Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за андроид телевизор

Ако ще се гледа от 3-4 метра 65 инча е ненужно според мен. Сега, ако помещението е 40-50 квадрата, да. То ще седи неестествено 65'ца в 25 кв. хол...


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Какво повече ще видите на 65" от на 32"? Предполагам знаете правилото за разтояние екран-очи. Като чета, си представям, че стаята за този телевизор е като някоя тронна зала в Бъкингам, а едва ли е така. Аз бих заложил на параметри и възможности, не на големина!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Усещането, че си в картината при по-големия екран е по-силно изразено. Но не бива да се допуска главата да се върти за да проследява действие или надписи. Аз съм за по-големия екран!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-05-01, 11:41:51)kamenvo написа:  За диагонала няма кой да ти даде верен (обективен) отговор, това можеш само ти да си го решиш. От една страна, както ти казваш "голямото си е голямо", купуваш телевизор за дълго време напред, но си прецени дали си струва разликата в цената. От друга страна 55" си е доста голям екран, аз лично, бих взел него. Колкото и голям екран да вземеш, ако ще и да е 100", с времето привикваш с него и "уау-ефекта" от големият размер се губи бързо.

Подкрепям.
Цитирай

Ще се гледа от 4 метра. Има онлайн калкулатори и много информация. Има и научно обосновани статии. Над определено разстояние на практика няма смисъл от високите резолюции, защото човешкото око не може да види разликата.
А това, че едва ли не било същото да гледаш 32" или 55" е пълна смешка. Ми да си гледаме телефоните тогава, то и там всичко се вижда?
В момента имам 40" и е супер малко за това разстояние. А и в киното нямаше да слагат огромни екрани ако беше все тая.
Все пак наистина 65" е огромен, а и за разликата в парите ще си купя добър саундбар.
Ще го помисля още малко. Поне модела избрах Smile[Изображение: ff805aecab4ed3a88c64fbc237c00198.jpg][Изображение: c1b79d161aaf70c5b0a9c8c2be53d797.jpg]
Цитирай

Аз гледам 55-ца от около 2.7-2.8 метра и да ти кажа идеално е и свикнахме буквално за няколко дни. В този ред на мисли аз лично, щом ще се гледа от 4 метра, бих взел задължително 65-ца Smile
П. С. При филми и особено, ако играеш на PlayStation големият екран си е огромен плюс. Докато живеех при нашите бяхме с 32-ки навсякъде. Сега при мен съм на 55 в хола и 50 в спалнята и разликата е огромна. 32 инча бих си сложил в малката тоалетна, просто вече този размер отдавна според мен е отживелица. Подходящ е за непретенциозни хора или баби, дядовци, колкото да им говори нещо там Smile
Цитирай

(2020-05-01, 13:07:58)Bobby34 написа:  едваа ли не било същото да гледаш 32" или 55"
..... 
Ще го помисля още малко. Поне модела избрах Smile
Така е, няма как да е същото. Разликата в диагола е по-малка от 2 пъти, но площта на 55" дисплей е почти 3 пъти по-голяма от тази на 32“.
..... 
Каза, че 55" е намален. За колко си го намерил? Помня, че в линка, който бях пращал преди, цената беше 2100+лв., при препоръчителна цена от Sony 2800+лв. А големият диагонал за колко го намери?
..... 
Правилно - мисли го. Това е вещ за дълго ползване и прибързаната покупка не е добър вариант. Иди в някой магазин, да го видиш на живо. Карай прадавачът да ти показва кво-що, да обяснява и т.н. Запиши си на една флашка тестови клипчета в 4К HDR (за съжаление DolbyVision няма да можеш да го видиш по този начин) и виж, какво реално те очаква, като възможности. Със сигурност е супер, но все пак го виж на живо. Процесорът, който отговаря за изображението (X1 Ultimate) е един от най-добрите по принцип (да не се бърка с хардуера, на който е операционната система (АТV), там нещата са по-скоро плачевни, но това е обща болест на всички телевизори с Android TV, независимо от цената им).
Цитирай

