Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 13/13 Pro - Лични впечатления и коментари
#76

(2023-04-10, 19:34:55)predator_v_bg написа:  Сайта giztop надежден ли е?
Има ли митница или пращат от страна в ЕС ?
Погледнах цената там и с доставка телефона излиза 1800 лв. , което само по себе си е много по-приемливо от 2500 лв.

Изпратено от моят Mi 10 с помощта на Tapatalk

За доставка си пише в сайта с eu express или нещо такова беше, реално излиза че го изпращат от Европа и съответно няма ДДС и митница.
От това което разбрах, продават работите на китайските цени с малка (символична) надценка според мен.
Нека някой колега да се изкаже колко са надеждни. Аз лично разбрах за няколко човека които са взимали от там без проблеми.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
Аксесоари
#77

(2023-04-10, 19:34:55)predator_v_bg написа:  Сайта giztop надежден ли е?
Има ли митница или пращат от страна в ЕС ?
Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и дискусия

 
Цитирай
#78
Sad 

Имам забележка към известяването от приложенията. Не винаги се показват коректно на заключеният екран
А това ми е едно от най-важните неща в един телефон.
На 11Т работят винаги отлично. На 13 веднъж излезе със съдържанието после 2 пъти само като „имате ново съобщение„ и много ме напряга Sad  Трябва да го натисна и плъзна надолу, за да видя какво пише
Прилагам снимка, за да се види каква е разликата

.jpg 1681213338426.jpg Размер: 59.93 KB  Сваляния: 556


Едит:
Реших проблема, то не е само до настройки в контролен център и извесия, където всичко беше настроено правилно
 В лицевото окл. има една отмека, която ако е сложена показва известията само след разпознаване на лицето и затова явно когато гледам телефона показва и съдържанието, а когато е на масата и не ме вижда святка само за исвестие и от еди кое си приложение.
Хитро Smile ама усложнено
[-] 4 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Bavarche, milenvn, Monipeev, tynata2
Цитирай
#79

@rumo
Честито! Взел сте 13 вместо 1+11. Правилно решение и покупка. С кеф да го ползвате Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#80

(2023-03-31, 08:37:07)asusdeluxe написа:  ...Снимките и видеото са най-добрите които до момента съм правил (до сега бях с S21Ultra)...

Според вас камерата на 13Pro е по-добра от тази на S21 Ultra, така ли? Защото аз ползвам вторият и камерата ми се вижда доста добра...
А как е батерията на Xiaomi  в сравнение с тази на Samsung?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#81

@airbus Благодаря!
Ще го ползвам с кеф надявам се поне, докато не излезна утрата, което по всичко личи. че ще е скоро, и че се предлага вече и глобално.
Тогава със сигурност ще влезна в нови размисли и драми.

Засега няма забележки към устройството. Едиснтвено това, което писах и в 1-вото си мнение, че ми се струва по-тих.

@iwan33 Ще отвориш дискусии големи и заядливи с тоя въпрос, но доскоро имах 22 ултра и сравнена дори с 11Т, то в един много важен аспект Ми-то винаги я биеше, а именно автофокуса. От там нататък нищо друго не съм им сравнявал няма и смисъл не хваща ли фокус....
И това за модел на самсунг, който е един нагоре от твоят и Ксиоми 2 модела назад от 13-ката

За батерията не си уточнил за кой Самсунг става въпрос.
Може да ти отговори със сигурност този, който е имал  2-та, а не вярвам това да са доста хора, защото почитателите на самсунг телефони едва ли ще се „минат“ да минат на Ксиаоми.
Все още ги броят за китайски пръчки
Но батерията на 22 ултра си е по-зле и то значително, от на 11Т, който е с медиатек, а какво да кажем за 13 про ( а не вярвам тази на 21 да е по-добра от на 22)
23-ката вече е явно съвсем друга бира и е напред в класацийте
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#82

(2023-04-11, 20:25:22)rumo написа:  @airbus Благодаря!
Ще го ползвам с кеф надявам се поне, докато не излезна утрата, което по всичко личи. че ще е скоро, и че се предлага вече и глобално.
Тогава със сигурност ще влезна в нови размисли и драми.

Като й  гледам дебелината на ултрата от 1 см, нищо чудно да  тежи 300 грама за 3 бона. С камерата бъмп отива на 15.61mm Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#83

(2023-04-11, 20:06:49)iwan33 написа:  Според вас камерата на 13Pro е по-добра от тази на S21 Ultra, така ли? Защото аз ползвам вторият и камерата ми се вижда доста добра...
А как е батерията на Xiaomi  в сравнение с тази на Samsung?
Разликата между двете устройства е 2 години. 
Няма как снимките да изглеждат по зле с по голям сензор (по-малкото мегапиксели също е предимство) и сътрудничество с LEICA. 
Разбира се, че камерата на S21U e прекрасна. Има оптичен 10X зум който 13pro липсва. 
Просто снимките които правя с 13pro ми харесват повече. Имам чуството, че са една малка крачка напред към професионалната фотография.
[-] 1 потребител изказва благодарност на asusdeluxe за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#84

Като човек, който е имал всичко що си струва да се има, мога да похваля Xiaomi. В търсене на най добрата камера, минах през всички флагмани. S23 Ultra има най всеможещата камера, но Xiaomi 13 прави снимането изкуство. Напомня ми за Хуавей като се комбинираха с Leica и смазаха пазара преди няколко години.В снимките има много...дълбочина, цветове, абе живот има. Особено нощните сцени са си точно тъмни ама ясни и без шум. Самсунг в стремежа си да направят кадъра перфектен го изглаждат твърде много - чисто и ясно ама...плоско. Xiaomi 13 е определено по пъргав от S23, който пък макар и много подобрен спрямо s22, си остава Самсунг белязан от One Ui. Дисплея също по ми харесва от на Самсунг, защото цветовете не са изнасилени. Като добавим и много, ама много по бързото зареждане и да, Xiaomi 13 си струва 1000та евро, повече от S23.
Лично мнение , на база лични впечатления.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 6 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • bgbore_96, borkost, iwan33, Mendeleev, milenvn, scenic
Цитирай
#85

(2023-04-15, 23:20:17)Bavarche написа:  ...но Xiaomi 13 прави снимането изкуство...

