Анкета: Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
0, не мисля да се ваксинирам
48.54%
50
48.54%
1 доза
3.88%
4
3.88%
2 дози
36.89%
38
36.89%
3 дози
2.91%
3
2.91%
Все още обмислям да се ваксинирам
7.77%
8
7.77%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте?
#76

(2021-10-01, 21:30:01)Andon0v написа:  .... За няколко месеца правят ваксина за вирус който никой досега не се е сблъсквал ....

Другото наименование на COVID-19 е SARS-CoV-2. Защо е тази двойка? Защото през 2003 год. има SARS-CoV-1. Още тогава започва разработването на ваксина, която е модифицирана за SARS-CoV-2. Затова толкова бързо успяха да направят ваксина.

(2021-10-02, 15:38:17)Andon0v написа:  А що в Африка има СПИН, ама такъв СПИН и холера, че си нямаш на представа от мащаба, никъде не се тръби, но измират стотици хиляди (милион) от това?

Прав си, нямам си на представа. Там причинита за големия мащаб на заразите е съвсем друга - бедност. Може би и здравната и социалната култура е на много ниско ниво (като чета мненията тук и в България е така).
За СПИН едва ли скоро ще бъде създадена ваксина заради спецификата на заразата. ХИВ поразява имунната система която трябва да се бори с инфекциите.
За холерата (причинителя е бактерия, а не вирус) има ваксини, но епидемиите могат да се предотвратят с достъп до чиста вода, наличие на канализация и хигиена. Неща които липсват в бедните страни.

1916 
Аксесоари
#77

Дам, а що се тръбеше че този вирус че изцяло нов, който досега не е бил откриван, а ти твърдиш едва ли не че е мутация на друг вирус и СПИН е открит от 40-50 години вече, за рака да не говорим. Но да. Все тая.
#78

(2021-10-02, 19:14:10)Andon0v написа:  Дам, а що се тръбеше че този вирус е изцяло нов, който досега не е бил откриване, а ти твърдиш едва ли не че е мутация на друг вирус и СПИН е открит от 40-50 години вече, за рака да не говорим. Но да. Все тая.

Кой съм аз, че да твърдя нещо. Просто покрай майка ми ( доктор)и жена ми (фармацефт) чета доста медицинска литература.
Някои видове карценоми (рак) са причинени от вируси, но в повечето случаи това са мутирали (грубо казано) човешки клетки които се размножават без контрол от организма.

1916 
#79

А на годишна база знаеш ли какви са печалбите от тези две болести? Епъл и уалмарт пасти да ядат.

Ами само файзър са спечелили 26 милиарда за тази година от ваксината си.
#80

Милс е прав, освен, че преди това има Сарс-1, ваксините се правят на един принцип , а не е да речем нов тип лекарство, което да действа еди как си на някоя болест. т.е. има други Векторни, иРНК и т.н. ваксини за други заболявания и принципа им на работа и създаване е един и същ и затова успяха толкова бързо.
#81

(2021-10-02, 19:32:18)Andon0v написа:  А на годишна база знаеш ли какви са печалбите от тези две болести? Епъл и уалмарт пасти да ядат.

Ами само файзър са спечелили 26 милиарда за тази година от ваксината си.

И това ли е причината да не се ваксинираме? Защото Файзер, Джонсън&Джонстън и другите фармацевтични компании печелят милиарди. Дай тогава да не ползваме телефони, че видиш ли Самсунг, Епъл, Гугъл, ..... и те трупат милиарди на наш гръб.
Много е вярна поговорката за нас българите - „Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле”.
Не агетирам никой да се ваксинира, а да прецени кое е най-добре за него и близките му. За обществото и държавата е ясно, че на 99% от хората не им дреме.

1916 
#82

https://www.facebook.com/100000011024332...560123832/
Някой беше цитирал Африка, един филм разследване за Файзер.


Sent from my iPad using Tapatalk
#83

Прокуратурата проверява сигналите за фалшиви COVID сертификати за ваксинация.

https://btvnovinite.bg/bulgaria/prokurat...ikati.html

 
#84

Все едно да хванат всичките незаконни с фалшиви документи в Америка сега ще се отвори цяла ниша за такива измами.