В Технополис ги гледам. 2200 е 55", 65" е 3000 лв.
Има и места, където е малко по-евтин, но не ми се рискува с по-малки търговци. Иначе го видях, но без сериозно разцъкване.
Прави сте, че покупката е дългосрочна. Аз поне не си купувам телевизори често. Сегашното ми Сони кара единадесета година и все още работи отлично, но както казах много малък идва.
Цитирай

Вземи си по големия. Аз преди година бях пред същата дилема, в крайна сметка взех по малкото ТВ и в момента съжалявам и скоро ще го сменя за QLED на Samsung.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2020-05-01, 13:07:58)Bobby34 написа:  А това, че едва ли не било същото да гледаш 32" или 55" е пълна смешка.
Или не си вникнал в думите ми/по точно във въпроса/ , или не си го разбрал! И в двата случая...Попитах, какво повече ще видите на 65" от на 32"? Никъде не съм казал, че е същото! За чукчата с любов Smile Smile Smile Схемите които си копирал.... минималното разстояние трябва да е равно на 2пъти и половина диагонала на екрана, но съм чел и 1.6, като минимално! Казвам трябва, но не  задължително, всеки решава как да се грижи за очите си. А иначе в кръга на шегата, скъпите се гледат от далече/през витрината/ , а собствените от където искаш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Pepy1, всъщност искаш ли да кажеш нещо смислено по темата?? Какво различно сме щели да видим? Ако пътуваш от София до Пловдив с Дачия и Ролс Ройс нещо различно по пътя ще видиш ли? Не, ама пътуването ще е по-различно, нали? Като няма какво смислено да каже човек по-добре да не казва нищо.
Прочети тази статия, макар че хора като теб знаят всичко, нямат нужда някой да им обяснява.

https://www.kaldata.com/it-новини/избор-...09294.html

На останалите благодаря за мненията. И аз точно от това се опасявам. Това вече ми се случи веднъж. Взех по-малкия и после съжалявах. Но човек все гледа и цената все пак.
Цитирай

Каквото имах да кажа ,го казах. А тези които не падат по гръб - няма какво да добавя!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Бързо се свиква с голям телевизор, първоначално ти изглежда като нещо много голямо, но после ти свиква окото и не ти прави впечатление. Виж дали ще прилича на стаята, прецени като премериш, също така ако е на стена, направо взимай големия, така много по-малък изглежда, но и прецени, както каза,  дали си заслужава по-големия размер или да купиш някакви аксесоари към него и да ти излезе пак на тази цена. Но ако ме питаш, по-добре по-големия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Истината е, че колкото и да ти изчислява някой от какво разстояние какъв размер е препоръчителен, то всеки се кефи на по-голям телевизор, защото е по-внушителен, освен ако поради някаква специфика на помещението и мебелите нямаш ограничена възможност. Но ако на цената на 65 инча си склонен да си купиш 55-инчов и саундбар, то наистина този размер хич не е малък, пък е хубаво да имаш някакъв по-качествен звук, защото и по-скъпите телевизори са често с много... посредствен (във времето на кинескопа не беше така, но там имаше място за много по-сериозни говорители).

Като марка трудно ще има някакво съгласие (за мен, Сони и Панасоник го карат на отминала слава, не че са вече някакви боклуци, видиш ли), може би за конкретни модели е по-добре да се говори. Бих казал, че амбилайт функция понякога е много приятно и дори удобно нещо. Ако ще гледаш предимно телевизия, то като цяло е все ще стандартна картината, а пък за източник с високо качество (някой Blu-ray или платформа) не мисля, че ще се разочароваш и от по-евтин модел.

