Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации - P40 Pro

Не за 24ч а общото време.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай
Аксесоари

аз не надхвърлям 24 часа ?
но си мисля, че откакто е изключен от зарядното показва..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

От EMUI 11 насам не го показва. Не знам какво значение има и защо толкова се взират всички в тоя СОТ.
Аз гледам колко дни ми изкарва телефона с реално ползване, а не безсмислена статистика.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 2 потребители изказват благодарност на azcv за това мнение:
  • doktorra, DoryanY
Цитирай

(2022-02-18, 19:27:08)azcv написа:  От EMUI 11 насам не го показва. Не знам какво значение има и защо толкова се взират всички в тоя СОТ.
Аз гледам колко дни ми изкарва телефона с реално ползване, а не безсмислена статистика.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Щото екран и мобилни данни най много дърпат батерия, ако телефона се ползва като Нокия фенерче ще кара дни, ако се играе на него може само няколко часа. Статистиката за екрана дава много добра информация за състоянието на батерията

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Лично аз го гледам ориентировъчно.
Потреблението ми е абсолютно едно и също и преди и след ъпдейта и за да забелязвам разлика в батерията, значи си има разлика.
Ще видим да мине малко време, че наскоро го получих 12ката, и може да се оптимизира още..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2022-02-18, 20:55:07)dzivko написа:  Щото екран и мобилни данни най много дърпат батерия, ако телефона се ползва като Нокия фенерче ще кара дни, ако се играе на него може само няколко часа. Статистиката за екрана дава много добра информация за състоянието на батерията

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Екрана, ако е на автомачна яркост+dc dimming не харчи кой знае колко. Без dc dimming автомстичната яркост работи неадекватно и намалява много яркостта на тъмно,а и шим-а ме дразни. Мобилните данни ги спирам само нощем докато зареждам и също не мога да разбера дали влияят. Единственото, което ми точи батерията е камерата. Но аз я ползвам само като пътувам някъде. В останалото време не я ползвам почти. Иначе батерията след ъпдейта до 12 се държи по същия начин като при 11.
Смятам, че следенето на батерията е загуба на време. Така или иначе се зарежда всяка нощ.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

На мен при емуй 12 при ми държи идея повече ..
А какво е това dc dimming ?
Относно това къде пише сот, над графиката в батерията го пише, но време на включен екран днес ..а под графиката, в хардуер>екран и там е времето от последното зареждане над 90%..
Някои колеги бяха коментирали нещо за wi fi и Дейта и връзката с батерията ..мобилните данни дърпат мн повече батерия, отколкото ако сте свързани към wifi-я ..затова и да сте с план ънлимит, ако имате вкъщи и на работа wifi, се свързвайте към него Smile
Цитирай

(2022-02-18, 22:14:33)azcv написа:  Екрана, ако е на автомачна яркост+dc dimming не харчи кой знае колко. Без dc dimming автомстичната яркост работи неадекватно и намалява много яркостта на тъмно,а и шим-а ме дразни. Мобилните данни ги спирам само нощем докато зареждам и също не мога да разбера дали влияят. Единственото, което ми точи батерията е камерата. Но аз я ползвам само като пътувам някъде. В останалото време не я ползвам почти. Иначе батерията след ъпдейта до 12 се държи по същия начин като при 11.
Смятам, че следенето на батерията е загуба на време. Така или иначе се зарежда всяка нощ.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Точно, всяка вечер на зарядно, доволен съм да изкара деня и кат се прибера да е на 40%,от там нататък всичко е ок, имал съм Самсунг преди години, на година и кусур бях на ръба да изкарвам деня

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-02-19, 00:37:22)Tix0mir написа:  На мен при емуй 12 при ми държи идея повече ..
А какво е това dc dimming ?
Относно това къде пише сот, над графиката в батерията го пише, но време на включен екран днес ..а под графиката, в хардуер>екран и там е времето от последното зареждане над 90%..
Някои колеги бяха коментирали нещо за wi fi и Дейта и връзката с батерията ..мобилните данни дърпат мн повече батерия, отколкото ако сте свързани към wifi-я ..затова и да сте с план ънлимит, ако имате вкъщи и на работа wifi, се свързвайте към него Smile
Dc dimming е преведено като намаляване на трептенето. Регулира се мощността на диодите на амоледа. При спрян dc dimming диодите светят винаги на макс, а яркостта се регулира с шим, който дразни очите. При dc dimming консумацията особено в тъмно помещение и с тъмна тема е значително по-малка. Уж цветовете не са съвсем ок с dc dimming, ама аз не виждам разлика.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Ясно, аз съм го активирал и също не намирам цветова разлика ..но автоматичната яркост винаги я изключвам, мн ме дразни и ме е яд, че от емуй 11 насам като се рестартира телефона, автоматичната яркост се активира отново ..
Цитирай

Здравейте! Има ли приложение, с което може да се проверява и инсталира ъпдейт системен преди да е дошъл официално?
Цитирай

