Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 14 – Какво да очакваме от него?
#76

Google ще добави индикатор за „здравето“ на батерията в Android

В последната актуализация „Pixel Feature Drop“ вече бяха въведени нови функции, свързани с данните за батерията, включително информация за датата на производство на батерията и броя на циклите на зареждане. Най-важен обаче е скритият раздел „Battery Health/Здраве на батерията“, открит от Android експерта Мишаал Рахман в бета версията на Android 14 QPR2 Beta 2. Този раздел все още не включва пълна реализация на индикатора за състоянието на батерията, но анализът на изходния му код показва, че в бъдеще той ще може да показва какъв процент от заряда е в състояние да задържи батерията в сравнение с първоначалния си капацитет.

Източник

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари
#77

(2023-12-22, 14:06:33)DoryanY написа:  Google ще добави индикатор за „здравето“ на батерията в Android...
Писано е вече за Battery Health. В/ж пост #34.

 
Цитирай
#78

(2023-12-22, 11:36:35)NoMaD написа:  В грешка си. По план A23 5G си беше включен за актуализация до Android 14 до края на тази календарна година и си го получи.

Явно аз съм бил в неведение,май в Калдата бях прочел,че конкретно за моя модел го бяха прехвърлили за януари догодина.А иначе,пълно дръвце изглежда при ъпгрейд....ще се наложи на чисто да видя кво и що.Аз моята Матрица съм зловещо модифицирал-цяло чудо е,че тръгна 14-ката.НО КАК ЗА БОГА САМА ТАЯ КИФЛА ДЕТО ПОЛЗВАМ СИ ЪП-на моята модифицирана Матрица е загадка.Най-вероятно ме трацират някак,нали им тествах "хубавките" бижута с капачета,а всички гласувахме против!

(2023-12-22, 10:27:26)jhoro написа:  Не знам защо реши, че ще е догодина? Ъпгрейта започна отдавна .
По-интересното е - как ОС се е надградила сама, без твое участие? На мен ми предложи и трябваше ръчно да се съглася. Първо с изтеглянето, после - с инсталирането.

Хем е интересно,хем Не всъщност аз съм разработчик в Майкрософт,пратиха ни да тестваме "капачетата",давахме оценки и прочие салати...най-вероятно имат корпоративно съгласие от моята фирма и започва обмяна на данни,матрица(предвид,че засега нашата Матрица е ужасяваща)...пак играят ПАРИ...АДСКИ МНОГО ПАРИ Smile

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#79

(2023-12-22, 14:31:25)NoMaD написа:  Писано е вече за Battery Health. В/ж пост #34.
Уж щеше да се появи с Android 14 като излезе, а в крайна сметка и сега още няма и както моя пиксел примерно излезе от поддръжка след ноемврийския той няма да я получи.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#80

(2023-12-22, 15:19:27)Marto.g написа:  Уж щеше да се появи с Android 14 като излезе, а в крайна сметка и сега още няма и както моя пиксел примерно излезе от поддръжка след ноемврийския той няма да я получи.
Появи се и го има за по-новите модели. В настройките за телефона е.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#81

(2023-12-22, 19:07:55)NoMaD написа:  Появи се и го има за по-новите модели. В настройките си е.

Колко „по-новите модели“? При мен го няма!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#82

(2023-12-22, 23:03:37)jhoro написа:  Колко „по-новите модели“? При мен го няма!
В по-новите модели на Pixel присъства.

 
Цитирай
#83

P7P го имам също. Не е в настройките на батерията а в About phone [Изображение: 5f87671ed1063da02519a7ca1ea0a96d.jpg]

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Цитирай
#84

(2023-12-23, 08:32:50)mitkoandroid написа:  P7P го имам също. Не е в настройките на батерията а в About phone 

То все същото!
При Samsung е Настройки -> За телефона -> Информация за батерията.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#85

Това за сега е само информация за това кога е произведена батерията и на колко цикли е.Не е Battery Health-Здравето на батерията,колко процента е изхабена.

Huawei P30
Цитирай
#86

(2023-12-23, 08:44:44)DoryanY написа:  ...Не е Battery Health-Здравето на батерията,колко процента е изхабена.
Battery Health e. Просто на по-късен етап се очаква там да бъдат добавени и допълнителни опции за състоянието на батерията.

 
Цитирай
#87

Това казвам и аз,още не са добавили останалата информация.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#88

Момчета,някой да се е натъквал на странното решение на тия с дръпнати очи от Корея баш България да изкарат от списъка с Матрица за А23 5G....има 2 полски-аз ще си избера коя да обработя..все пак ми е бащин език,НО дяволски щеше да ми е удобно да има БГ регионална Матрица.ЗАЩО са го решили???

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#89

Юнаци..ЗА МНОГО ГОДИНИ,ЧЕСТИТИ ПРАЗНИЦИ!
Абе подскажете ми моля каква всъщност бе разликата между EUX and EUY samsung firmware -конкретно за тия 2 Матрици май беше плащането като опция или бъркам.Сега съм с EUX мога за секунди да се прехвърля на EUY...НО ИМА ЛИ ИЗОБЩО СМИСЪЛ!Дайте ми малко инфо-остарявам,забравям! Wink

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#90

@stashekm В раздела на Samsung ще ти отговорят по този въпрос.Ето в тази тема се коментират тези неща. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102720

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • stashekm
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)