Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Black Friday / Черен Петък 2023г.

(2021-12-02, 13:22:01)vikic написа:  Вероятно на Boxing Day след Коледа.

Визирам основно амазон.де

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари

Май не е много ясно кога точно, по добре следете всеки ден ако сте набелязали някой артикул
Цитирай

Такива са и моите наблюдения. Има и друг +, търговците в платформата, както и на техните сайтове, в много от случаите предлагат стоката си с 1 годишна гаранция. А това е нарушение на правата на потребителите в ЕС, към които се числим и ние. Как например Компания като Епъл се съобразяват с 2 годишната гаранция в ЕС, а обикновени търговци не? Аз за мен имам обяснение, това са обикновено нерегистрирани търговци по смисъла на закона, купили по 1-2 бройки и разчитайки всичко да е наред или на гаранцията на китаеца, която е 12месеца. Аз бих направил компромис от 24 на 12 м гаранция ако купувам от САЩ. От Китай скъпи стоки не купувам. А и с новите правила на ЕС може би си обезмислят покупките от там.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Чак пък епъл да се съобразяват Big Grin Винаги си им е била 1 година гаранцията на Епъл устройствата. Втората година при нужда от гаранция, оператора/магазина, от който си взел устройството, ти го ремонтира.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

1 година е извън ЕС, съгласи се, че няма как 27 страни/само в 10 от тях има официални Епъл стор/ да ремонтират за своя сметка след първата година. Ти ако си търговец на епъл продукти, би ли се съгласил след 1 година всичко да е за твоя сметка? А имай предвид, че не са само телефони техните продукти. Да не казвам, че ремонтите в официалните магазини/сервизи с наистина оригинални части, както и часовата ставка за труд - никак не са евтини! Най-много магазини има на острова, но след брекзит не знам дали все още е 2 години гаранцията на всичко което се купува. Все пак те вече не се съобразяват с правилата на ЕС. Ами хуавей в Китай са с 1 година , а в Европа са 2. Папример това за което говорех одеве - 6 м. гаранция, и то за физическо лице. https://www.emag.bg/bluetooth-slushalki-...DFR2S0BBM/ Такъв тип обяви направо ги пропускам, няма как да дам 160 лв и да имам 6 м гаранция. А такъв тип обяви в емаг или на сайтовете за е-търговия са немалко.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Какви варианти има за следене на продукти - кога ги намаляват - специално за амазон визирам.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Camelcamelcamel е от най-добрите тракери за амазон.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Набелязахте ли си оферти, които да следите, за реално намаление.
https://www.fashiondays.bg/ тук има черен петък.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Тези при откриването им се регистрирах , и ги зачеркнах!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Защо, има интересни неща, за оригинални дрехи цените са едни от най-изгодните.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Предпочитам Geox от Италия (доставката е 20€ за около седмица) - качеството е на коренно различно ниво от тук.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Комсед - 30% този уикенд.
Хиполенд - 25% в петък и събота.
Отнася се за пазаруване онлайн.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

За комсед ще кажа, че на промоция определен модел детско столче за кола беше 500 ле. В амазон де, откъдето го поръчах - платих 139€ + 39 лв за транспорт. Та така за намаленията и промоциите в Бг. И в други магазини съм следял определени стоки, и а четния петък пълно разочарование!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Нормално да е така за Комсед или Хиполенд, тези намаления там в случая нямат нищо общо с прИмоциите, които евентуално ще ги имат в Черния петък. В случая се разпродава залежала стока по складовете в края на календарната година, както и правят повечето търговски вериги сега.

 
Цитирай

Това за Комсед и Хиполенд е абсолютно НЕвярно, може и да има подобни артикули, което е нормално, все пак са хиляди на брой, но като цяло намаленията в тези 2 магазина са си реални и цените не са завишени за да се създаде изкуствена и нереална отстъпка. Тоест нещо, ако е 50лв. и сега го вземете за 35лв. от Комсед, след намалението ще си е отново 50лв. и ще продължава да си бъде 50лв.