От мен, като съвет: LG 55SM8500PLA (има го и 65-инчов за около 2000 лв., като е реални 120 херца и поддържа Dolby Atmos); Samsung 55Q70RA (2.1 звук и доста мощен, реални 100 херца). Ако стигнеш до саундбар или съраунд система, можеш да пишеш, тъкмо май нямаме тема за това. Считам за голямо удобство телевизорът да има HDMI ARC.
Цитирай

@fifth_root За Sony и Panasonic като цяло си прав, но специално телевизорите са едно от малкото останали неща, които Sony все още правят на изключително добро ниво. 
ТВ-то, което колегата е избрал и LG-то за ~2000лв. са различен клас телевизори и сравнението им не е съвсем коректно. Dolby Atmos в телевизорите, че и в саундбаровете си е чист маркетинг, просто производителите плащат на Dolby Laboratories за да могат да използват знака. Dolby Atmos изисква минимална конфигурация от 5.1.2 говорителя, от които два са на тавана. Физически не е възможно да се предаде правилно Atmos от говорителите в телевизора (важи и за саундбар, но там все пак усещането е по-близо до истинския Atmos).
А истинският потенциал на добрия телевизор, може да бъде разкрит само от съдържание с наистина високо качество (Blu-Ray дискове и BD Remux-и, т.е. торенти, правени от Blu-Ray дискове, това за сега е максимално доброто качество, достъпно за потребителите).
Цитирай

Хубав атмос е горе долу 3 пъти колкото тия телевизори от 2к лв.

Аз вкъщи направих хубаво стерео защото не съм фен на atmos и тн. Два хубави тауъра, усилвател, network player като теглих чертата ми стъпи малко над 2к лв.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2020-05-01, 18:48:07)kamenvo написа:  @fifth_root За Sony и Panasonic като цяло си прав, но специално телевизорите са едно от малкото останали неща, които Sony все още правят на изключително добро ниво. 
ТВ-то, което колегата е избрал и LG-то за ~2000лв. са различен клас телевизори и сравнението им не е съвсем коректно. Dolby Atmos в телевизорите, че и в саундбаровете си е чист маркетинг, просто производителите плащат на Dolby Laboratories за да могат да използват знака. Dolby Atmos изисква минимална конфигурация от 5.1.2 говорителя, от които два са на тавана. Физически не е възможно да се предаде правилно Atmos от говорителите в телевизора (важи и за саундбар, но там все пак усещането е по-близо до истинския Atmos).
А истинският потенциал на добрия телевизор, може да бъде разкрит само от съдържание с наистина високо качество (Blu-Ray дискове и BD Remux-и, т.е. торенти, правени от Blu-Ray дискове, това за сега е максимално доброто качество, достъпно за потребителите).

Ами аз и не казвам, че са лоши въпросните, две, просто нека да не се подвежда никой по старата им слава, защото ако преди десетина години беше едно да имаш телевизор Сони, сега не е същото.

Аз сравнение между никои не съм правил, видях че е писал 1700-2000 лв. и му предложих в този диапазон. Както съм отбелязал дребни, но ключови, според мен, предимства. Пък той ще си прецени.

Dolby Atmos: маркетинг е - да и не, тъй като наистина е по-различен въпросният стандарт дори преформатиран в 2.0/2.1, но не искам да отклоняам темата, защото аудиото си е за отделна дискусия (и ще е интересна). Иначе за истински Atmos отиваме на много висока цена само за звук, като там дори т. нар. upfiring говорители не дават пълния потенциал, съгласен съм.


Legend написа:Хубав атмос е горе долу 3 пъти колкото тия телевизори от 2к лв.

Аз вкъщи направих хубаво стерео защото не съм фен на atmos и тн. Два хубави тауъра, усилвател, network player като теглих чертата ми стъпи малко над 2к лв.

Аудиото винаги е било много по-пренебрегвано, но никога не е било по-евтино от видеото, ако искаме качество и стандарти. Аз с времето прецених, че многоканално аудио вкъщи е ненужно или поне всичкото това място, което ще ангажират говорителите, отделно и кабелите - не си заслужава. Хубавото е, че вече за нужда има безжични - ако чак толкова ти се гледа такова, разполагаш си ги, гледаш и после сглабяш комплекта и си действаш на стерео.
Цитирай

С удоволствие бих споделил за 65" на Сони, но ползвател е сестра ми, не аз. Нямам лични впечатления, досега не се е оплакала. Лично аз съм фен на Сони, имал съм различни модели във времето! Не бих пропуснал  Самсунг. Ползват добра технология, затова купих и втори. За разлика от телевизорите, телефоните им не струват за мен! Макар, че имам 2 семейни фена със 7 и с 20+ Понякога обаче но нейм марките излизат по-добри от марковите, и като цена и като качество.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-05-01, 19:03:20)fifth_root написа:  Ами аз и не казвам, че са лоши въпросните, две, просто нека да не се подвежда никой по старата им слава.
....

