Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Здравейте, пратката най вероятно е в митниците, така показва поне тракинга! Горе - долу знам какви документи трябват, но сумата е обща за 2 артикула в банковото извлечение, т.е. единия артикул е вече при мен, а другия е в митниците... Та въпроса ми е дали ще имам проблеми да докажа че втората стока струва еди каква си сума? Оше нямам обаждане от митниците между другото...! Дано сте ме разбрали ...

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, момци .... Имам стока задържана на митницата /от Алиекспрес / и е вече седмица там /поне трака показва така/, та се питам дали да се обаждам или да чакам да ми звъннат... т.е. нормално ли е това време или...?

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай

(2023-12-19, 19:38:40)Smakl написа:  Здравейте, момци .... Имам стока задържана на митницата /от Алиекспрес / и е вече седмица там /поне трака показва така/, та се питам дали да се обаждам или да чакам да ми звъннат... т.е. нормално ли е това време или...?

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk


Пр мен пише изчаква митническа проверка, колко време в нормално или задържана?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай

Привет колеги!Имам следния въпрос.На няколко пъти съм поръчвал артикули от Алиекспрес с обща стойност под 150евро, съответно Алито ми взема VAT и аз получавам пратката през ExpressOne.Обаче ми предстои голяма поръчка (множество еднакви артикули)с цел препродажба и ме притеснява какво се случва с митницата, как се заплащат мито и ДДС и как изобщо се случват нещата.Хипотетично вземам стока за 1000лева.След месец тя пристига в БГ митници.Как се процедура?Какви са документите, таксите освен 20%ДДС и там 3-8% мито?
Цитирай

Зависи с кой доставчик дойде - надали ще е пощенска услуга с голям брой артикули. Като цяло е: вадиш си EORI номер ако нямаш, плащаш за митническо представителство , след като ти обработят документите плащаш 20% ДДС върху стойността на стоките + транспортната услуга. В зависимост от видя на стоките може и съответното мито или без него.
Ако ти пратят артикулите примерно с DHL - тяхното митническо представителство беше безплатно преди, но трябва да ги упълномощиш нотариално - плащаш си заверката.
С другите доставчици услугата е платена, зависи и дали поръчваш всичко от едно място или различни търговци. Ако са различни - за всяка отделна пратка, която подлежи на митническа проверка ще плащаш отделно за митническо представителство на агент.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

За тази мултимедия дължи ли се мито?

https://www.aliexpress.com/item/10050061...ry_from%3A
Цитирай

(2024-01-14, 17:52:27)neznajniq написа:  За тази мултимедия дължи ли се мито?

https://www.aliexpress.com/item/10050061...ry_from%3A

Цитат:Пратки със собствена стойност до 150 EUR – за тях се дължи ДДС  съгласно ставката за съответната стока (в България повечето стоки и услуги се облагат с ДДС в размер на 20%). Тези пратки са освободени от мито по силата на членове 23-24 от Регламент (ЕО) № 1186/2009.

Пратки със собствена стойност над 150 ЕUR – за тях се дължи мито и ДДС спрямо съответните ставки.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

OK,мерси!
Цитирай

Къде шанса е по-голям да се мине метър с митницата? DHL,Fedex или BG Post
Цитирай

DHL и FEDEX шансът е 0%, за пощенска пратка имаш 5-10% шансове.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2024-01-19, 10:14:02)stenlius написа:  DHL и FEDEX шансът е 0%, за пощенска пратка имаш 5-10% шансове.

Благодаря!
Цитирай

Здравейте, малко тъп въпрос... Кое е номер на пратка, тракинга или има един id номер... Просто ми предстои да изпратя документи за освобождаване и в едната декларация искат номера на пратка....

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай

Пример:

[Изображение: IMG-0888.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Здравейте, за първи път направих поръчка от Алиекспрес в началото на ноември. Пакетът ми уж трябваше да пристигне за по-малко от месец.В средата на декември обаче отворих диспут. В началото на януари вече бях прежалила 40-те лева, които бях платила с карта Viza. Преди броени дни обаче - след повече от два месеца и половина, най-неочаквано получих поръчката си. Вчера обаче видях, че Алиекспрес са отсъдили да ми бъде върната сумата и даже вече са я привели на сметката ми. Има ли някой от вас, попадал в такава ситуация? Как да процедирам в случая?
Цитирай

Печелиш просто, нищо няма да правиш. И на мен ми се е случвало същото.

