Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен телефон
#26

Има един термин - добросъвестен купувач
Вие сте такъв и сте в пълното си право
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако имаш достъп до такъв лизингов договор, може да провериш, дали лизингополучателят има право да препродава устройството, преди да го е изплатил на 100%. Силно се съмнявам, да не са си вързали гащите по някакъв начин. И всички по веригата след първия купувач горят.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#28

Сигурен съм, че по-голямата част от тук регистрираните са взимали устройства с преподписване на план, вкл и аз. Никога не е имало нищо подобно относно продаване преди да се плати 100%. Пооне в моите никога не е имало. Може сега да са го променили, но се съмнявам. Не съм з
взимал на изплащане от оператор отдавна.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#29

(2022-01-05, 10:48:51)valkov2 написа:  Не мога да вляза в Download Mode. Пробвах със софтуера от връзките, които си посочил, но нищо не се променя. Говорих с познати-търговци на телефони, при всички са почнали да се появяват такива случаи.

Ако не намериш изход прати ми го да си поиграя

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
[-] 1 потребител изказва благодарност на rado__8 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#30

(2022-01-04, 18:13:31)valkov2 написа:  Накратко историята, купих си преди два месеца запечатан А52s от заложна къща. По документи е взет от виваком. Днес по едно време телефона изпищя и ми излезе съобщение на екрана, че имало неплатени задължения и ограничават устройството. В момента не може да се ползва, дори не ме допуска до менюто. Изглежда е взет на изплащане и не са плащани вноски. Въпросът ми е, в това състояние ще може ли да се флашне? ако се опитам да го префлашна , дали ще се отключи?

На мен ми направи впечатление следното - в посления месец Olx буквално се пръска по шевовете от чисто нови Айфони тринайски и скъпи Самсунзи току що купени от оператори. Благодаря за инфото, бех се замислил над една интересна обява но вече окончателно ме отказа

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#31

Е те iPhone са 4 модела и доста са от чужбина, реално много се продават, защото се търсят много и се продават лесно. Може да се открие читава обява с подпис и печат от оператор. Те и от заложната къща ще се учудят ако им каже valkov, аз за пръв път чувам също.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#32

(2022-01-06, 06:45:48)росен2 написа:  На мен ми направи впечатление следното - в посления месец Olx буквално се пръска по шевовете от чисто нови Айфони тринайски и скъпи Самсунзи току що купени от оператори. Благодаря за инфото, бех се замислил над една интересна обява но вече окончателно ме отказа

Занапред, откъдето и да купуваш, искай документ, че нещото е платено изцяло.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • osil, росен2
Цитирай
#33

(2022-01-06, 13:09:40)valkov2 написа:  Занапред, откъдето и да купуваш, искай документ, че нещото е платено изцяло.
Такива няма. Всичко е взето току що и се пуска в Olx. Вземал съм веднаж такъв телефон, току що взет от оператора, Iphone 7, тъкмо беше излязъл модела. Момчето да го заложи в къща, за да го купя от там, та при инфекция да изляза добросъвестен купувач. Купих го от къщата и не е имало проблеми. А иначе пича си взе парите и отбичи оператора като пътен знак. Но това беше отдавна.Може и да е съден после не знам. Може и да е спрян телефона , също не знам, понеже го дадох на еда девойка с която загубих връзка. Сина ми го осъдиха за същото и платих 1800 лева. Както и да е. Вече не ми ли се покаже документ че всичко е изплатено НЕ купувам !

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 2 потребители изказват благодарност на росен2 за това мнение:
  • Dowper, fu4ko
Цитирай
#34

(2022-01-05, 12:12:08)valkov2 написа:  Логика операторът да го отключи няма. Прегледах общите условия на Виваком и имат промяна точно в частта с лизинг на устройства:
"В тези случаи, ако предмет на договора за лизинг е крайно мобилно устройство (телефон, таблет), Лизингодателят, като собственик на лизингованото устройство, има право да наложи ограничение на техническите функционалности на лизингованото устройство и да ограничи възможностите му за осъществяване на повиквания единствено до такива към услуги за спешни повиквания."

Минах през няколко сервиза с добра професионална репутация. Всички казаха, че засега няма софтуерно решение. 
Съветът ми към всички е, не купувайте апарати взети на лизинг. Засега самсунга остава на трупчета, докато се намери решение.

Цитирам само този пост, но се отнася за всички останали! Ако махнете думата „ЛИЗИНГ“ всичко друго е така!
Няколко пъти съм купувал апарати от различни оператори - в брой или на изплащане, все тая. Апарата е заключен към оператора и се ползва само с негова карта.
Когато човек реши, че няма да ползва техните услуги и няма задължения - му изпращат код за отключване. И чак тогава - този оператор няма достъп до апарата.

Пп. Още се хиля, как в магазин на Теленор, служителя подскочи - когато го попитах за „брандиран“ апарат на Мтел. От МенТел ми го отключиха, но надписа остана!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#35

Телефоните в България вече не се заключват
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • Dowper, jhoro
Цитирай
#36

(2022-01-06, 20:55:25)Sev написа:  Телефоните в България вече не се заключват

Заключват или не - от оператори вече не купувам!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#37

Един познат има същия проблем. Успял е през ADB да изтрие приложението на Виваком за блокиране, но и тогава апарата остава неизползваем.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#38

След като съобщението излиза и без поставена карта , явно софтуерно са го заключили след като е имал достъп до мрежата по IMEI . Ако решиш пиши ми на ЛС да пробвам да го отключа ако успея .
Цитирай
#39

