Анкета: Кое е по-важно за Вас при избор на телефон - марката или характеристиките? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Марката
4.88%
2
4.88%
Характеристиките
39.02%
16
39.02%
Винаги съм се ръководил и от 2-те
56.10%
23
56.10%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое е по-важно за Вас при избор на телефон - марката или характеристиките?
#1

[Изображение: Mi-10-vs-Galaxy-S20-Ultra.jpg]

Кое е по-важно за Вас при избор на телефон - марката или характеристиките?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

За мен лично характеристиките, но масово витае мнението, че щом е “тази марка” всичко в нея е номер 1. Примери във форума много!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Когато го четете това имайте предвид например Xiaomi или Samsung, както на горната картинка.
Ясно е, че и двете предлагат добри характеристики, но с оглед на това, на кое бихте заложили на по-скъпото, за сметка на марката или на по-евтиното, за сметка на по-неизвестната марка, което за някои означава по-недобри характеристики.
pepy е разбрал за какво става въпрос.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

За мен и двете са важни, само марката без добри характеристики, не става. Или добри характеристики, на не утвърдена марка, пак е зле, има софтуер, GPS, и други сензори и функции които да не функционират както трябва. Но марката си е фактор, фирмата си е изградила реноме не случайно, за да и се доверим.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#5

При мен и двете са от значение, но трябва и самия телефон като дизайн и усещане в ръката да ме грабне.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
[-] 1 потребител изказва благодарност на Goldberg за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

Първото ми впечатление от един телефон ( както и от една жена) е визуалното. Не ми ли хареса как изглежда и край. След това гледам марката да е Sony, Samsung, Xiaomi, LG, ...... абе общо взето всички, но задължително да НЕ е Хуавей или Ябълка. За хардуера ми е все тая, защото отдавна изпревари софтуера. Днес почти всички телефони се справят добре. Избягвам само процесори на МедиаТек.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov, Ивайло69
Цитирай
#7

Софтуерът също е много важен.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#8

Марката е на първо място и като имам предвид марката, нямам предвид само се купува Епъл или Самсунг, няма да купя Umidigi примерно, но Шиаоми купувам, за мен те са си утвърдена марка.
Гледам след време и лесно да го продам, а има марки за които има хубав пазар, а има и никакъв, както е и при колите, апартаментите (местоположение).
Както няма да си купя къща в Долно Нанагорнище макар и перфектна на супер цена, така няма да си и купя перфектни характеристики на някаква незнайна марка която за пръв път я чувам.

Скапан хардуер също не бих взел, пример за ниските серии на Самсунг, хубава марка, скапан, бъгав телефон.

Гледа и двете, но на марката повече обръщам внимание, но гледам само да не е някакъва незнайна, че имам колеги с незнайни марки, не са особено доволниSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Няма как да не се ръководя и от двете. Гледам по търговските сайтове апарати с потресаващи флагмански характеристики на смайващо ниски цени (в съпоставка), ама не се юркам да поръчвам от тях с дузини, че да има за цялата рода. Защото производителят не ми говори нищо, а ровенето в мрежата за допълнителна информация дава нищожни резултати. Затова отминавам и търся марката, а в нея се разпростирам според джоба и разбиранията си, но и съобразявайки се с опита на знаещите. И при нужда има към кого да се обърна с въпрос кое как, а при проблем с анонимния производител кого да питам?
Не че и с реномираните марки няма проблеми, напротив. Минах през всички масови и си заформих филтри при търсене. Към днешна дата само 2 марки са ми в полезрението – Huawei/Honor и Xiaomi, при това втората като резервна с оглед безумието на Тръмп срещу първите. Тотално разочарование от телефоните на Sony и LG (царе са на телевизорите), а що се отнася до Samsung … не ми се говори дори. Не съм имал лично Iphone, но пък от години се мъча с един подарен Ipad – не е истина що за безумие е с тия ограничения, това за мен е луксозен, но затворен свят - благодаря, няма нужда.
Та в резюме – гледам характеристики, марки, но определяща е дълбочината на джоба.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY, oxuboxu
Цитирай
#10