Изпратено от моят SM-G990B2 с помощта на Tapatalk


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

(2024-01-20, 13:14:55)Cvete77 написа:  ... Има ли някой от вас, попадал в такава ситуация? Как да процедирам в случая?

Имаш безплатен подарък Cool
Много пъти ми се е случвало като дори съм печелил телефон по този начин, но трябваше да го освободя от митница и ми излезе около 65 лв., а след това го продадох за 200 лв.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Благодаря за отговорите!
Цитирай

Като гледам отговорите сигурно ще ме заболи ду@ето . Аз например поръчвам наново и пиша в пояснения да не изпраща . Това е мое лично мнение и никой не ангажирам с него . Така за мене е най честно . Всеки си сам си избира .

Storstark
Цитирай

(2024-01-20, 15:27:54)ianpav_4444 написа:  Като гледам отговорите сигурно ще ме заболи ду@ето . Аз например поръчвам наново и пиша в пояснения да не изпраща . Това е мое лично мнение и никой не ангажирам с него . Така за мене е най честно . Всеки си сам си избира .

Браво!
Цитирай

Здравейте, в пощите има образец на примерна поръчка от Алиекспрес съдържаш тракинг, вида стока, цена и т. Н... Но така и не успявам да намеря къде се намира цялата тази информация... Дано сте ме разбрали! А ми трябва за да я пратя за пред митницитв

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай

Здравейте.
Имам следното питане.
Наще хубостници от бгпощи, последните 2-3 месеца се излагат стабилно.Имам стотици, да не кажа хиляди закупени пратки от алиекспресс и винаги съм си получавал смс като пристигнат пратките.
Тия кретени от бгпощи, махнаха смс-ите на обикновенните пратки и реално не знаеш кога имаш пратка.
Пратката ми я дава в "local delivery center"
20 пъти ходя няма нищо.
Ние щя ви я оставим в пощата...Как ще влезнете във входа, (където се намират пощите за да ми я оставите?)
Отдено ужкем като си купуваш от алиекспресс всичко като такси трябва да е платено.(имаше някакво европейско изискване от миналата((или по-миналата) година).Последно време, получавам смс само като дъжа нещо.
Купил съм кейс за 3 долара.Наще не знам какво толкова митническо правят и искат по 3 лева.
Не е проблема естествено в 3-те лева, просто ми е чудно защо?
С expressone нещата са ок.Ужкем идват в клона който искам.Преди ме питаха къде искам, вече не питат...
1 пратка ми я пратиха в другия край на града..
3 седмици разправии и не можаха да я закарат поне в квартала в който се намирам.
Аз ли нещо съм изпуснал, кажете как процедирате вие?
Нещо с евтините/обикновенни доставки започнаха и да ми изчезват пратки.И съм сигурен, че винаги проблема е тия ебалници от български пощи..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Не са махнали SMS-ите, за някои пратки, които обработват в станцията си ги има. За повечето БЕЗ тракинг в БГ - каквито са тези, за които говориш започващи с UA - директивата е да ги доставят по кутиите. Аз имам проблеми в това отношение - въпреки, че съм заявил многократно в нашата поща, че не искам да ги доставят - сега пак започнаха от месец и е чист късмет, че ги получавам - последната стърчала от кутията (на булевард съм) и случайно съседка я е взела.
За всички такси платени - в Aliexpress плащаш ДДС при покупката ако пратката е под 150 евро. Не всички китайски търговци са регистрирани в IOSS обаче. Ако имаш такъв случай и те обложат тук пак с ДДС - пуска се диспут в Али с документите и те ти възстановяват ДДС-то.
За евтините неща, когато си избрал безплатна доставка - калъфа за 3 долара примерно - шипват ги с най-евтините пощенски услуги, които са извън Европейският съюз (тракинга завършва на UZ/TW/etc) и тук подлежат на митническа проверка и обслужване. Таксата от 3 лв е за облекчената митническа услуга и всъщност е доста изгодна.