Иначе за Африка, дам за жалост се случват постоянно такива неща, също така например никъде не се говори за робския им труд например за компаниите на мъск с цел добив на литий. Всичко е заради зелената банкнота, ама ще минат години докато хората разберат.
#85

С риск да се повторя - защо се издават фалшиви сертификати? Логично, след като дискриминират хората, които не желаят да се ваксинират, така ще е. Уж демокрация, уж не е задължителна ваксината, обаче дискриминация на макс, еле па на запад.
Единствената останала "опорка" е с "претоварването на здравната система" ама и тя ще издиша и ми е чудно, какво ще се говори тогава. Не мога да разбера на ваксиниран човек, какво му пречи да е сред неваксинирани, пък дори и болни? Нали ваксината пази, ако ваксинирания се зарази да изкара вируса ЛЕКО, като настинка? Нещо не разбирам? Big Grin
#86

За пари. Тука в Германия ни казаха тоя семестър в университета тест, ваксина или ако си го преболедувал да покажеш пср преди и след като си се излекувал. Викат му 3G правило (geimpft, genesen, getestet). Тестът почва от 25 евро. Ако ходиш всеки ден на лекции, това са над 100 евро на седмица. Дори немците трудно биха си го позволили, затова безплатна ваксина. Wink А що на ваксинираните не им искат тестове е друг въпрос... А да... и с маски през цялото време - лекция + упражнение /3 часа общо/, да се пита човек на какво основание, ако тестовете са читави и ако ваксините предпазват от заразяване. Никаква логика /освен мангизите/.
Ресторантите са например 3G също, ако седнеш вътре. За вънка няма ограничения... засега.
#87

@nowhere няма такова нещо, като фалшиви сертификати, всичко си е по реда на нещата, единствената разлика, е че не ти вкарват експерименталната ваксина в тялото.
#88

(2021-10-03, 12:12:32)ndsbg написа:  @nowhere няма такова нещо, като фалшиви сертификати, всичко си е по реда на нещата, единствената разлика, е че не ти вкарват експерименталната ваксина в тялото.
Къртиш с логика...

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
#89

(2021-10-02, 12:09:05)Harbinger написа:  Иначе със сополите и кашлицата си се разхождахте и по молове и кина, че и на работа ходехте, без грам да ви дреме, това е.

Тази глупост ... не я разбрах!
Не, че съм спирал и един ден - заради локдаун, но във фирмите - където съм работил - на портала мереха температурата. И при най-малко съмнение - връщаха.
Иначе - никой не ходи на работа за кеф!
(2021-10-02, 12:28:46)DoryanY написа:  До сега никъде няма информация че ваксинираните не предават заразата на другите,по скоро предпазват себиси от по тежко прекарване на болестта,а и не всеки който е ваксиниран или е преболедувал има антитела които да го предпазят,така че човек пак трябва да спазва предпазните мерки,носене на маска където има струпване на хора,спазване на дистанция и миене на ръце, за да не се зарази или да зарази друг.

То хубаво да се пазиш, ама дали е ефикасно ???
(2021-10-03, 12:12:32)ndsbg написа:  @nowhere няма такова нещо, като фалшиви сертификати, всичко си е по реда на нещата, единствената разлика, е че не ти вкарват експерименталната ваксина в тялото.

Фалшив сертификат има, не само когато не е поставена ваксина, а също - когато няма нужната реакция!
Което обаче ... не се проверява!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#90

В началото беше ваксинирайте се да не се разболеете, после стана ваксинирайте се да го изкарате по леко и накрая сигурно ще кажат ваксинирайте се да умрете леко. И на какво основание са тези сертификати след като и ваксинираните се заразяват и заразяват. И защо в страни където има 70-80% ваксинирани продължава да има мерки нали уж щяха да ги премахнат.
#91

Именно.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
#92

(2021-10-03, 17:38:04)esil2 написа:  В началото беше ваксинирайте се да не се разболеете, после стана ваксинирайте се да го изкарате по леко и накрая сигурно ще кажат ваксинирайте се да умрете леко. И на какво основание са тези сертификати след като и ваксинираните се заразяват и заразяват. И защо в страни където има 70-80% ваксинирани продължава да има мерки нали уж щяха да ги премахнат.