Не ти ли омръзна да ми дублираш темите: На какво най-много държите при избора на смартфон?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

За мен и двете са важни. За момента съм свикнал твърде много с MIUI като интерфейс. Пробвал съм custom ROM, но винаги има неща които ми се губят. Така, че и марката и характеристиките са водещи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

Аз съм гласувал за характеристиките, не робувам на марка, но това е мое мнение, ако питате жена ми, или 85% от ползващите, всеки или е свикнал, или е фен на дадена марка, и извън това другото е смотано.
Цитирай
#13

(2020-10-09, 08:06:33)L1892 написа:  ......... Към днешна дата само 2 марки са ми в полезрението – Huawei/Honor ....... Тотално разочарование от телефоните на Sony и LG (царе са на телевизорите), а що се отнася до Samsung … не ми се говори дори. Не съм имал лично Iphone, но пък от години се мъча с един подарен Ipad – не е истина що за безумие е с тия ограничения, това за мен е луксозен, но затворен свят - благодаря, няма нужда.
Та в резюме – гледам характеристики, марки, но определяща е дълбочината на джоба.

По горе съм писал, че никога няма да си взема Хуавей и ябълка. Ифон заради ограниченията, Хуавей поради същата причина. От масовите марки единствено те са със заключен bootloader без възможност за отключването му. А сега с новата ОС ще са IOS номер две.
"Създателя на Huawei Рен Женфей отново намеси Apple в посоката, която е поела китайската компания. За него Apple е „моделът за подражание" ".
Благодаря, няма нужда от втора IOS.
Още повече ми стана антипатична тази марка благодарение на Виваком. Искаш да си вземеш телефон от тях и ти предлагат само Хуавей. "Ако си вземеш друга марка, яко ще се набуташ" ми казва един разбирач-продавач-консултант на Вива. Благодаря, няма нужда.
Оранжевите първи пуснаха VoLTE, VoWiFi и 5G, но само за Huawei. Благодаря, но си заврете услугите в ******* щом ще ми казват какъв телефон да ползвам.
Huawei май си заслужават положението в което са сега.
Sony, LG, Samsung с какво са те разочаровали? Мен само LG ме дразнят, защото и да искаш да си вземеш техен телефон няма от къде.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#14

(2020-10-09, 10:00:55)milss написа:   Мен само LG ме дразнят, защото и да искаш да си вземеш техен телефон няма от къде.

Е това си зависи от съвсем друг отдел в компанията и няма връзка със самите телефони. Устройствата са им много добри, надявам се скоро да навлязат отново по-активно в България. Лг имат качествени и новаторски устройства.
Иначе за Хуавей съм съгласен с теб. Междудругото наскоро бях във вива и консултантът ме посъветва да избягвам хуавей, за мен беше изненада, защото и аз съм останал с впечатление, че само тях се опитват да пробутат.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • milss
Цитирай
#15

Темата не е за, коя марка предпочитате,или не,преди имаше такава тема  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99634
Цитирай
#16

Не мисля да давам надълго и нашироко обяснение, убеден съм, че почти всички ще ме разберат и така: името, както и параметрите вървят ръка за ръка. Параметри без име са съмнителни за всеки, име без параметри е набутвация и често обект на лоша критика. Така че разбира се, че и двете са ми важни и насетне се определя спрямо нуждите и бюджета. И хубавото е, че има достатъчно доказани производители, за да дадат и двете - име, което ти е гаранция за обслужване и качество, както и параметри - някои на малко по-висока цена от други, но така е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • NaniG, Victormihov
Цитирай
#17

