Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заместител на Huawei 20 mate pro?
#26

Сменяй батерията!..

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
Аксесоари
#27

Към момента смяната на батерията като че ли е единствената опция. На пазара липсват равностойни модели на по-старите флагмани на Huawei. И моите надежди бяха в наследника Honor, но според писанията Magic серията е зле откъм автономността.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#28

Аз даже спрях да се оглеждам за нов телефон. Проверих и евентуално колко струва нова оригинална батерия ( за mate 20 pro)- oколо 40-45 лв.
Ами няма да изръся към и над 2000-2500 лв за телефон и да се главоболя. Ако евентуално се скапе батерията, за сега ми изкарва предоволно деня, даже завършвам с над 35-40 процента ще я сменям и толкова. Има си страхотна камера, добър процесор, ня лагва, не забива, има си гугъл.
Колкото и да е стар модел е повече от перфектен, дори от повечето сегашни флагмани.
А да измислят и пуснат и андроид 213 ако искат. Така или иначе накрая с последните им ъпдейти, преди да спрят да ги поддържат нарочно ги скапват, за да им купуваш следващите боклуци.
Да живеят "старите", добри телефони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на olimpik за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#29

40-45 лв. за нова батерия е почти без пари. Не знам колко струва подмяната, но се надявам, че е с мярка.

Питанките в обобщен вид са:
- доколко новата батерия е наистина нова
- дали наистина е оригинална
- за колко време ще я сменят
- дали ще ти върнат телефона във вида, в който си го дал.
Цитирай
#30

С дава клика в интернет може да се провери. Има и за 35 лв. оригинални.
Смяната и тя е 35-40 лв.
А дали, дали, дали...
Дали утре ще се събудя жив и здрав? Ами надявам се.
Не е лошо човек да е предпазлив и мнителен, но ако се съмнявам във всичко, по-добре да се гръмна.
Цитирай
#31

Който живее в София най-добре да отиде на място в сервиза за всички тези въпроси. Аз го планирам, но и моята държи доволно дълго и някак не съм мотивиран все още.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#32

(2022-11-03, 18:53:00)L1892 написа:  40-45 лв. за нова батерия е почти без пари. Не знам колко струва подмяната, но се надявам, че е с мярка.

Питанките в обобщен вид са:
- доколко новата батерия е наистина нова
- дали наистина е оригинална
- за колко време ще я сменят
- дали ще ти върнат телефона във вида, в който си го дал.

Гугълни за Сръчко сервиз и я смени там.
Не рискувай с гаражни сервизи.
Цитирай
#33

Не съм опрял още до смяна, според AccuBattery съм на 96% при около година и половина употреба, но вече видимо издържа по-малко от преди.

Гаражните сервизи са ясни, но всичките проблеми с гаранции на уреди, които ми се е налагало да ползвам, са били изцяло към оторизирани сервизи, та затова и с основание поставям подобни мероприятия под съмнение, но не и до степен да се гърмя.
Цитирай
#34

И става ясно, от кой тип потребители си.....
Цитирай
#35

От нормалния, т.е. масовия. Изследователските ми наклонности са в съвсем други насоки.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY, Victormihov
Цитирай
#36

Аз не се разделям с моя Мейт 20 про. От както го имам не съм си мислил и за смяна. Може би е време да му сменя батерията с нова, но и тая кара още доволно. Телефона е буквално като нов, защото винаги е бил в кейс и със стъклен протектор. Дисплеят няма никъде нещо дефектирало, като изгорели пиксели и каквото и да е. Евентуално бих взел някой Ноут на Самсунг в бъдеще, но за момента не. Просто за момента не ме грабва нищо. Камерите не ме вълнуват, защото си имам Sony A7C + 3 обектива и снимам с него, като качеството е на съвсем друго ниво при снимки и видеа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • DoryanY, Victormihov
Цитирай
#37

И аз си търся телефон от много време, но нищо не ме грабва, s21 ultra който ползвам в моемнта е по-скоро като компромис, камерата му е слаба, батерия му не е wow, не грее, но си лагва когато си иска, звука при разговор също не му е силната страна, екрана му е и извит което за мен лично е неудобно и дори грозно.
Въртя и търся добър модел от около година, но не виждам нищо интересно, Айфона е що-годе по-добър, но при тези ограничения просто няма как, това е все едно сам да си отрежеш краката и да очакваш да бягаш.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#38

Че той mate20 pro си снима по-добре от всички самсуняци, включително и от бъгавия S22 ultra.
Tия платените от dxomark да си скъсат дипломите.
Цитирай
#39

Да,да.
М20п е снимал супер за времето си.
Фенчетата да пият една студена вода да си охладят страстите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#40

(2022-11-06, 12:50:06)olimpik написа:  Че той mate20 pro си снима по-добре от всички самсуняци, включително и от бъгавия S22 ultra.
Tия платените от dxomark да си скъсат дипломите.

Забрави да пишеш, че освен от Самсунг снима по-добре и от Iphone14. Вярваш ли си?

1916 
Цитирай
#41

Aми с по-реално цветове снима-каквито са в действителност. Значи снима по-добре.
А това, че самсуняците имат и по 10х оптичен зуум не ми е важно. Не ми е преоритет да снимам на баба Гина мустаците като се разхожда по балкона от съседния квартал.
[-] 5 потребители изказват благодарност на olimpik за това мнение:
  • alexbg67, Amilo, L1892, Sponsora33, tynata2
Цитирай
#42

Купи си още 4-5 бройки да имаш да си ги ползваш до 2040 година ,че и до тогава няма да има толкова уникален телефон като Мейта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • milss
Цитирай
#43

Да сме живи и здрави до тогава. През 2040 трябва да излезе мейт 230 про. Тръмп перчема ще е в историята и гугъл ще се е завърнал.
Ако и тогава обаче самсуняците снимат с нереални цветове, а на шиаомитата още не сам оправили софта, пак ще караме с мейт. А ябълките ще изкарат поредния си модел, който прилича на този от далечната 2020 година. Е, камерите вече може и да са 12 и ще заемат целия гръб, приличайки на котлоните на печката на баба.
Ще караме летящи коли и ще снимаме по-отблизо звездите и луната. И току виж на някое междувездно кръстовище някой извадил мейт 20 про през люка на междугалактическата си кола и снима как някой си рестартита самсуняка, за да оправи поредния бъг.
Тогава пак ще влезнем у форума и ще се отнесем в спорове. А за какво точно спорим и ние не знаем, ама да върви лафа.
Хайде да живеем в настоящето, че бъдещето е несигурно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на olimpik за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#44

2040-та ще се борим за чиста питейна вода и храна.
Няма да има особено значение кой смартфон ползваме.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#45

Въпрос на вкус, за мен Самсунг вади по добри цветове който изпъкват и снимките ми харесват много повече, това е и една от причините да мина на Самсунг.
П.С. относно бъговете, при мейт 20 имах бъгове, при самсунга не съм усещал или е супер рядко, толкова че не ми прави впечатление.

Мейта не снима лошо, не казвам това, за самсунг важи същото, но снимат различно, на един ще се хареса едното, на друг другото, аз съм си правил експеримен с близки и показвам две еднакви снимки, хората 90% избират снимката от самсунга, просто защото цветовете изпъкват много по добре.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)