Уауу, тази тема ме шашна. Аз съм продавал по спомен два телефона, които в последствие съм изплащал и двата бяха през оператор. Заключване на телефоните вече няма, обаждах се тогава на оператора да го питам дали ще важи гаранцията, ако се наложи да се занесе телефона за сервиз. Казаха ми, че няма никакъв проблем името, тъй като можело да съм си го продал. Към автора на темата - не съм пазарувал от заложна къща, но реално си оставил някакви пари, освен телефона и прилежащите му документи, не са ли ти дали някакъв вид касова бележка за парите, които си платил ? Според мен, тук ти е спасението + кзп. По въпрoса с Apple - преди доста години си бях купил iphone 5s от мой познат, който също беше на изплащане и беше заключен към оператор. Писах на Apple за отключване, тъй като бях на друг оператор, през това време приятелчето ми прати гаранционната карта на телефона и я изпратих към apple и нямаше проблем.
Цитирай
#40

(2022-01-08, 11:18:28)Vasilev97 написа:  Уауу, тази тема ме шашна. Аз съм продавал по спомен два телефона, които в последствие съм изплащал и двата бяха през оператор. Заключване на телефоните вече няма, обаждах се тогава на оператора да го питам дали ще важи гаранцията, ако се наложи да се занесе телефона за сервиз. Казаха ми, че няма никакъв проблем името, тъй като можело да съм си го продал. Към автора на темата - не съм пазарувал от заложна къща, но реално си оставил някакви пари, освен телефона и прилежащите му документи, не са ли ти дали някакъв вид касова бележка за парите, които си платил ? Според мен, тук ти е спасението + кзп. По въпрoса с Apple - преди доста години си бях купил iphone 5s от мой познат, който също беше на изплащане и беше заключен към оператор. Писах на Apple за отключване, тъй като бях на друг оператор, през това време приятелчето ми прати гаранционната карта на телефона и я изпратих към apple и нямаше проблем.

Като юрист ти отговарям - проблемът не е в заложната къща (издаден ми е документ за покупката) или в мен. Проблемът е, че човека взел апарата на изплащане, е заблудил нарочно всички по веригата и КЗП тук не може да помогне за абсолютно нищо. Юридически Виваком са в правото си да постъпят така, защото е изрично записано в общите им условия, и дефакто, и деюре телефона е техен, докато не се изплати.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • jhoro, росен2
Цитирай
#41

(2022-01-08, 12:04:22)valkov2 написа:  Като юрист ти отговарям - проблемът не е в заложната къща (издаден ми е документ за покупката) или в мен. Проблемът е, че човека взел апарата на изплащане, е заблудил нарочно всички по веригата и КЗП тук не може да помогне за абсолютно нищо. Юридически Виваком са в правото си да постъпят така, защото е изрично записано в общите им условия, и дефакто, и деюре телефона е техен, докато не се изплати.

В случая е кофти, че ощетения си ти ...
Цитирай
#42

Вариант е също така, човек с бокс да махне защитата която има сега. Не знам само дали няма пак да се появи това заключване след време...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#43

(2022-01-10, 13:21:42)Be6i4 написа:  Вариант е също така, човек с бокс да махне защитата която има сега. Не знам само дали няма пак да се появи това заключване след време...

Чувал съм за т.нар. боксове, но не мога да открия сервиз с такъв в моя град.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#44

Всичко става дистанционно. Сега работя с един американец, ако ми свърши работа, ще ти дам информация после. Откъде си иначе?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#45

(2022-01-10, 16:24:25)Be6i4 написа:  Всичко става дистанционно. Сега работя с един американец, ако ми свърши работа, ще ти дам информация после. Откъде си иначе?

От Русе.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#46

Може ли по имеи предварително да се види дали е блеклистнат или заключен към оператор? 2 телефона чисто нови в кутия съм вземал от олх неразпечатани с документите.. Не съм имал дерт до сега. И на двата на касовата бележка пишеше 0.00лв значи са лизингови. Единия продадох веднага, а другия жената още го ползва като служебен. Аз първо сверявам имеа и ако е чист тогава вземам. Но тук трябва да се провери дали има тежести и дали те излизат при проверка по имеи.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай
#47

(2022-01-10, 20:09:18)gazibarev написа:  Може ли по имеи предварително да се види дали е блеклистнат или заключен към оператор?  2 телефона чисто нови в кутия съм вземал от олх неразпечатани с документите.. Не съм имал дерт до сега. И на двата на касовата бележка пишеше 0.00лв значи са лизингови. Единия продадох веднага, а другия жената още го ползва като служебен. Аз първо сверявам имеа и ако е чист тогава вземам. Но тук трябва да се провери дали има тежести и дали те излизат при проверка  по имеи.
В няколко сайта пробвах по IMEI- все излиза:
Warranty status - Active
Blacklist status - Clean

Вече имай едно наум като купуваш такива апарати.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#48

Лошо. А като го купува кутията беше ли отваряна? В смисъл ако е отваряна то физически са манипулирали устройството.

(2022-01-10, 20:14:36)valkov2 написа:  В няколко сайта пробвах по IMEI- все излиза:
Warranty status - Active
Blacklist status - Clean

Вече имай едно наум като купуваш такива апарати.

О аз отдавна не правя това. Само от оторизиран представител. И кешовица

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#49

(2022-01-10, 20:18:24)gazibarev написа:  Лошо. А като го купува кутията беше ли отваряна?  В смисъл ако е отваряна то физически са манипулирали устройството.


О аз отдавна не правя това. Само от оторизиран представител. И кешовица

Запечатана беше кутията. Това беше една от причините да го взема + наличието на документи.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#50

(2022-01-10, 21:14:23)valkov2 написа:  Запечатана беше кутията. Това беше една от причините да го взема + наличието на документи.

Много странно! Кой купува апарат и веднага го продава, без да го е извадил от кутията?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)