Точно това си коментирахме онзи ден със съпругата ми - първо беше ваксинирайте се за да не се разболеете, сега е ваксинирайте се за да го изкарате леко и сигурно после ще има ваксинирайте се за да не умрете.

И пак никой от разбирачите не ми отговори как не сме успяли да се заразим с този ТОЛКОВА заразен вирус цели 2 години? 

"Delta is believed to be more than twice as contagious as previous variants"

И това при положение, че жената всеки ден в час пик отоиване и връщане ма работа в метрото, детето на детска градина и т.н.

Сега въпроса е - да пускам ли 6 от 49 или не?
#93

Пускайте цялата рода и се радвайте, че не сте от "печелившите"!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
#94

(2021-09-29, 10:41:33)foxhd написа:  Проблема е че тези които не са ваксинирани заразяват други и претоварват скапаната здравна система , който е решил да не се ваксинира е негово право но трябва да си плаща всичко за това негово решение. Колко трябва да си глупав за да си мислиш че някой те чипира с ваксината ? Bu

Кой ти говори тия глупости?Аз като не съм се ваксинирал и съм заразен ли?Ми незнам дали съм го карал някога или не.И нямам намерение да разбирам.Покрай мен много познати го изкараха аз незнам дали съм.Може и да съм.Може и не.Но ваксина никога няма да си сложа.Още малко време да мине и ще разберете защо.Като почнат да се появяват страничните ефекти от ваксините.В Словения има починал младеж от ваксината и има протести.Ама си давате информирано съгласие и никой няма да им търси отговорност за последиците от ваксините.Ако са безвредни защо подписвате това съгласие.Не са отговорни ако нещо ви стане от ваксината.Защото знаят какво предизвиква графеновия оксид който се съдържа в нея.Тая ваксинация си е геноцид ама късно ще го разберете.Хората не се заразяват по естествен път.Пръска се постоянно с тоя вирус.За две години нямаше да има човек на планетата който да не го е преболедувал .А тия различни щамове са от ваксинираните.Ше дойде време когато ще се пазим от ваксинираните.Който го интересува ще му пратя видео в което министъра на здравеопазването и виден патолог разговарят за коронавируса.В него казват че всичко е измама.Действията на СЗО са грешни и този вирус не е толкова опасен.Умишлено се трие от всякъде.Както и всяка друга информация против ваксините и истината за корона вируса.Ваксинирайте се с каквото си искате и колкото си искате.Здраветоми живота си е ваш.Ако не ви трябва си е ваш проблем.Но не съм съгласен че неваксинираните натоварват здравната система и тн.Като съм здрав за какво ми е да се ваксинирам.Преди години се излъгах да се ваксинирам против грип и това ми беше най голямата грешка.Цяла зима боледувах и то много зле.А по принцип изкарвам настинките за дни и на крак.След ваксината цяла зима болен.Веднъж се опарих и повече няма да се излъжа.Още повече с нова и нетествана ваксина на една година за която няма още яснота има ли странични ефекти и какви са.Историята помни ваксините на Бик Гейтс в Африка .Сега ви е смешно но който се смее последен най добре се смее.В провинцията хората нито са носили маски на закрито нито носят и сега и не са болни.Вярвайте на  глупостите на медиите.Имало по 3000 болни. Глупости.Колкото и лекарите са ваксинирани на 80%.Да ама не.Те най малко искат да се ваксинират защото знаят какво има в тях.И незнаят какви са им страничните ефекти.Много лекари познавам и нито един не е ваксиниран.

(2021-10-03, 20:48:53)nowhere написа:  Точно това си коментирахме онзи ден със съпругата ми - първо беше ваксинирайте се за да не се разболеете, сега е ваксинирайте се за да го изкарате леко и сигурно после ще има ваксинирайте се за да не умрете.

И пак никой от разбирачите не ми отговори как не сме успяли да се заразим с този ТОЛКОВА заразен вирус цели 2 години? 

"Delta is believed to be more than twice as contagious as previous variants"

И това при положение, че жената всеки ден в час пик отоиване и връщане ма работа в метрото, детето на детска градина и т.н.

Сега въпроса е - да пускам ли 6 от 49 или не?