Аз сравнение между никои не съм правил, видях че е писал 1700-2000 лв. и му предложих в този диапазон.
....

Dolby Atmos: маркетинг е - да и не, тъй като наистина е по-различен въпросният стандарт дори преформатиран в 2.0/2.1, но не искам да отклоняам темата, защото аудиото си е за отделна дискусия (и ще е интересна).

Според мен (и не само), при телевизорите, Сони все още си е Сони. А за Panasonic, като се замисля, не съм виждал техен телевизор на живо сигурно от 10 години, нямам представа как се справят сега.
....
Така е, колегата тръгна от 1700лв., а вече се обсъжда почти двойно по-висок бюджет - 3000лв.
....
Atmos няма как да се преформатира, тъй като Atmos всъщност не е звук. Но си прав - това е въпрос за отделна тема. Ще трябва да направим такава, сега е актуална и съм сигурен, че много хора могат да споделят опит и още повече хора имат въпроси в тази област. Smile

Отправлено с моего Redmi 4X через Tapatalk
Цитирай

(2020-05-01, 19:16:45)kamenvo написа:  Според мен (и не само), при телевизорите, Сони все още си е Сони. А за Panasonic, като се замисля, не съм виждал техен телевизор на живо сигурно от 10 години, нямам представа как се справят сега.
....
Така е, колегата тръгна от 1700лв., а вече се обсъжда почти двойно по-висок бюджет - 3000лв.
....
Atmos няма как да се преформатира, тъй като Atmos всъщност не е звук. Но си прав - това е въпрос за отделна тема. Ще трябва да направим такава, сега е актуална и съм сигурен, че много хора могат да споделят опит и още повече хора имат въпроси в тази област. Smile

Дай всеки да говори от свое име, преди всичко.

Не съм прочел всички мнения, аз гледах да предложа телевизори в диапазона 2000 лв., като LG-то от 65 инча е съвсем малко над тази сума, а 55 е доволно под нея.

Относно формата, тъй като не искам да влизам в разтягане на локуми, още повече с хора, които може би мислим еднакво, ама не се разбираме баш какво говорим: пусни си звук във формат, различен от Atmos примерно в 5.1 или дори 2.1, после в Atmos на същата конфигурация, пък чуй дали е едно и също.

@pepy1, прав си. И тук може много да се говори, аз лично си спомням преди 17 години купихме усилвател, плейър и 5.1 колони, съветвахме се с диджей (единственият нашенец, заемал позиция в топ 10 на DMC състезание), тъй като ни е близък: за бюджета ни избра български говорители "Тонакс" (които вече не ползваме, подарени са, но работят безупречно все още) и само за уфер (моля ви, хора, не е "буфер" - буферът е съвсем различно нещо) взехме Jamo. Българските говорители и сега са с куц дизайн (страшен минус), но свирят страхотно.
Цитирай

(2020-05-01, 18:18:38)fifth_root написа:  От мен, като съвет: LG 55SM8500PLA (има го и 65-инчов за около 2000 лв., като е реални 120 херца и поддържа Dolby Atmos); Samsung 55Q70RA (2.1 звук и доста мощен, реални 100 херца). Ако стигнеш до саундбар или съраунд система, можеш да пишеш, тъкмо май нямаме тема за това. Считам за голямо удобство телевизорът да има HDMI ARC.

