Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S10/S10+

@m65 вибрирането при пропуснато повикване, при хващане на телефона в ръка, си го има. Провери дали по някаква причина не ти се е изключило.
Цитирай
Аксесоари

(2022-01-12, 09:35:31)m65 написа:  Ами на първо място, според мен, това е абсолютно ненужно уточнение, че въпросните цифри означават час. Не мога да си помисля дори, че някой възприема тази двойка цифри за нещо друго, различно от часовник. Макар, че имаше едни вицове преди много години, за едни мутри, които постоянно си мислели, че това е калкулатор... Big Grin
На второ място: по този начин се заема част от мястото, което може да се използва за много други иконки.
И трето: ами грозно е....

Другата безсмислица е лентата за яркостта, с която имаш бърз достъп до нейната настройка.
Преди си беше няколко кратно по-тънка. Беше красиво и елегантно.
Сега е безсмислено удебелена.

Има и други неща, като това, че вече липсва вибрирането при пропуснато повикване (примерно) при хващане на телефона в ръка, при все, че тази опция все още си я има, и е активирана.

Вибрацията при вдигане на телефона я има! усили си вибрацията в настройки
Цитирай

Като пусна камерата ,защо работи сензора за близост.Нещо ме изнервя ъпдейта .Влизам в менюто излизам остава размязан фона .Сега ще изтрия поте кеша,че не ми се прави hard reset

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Не е сензорът за близост, а една зелена точка, която показва, че камерата се използва в момента. Също излиза и за микрофон. Новост в андроид 12.
Цитирай

Да и аз после се усетих ,че е на различно място от сензора за близост.С каква цел е направена тая щуротия ?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Да ти показва, когато приложение използва камерата или микрофона Smile уж е с цел поверителност.
Също и като дръпнеш статус бара надолу, има нови два бутона, чрез които можеш да изключиш всякакъв достъп до камера и микрофон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

От Apple го взаймстваха, в което няма лошо

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

След ъпдейта до Андроид 12 на С10+ при отговор на видео обаждане във Вайбър, звукът ми отива автоматично към часовника Watch 4 Classic и трябва във Вайбър да натискам иконата на телефона говорителче с блутут, за да избера телефона или спийкъра му.
Някой знае ли някъде да има настройка за избиране кое да е устройството по подразбиране?
Цитирай

(2022-01-13, 21:26:09)StacK написа:  След ъпдейта до Андроид 12 на С10+ при отговор на видео обаждане във Вайбър, звукът ми отива автоматично към часовника Watch 4 Classic и трябва във Вайбър да натискам иконата на телефона говорителче с блутут, за да избера телефона или спийкъра му.
Някой знае ли някъде да има настройка за избиране кое да е устройството по подразбиране?

Никъде. И при мен ту се бърка и пуска на часовника, ту нормално си отговаря на телефона. На уазъп няма проблем. Само на вайбър....за сега

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Забелязах и друго при мен (не съм правил фактори ресет след ъпдейта) - за пример когато скролвам някое приложение и в същия момент изскочи съобщение в messenger например... за момент екрана замръзва всякаш и не мога да скролвам (става за секунда).
Цитирай

Тая нова функция, за зареждане до 85 % на батерията за по дълъг живот ,какво мислите за това..?
Цитирай

Само положително, препоръчвам.

 
Цитирай

(2022-01-13, 21:26:09)StacK написа:  След ъпдейта до Андроид 12 на С10+ при отговор на видео обаждане във Вайбър, звукът ми отива автоматично към часовника Watch 4 Classic и трябва във Вайбър да натискам иконата на телефона говорителче с блутут, за да избера телефона или спийкъра му.
Някой знае ли някъде да има настройка за избиране кое да е устройството по подразбиране?

Същия проблем при Вайбър и при мен. Не е от телефона/часовника. Всичко останало си работи как си му е реда. Това, което забелязах аз като е проблем е следното. Имам Bixby Routine, в момента, в който вържа слушалките(Buds2) да ми пусна Dolby Atmos:Music + Youtube Music и да започва да свири. След ъпдейта само атмос-а се пуска, но не иска да започне да пее само...
Цитирай

(2022-01-12, 20:49:00)Sv3TL10 написа:  Да ти показва, когато приложение използва камерата или микрофона Smile уж е с цел поверителност.
Също и като дръпнеш статус бара надолу, има нови два бутона, чрез които можеш да изключиш всякакъв достъп до камера и микрофон.

