промоционалния план и стандартния,и сумата ставаше доста по голяма.Ходих да питам в КЗП,от там ми казаха че е тяхно право,и в крайна сметка си плащах месечните такси без да ползвам услугата 9 месеца.
Цитирай

Операторите така са си оплели кошницата с цените,
че е що годе изгодно да се преподписват само 2 годишни месечни планове.
Когато не се купува устройство си е чисто извиване на ръце
Аз лично предпочитам нет+тв да ги получавам от Булсат
Въпреки, че ТВ не е с качеството на Виваком, но отношението е друго.
Няма заробващ договор. Решаваш, че няма да плащаш този месец и не отиваш до каса.
Спират те, дори и да не ти е изтекъл 18 месечният договор - нямаш проблем
След няколко месеца решаваш, че ще си платиш и тогава дължиш такса 5лв за пускане и си продължаваш договора
Това във Виваком или А1 никога не може да се случи.
А от нета на Булсат съм много по-доволен от този на Виваком, защото не го режат като тях.
Цитирай

Аз от години съм на А1 за нет и телевизия, само че и мобилно и пакетът е страхотен, веднъж вече го рестартирах, наесен ще искам пак. И само ако не съм доволен бих сменил доставчика, но тъй като съм доволен, то за какво ми е да го правя - че не ме обвързва? Та то човек по нужда е обвързан, така че дали към Х или Y е все едно, стига да е доволен клиентът.

Няма такова нещо, че ти извиват ръцете ако не купиш устройство. Ако искаш купуваш, ако не искаш - не. То не ти сваля от цената на договора.
Цитирай

Аз преди бях при Близу за интернет,но А1 ги купи,ТВ на Булсатком а телефона на Теленор, но излиза много скъпо.При нас няма голям избор,интернет или на Виваком но е много слаб,няма оптика,и минах изцяло на А1,троен пакет за 39 лева,75 МБ интернет,над 100 канала тв и 3000 мб мобилин,неограничени минути към всички.
Цитирай

(2020-07-07, 20:18:22)fifth_root написа:  Няма такова нещо, че ти извиват ръцете ако не купиш устройство.

Мисълта ми беше, че няма адекватни едногодишни планове
А търговската им политика е така направена,
че всичко освен двугодишните договори е със завишени цени.
Шурея ми живее в Германия и преподписва всяка година.
Ако не се купува устройство е тъпо да се подписва двугодишен договор.
Цитирай

А, да, така е. Ама мизерниците искат да те вържат за по-дълъг период, така и приходите и разходите си планират по-добре.
Цитирай

(2020-07-08, 08:21:14)solo5 написа:  Мисълта ми беше, че няма адекватни едногодишни планове
А търговската им политика е така направена,
че всичко освен двугодишните договори е със завишени цени.
Шурея ми живее в Германия и преподписва всяка година.
Ако не се купува устройство е тъпо да се подписва двугодишен договор.

Какво според теб е "адекватен годишен план" на операторите. Когато съм подписвал (теленор) аз винаги е било едногодишния договор е около 50% от 2 годишния.  Винаги стоката на едно е по ефтина от стоката на дребно. Така че не вижда какво все не ви приятно около операторите, а като толкова ви харесва чужбина защо не идете там да живеете?
Цитирай

Не знаех, че двугодишният план се води "на едро", а едногодишният "на дребно"...
Ако искаш да подпишеш план с едногодишен срок се примиряваш с надутите цени на операторите от месечният им каталог.
Можеш да сравниш например подобни едногодишни планове на други европейски държави и да видиш къде сме ние и къде са те
За един клиент който не купува субсидирано устройство операторът прави разход в размера на пластиката за SIM картата
Така че тия врътки с измислените им промоции за двугодишни планове всъщност са си извиване на ръце. Това е лично мнение и не ангажирам никого с него, но за себе си съм убеден в това.
Цитирай

С някой от плановете си Vivacom дава допълнителни MB за първите три месеца при сключване на договор.
https://blitz.bg/obshtestvo/megabayti-za...56793.html

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Да, ама три месеца, на фона на 24, минават преди да си забравил, че си преподписал. Иначе ако са твоят оператор, то добре дошли такива подаръци. Но на такива никога да не се връзваш като причина за подписване.