(2022-02-19, 09:22:47)Tix0mir написа:  Ясно, аз съм го активирал и също не намирам цветова разлика ..но автоматичната яркост винаги я изключвам, мн ме дразни и ме е яд, че от емуй 11 насам като се рестартира телефона, автоматичната яркост се активира отново ..
Тя от EMUI 9 е така. При пуснат dc dimming работи доста адекватно. Само първите 2-3 дни трябва да се наглася ръчно минималното ниво, че да не пада много и после няма проблеми.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

При актуализация с EMUI 12,забелязах че някои приложения не получават известия,например Фейсбук дори не ми показва баджове,ако задам "цифри"го няма фейсбук и други приложения също,ако задам "точки'като баджове ги има всчики,но въпреки че съм позволил известия повечето приложения неизвестяват!Някой забелязал ли е подобен проблем или аз греша нещо?

Huawei P40Pro
Цитирай

И при мен се получи същия " ефект ". Струва ми се че е свързано с последното обновяване на HMS.
Цитирай

При мен известията винаги са били много зле.. Иначе  с ЕМУИ 12 още по-бавно се зарежда като е вкаран с кабел към автомобил... Нещо от сорта на 4-5% за 1 час (не ползвам зарядно за автомобил, тъй като ползвам Андроид ауто и съм вързан към автомобила). За сравнение с P30 зарежда около 15-20% на час.

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

След премахване на GSPACE проблема с известията изчезна,получавам всички известия и баджове!

Huawei P40Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на joro_f за това мнение:
  • AD_Ofink
Цитирай

От вчера има нова актуализация, но освен пач за сигурност друго май няма.
И до всички абонати на А1, има промоционален пакет за пет месеца от 500 000 мв 5G, активира се и през приложението.

 Huawei P40 pro+    512GB black
[-] 1 потребител изказва благодарност на carden за това мнение:
  • rijiq
Цитирай

След секюрити ъпдейта ".228" пак ми проработиха Гугъл услугите Big Grin
Не мога нещо да ги разбера, защо спират от време на време ... после пак проработват ... много странно, Но се радвам Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Аз пък днес се събудих, и телефона се беше рестартирам сам.Беше на зарядното, та ток си имаше.
Спрени са ми автоъпдейтите.
Тая работа не ми се беше случвала от много много години насам телефона сам да ми се рестартира.
Лека полека май нещата вървят към смяна на модела и марката

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2022-03-04, 11:57:34)galev_90 написа:  Аз пък днес се събудих, и телефона се беше рестартирам сам.Беше на зарядното, та ток си имаше.
Спрени са ми автоъпдейтите.
Тая работа не ми се беше случвала от много много години насам телефона сам да ми се рестартира.
Лека полека май нещата вървят към смяна на модела и марката

Странно наистина, да не е прегрял и да е решил сам да се рестартира Rolleyes
А за смяната и аз .. само още 3 месеца да го доизплатя и сменям бранда!!

OnePlus ми се върти в главата, мислих и за Pixel, ама гледам и там доста бъгава ситуацията ... ще видим какво ще има по магазините Smile

Тъпо е, че държа на качествена камера, а на Huawei са си доста добри :/

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rijiq за това мнение:
  • galev_90
Цитирай

(2022-03-04, 13:35:00)rijiq написа:  Странно наистина, да не е прегрял и да е решил сам да се рестартира Rolleyes
А за смяната и аз .. само още 3 месеца да го доизплатя и сменям бранда!!

OnePlus ми се върти в главата, мислих и за Pixel, ама гледам и там доста бъгава ситуацията ... ще видим какво ще има по магазините Smile

Тъпо е, че държа на качествена камера, а на Huawei са си доста добри :/

Ами откакто го имам, никога не е правил така.По един и същи начин се зарежда с едно зарядно.
Oneplus-a са с гадни камери.Имах oneplus 9, нещо не ме изкефи.
Пикселите и двата ги имах и 6 и 6 про, добре че бързо ги разгадах и ги продадох..Не можеш да си представиш що за недоразумения са.НИКОГА АМА НИКОГА ГУГЪЛ ТЕЛЕФОН вече

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Жлако да го чуя ... преди доста Нексуси ми минаха през ръцете и бях доста доволен.

Имам време да си изирам нов телефон, ще видим Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

И аз съм само за Huawei имам и Mate 20 Pro и P40 Pro и съм адски доволен и от двата и еднакво бързо работят
Цитирай

Някой успя ли да възтанови до Emui11,при мен не се получава?

Huawei P40Pro
Цитирай

Аз го пробвах дали ще иска да се даунгрейдне.Отначало не искаше, но след ъпдейт на hisuite се връзва и ми дава възможност да смъкна до 11-та версия.Не ми се иска да го даунгрейдвам, защото после 10000 разправии да заработи пак като хората с гугъл и работещи push notification..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)