Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова възможност за обжалване на глоби за превишена скорост - БезГлоба
#26

Карате нормално и не виждам, как биха ви попречили хранилките или храстите? Съгласен съм за магистралите и другите неща, които биха били много хубави и адекватни мерки, но не виждам по какъв начин пречат "хранилките" или че се криели в храстите? Като сте изрядни не разбирам по какъв начин пречат. Колкото до "нормалните хора" аз смятам, че нормалните хора трябва да спазват някакви правила и норми, независимо дали системата е крива или права, в крайна сметка на пътя сме ние и други граждани, а не системата и пак не разбирам, защо когато човек са го хванали в нарушение, било то чрез "хранилка" или "храст" се опитва всячески да си намали и/или избегне глобата? Може би на мен ми е грешна представата за "нормален човек" де.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-09-10, 04:21:50)Legend написа:  Прави се във всяка страна за контрол, но не и тук защото хранилките изкарват много повече пари.
С горепосочените камери искаш - не искаш караш в ограничението, защото сам знаеш ако стигнеш по бързо какво те чака и то е сигурно.

Абе ... да, ама не!
Братята сърби (балкански синдром) са намерили решение! Първо - кара като изоглавен, а после - сяда някъде да обядва. Накрая - пак е в графика.

Трябва кардинално решение - от производителите и Пътна полиция. Да се сложи на всяко ППС ограничител с GPS.
Както навигацията знае, че има ограничение и „мърка“ - така и колата да знае, и да се движи според него.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#28

Според мен и това ще стане рано или късно, лошото е, че веднага ще му намерим цаката.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#29

(2022-09-10, 09:19:37)jhoro написа:  Абе ... да, ама не!
Братята сърби (балкански синдром) са намерили решение! Първо - кара като изоглавен, а после - сяда някъде да обядва. Накрая - пак е в графика.

Трябва кардинално решение - от производителите и Пътна полиция. Да се сложи на всяко ППС ограничител с GPS.
Както навигацията знае, че има ограничение и „мърка“ - така и колата да знае, и да се движи според него.

Всичко допълнително добавено ще му се намери цаката как да се хакне. Просто ще се направи да показва макс на 140км/ч независимо с колко повече караш.

Иначе това за обяд е елементарно решение. Слагаш камерите само в празни участъци, в които с километри няма нищо, ако има място за обяд и бензиностанции преди тях слагаш крайна камера, а след тях начална и така до следващото място за обяд. Може да се покрие доста голяма част от магисталите стига да има някой желание.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#30

(2022-09-10, 10:01:47)Legend написа:  ... Слагаш камерите само в празни участъци...

Не става, нали трябва да седи патрулката да ги пази Smile .
Цитирай
#31

Не мисля че има нужда. На рампа ги слагаш високо преди и след бензиностанция примерно, т.е над платната за движение, няма как да ги стигнеш лесно за да бъдат счупени/откраднати.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#32

Елате в Ловеч,да видите за кво става на въпрос,полувината град изгоря и аз за месец 3 фиша,с 10. ,,18 ,9, има натрупване след всеки и могат да ти вземат книшката,става въпрос за посока Левски ,води се бул.Освобождение няма знак ама е градско 50,снима и от двете страни ,платих си като поп,най грешните пари,2платна няма пешеходци излизаш от града
Цитирай
#33

С радост бих се възползвал от услугите ако ми се наложи. А тези дето философстват да си плащат като попове щом искат, няма лошо.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#34

Тези дето философстват, като гледам не плащат глоби, просто защото си ценят живота. А тези дето се правят на много печени, после говорят по новините, как били много добри момчета и по принцип не правели така.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#35

(2022-09-09, 22:44:20)pepy1 написа:  Като неподходящи, разбирай безсмислени. Като пример - Орлов мост и Бояна в София, на изхода Бургас - София и  т.н. Искаме да се сравняваме с Европа, мога да Ви кажа как е в доста от страните там, но повечето от Вас знаят защото са били или са там. Нищо общо!
Няма безсмислени места за поставяне на камери за скорост.
Освен за превишена скорост, данните от камерите се анализират и за други цели - кой къде ходи и кога ходи, с каква кола с какви регистрационни табели и т.н.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

