Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G - Лични впечатления и коментари
#26

Пореден тежък ден за телефона Smile
Справинсе повече от перфектно. Всичко включено на макс, без никакво пестене на батерия.

   
Цитирай
Аксесоари
#27

Има опция за изключване на бързото зареждане, дано не преувеличавам, ама днес му е трети ден.
Цитирай
#28

Здравейте. Отскоро съм с телефона и съм много доволен от него. Имам само едно проблемче/питане. Със смартгривна Huawei band 4 съм. Сдвояването със самсунга мина безпроблемно с приложението Huawei health. Но когато оставя телефона на бюрото и изляза от стаята гривната се разкачва с телефона. До тук ок,но като се върна отново до телефона тя не иска да се здвои отново автоматично,а трябва да влизам в приложението и да я сдвоя ръчно. На стария телефон  Huawei това свързване ставаше автоматично. Та питането ми е някои има ли такъв проблем с гривна/часовник и къде в настройките трябва да бутна нещо за да се свързва автоматично.

P.s. след малко експерименти се оправиха нещата. При спрени Интернет и местоположение ставаше гореописаното. Ако са включени и двете настройките се свързва автоматично отново. Ако спра само местоположението и нета е включен не се свързваше автоматично. В обратния случай пуснато местоположение и спрян нет пак си се свързва автоматично.
Цитирай
#29

И при мен е така. Аз съм с Huawei Watch GT2. При него обаче имам друг проблем.
Понеже ползвам хендсфри, а и от часовника може да се говори, то всеки път като набирам някой и трябва да избирам дали да говоря по часовника или хендсфрито.
Много е досадно това. Няма опция да запамети, че искам винаги да провеждам разговор по хендсфрито.

Другото досадно нещо е с балончето на месинджъра. Всеки път изкача горе вляво, дори и да го преместя в средата на екрана отдясно. Като го затворя балончето и после при ново съобщение пак е горе вляво. Супер досадно е за човек като мен, който ползва телефона си с дясната ръка. С нито една друга марка телефон нямам подобен проблем.

И трети минус. Ползвам 2 сим карти. Но нямам опция като набирам даден контакт да посоча с коя карта да набера не само сега, а и занапред. С предния си телефон с чист Андроид имах такава отметка. А тук трябва да влизам в много под менюта, за да задам кой номер с коя карта да се набира.
Цитирай
#30

Днес докато вървях ми трябваше навигация. И след 10 Мин ползване екранът загря на слънце и потъмня доста. Пак се виждаше, но определено разликата беше голяма.
Като изстина и се оправи. Това нормално ли е на амолед екрана? Отдавна не съм имал такъв телефон и не съм свикнал така да става. За какво ми е тогава тази яркост, като не мога да я ползвам точно, когато ми трябва?
Цитирай
#31

Здравейте колеги, взех си 5g версията, но няма 5g. Градът в който живее си има, всички настройки са ок, смених си чипа, има когато го сложа в друг телефон, според мен всичко съм направил. Моля за мнения за да се събудя! Благодаря ви предварително.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#32

Задал ли си от мрежовите настройки, да е на 5G! На кой оператор си? При А1 трябва да активираш от новите 5G планове!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#33

До този момент продуктът все още не е разработен за опериране в 5G мрежата на VIVACOM. Очакват се допълнителни разработки от страна на производителя. Моделът функционира в 2G/3G/4G мрежата на VIVACOM.


Да не се окаже, че и при А1 е така?
Цитирай
#34

При А1 5G-то бачка на "страх".. Точно на А52 5G... В София. При iPhone, често ми се губи! Единственото което направих е да мина на новите 5G Ultra планове.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#35

На теленор съм, мрежата е на 5г и плана ми е 5г...

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#36

Провери и инсталирай Юнския ъпдейт... ако не тръгне, попитай в офис на Теленор!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#37

Казах... Направих всичко...

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#38

Колеги от групата на S21 също имат проблем с 5G-то на Теленор и то в София. Разгледаи раздела, доста коментари има! https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=101671

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#39

Ще споделите ли нещо по въпроса с екрана, за това, което питах малко по-горе?
Нормално ли е като се нагрее много самият екран на директна слънчева светлина и максималната яркост да падне все едно е на половината, а реално слайдъра е на максимум?
Като се охлади се оправя и пак е перфектен, след 10 Мин яко печене на слънце пак така става.

С телефони с LCD екрани не съм имал подобни проблеми.
Цитирай
#40

Да, нормално е. Така се регулира температурата. На S8+ e по същия начин, само че там ставаше много рядко, докато при A72 е много по-често. Може би е заради пластмасовия корпус, за разлика от метално стъкления при S8+, тоест, по-добра топлопроводимост.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#41

Не е ли малко тъпо това? Каква ми е ползата тогава да имам уж супер ярък Амолед екран, като в тази конкретна за мен ситуация мога да го ползвам 10 минути и после трябва да го чакам да се охлади?

Защо с ЛСД екран няма такъв проблем?

Днес ще тествам един S20 FE 5G да го видя и него как е. Добре, че днес е топъл и слънчев ден, бързо ще стане теста.

Горните 2 показателя станат ли 45 градуса и едвам се вижда. 
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#42

Днес тествах Galaxy S20 FE 5G. Същата работа, но потъмня с 2 Мин по-късно, но самият телефон преди това беше в стая с климатик и тръгна от по-ниски температури.

Явно това си е нормално поведение за Амолед.
Цитирай
#43

Това получих от Самсунг


Прикачени файлове Миниатюри
   

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#44

Предлагам собствениците на A52 4G, които са на Vivacom, да напишат до support-а на оператора и да ги питат, дали възнамеряват да включват мобилното устройство в списъка с VoLTE. (Знам, знам, бели кахъри, това да ми е проблемът)
Просто е странно как А72 е в списъка, докато А52 4G не е.
Цитирай
#45

(2021-07-01, 09:37:58)chocH написа:  Предлагам собствениците на A52 4G, които са на Vivacom, да напишат до support-а на оператора и да ги питат, дали възнамеряват да включват мобилното устройство в списъка с VoLTE. (Знам, знам, бели кахъри, това да ми е проблемът)
Просто е странно как А72 е в списъка, докато А52 4G не е.

Активирайте си услугата в съвместим телефон и си я ползвайте на А52 4г. Ще тръгнат 100% и двете услуги.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • chocH
Цитирай
#46

А сим картата ти с активирано VoLTE ли е ?
Цитирай
#47

Аз стигнах до Теленор и чудо.....


Прикачени файлове Миниатюри
   

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#48

Само да споделя, че вчера бях в Бургас и имах 5G...

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#49

A52 5G има ли Always On Display? В gsmarena не е отбелязано, че има.
Цитирай
#50

(2021-05-20, 19:24:33)XAn4ETO написа:  Освен наличието на 5G, има 120 херцов екран спрямо 90 при 4G версията и по-мощен процесор.

(2021-07-09, 15:46:14)redchampions написа:  A52 5G има ли Always On Display? В gsmarena не е отбелязано, че има.

Има

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на kaktus_78 за това мнение:
  • redchampions
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)