Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здравословно зареждане
#1

Здравейте, понеже има тенденция производителитре да спрат да дават зарядни с телефоните. Искам да споделим мнения кое е по- здравословно за батерията, зареждане от USB на компютъра или с произволно оригинално зарядно намерено от стар телефон в шкафа ? С две думи как мислите от USB на компа ли е по-добре да зареждаме или от зарядно ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Зарядното!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

На колегата е му е 1ва, какво толкова?..
През УСБто с неговите 0.5А ще ти трябва цяла нощ, а и машината да бучи...
Значи някое зарядно е по-добре. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Е мойто usb e с 2А...
Цитирай
#5

Ми супер!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Като изключим времетраенето, за здравето батериите не ли по-добре по-дълго зареждане с по-слаб ток, отколкото по-бързото и с по- силен ? Това мисля ще е интересно да разберем, дали има някакво значение за здравето на батерията зависимостта между силата на тока и времето на зареждане ?
Цитирай
#7

По-добре е, обаче има контролери които следят и контролират колко ток минава. Не го мисли.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

С квото и да зареждаш колкото си може батерията толко ще издеяни. Ако е тръгнала ако ще и три дена да я зареждаш пак ще падне бързо.
Аз само понякога правя един пълен разряд ма моите, чакам да угаснат, оставам тела за няколко часа угасен ( като ползвам другия) и после зареждам до 100.
С quick charge не зареждам. Изчел съм в чужди форуми поне 1000 мнения по въпроса и преобладава мнението че бързото зареждане не се отразява добре като цяло. Златното сечение го дават 15-85% но аз моите телфони винаги съм ги зареждал почти от нула до 100 и батериите са ми винаги бетон. Като нови.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#9

Наистина тая тема първо вече е коментирана и е хубаво да се ползва търсачката, второ - 2021 г. е. Батериите отдавна са нещо, което не мислим как зареждаме. Теоретично, според вида им, за едни е по-добре бързо, ама тях вече ги няма сред мобилните устройства, за други е по-добре по-бавно, но зависи дали се нагряват много или не. Практически са толкова добре развити използваните технологии, че батериите си държат по 2-3 години, преди да се усети, че са поумрели.
Цитирай
#10

Попаднах на един клип във връзка с бързите зарядни. https://www.youtube.com/watch?v=LiU2VAza8PE
Цитирай
#11

(2020-12-09, 19:56:41)fifth_root написа:  Наистина тая тема първо вече е коментирана и е хубаво да се ползва търсачката, второ - 2021 г. е. Батериите отдавна са нещо, което не мислим как зареждаме. Теоретично, според вида им, за едни е по-добре бързо, ама тях вече ги няма сред мобилните устройства, за други е по-добре по-бавно, но зависи дали се нагряват много или не. Практически са толкова добре развити използваните технологии, че батериите си държат по 2-3 години, преди да се усети, че са поумрели.

+1
Много точно. Бързото зареждане пречи само при дозареждане, защото пречи на правилното калибриране на клетките. От което може да се наблюдава по бърз спад на заредените проценти. 
И както каза @fifth_root топлината съсипва самата батерия. 
Аз имам няколко телефона на над 2 години и нямам скапана батерия.
Цитирай
#12

Както и да си зареждате телефоните след 2 години батериите не са същите. Просто ползвайте оригинални зарядни и кабели.. другото е разтягане на локуми
Цитирай
#13

Точно оригиналните зарядни и кабели ги правят на котлони с висока сила на тока и високо съпротивление.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

