Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой от тези 3 телефона е най-добър?
#26

60 със сигурност е малко, 90 е оптимално за батерия и user experience, разлилата в батерията от 90 до 120 не е голяма, тъй че става.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако системното меню поддържа само 60/120Hz а искаме да увеличим живота на батерията , можем да намалим честотата на опресняване на екрана от 120Hz на 90Hz, като по този начин ще постигнем допълнителни икономии, без да се налага да поставяме екрана на 60Hz.

За да постигнем това, изтегляме приложението SetEdit от Play Store.

1. - Проверяваме дали екранът ни е на 120Hz.
2.- Отваряме приложението SetEdit, търсим записа "user_refresh_rate".
3.- Щракваме върху записа и го редактираме с опцията "Редактиране на стойност".
4. - Виждаме 120, променяме тази стойност на 90 и натискаме „Запазване на промените“.
5. - Затваряме приложението SetEdit, така че промените да бъдат запазени.

Сега екранът ще има честота на опресняване от 90 Hz, можем да го проверим с Display Checker или други приложения.
Цитирай
#28

Понеже в крайна сметка купих A52 5G...та някой може ли да ми отговори дали, ако го ползвам на 120 Hz, батерията ще се амортизира по-бързо. То е ясно, че ще се изтощава, но дали и ще се изхаби по-бързо в сравнение с 60 Hz. Че ме притеснява да не се амортизира след около година и да почне да пада след 2-3 часа работа понеже не мога да я сменя с нова.

ПП Първите ми впечатления от телефона са много добри и 120-те херца определено си личат.
Цитирай
#29

(2021-06-29, 12:20:00)___IvO___ написа:  Понеже в крайна сметка купих A52 5G...та някой може ли да ми отговори дали, ако го ползвам на 120 Hz, батерията ще се амортизира по-бързо. То е ясно, че ще се изтощава, но дали и ще се изхаби по-бързо в сравнение с 60 Hz. Че ме притеснява да не се амортизира след около година и да почне да пада след 2-3 часа работа понеже не мога да я сменя с нова.

ПП Първите ми впечатления от телефона са много добри и 120-те херца определено си личат.

Амортизацията на всяка една батерия е спрямо броя цикли на зареждане. Ако ползваш телефона постоянно на 120Hz и не успяваш да изкараш деня с един заряд, то това означава, че правиш 2 цикъла на зареждане и следователно накъсяваш живота на батерията. Ако обаче успяваш да изкараш един ден с 120hZ дисплей, тогава не го мисли. Все пак какъв е смисъла на иновациите в телефоните, след като избягваме да ги ползваме?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#30

А не може ли да се ползва 120Hz, но да е адаптиращ, когато само четеш, да е на 60Hz, да се сменяват. Иначе си прецени, един ден го остави на 120Hz, другия на 60Hz и виж, с кой колко ти кара, ако няма тази функция, да се променят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#31

(2021-06-29, 19:17:35)hazART написа:  А не може ли да се ползва 120Hz, но да е адаптиращ, когато само четеш, да е на 60Hz, да се сменяват. Иначе си прецени, един ден го остави на 120Hz, другия на 60Hz и виж, с кой колко ти кара, ако няма тази функция, да се променят.
За сега нямам проблеми на 120 Hz...телефона го имам от 4 дни и съм го зареждал само веднъж. За напред, ако видя, че почва да цеди повече, ще върна на 60 Hz. Обаче определено се вижда разлика между 60 и 120 - все едно ползвам различен телефон.
Цитирай
#32

(2021-06-22, 19:54:59)drakkar написа:  120 hz са много добра екстра. Не бих купил повече телефон на 60 hz

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Личното ми мнение за 120 херца си е чист пишкомер! А по нашите географски ширини все още върви тази мерна единица.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

(2021-06-29, 20:44:05)pepy1 написа:  Личното ми мнение за 120 херца си е чист пишкомер! А по нашите географски ширини все още върви тази мерна единица.
Или нямаш телефон поддържащ 120hz или имаш проблем със зрението.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)