Огледай се. Толкова неорентирани субекти има, че създават опасности без да превишават дори. Цял ден караш в ограничение и в един момемт отнемаш предимство-дали на кръстовище без знаци дали на стоп, но си мислиш че спазваш щото не караш пъргаво.
За пешаходните пътеки да не говорим.За това нямате глоби, щото сте неориентирани в пътната обстановка и карате със страх, обръщам се не специално към теб.
От тези дето карат бързо има много опасни, както и тези които карат в ограничения. Не трябва да се слагат под общ знаменател всички.Ценили си живота 🤣 Качил се в няма и двутонен ковчег в най-опасната страна за шофиране и ми говори, че си ценил повече живота от мене. 🤣🤣🤣 Нали караме един срещу друг

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#37

Тук съм съгласен с @nanobanano нещата са комплексни,трябва да се кара умно,не само да се спазва ограниченията.Има един термин съобразена скорост,в зависимост от обстоятелствата,дъжд,мъгла,дупки по пътя и мн.други.Изпреварванията,да не е преди завой,кръстовище,без видимост,има много водачи които не ги спазват.Аз също не спазвам ограниченията на 100%но в населено място карам в ограниченията,но има места,като в град Стамбалийски,където на моста на река Марица е сложено ограничение 30кмч.а е извън града,но след табелата,нормално трябва да е 50 кмч.катаджиите там дебнат.Някой карат под ограничението но пък правят куп други опасни нарушения,отнемат предимство,опасни маневри без да се оглеждат,даже и излизат извън платното,на банкета.

Huawei P30
Цитирай
#38

Да бе, то много хубави ги пишете тези неща, ама като караш с 50 и някой "неориентиран" дето "кара със страх" ти отнеме предимството е едно и е съвсем, ама съвсеем друго същата ситуация, но ако караш "пъргаво" с 80. Общо взето скоростта и това кой колко е ориентиран няма нищо общо, ама нека се мислим за печени, няма лошо.

Като цяло нещата са комплексни и съм съгласен с това, но отново се показва манталитета бай ганьо "той бил неориентиран и не знаел кой е с предимство, затова аз мога да скарам с несъобразена и превишена скорост" ТОП балканска логика.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#39

Твоето е балканска логика. Покарай малко в чужбина и виж дали се спазват ограниченията. Ще ти подскажа-масово не се спазват с много, Дори в държавите като Белгия и Нидерландия. Обаче предимство, бързо изнасяне и спазване на лентите е на друго ниво. Така че огледай се.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#40

Да бе, добре че не се спазват. Разбрахме те, че си генгста и бунтар срещу скапаната държава. Иначе ми е интересно да ми обясниш балканската ми логика, току виж съм я разбрал.

И аз ще ти подскажа нещо - топ причините за катастрофи с жертви в България са несъобразена скорост и неправилно изпреварване.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#41

(2022-09-11, 10:45:22)truewarrior22 написа:  Няма безсмислени места за поставяне на камери за скорост.
Освен за превишена скорост, данните от камерите се анализират и за други цели - кой къде ходи и кога ходи, с каква кола с какви регистрационни табели и т.н.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

Като платиш на 2-3 хранилки, ще починеш друго да говориш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#42

(2022-09-11, 20:48:21)nowhere написа:  Да бе, добре че не се спазват. Разбрахме те, че си генгста и бунтар срещу скапаната държава. Иначе ми е интересно да ми обясниш балканската ми логика, току виж съм я разбрал.

И аз ще ти подскажа нещо - топ причините за катастрофи с жертви в България са несъобразена скорост и неправилно изпреварване.
Балканско е да заклеймяваш заради изказване на мнение. 
Бунтар, джигит,ганьо и прочие. Пожелавам ти някога да излезеш на запад, че явно не си излизал от нашата родина за да видиш с очите си. Само се замисли защо има толкова камери по ужбина, сигурно щото карат в ограничения
.. Не смятам да отговарям повече, казах достатъчно. Освен това нали съм балканец, не очаквай друго.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#43

(2022-09-11, 22:19:48)Legend написа:  Като платиш на 2-3 хранилки, ще починеш друго да говориш.