При мен днес дойде ъпдейта. За сега имам само добри впечатления.
Тези два бутона не ги виждам. Може ли един скрийншот?
Предварително благодаря.
Не съм връщала фабрични настройки. За сега нямам намерение да го правя, но ще видя дали има някакви проблеми и ако се наложи ще ги върна.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Надявах се балончето на месинджера като нотификация да се върне,но не.Някой беше споменал,че са го върнали в по-преден ъпдейт.Но отдавна отлагах обновяване и чак сега се реших.При вас има ли го?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2022-01-18, 23:20:06)zabadara написа:  Надявах се балончето на месинджера като нотификация да се върне,но не.Някой беше споменал,че са го върнали в по-преден ъпдейт.Но отдавна отлагах обновяване и чак сега се реших.При вас има ли го?

При мен си го имаше преди този ъпдейт, но днес не съм ползвала месинджър и след ъпдейта не знам какво е положението.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

И преди и след актуализацията ги няма,от доста време.Сравнявах настройките с А51 с Андро 11,на който излиза балончето на месинджер,всичко е едно и също.Вече не мога да разбера,къде бъркам.Това основно изчистване на кеша не съм го правил никога,понеже не съм в час за действието.Някакви идеи?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Балончетата може да си ги настроите в настройките на известията да ви излизат.
Настройки ->Известия->Messenger->Категории уведомления->Показване като балончета.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2022-01-19, 10:02:02)vesoisthebest написа:  Балончетата може да си ги настроите в настройките на известията да ви излизат.
Настройки ->Известия->Messenger->Категории уведомления->Показване като балончета.

В тази последователност ->Показване като балончета...никъде не ми излиза?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2022-01-19, 11:26:52)zabadara написа:  В тази последователност ->Показване като балончета...никъде не ми излиза?

Кое не ти излиза?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2022-01-18, 20:06:14)NaniG написа:  При мен днес дойде ъпдейта. За сега имам само добри впечатления.
Тези два бутона не ги виждам. Може ли един скрийншот?
Предварително благодаря.
Не съм връщала фабрични настройки. За сега нямам намерение да го правя, но ще видя дали има някакви проблеми и ако се наложи ще ги върна.

Отиваш в падащото меню, горе в дясно цъкаш трите точки и цъкаш редактор на бутоните и ще ти излязат.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sashko_Trg за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2022-01-19, 11:33:45)vesoisthebest написа:  Кое не ти излиза?

Къде да му дам да се показва нотификацията като балонче.
П.п. 
Оправих го.Явно по подразбиране Chat heads е изключено.Включих го от настройките на месинджера и всичко си дойде на мястото.??

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2022-01-18, 20:06:14)NaniG написа:  При мен днес дойде ъпдейта. За сега имам само добри впечатления.
Тези два бутона не ги виждам. Може ли един скрийншот?
Предварително благодаря.
Не съм връщала фабрични настройки. За сега нямам намерение да го правя, но ще видя дали има някакви проблеми и ако се наложи ще ги върна.

Ето ги, малко по-нагоре колегата ме е изпреварил и е описал как да си ги добавиш Smile
Аз също за първи път след голям ъпдейт не съм връщал фабрични настройки, но телефонът работи повече от добре, както и батерията е супер, така че засега си оставам така.

Между другото, има една нова готина функция, която обаче, дали умишлено или по-скоро поради бъг, не е лесно достъпна засега, а би трябвало да е сред тези бутончета също. При някои хора бутончето се е появило след ъпдейта и после е изчезнало, при други като мен, не се е появявало изобщо, но функцията е там и се казва extra dim. Много е приятна за гледане на екрана в тъмно.
Засега начинът да се достъпи е чрез някое приложение за създаване на шорткъти или ако имате nova launcher, дори и да не го ползвате, може да се избере уиджетът на nova - "Activity" (това, което аз направих), функцията се търси в settings.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • NaniG, StacK
Цитирай

(2022-01-12, 11:18:44)Sv3TL10 написа:  @m65 вибрирането при пропуснато повикване, при хващане на телефона в ръка, си го има. Провери дали по някаква причина не ти се е изключило.

Може ли да покажеш скрийншот, защото и при мен се оказа, че е изчезнало вибрирането. Не мога да си спомня от къде се активираше. Намерих настройката за звуково напомняне, но нея не я ползвах преди, а имах вибриране при просунато повикване, при хващане на телефона в ръката.
Предварително благодаря. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2022-01-21, 19:27:12)NaniG написа:  Може ли да покажеш скрийншот, защото и при мен се оказа, че е изчезнало вибрирането. Не мога да си спомня от къде се активираше. Намерих настройката за звуково напомняне, но нея не я ползвах преди, а имах вибриране при просунато повикване, при хващане на телефона в ръката.
Предварително благодаря. Smile
Настройки > Разширени функции > Движения и жестове
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • NaniG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)