Защото ако не пръскаха отдавна да си е отишъл тоя вирус.Поддържат го със всякакви варианти да има заболеваемост.И аз съм по цял ден сред хора.Виждал съм се със болни без да знаем.Ми нищо.Или е до ген или засяга само със слаба имунна система.А хората със слаба имунна система и летен грип ще ги събори.

(2021-09-29, 12:38:33)ndsbg написа:  @foxhd нали знаеш, че като ваксиниран също носиш зараза, както и не ваксиниран, така че как разбра, че не ваксинираните бълват зараза из населението.

Защо лятото нямаше толкова в болница, а % на ваксинирани беше по-малък от днес?

Остави ги да си вярват.След толкова облъчване по медиите за това колко е опасен корона вируса и колко има починали повече стават ковид зомбита.99% от това което се говори по медиите е лъжа.Лъжа е статистиката за болните и умрелите.В началото даваха по 1500-3000лв на родните на починали от каквото и да е дамго пишат от корона вируса и да не се прави аутопсия защото от ЕС даваха по пет хиляди на починал на държавата.Естествено разликата отиваше в някой джоб.Има много статии и интервюта в които се доказва че този PCR тест е много неточен и дори настинка показва като корона вирус.Естествено грипавия влиза в статистиката на коронавируса.Както някой беше писал че докато приятелите му не се ваксинират да не го доближават ще дойде време когато няма да доближаваме ваксинираните.Никой не знае какви реакции , промени в ДНК или автоимунни заболявания ще предизвика ваксината.За момента има само доказателства за вредата и но не и точно каква .Ще видим след година две.Предполага се че стерилитет ще е най малкото.Инсулти и инфаркти също.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
#95

По-големи глупости от поста на @tishomen скоро не бях чел. Хубаво е да се посмее човек на ранина.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#96

След време ще се разбере дали са глупости.Тогава няма да ви е смешно.Както на роднините на починалата девойка в Словения.Не е само там.Имах колега починал от ваксината.Така че ваксинирайте се смело.Може и да измислят ваксина срещу ваксината.Който оцелее ще разказва.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
#97

От самолетите ли пръскат, или хора с пръскачки ходят из градовете?

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
#98

(2021-10-03, 23:02:03)tishomen написа:  ......Защото знаят какво предизвиква графеновия оксид който се съдържа в нея.Тая ваксинация си е геноцид ама късно ще го разберете.Хората не се заразяват по естествен път.Пръска се постоянно с тоя вирус.
.....Никой не знае какви реакции , промени в ДНК или автоимунни заболявания ще предизвика ваксината.......

Тишо, 5G чипа който ми поставят с ваксината харчи повече ток, затова има графен във ваксините, за да ми държи повече батерията.
Ето тук още едно "величие на науката" се изказва като теб. 
https://bnppress.com/2021/08/24/%D0%BA%D...B5-%D1%81/

Ето ти малко материал за четене. Тук пишат доктори и професори кое отключва автоимунните заболявания - вируса или ваксината. Аз вярвам на тях, не на теб.
https://www.bgonair.bg/a/4-world/228883-...vaniya/amp

https://rilski.com/2020/08/17/d-r-hristo...ot-virusi/

https://nova.bg/amp/news/view/2021/01/23...0%B8%D0%BE

https://www.mediapool.bg/d-r-velikova-co...16566.html

1916 
#99

(2021-10-04, 08:03:42)whitehart написа:  От самолетите ли пръскат, или хора с пръскачки ходят из градовете?

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk

От самальотите... после те облъчват с 5 ЖЕ  и активират чипа от ваксината. И ставаш "полодиал гилиб" Big Grin

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb

(2021-10-04, 07:24:06)tishomen написа:  След време ще се разбере дали са глупости.Тогава няма да ви е смешно.Както на роднините на починалата девойка в Словения.Не е само там.Имах колега починал от ваксината.Така че ваксинирайте се смело.Може и да измислят ваксина срещу ваксината.Който оцелее ще разказва.

Тия хора в Скандинавия където са над 80% с ваксини и мерките отпадат, сигурно са много прости.То там жив човек няма да остане.Тези неща където пишеш,ходи ги обясни  на родните в района на Бергамо Италия.Или вече забравихте?Забравих те ли за труповете от не опасния грип които военни караха с камиони?

Samsung Galasy S23 Ultra
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)