@NoMaD за каква "залежала" стока по-точно говорим, като тези -25% в Хипопенд и -30% в Комсед са на ВСИЧКИ стоки (с изключение на такива, които са трайно намалени, а те са много малка част и действително са намалени вече)

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Достатъчно е да се погледне на сайтовете им, за да стане ясно, за какви артикули става въпрос, да не говорим също за това, че цените там в момента нямат нищо общо с цените за Черния петък, (който впрочем е чак в края на месеца), нито с цените на стоките, на които те се предлагат на този ден по другите части на света. Да не говорим за процентите и отстъпките, на които се предлагат повечето стоки навсякъде точно в този ден, но не разбира се и тук.

 
Цитирай

Тия намаление според мен са на този принцип:

Преди намалението:
ЛЕД Лампички-10 лв
Светещо еленче-15 лв
Играчки за Коледа-9.99 лв
Коледен Фенер-25 лв
Телевизор-500 лв
лаптоп-900 лв
смартфон-1900 лв
климатик-1400 лв

След намалението:
Лед лампички-14.99 лв
светещо Еленче-19.99 лв
играчки за Коледа-13.99 лв
Коледен фенер-34.99 лв
Телевизор-намален от 900 на 650 лв
лаптоп-849 лв
смартфон-1800 лв
климатик-намален от 2000 на 1600 лв

Теглим чертата и пак са на печалба. А това са супермного стоки, имаш всякакви комбинации и опити. Тук намаляш, там увеличаваш. И накрая изглежда като намаление, а не е. Не им вярвам изобщо на тия намаления. Ако продават само един вид стока, примерно продават само лаптопи HP ZBOOK 17 инча за 6000 лв и са го пуснали намален за 4999. Тогава мога и да им повярвам на намаленията, ама да имаш 100 000 стоки и джунджурии, които само на 99 900 да вдигнеш с 9 стотинка цената, че никой да не разбере, а на останалите 100 телевизора, климатици, хладилници, смартфони-намаляй колкото искаш, правиш си парите от другите стоки.
Щото за Коледа днеска 1000 човека ще си купят светещо еленче от 15 лв, лампички от 10 лв, украса за 10 лв и LED фенер за 20 лв-ей ти ги само за това и само за днес 55 000 лв. Ами ти ако искаш пусни и телевизорите си след тва по 100 лв, кой ше купи телевизор? Всеки има. В месеца най-много 10 човека. По 1000 лв средно тва са 10 000. Ами ти само от другите си стоки правиш десетки хиляди, на ден. И така може да си играеш с цените. Това е конспирация на най-високо ниво. Уж намалят цените, ама реално пак накрая ти обират парите, докато си мислиш ,че е по-евтино. Дори и да изглежда по-евтино, то реално не е.
Цитирай

(2022-11-08, 22:48:36)NoMaD написа:  Достатъчно е да се погледне на сайтовете им, за да стане ясно, за какви артикули става въпрос, да не говорим също за това, че цените там в момента нямат нищо общо с цените за Черния петък, (който впрочем е чак в края на месеца), нито с цените на стоките, на които те се предлагат на този ден по другите части на света. Да не говорим за процентите и отстъпките, на които се предлагат повечето стоки навсякъде точно в този ден, но не разбира се и тук.


Мисля че уточнихме, че става на въпрос за всички артикули, та не знам, какво имаш предвид с "Достатъчно е да се погледне на сайтовете им, за да стане ясно, за какви артикули става въпрос" не знам за какъв червн петък говориш, като на тях това им е реално черен петък. 
Също така мисля, че е редно да дадете реални примери, че иначе се получавата малко ала-бализми. Тук били цените, по другите части на света били еди какви си и т.н. Дай пример с някои играчки примерно на Спин Мастър или на Силвърлит, ЛЕГО или каквато марка си избереш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Щом смяташ, че това е Черния петък и това са цените - твоя воля. Аз ще си изчакам реалния такъв, който винаги е последния петък на месец ноември навсякъде по света и тогава ще дискутирам и калкулирам цените по веригите тук и извън страната. Сега не искам да коментирам нещо, които тепърва предстои. Мисля, че всеки си има право на избор.

 
Цитирай

(2022-11-08, 22:29:59)nowhere написа:  Това за Комсед и Хиполенд е абсолютно НЕвярно…..

