Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10E - Лични впечатления и коментари

Взех го почти веднага щом излезна, батерията не е много добра - няма да лъжа, но нямам никакво забавяне в работата от преди и сега (без да съм правил хард ресет) Smile
Цитирай
Аксесоари

Телефона е добър,за човек като мен не играещ игри и без много ползване на тубата батерията е топ.Два дни с около 2 часа екран или 1 ден с над 3 часа екран.Винаги включени две сим карти и часовник през БТ.Телефончето ме радва много,ползвам го близо година.
Цитирай

Да приключа темата с тоя проблем, все пак някой може да се сблъска с нещо подобно.
Преди няколко седмици отворих телефона, мислех, че този проблем е от прашинка на сензора, почистих добре, но промяна нямаше. На 8ми септември поръчах сензор от някакъв китайски сайт, който до тогава не знаех, че съществува, пишеше, че сензура е за американската версия, не знам дали има разлика с версията за Европа. Днес пристигна и за около 30 мин го смених - имах подходящи инструменти, но не се занимавам с това, та някой професионалист може да се справи и по-бързо. Вече няма такива черни точки/петна, за сега ще мога да ползвам и основния сензор пълноценно, без да се чудя къде в снимката да го скрия това нещо. Big Grin

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Като цяло след 1 година ползване съм доволен от работата на телефона като изключим прословутата батерия.Не знам при мен ли се падна дефектно устройство или като цяло е така батерията.Но иначе телефона си работи без откат досега не ми е забивал/забавял работа и т.н
Цитирай

На път съм да ремонтирам дисплея на стария ми Хуавей... и да пенсионирам А40.
S10e ми беше твърде скъп февруари и взех евтиния А40 но почна много да мисли а и да губи СИМ картата. Слаб обхват...
10е - има ли ги тези проблеми? Има ли Лед диод?
Батерията много ли е зле? Надявам се поне камерата да компенсира.

24ч ми е достатъчно да държи.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Не, няма тези проблеми, няма лед диод, има Always On Display, въпреки че мисля, че има приложения ринга, около камерата да свети, ще държи, не е зле.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-10-25, 11:51:19)hazART написа:  Не, няма тези проблеми, няма лед диод, има Always On Display, въпреки че мисля, че има приложения ринга, около камерата да свети, ще държи, не е зле.

Always On Display - не точи ли батерия?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Има приложение за да мига ринга около камерата при известие - AOE - Led light. Върши много добра работа. АОD никога не съм пускал. Имам го от м. май и нямам оплаквания, с изключение на това, че се наложи да сменя основния сензор на камерата. От към батерия и обхват нямам забалежки.
Да кажа само, че съм с версията за САЩ, която ползва снапдрагон.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Ако само при Ексинус-те е зле батерията - е добре,

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

AOD има различни функции, като например да докоснеш телефона и да светне за 30 секунди. Аз кагото имах Note 9 обръщах телефона по дисплей и спираше да свети и ми остана навик и сега iPhone пак го обръщам така, но иначе да свети по цял ден ще ходят към 10% някъде.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

В "настройки"..."движения и жестове" си има функция две докосвания и светва.Та къде едно с приложение,там и две без.
Цитирай

(2020-10-26, 10:30:20)hakama написа:  Always On Display - не точи ли батерия?
Да, точи батерията, при мен тази опция просто е изключена.

 
Цитирай

Точи много по-малко отколкото постоянно събуждане на екрана за проверка на нотификациите
Цитирай

Би трябвало да е около 1% на час.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай

А аз като ъпдейтвам през odin, мога ли някъде да видя какво е подобрено с ъпдейта, в телефона не намирам нищо относно това?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Не? Няма да получиш списъка с промени като стартираш телефона. Евентуално ако си спомняш преди какво е било и какво е сега Smile Да направиш разлика сам. Предполагам ще се появи и пълен списък с промените. Тук иначе има част от визуланите.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай

Здравейте използвам телефона от 11 месеца с включен AOD. В началото когато получавах известие екрана светваше до заключен екран за да видя съобщението и после се връщаше към AOD след няколко секунди. След това инсталирах приложението Always on AMOLED и след като го премахнах екрана не светваше при известия въпреки, че е включена тази опция. Върнах до фабрични настройки и се оправи, но след време пак инсталирах въпросната програма и се получи същия проблем след като я премахнах. Но този път с връщане на фабрични настройки не се оправи светването за известие. Някой има ли идея какво прави тази програма, че да спира светването на екрана при известие дори и когато е деинсталирана. Може би някакъв регистър или нз какво?
Цитирай

s20ultra с exinos и два s10e със snapdragon процесора за минали през ръцете ми. Малкия s10e като си го настроя просто не дава да се докосне. Не искам да казвам голяма дума но като бързодействие почти не виждах разлика с ултрата. Батерията отива бързо на кино, това му е слабото място, но един ден все изкарва ако си го ползваш като дърт човек. Отказах се от Самсунг заради орязаните функции, много много дразнещо ... направо си е куц телефон, по едно време си бях направил списък с нещата които няколко пъти по евтиното ми Xiаomi го прави, а Самсунга не .Ако беше с функциите на Xiaomi и малко по голяма батерия ( батерията е голяма недомислица) никога нямаше да се разделя с мъника.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-11-23, 17:30:14)росен2 написа:   ... направо си е куц телефон, по едно време си бях направил списък с нещата които няколко пъти по евтиното ми Xiаomi го прави, а Самсунга не ...

 Би ли споделил кои са тези неща. Дай примери, защото твърдението ти е меко казано смешно.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • NaniG, Sv3TL10
Цитирай

(2020-11-23, 19:23:19)milss написа:   Би ли споделил кои са тези неща. Дай примери, защото твърдението ти е меко казано смешно.


Аз ще ви кажа едното, макар, че вече година го нямам малкия. Сайомито ми записваше разговори а самсунга - не.
Цитирай

(2020-11-23, 20:38:35)hgeorgiev написа:  Аз ще ви кажа едното, макар, че вече година го нямам малкия. Сайомито ми записваше разговори а самсунга - не.

В много голяма заблуда си. Нито една марка не предлага запис на разговорите в телефоните си предназначени за EU. Глупава европейска директива. 
Това Xiaomi, което е записвало разговорите ти, хващам бас, че е доста дърто. Моделите Xiaomi ( и не само те) които се продават в Европа последната година и половина не поддържат тази "екстра".

1916 
Цитирай

(2020-11-23, 21:56:07)milss написа:  В много голяма заблуда си. Нито една марка не предлага запис на разговорите в телефоните си предназначени за EU. Глупава европейска директива. 
Това Xiaomi, което е записвало разговорите ти, хващам бас, че е доста дърто. Моделите Xiaomi ( и не само те) които се продават в Европа последната година и половина не поддържат тази "екстра".
Не бъди толкова категоричен за нещо, за което не си сигурен на 100%. И най вече за марките. В OPPO Reno функцията си я има и превъзходно си работи на Android 10. Моделът е от миналата година.

 
Цитирай

(2020-11-23, 22:23:38)NoMaD написа:  Не бъди толкова категоричен за нещо, за което не си сигурен на 100%. И най вече за марките. В OPPO Reno функцията си я има и превъзходно си работи на Android 10. Моделът е от миналата година.

На 100% съм сигурен. А ти сигурен ли си, че въпросното OPPO Reno е предназначено за европейския пазар, по точно за държавите членки на Европейския Съюз? Защото и Самсунг моделите от 2019 и 2020 г. могат да записват, но с флашване на тайландски, индонезийски и какви ли не още екзотични РОМ-ове.
Цитат от support.oppo:
"Забележка:  Функцията за запис на повиквания може да не е налична в Австралия и някои европейски страни (Испания, Франция, Холандия, Италия, Португалия, Белгия и Русия)."

https://support.oppo.com/ng/answer/?aid=neu7445

Цитат от XDA:
"Дори обмислях да продам моя немски телефон и да поръчам китайски вариант"

https://forum.xda-developers.com/reno-2/...00395/amp/

1916 
Цитирай

Разбира се, за разлика от тебе.


Прикачени файлове
.jpg 21003347.jpg Размер: 5.28 KB  Сваляния: 61
.jpg 21003352.jpg Размер: 16.08 KB  Сваляния: 63
.jpg 21003355.jpg Размер: 9.2 KB  Сваляния: 61

 
Цитирай

(2020-11-23, 23:07:30)NoMaD написа:  Разбира се, за разлика от тебе.

След тези "категорични" доказателства от Андроид Гуру, че въпросния телефон е със софтуер предназначен за европейския пазар, не ми остава нищо друго освен да се съглася. Нищо, че не се вижда друго освен, че е с Андроид 10 и езика е на руски. Но руския е официален език и в Беларус, Казахстан и още няколко от бившите републики на СССР в Азия.
Руснаците пишат, че при Андроид 9 в OPPO записа не работи

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=945012&st=60


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)