За LG-то не знам, но изгледах доста ревюта и мнения на реални потребители за Q70R и XG950. Всички са единодушни, че Сонито има най-реалните и натурални цветове и качествен motion. Като минусът е, че има известен blooming. Което всяко lcd го има, но ОЛЕД категорично не искам. Имал съм не един телефон с burn-in. Няма да купя телевизор и да се съобразявам какво и по колко гледам.
Самсунгът има по-малък blooming, по-добро черно, но много по-малко детайли се виждат в тъмните сцени и сенки.
И много хора казват, че заради лошия/накъсан motion са го върнали.
Единият порт на Сонито е eARC/ARC.

Относно бюджета - не ми се дават много пари, че и едни други по-едри покупки за дома съм замислил, но телевизорът ако нещо не се счупи сериозно, няма да го сменя поне 7-8 години, живи и здрави. Така че съм склонен да дам повече. Сега като измерих и съпоставих на мястото на стария 65" идва бая огромно нещо Smile

Относно звука - знам, че истинското качество и там иска пари. Но повече от 7-800 лв. там наистина няма да дам Smile
Сега имам една стерео уредбичка Сони от тези с отделен буфер на сто години и върши работа. Но мисля да я разкарам. Гледах един саундбар JBL 3.1, ще го чуя, но нека наистина не разводняваме тази тема.

Кажете ми друго - като телевизор с Андроид може ли да плейва bluray филми по 40-50 GB?
В момента имам HD player, но и той е стар и мисля, че не може повече от 1080p, а и някои аудио формати не ги чете. Просто е ограничен заради лицензи.
Дали и там ще трябва да инвестирам по нататък?
Цитирай

Е няма да влизам в полемики Сони ли, корейците ли, все пак тук е за съвет и дано сме ти полезни, а другото е и твоето предпочитание.

Да ти кажа, старите стереоуредби имат адски качествени говорители.

Относно умния телевизор и блурей: зависи какви формати поддържа. В един момент се налага смяна на плейъра по отношение на филмови формати. За аудио по-рядко, без това да омаловажава самия звук.
Цитирай

(2020-05-01, 19:52:54)Bobby34 написа:  Кажете ми друго - като телевизор с Андроид може ли да плейва bluray филми по 40-50 GB?

Ако става въпрос за оригинален Blu Ray - никой Android телефон/таблет/телевизор не може да го подкара, но за rip-нати (*.mkv) или друг съвместим формат може с подходящ видео плейър (бих препоръчал BSPlayer и MX Player, но на телевизор с Android не съм ги ползвал, защото нямам такъв вкъщи).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-05-01, 19:52:54)Bobby34 написа:  Гледах един саундбар JBL 3.1, ще го чуя, но нека наистина не разводняваме тази тема.

Кажете ми друго - като телевизор с Андроид може ли да плейва bluray филми по 40-50 GB?
В момента имам HD player, но и той е стар и мисля, че не може повече от 1080p, а и някои аудио формати не ги чете. Просто е ограничен заради лицензи.
Дали и там ще трябва да инвестирам по нататък?
Звукът ще го бистрим в друга тема. Мисълта ми беше само, да не се подлъгват хората по знакът Dolby Atmos на телевизорите (че то и на телефони го има) и още повече да е решаващ при покупката.

Относно Blu-Ray филмите - мислиш да ги гледаш директно от Blu-Ray Player (едва ли, там цените са като за още един телевизор) или Blu-Ray Rip (от външен хард, NAS, директно от торенти....)?
Хардуера в телевизорите по принцип е доста слаб. Не скъпо решение е ТВ-бокс - доста по-мощни са от телевизорите и голямата част от тях, могат да пускат филми с практически произволен обем  50-80-100+ГБ.
Цитирай

Аз пак казвам, че Atmos звучи по друг начин, дори и на по-малко канали да го въртиш, но водещо за всеки е различно - относно Blu-ray: на моя телевизор (приличен Самсунг UHD отпреди три години модел) видеото върви, но не може да подкара звука ако го пусна директно от харда. Така че зависи от това какво поддържа телевизора, който ще купиш, но вероятността да срещнеш проблем при директно пускане си остава (най-вероятно ако е някой на космическа цена, тогава всичко ще е наред), така че да - или TV Box, или по-нов плейър.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)