За теб може да е така, но за мен е, и съм дал реален пример. Няма как да продаваш със 100% печалба( а понякога и повече), да намалиш в определени моменти до 50 лв и да заблуждаваш клиентите(особено тези, за които пазаруването в интернет, и особено от чужбина е табу)! Пиша всичко това на база следене на определени стоки поне 4-5 месеца в наши онлайн магазини с гръмки реклами за намаление. Не че във физическите магазини е по-различно, но в момента не става дума за тях. Когато стане ще дам пример пак от личен опит. Иначе като обслужване, мога да похваля служителките на Хополенд и в Люлин и в Младост, започваме по малко да приемаме добрите европейски практики относно отношението към клиента!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Както казах може и да има такива стоки, но като цяло са си реални промоции. Аз пиша това на база, че от години пазарувам в Комсед и Хиполенд на тези намаления и много добре знам, какви са реалните цени най-вече на играчките. На столчета и колички и т.н. не ги следя чак толкова, защото все пак не са неща, които се купуват всеки ден, нонвсе пак преди да пристъпя към покупка проверявам, каква е реалната цена и по други места, този петък ще взимам столче за кола, което никъде не може да се намери на цената, на която ще го предложат. И отново ще напазарувам куп играчки с истински намаления

Ако наистина е така, както казваш ,най-вероятно това е единичен случай - било е последна бройка в Амазон или нещо от сорта, иначе няма как столче тук да е 500лв ти да го вземеш за 140 евро на регулярна цена. Въпреки, че за 140евро е било на промоция със сигурност + 40лв доствка = 320лв. тук ако е 500лв с 30% намаление е 350лв.

Просто не искате да приемете, че и тук може да има реални промоции

@NoMaD Не смятам, че това е черния петък, на тези магазини това са им намаленията за "черния петък" просто не се казват "черен петък" не знам кое му е реалното и кое нереалното? Big Grin Да, хайде ще коментираме като дойде "истинският черен петък" аз ще постна някои неща, които съм купил на измисления петък от Комсед/Хиполенд с измислените намаления и ще чакам АндроидБГ експертите да ми ги намерят на по-ниски цени. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

От Хиполенд пазарувах детска количка MACLAREN TECHNO XLR преди 10-на години
Беше с 200лв отстъпка + бонус зимно чувалче, което струваше отделно около 140лв
Беше си съвсем реална промоция. Идея нямам извън БГ как са вървяли,
но за страната ни това беше най-ниската цена тогава.
Струваше 800лв, а платих 600лв. 25% беше търговската отстъпка
Купих отделно комарник и дъждобран, чанта си имаше в самият комплект.
След няколко години я продадох за 260лв
Цитирай

(2022-11-09, 08:57:16)nowhere написа:  @NoMaD Не смятам, че това е черния петък, на тези магазини това са им намаленията за "черния петък" просто не се казват "черен петък" не знам кое му е реалното и кое нереалното? Big Grin Да, хайде ще коментираме като дойде "истинският черен петък" аз ще постна някои неща, които съм купил на измисления петък от Комсед/Хиполенд с измислените намаления и ще чакам АндроидБГ експертите да ми ги намерят на по-ниски цени. Wink
И защо да се чака дотогава? Може да се намери и сега. Веднага ти давам пример.
Комсед
Надуваем каяк за екскурзии INTEX Excursion PRO K1 в момента се предлага на цена 856.90лв. 
С измисления Промокод от -30% цената ще му е около 600 лв.
Practis
Надуваем каяк за екскурзии INTEX Excursion PRO K1 в момента е на цена 566 лв и при това без никакви отстъпки.


Прикачени файлове Миниатюри
       

 
Цитирай

А в ЕМАГ е 474,99 лв.

Huawei P30
Цитирай

Да бе ясно ми е, както казах имат над 10000 неща, нормално е. Просто твърдите, че като цяло намаленията на Комсед и Хиполенд не са реални и едва ли не всичко е завишено и няма истински намаления, а то е обратното - повечето стоки са си с реални цени и ще получат реално намаление, а по-малко са с нереални цени и съответно намалението няма да е реално, като в примера по-горе.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)