Не зареждай с компютъра, твърде бавно е, а и телефоните са достатъчно напреднали, за да не прегряват батериите, и повече ще навредиш на батерията ако го зареждаш през деня 2 пъти, отколко цяла нощ или с бързо зарядно, защото тези батерии се влияят от броя зареждания.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Ами и моя Mate 10 pro е над 2 години, а го зареждах всеки ден с 5А зарядно (оригиналното). Батерията не е мръднала, и сега си прави 6 7 часа сот... Който иска и по три дена да си зарежда с 0.1А за по сигурно. Или да прави някакви пълни цикли, да чака батерията да се стопи напълно и да си ползва другия телефон няколко часа. Звучи много технологично в края на 20-та година...
Зарядните имат технологии които регулират температурата при зареждане.
Цитирай
#16

Нужна ли е тази жлъч по адрес на бавното зареждане, за един прЕател питам?.. Smile
Като вържа Хубавея на 40 ватовото ми обяснявай, как не грее, но го споменавам само мимоходом, за да няма накърнени чувства... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

Ето колко ми грее оригиналното 5А на Самсунга и бързото безжично зареждане:
.jpg Screenshot_20200820-120656_3C Battery Manager.jpg Размер: 64.96 KB  Сваляния: 182
.jpg Screenshot_20200821-090031_3C Battery Manager.jpg Размер: 65.58 KB  Сваляния: 182
Цитирай
#18

(2020-12-09, 17:54:34)milenorcev написа:  Здравейте, понеже има тенденция производителитре да спрат да дават зарядни с телефоните. Искам да споделим мнения кое е по- здравословно за батерията, зареждане от USB на компютъра или с произволно оригинално зарядно намерено от стар телефон в шкафа ? С две думи как мислите от USB на компа ли е по-добре да зареждаме или от зарядно ?

Къде го чете това :
''има тенденция производителите да спрат да дават зарядни с телефоните''

Не ги мисля тия работи въобще ,според мен е излишно психично натоварване .Дано не подлежи в бъдеще на мозъчна обработка. Wink
На бързо и едно примерче :
Взехме си нова кола и започна пазенето ,то било на лак,на вътрешен интериор ,чудо,накъдриха лака на колата с врати кой с каквото намери при паркирване, тук и там я поублъскаха ,интериорааа ,по моловете навсякъде -ама ако не си дезинфекцират ръцете не може да влизате в магазина ,дезинфекцираш ръце тук и там влизаш в колата буташ копчетата за радиото ,климатика ,взема че и изпопада боята по самите копчета де си натискал и такива дребни но неприятни нещица малко от малко ти изострят вниманието.А си я пазех де Wink
Нас няма да ни има ,а телефоните ще продължават да се зареждат.
Горният ред важи и не само за телефоните ами и за много други предмети.Не искам и не трябва да им ставам роб.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

(2020-12-10, 10:40:03)Compare написа:  Горният ред важи и не само за телефоните ами и за много други предмети.Не искам и не трябва да им ставам роб.
.....то по същата логика може да важи и за външния вид на хората........

Не съм голям чистофайник но с двамата ми колега в офиса не мога да се
разбера!!! И те са на принципа - няма да ставам роб на чистотата и реда....
.....Защо всичко около нас да не e пълна кочина.................... важно е работата
да върви..........................

Моят поглед за нещата е - кой, каквото иска - това да стиска!
И по възможност да не ми пречи но това е "ЕКСТРА" явно.....Smile

По отношение на зарядните и зареждането - в къщи имаме разхвърляни
около 10 тина зарядни, които постоянно се въртят и на които кабелите
се сменят ежедневно и ежечасно, и никога не мога да разбера кой уред
с какво зарядно се зарежда - дали неговото или от друга джаджа и проблеми
в последните 4 години не съм имал.
По отношение на един айфон, който имаме в къщи - винаги изгасва поради
липса на ток но виновен за това е ползващия, който също е на принципа -
"Няма да му ставам роб".................Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#20

(2020-12-09, 21:38:21)Andon0v написа:  Както и да си зареждате телефоните след 2 години батериите не са същите. Просто ползвайте оригинални зарядни и кабели.. другото е разтягане на локуми
Предпочитам да разтягам локуми, като от 3-4 години зареждам устройствата си с най-обикновено зарядно на 2A. А оригиналните зарядни и кабели си стоят в кутията нови и неразпечатани.