Между другото, някой да знае А1 защо още го мислят VoLTE и VoWi-Fi, няма такава излагация в това отношение, каквато е тяхната? Присетих се.
Цитирай

А1 имат перфектна чуваемост, не знам какви още извънземни технологии ви трябват за едното "ало". А соло5 е абсолютно прав да им критикува мишкарските похвати, защото трябва да си с лоботомия, за да се хванеш на такива измислени примоции. Това, ако не е гавра с потребителите. Който има нужда от Огромни потребности обикновено ги впряга в някакъв бизнес, където има възвращаемост. За останалите има геометрични конфигурации.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Дай като се чува добре да не въвеждат нищо значи? Само да помисля: А1 е оператор - трябва да съм благодарен, че чувам когато използвам услугата им ли?
Цитирай

(2020-07-08, 18:52:09)alexbg67 написа:  А1 имат перфектна чуваемост, не знам какви още извънземни технологии ви трябват за едното "ало".
На А1 перфектната чуваемост е технология на 15+ години. Volte и vowifi се предлагат комерсиално от около 6-7, при нас от 2. И за справка А1 са пуснали volte абсолютно навсякъде в групата оператори без тук в България. Имаше достатъчно време да се задействат и да тестват и пуснат услугата  От това по-голяма некадърност иди му кажи.....

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Ми точно, де, горните двама изказали се, питам какво не му наред на тяхното Ало, че се нуждае от допълнителни иновации?
Значи преди 15 години са били Върхът на Сладоледа. За ХажДе войс не знам някой спомня ли си и дали се цитира, но с него рязко изпъкнаха, като качество на разговорите пред останалите 2ма от картелчето.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

На горния един да му кажа: защото ти си живей в миналото. Даже те съветвам като 5G стане масово, ти си дръж в настройките да е на 4G, а сега най-добре даже на 3G да го държиш, явно си човек, на когото иновации не му трябват и в този ред на мисли не разбирам защо изобщо те вълнува HD Voice.

Напомня ми на един стар случай, колега разказваше в друга фирма, в която работил, казали, че ще вдигат заплатите на едно събрание и някакъв се обадил "защо, те и така са си добре".

Преди 15 години вика, хаха, а България преди хилядолетие да видиш каква е била...!
Цитирай

(2020-07-08, 18:52:09)alexbg67 написа:  А1 имат перфектна чуваемост, не знам какви още извънземни технологии ви трябват за едното "ало".

Перфектна чуваемост, ама през 3G, където интернета ти става бавен и муден, а съвсем друго си е VoLTE (при Telenor), където набирам и мигновено чувам сигнал свободно/заето. Съвсем друго си е разговора като качество през 4G + бърз интернет без това да става след като приключиш разговора както е обикновено при A1, защото те е "хвърлило" на 3G и после те "връща" (ако имаш късмет и си в обхват) на 4G.
Вчера проведох разговор по Whatsapp, който има къде по-добро качество на звука от Vivacom (на този, когото звънях на 3G мрежа, защото Vivacom нямат VoLTE за iPhone).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-07-08, 20:16:45)centur написа:  Защото Vivacom нямат VoLTE за iPhone).

С последната бета на 14 вече работи

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Аз съм на А1 и на 4G+ телефонните разговори са отлични,искам да пуснат VoLTE за да видя как е.Преди на Теленор те го имаха но моя HTC 10 го нямаше.На Теленор разговорите са с по лошо качество,брат ми е при тях с айфон 10 с макс е.
Цитирай

Предполагам, ако пуснат тези супер-дупер технологии А1 ще виждам отсрещният вече, защото прекрасното качество на провеждания разговор просто няма да е достатъчно в противен случай...
И въпреки Небесните технологии на останалите, кроспреносните разговори си остават трагедия, защо ли?..

Център, не знам в Шумен как е, отдавна не съм бръмачл натам, но тук в Голямото Село клетъчното покритие на тези омразни кръвопийци е на доста добро равнище...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-07-08, 20:40:59)DoryanY написа:  На Теленор разговорите са с по лошо качество,брат ми е при тях с айфон 10 с макс е.

Пробвай Telenor - Telenor и отсрещния със сигурност да е с телефон, който има VoLTE съвсем друга песен ще запееш като чуеш кристалното качество на разговора.
В момента от картела VoLTE не се поддържа извън собствената им мрежа (Vivacom и Telenor визирам) именно заради това не можеш да проведеш разговор с хубаво качество между различни оператори.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)