(2020-10-09, 10:00:55)milss написа:  ...Huawei май си заслужават положението в което са сега.
Sony, LG, Samsung с какво са те разочаровали? Мен само LG ме дразнят, защото и да искаш да си вземеш техен телефон няма от къде.
Мога да опиша подробно и поединично какви проблеми съм имал с описаните марки, но не е редно да доскучавам на читателите с битовизми. Пък и проблемите са тривиални, нищо сензационно - калпави батерии, почти нулев съпорт, лошо качество на снимки, едва издържащи гаранционния си срок, някои и не. Това за LG и Sony като телефони, изрично подчертавам. За други техни продукти - само най-ласкави отзиви, черната и бялата им техника е на топ ниво.
За Samsung нещата се въртят около "или добро, или нищо, т.е. последното". Ще кажа само, че нямам нито една покупка от марката, която да не е в коша/контейнера за боклук, в т.ч. и много скъп телевизор с потресаваща история.
От операторите не се интересувам, защото имам близки, работещи за два от трите и ползвам допълнителна информация, с която си помагам - никога телефон от оператор, на каквито и да се условия.
За Huawei/Honor мога да кажа единствено добри думи след Honor 9 (пострада при инцидент в здравно заведение, но продължи да работи - заляха го с голямо количество дезинфектант по невнимание), Honor 10 (жена ми така и не иска да го смени с по-нов, защото си е супер телефон и днес), Nova 5T ползвам в момента и съм максимално доволен от него. И ако не са ограниченията, не бих се замислил за друга марка, но по тази причина хвърлям по едно око на Xiaomi като резервна ,макар че патих и с нея от Redmi Note 4, а лабораторните снимки с Poco F2 Pro изглеждат ужасно.
За Apple - колкото и "мазно" да върви една ОС, с това тотално ограничаване на възможностите за достъп няма как да ме  спечелят.
Цитирай
#18

Добре де. Фен си на Хуавей. Лоши снимки правели LG и Sony, но така е с всички даже с любимата ти марка. Ще прикача две снимки правени с един и същи Р30, на една и съща котка. Цветовете тотално се разминават.
Спирам вече, че не е много по темата и други привърженици на Хуавей се дразнят вече, но не това е целта ми, а да се види, че перфектен телефон няма и не си заслужава робуването на марки. Освен ако не си свикнал с определен UI.


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
Цитирай
#19

(2020-10-09, 11:27:01)milss написа:  ... а да се види, че перфектен телефон няма и не си заслужава робуването на марки...
Ако прегледаш още веднъж поисканото обяснение, ще видиш, че никъде не съм написал, че Huawei (или кой да е друг) правят перфектни телефони или каквото и да е друго. Не робувам на марки, а на дадености. Утре може да е друго, но днес не е. 

Не знам за другите привърженици на Huawei или на коя да е друга марка, аз изказвам само собственото си мнение и не ангажирам никого с него, освен себе си.
Цитирай
#20

Гледам характеристика и дизайн. Последните 5 години съм имал флагмани на LG, Huawei и сега Samsung. С характеристиката в последния, която не е налична в нито един друг производител - Spen, едва ли ще сменя вече марката.
Цитирай
#21

И двете са важни за мен. Спокоен съм да ползвам марки като Samsung, Apple и SONY.
Бих дал шанс и на Xiaomi и OnePlus, защото вече се доказаха за мен. Тук по-скоро няма значение на колко години е марката, а как се справя, защото досега Xiaomi и OnePlus не са имали дефектите на LG например.
Например Realme колкото и добър телефон да извадят, на каквато и да е по-евтина цена, не бих го взел, както беше с Xiaomi, трябва ми време, за да видя, че стават.
Но това че в момента тези марки правят добри телефони, не означава, че винаги ще е така и няма да стане като с Nokia.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Панасоник, Сименс, Алкател, Еичтиси, Нокиа, СониЕриксон, Сони, ЕлДжи... всички те по някакъв начин са показали характер и заявка за посещение в сервиз. Та... за мен имената отдавна Нищо не значат!
Гледам характеристиките на изделието и му давам шанс с надежда да не е поредния прехвален боклук.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай
#23

Или някой скрит "диамант" сигурен съм, че има скрити смартфони със незнайни имена дето са супер, ама нейсеSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#24

Е, нали... все пак да не си единствения потребител в Света с него изделие. Wink Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#25

И като махнеш капака чудните характеристики написани на хартия никъде ги няма.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)