 
Цитирай
#21

(2020-12-11, 10:15:02)NoMaD написа:  Предпочитам да разтягам локуми, като от 3-4 години зареждам устройствата си с най-обикновено зарядно на 2A. А оригиналните зарядни и кабели си стоят в кутията нови и неразпечатани.
Идеално, дано това зарядно е и качествени и да може да следи температурите, както и да зарежда на степени с различни мощности. Едно оригинално зарядно първото че комуникира по протокол с устройството ви, второ не е най-обикновено, смисъл има управление с транзистори и интегрални схеми, които следят доста показатели.. а най обикновено и от непознат китаец, кой знае какви напрежения държи, другото че постоянно ще зарежда с една мощност, което към последните проценти на заряд е пагубно за батериите.. така че всеки си прави избора.
Цитирай
#22

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99322
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98211
Ето две анкети по въпроса, повечето не се притесняват да го зареждат с бързо зарядно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

(2020-12-11, 10:28:34)Andon0v написа:   ...а най обикновено и от непознат китаец, кой знае какви напрежения държи, другото че постоянно ще зарежда с една мощност, което към последните проценти на заряд е пагубно за батериите.. така че всеки си прави избора.
Не знам за какви "китайци" става въпрос, ползвам най-обикновено зарядно на Samsung и никога не зареждам до 100% батерията си.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#24

(2020-12-11, 10:06:01)doktorra написа:  .....то по същата логика може да важи и за външния вид на хората........

Не съм голям чистофайник но с двамата ми колега в офиса не мога да се
разбера!!! И те са на принципа - няма да ставам роб на чистотата и реда....
.....Защо всичко около нас да не e пълна кочина.................... важно е работата
да върви..........................

Моят поглед за нещата е - кой, каквото иска - това да стиска!
И по възможност да не ми пречи но това е "ЕКСТРА" явно.....Smile

По отношение на зарядните и зареждането - в къщи имаме разхвърляни
около 10 тина зарядни, които постоянно се въртят и на които кабелите
се сменят ежедневно и ежечасно, и никога не мога да разбера кой уред
с какво зарядно се зарежда - дали неговото или от друга джаджа и проблеми
в последните 4 години не съм имал.
По отношение на един айфон, който имаме в къщи - винаги изгасва поради
липса на ток но виновен за това е ползващия, който също е на принципа -
"Няма да му ставам роб".................Smile

По темата с колегите ,според мен това са крайностите който лично аз ги избягвам някак си си съм по спокоен.

По отношения на зарядните, всички устройства са с оригиналните им зарядни.Не ги меша ,ами всяко с неговото си зарядно.
Бях си прецакал една батерия на едни слушалки Bluetooth или им беше дошло времето,не знам.Зареждах го с 2А а то можело май само с 0.5А Stolt  казано честно не му разбирам много и така си заминаха тея слушалки.И от тогава не си правя експерименти.И няма и проблеми!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#25

Smile Малко се изостриха нещата !Стана малко кой какво разбрал,разбрал!
Точен и конкретен пример давам за какво съм го написал че няма и не искам да ставам роб ,да не стават излишни и големи неразбирателства.
Чакам да ми спадне батерията до 20% и чак тогава зареждам но не и до 100% !
Ето написал съм че важи и за много други предмети
Цитирам : важи и не само за телефоните ами и за много други предмети.Не искам и не трябва да им ставам роб.
На мен лично не ми влияе добре да си гледам постояно батерията на телефона на колко % е и кога ще се зарежда и кога не .Зареждам я всяка вечер особено на Samsung-a от подписа ми и сутрин го вземам от зарядното.Не че имам нещо против хората който си зареждат телефоните както го пише по книгите ,всеки си приема нещата по свой начин!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)