Цитат:IOSS е система за онлайн продавачите и онлайн пазарите/платформите, която улеснява събирането, декларирането и плащането на ДДС на извършените от тях  дистанционни продажби на стоки за купувачи в ЕС. IOSS също така улеснява процеса за купувача, който ще заплати ДДС в момента на покупката.

„Български пощи“ ЕАД ще извърши всички митнически формалности вместо вас – като подаде Митническа декларация с намален набор от данни по колона Н7 към Агенция Митници.

При доставката на пратките  по Схема за внос на едно гише (IOSS) клиентът ще подписва пълномощно за Косвено представителство на БП пред Агенция Митници / за изготвяне на Митническа декларация с намален набор от данни по колона Н7 /за съответната пратка.

Цената за предоставяне на услугата, в сила от 1 май 2023 г. е 3,00 лв. с ДДС съгласно цени на „Български пощи“ ЕАД. Цената ще се заплаща за пратки, пристигнали в България на и след 1 май 2023 г.

Цената за услугата се заплаща от клиента в пощенската станция при доставката на пратката. Клиентите не трябва да предоставят документи във връзка с митническото оформяне / декларации, поръчка от сайт и др./ освен в случаите когато митническите инспектори изискват допълнителна информация.

В тези случаи ще получите SMS или хартиено известие за наличие на пратка на Митница.

Моля, изпращайте документи на имейл адрес: customerservice@bgpost.bg само в случай, че сте получили SMS или хартиено известие за наличие на пратка на Митница. Моля да изпращате документите в един имейл и в темата да вписвате номера/номерата на пратката.

Ако има проблем с документите, ще се свържем с Вас.

Ако продавачът не е регистриран по IOSS, купувачът ще трябва да плати ДДС и такса за митническото оформяне, начислявани в момента на внос на стоките в ЕС.

Expressone - никога не съм имал проблеми с тях, но това е изолиран случай - системата им е малко хаос и на късмет. Aliexpress работи приоритетно с тях в последната година и нещо (има си причини за това) и адски много хора се оплакват, че пратките потъват и не могат да си ги вземат. Схемата с изнесени партньорски обекти е разумна, но не е реализирана добре и тракинга им е на практика неизползваем.

Дано придобиеш малко яснота с горенаписаното.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Днес си получих пратка през Експрес уан от офис на изипей.
Цитирай

(2024-02-07, 11:33:40)stenlius написа:  Не са махнали SMS-ите, за някои пратки, които обработват в станцията си ги има. За повечето БЕЗ тракинг в БГ - каквито са тези, за които говориш започващи с UA - директивата е да ги доставят по кутиите. Аз имам проблеми в това отношение - въпреки, че съм заявил многократно в нашата поща, че не искам да ги доставят - сега пак започнаха от месец и е чист късмет, че ги получавам - последната стърчала от кутията (на булевард съм) и случайно съседка я е взела.
За всички такси платени - в Aliexpress плащаш ДДС при покупката ако пратката е под 150 евро. Не всички китайски търговци са регистрирани в IOSS обаче. Ако имаш такъв случай и те обложат тук пак с ДДС - пуска се диспут в Али с документите и те ти възстановяват ДДС-то.
За евтините неща, когато си избрал безплатна доставка - калъфа за 3 долара примерно - шипват ги с най-евтините пощенски услуги, които са извън Европейският съюз (тракинга завършва на UZ/TW/etc) и тук подлежат на митническа проверка и обслужване. Таксата от 3 лв е за облекчената митническа услуга и всъщност е доста изгодна.


Expressone - никога не съм имал проблеми с тях, но това е изолиран случай - системата им е малко хаос и на късмет. Aliexpress работи приоритетно с тях в последната година и нещо (има си причини за това) и адски много хора се оплакват, че пратките потъват и не могат да си ги вземат. Схемата с изнесени партньорски обекти е разумна, но не е реализирана добре и тракинга им е на практика неизползваем.

Дано придобиеш малко яснота с горенаписаното.

Много благодаря за разясняването.
Просто ще започна да ползвам по "скъпите", доставки

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Имам една пратка под долар, значи да не я чакам... имайки предвид че нямам и кутия!

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)