Ако си следиш знаците и спазваш ограниченията - няма да се притесняваш от хранилките и камерите!
Този следобед минах покрай 4 патрулки, с камери и ... нищо.

Обаче по едни завои ... разни състезатели изпреварваха както им дойде. Добре, че не стана някоя катастрофа.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#44

https://www.bgonair.bg/a/4-world/230781-...li-pri-ptp

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#45

(2022-09-11, 20:48:21)nowhere написа:  И аз ще ти подскажа нещо - топ причините за катастрофи с жертви в България са несъобразена скорост и неправилно изпреварване.

Бих добавил и калпавите пътища в тази графа.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#46

Скоростта не е единствения виновник, половин държава карат напушени или направо надрусани, пияни или 3 в 1. Това е най-големия проблем. Щото като ги спре КАТ обича да си играе на кое ти изгоряло - стопчето ли, фарчето ли, къде ти е жилетката и т.н. само с цел писане на глоби. Вместо да тества човека и да види дали не е на медикаменти. Какво да говорим...

В тази държава най-големия грях е да ти изгори стопа. Скоро гледам тук на една малка улица спрели един и му пишат фиш за ейтакива глупости (а то стопа може да е изгорял преди 2 минути, на мен ми се е случвало буквално да ми изгори светлина минута преди да ме спрат), докато на съседно голямо натоварено кръстовище става катастрофа от отнема на предимство в час пик.

Ама нали всичко е за пари.
Цитирай
#47

(2022-09-11, 14:04:26)nowhere написа:  Да бе, то много хубави ги пишете тези неща, ама като караш с 50 и някой "неориентиран" дето "кара със страх" ти отнеме предимството е едно и е съвсем, ама съвсеем друго същата ситуация, но ако караш "пъргаво" с 80. Общо взето скоростта и това кой колко е ориентиран няма нищо общо, ама нека се мислим за печени, няма лошо.

Като цяло нещата са комплексни и съм съгласен с това, но отново се показва манталитета бай ганьо "той бил неориентиран и не знаел кой е с предимство, затова аз мога да скарам с несъобразена и превишена скорост" ТОП балканска логика.

то затова всичките тия дето мрънкат, че все има хранилки и ги глобявали неправомерно в Гърция карат, като божи кравички. Там не мислят, че има вратички в закона за да ги спаси някой от глобичка, че минал с доста над ограничението.
Цитирай
#48

Личи си,че не си карал в Гърция, понеже минавам по около 3000-4000км годишно там, ще ти кажа че хранилки няма, ченгета които се крият в храстите също няма, да срещеш патрул с камера на пътя е изключителна рядкост. Камери стационарни има около големите градове по околовръсните пътища и тн. Аз там си карам като тук принципно, но там знаците са по добре преценени къде с колко може да се кара, което автоматично изключва хранилките. Wink
Да не говорим,че един много голям % от колите са затъмнени и отпред и никой не ги закча, а в Турция този % е още по голям.

Дори ми се е случвало там на магистрала скоростта да е безумно висока по табела и карам под ограничението, понеже доста завой има.
Тука е точно обратното със знаците на 4 лентов път с аварийна лента разделен с мантинела в София, ограничението е 50, на друг такъв по малък булевард ограничението е 70 км/ч. Има безумни места където ограничеието пада до 30 км/ч поради някаква причина. Създават се хранилки нарочно и тн.
Да не говорим безумието по магистралите тук, разбие се магистралата сложат знак 90 км/ч вместо да оправят асфалта, те това освен хранилка какво друго да се нарече?

Иначе седнали да ми защитават камерите Big Grin

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#49

Това че караш годишно по толкова километра не дава отговора на въпроса - Защо българите шофиращи там са божи кравички и карат по правилата, а само тук се правят на гъзета и карат с 200 и после викат полицая сложил хранилка. Но както и да е само ти караш в чужбината и знаеш как е. Не ми се спори за безмислена тема, вижда се колко са културни шофьорите в България и е типично по български нарушителя да търси вината в другите не и в себе си.
Цитирай
#50

(2022-09-12, 04:16:10)centur написа:  Бих добавил и калпавите пътища в тази графа.

Точно по „калпавите пътища“ стават по-малко произшествия. Защото по дупките и бабуните - повечето карат полека!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)