Можете ли да качите няколко снимки в темата, която е за тази цел, включително и такива, правени със зуум? Ако могат да се свалят в оригиналното качество, ще е чудесно. В момента съм със Samsung S21 Ultra, от който съм много доволен, но се чудя дали да не опитам именно Xiaomi 13...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#86

На мен ми интересно живот на батерията - реален, а не разни там арени?
Това за чиста 13ка.
Цитирай
#87

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103878 В тази тема може да обсъждате батерията и да си сравнявате сот-а.  Smile

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#88

Давам линк към Гугъл Снимки. S23 го продадох, но Fold4 снима по същия начин, даже една идея по чисто. То ест става да се сравнят все пак. За мен особено по триковите сцени ( нощ, залез, мрачно време) 13 ги прави красиви, докато Сансунг ги прави плоски в стремежа си да ги осветли. На снимките с колите се вижда ясно прословутото жълтеене на Самсунг. Ягуарът особено оранжавее. Последната снимка с прозореца е най чистата която съм постигал при нощен зуум. S23 Ultra също я изкара добре , но фона е твърде светъл и съответно има доста шум.
https://photos.app.goo.gl/zEvdRkodZMVAvphGA

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • iwan33, milenvn
Цитирай
#89

Новата тема за батерията я споделих отгоре, това са останалите, че се разпиляха.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103708 - Тема за снимки
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103794 - Тема за аксесоари
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103711 - Тема за софтуерни проблеми
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103710 - Тема за актуализации
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103709 - Тема за преброяване

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#90

(2023-04-16, 14:31:23)Bavarche написа:  Давам линк към Гугъл Снимки. S23 го продадох, но Fold4 снима по същия начин, даже една идея по чисто. То ест става да се сравнят все пак. За мен особено по триковите сцени ( нощ, залез, мрачно време) 13 ги прави красиви, докато Сансунг ги прави плоски в стремежа си да ги осветли. На снимките с колите се вижда ясно прословутото жълтеене на Самсунг. Ягуарът особено оранжавее. Последната снимка с прозореца е най чистата която съм постигал при нощен зуум. S23 Ultra също я изкара добре , но фона е твърде светъл и съответно има доста шум.
https://photos.app.goo.gl/zEvdRkodZMVAvphGA
Бъркам ли се, или преди време ти колега похвали Самсунг че най-накрая си направил хубава нощтна снимка, сега смени апарата и друга песен запяSmile

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#91

И да бъркаш, и да не - въпрос на приоритети е. Лично аз не бих снимал повечето от снимките в линка, имам предвид тия на покривите посред нощ, но пък за колегата вероятно са важни и търси оптималното в случая.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#92

Няма някаква драстична разлика в снимките и 13 Fold4. Въпрос на предпочитание и последваща обработка.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#93

(2023-04-17, 09:18:03)vovalinder написа:  Бъркам ли се, или преди време ти колега похвали Самсунг че най-накрая си направил хубава нощтна снимка, сега смени апарата и друга песен запяSmile

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

Да съм казал че Ultra снима лошо? Тук сравнението е с базовия s23. А и 13 излезе след s23 серията и по мое мнение камерата му е по добра. В камерите е такава борба, че ако не предложиш нещо по така - нямаш продажби.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#94

Колеги, моля за мнение за този магазин и тази версия на телефона. Пише, че е китайска версия.
https://www.giztop.com/xiaomi-13-pro.html
Цитирай
#95

Ако си готов да ползваш китайска версия без band 20 - сайтът е ОК. Но е по-скъп от TradingShenzhen, който съответно е по-добър за покупка на такъв (и всякакъв друг) китайски телефон.

Примерно Xiaomi 13 Pro бял 12/256:

Giztop днес - 1865 лв
TRSZ днес - 1692 лв

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#96

Офф/он топик.
От TradingShenzhen как стои въпроса с ДДС и митница?
Понеже от Гизтоп (от това което успявам да разбера от сайта) имат специална ЕУ доставка за 30 евро, с която накрая излиза че идва от Европа и съответно не се дължи ДДС, а директно си идва.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#97

Същата доставка в Шенжен-а струва 16 евро. Горе долу така седи въпросът с ДДС... Wink

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#98

(2023-04-21, 16:10:51)stenlius написа:  Ако си готов да ползваш китайска версия без band 20 - сайтът е ОК. Но е по-скъп от TradingShenzhen, който съответно е по-добър за покупка на такъв (и всякакъв друг) китайски телефон.

Относно този банд20, какви може да са проблемите с телефона?

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#99

Поради своите характеристики въпросната частота се използва главно в слабо населени райони и в покрайнините на градовете, на голями автобани, където клетките на оператора могат да бъдат изградени на голями разстояния и да предлагат по-слабо покритие. Също така може да използва дори в затворени пространства като мазета и асансьори. За гъстонаселени райони Band 20 няма съществено значение.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • competition
Цитирай

(2023-04-22, 08:50:20)borkost написа:  Относно този банд20, какви може да са проблемите с телефона?
Липса на мрежа тук там ако пътуваш доста из централна и западна Европа, но както е писал @NoMaD предимно извън големите градове.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)