Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung обяви датата на първата си презентация за 2023 г.
#26

Перфектно представяне на S23 Ultra и като батерия и като топлина.
https://www.youtube.com/watch?v=oGGe18n24uE
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • Dowper, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

(2023-02-03, 12:54:33)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Това правило важи вече от няколко генерации флагмани. Такава беше ситуацията още при Note 8 и Note 9. Вече няма революционни подобрения, а бавна еволюция.
Ако притежаваш флагман, следващите 3-4 генерации можеш спокойно да ги пропуснеш.
Ситуационен е избора на такова устройство. За вас е логично да не представлява интерес, след като 21U и 22U и в момента са изключителни у-ва и имат още дълъг живот пред тях. За мен обаче, всеки флагман бие 5-годишен Exynos, липсваща ултраширокоъгълна камера, 60хз дисплей и спряна софтуерна поддръжка. И ако успея да се сдобия с ултрата, следващият ъпгрейд се очертава да е най-рано 2028г.
Напълно съм съгласен, че към момента, смартфоните са стигнали своя пик и не разполагаме с технология, която да позволи отново да има революционни подобрения от генерация до следващата. Има и друг фактор, който не можем да обсъждаме тук, защото е офтоп и прекалено дълга и дълбока тема, но липсата на конкуренция също е влиятелна. Особено след последната жертва - LG, които доста експериментираха и тласкаха напред прогреса през 2010-те.

Напълно съм съгласен аз с теб!!!!Джентълмени-КРАЛЯТ (СМАРТ-ТЕЛЕФОНА) Е МЪРТЪВ ,ДА ЖИВЕЕ КРАЛЯТ(СТАРИЯТ ДОБЪР ЛАПТОП)...Проблема е решен,МАТРИЦАТА НА МАЙКРОСОФТ успешно отхвърча към 11,нещо,в което и аз като тестер повече от 10 години съм допринесъл,новия сблъсък,ще е добрата стара война ЯБЪЛКАТА ИЛИ МАЙКРОСОФТ-а!!!! Отворения код сякаш залязва бързо!Линукс бяга по тъча,освен ако.........тихо и загадъчно не разработват "студения ядрен синтез" ТИЯ КОЗУНАЦИ,ДОРИ НА ПЪРВОКЛАСНИЦИТЕ НЯМА ДА СА ИНТЕРЕСНИ,НЕ СТАВАТ ЗА ФУКНЯ ДОРИ!
Цитирай
#28

То дори S20 Ultra е актуален в момента - до 16GB RAM, 108MP камера със Space Zoom-а (макар и оптиката там да е до 4x), 120hz Infinity-O AMOLED екрана, 45W зареждането, всичко... а за 21 да не говорим - WQHD 120hz, 10x zoom оптика и т.н. И вече S22 Ultra който обединява S и Note серията. Смисъл за ъпгрейд няма. Но ако идваш от S8, S9 и т.н. тогава има смисъл. Дори от S10 предвид 60hz екран.
Цитирай
#29

(2023-02-01, 22:52:05)Павел Василев написа:  Разочарован съм от S23 то си е в общи линии претоплена манджа, в момента ябълката 14 pro max е по-добро решение като цяло от S23.... и то при почти еднакви цени...

п.с. Направи ми лошо впечатление, как точно днес от Технополис изчезнаха и не се предлагат S22 Ultra, за да нямаш избор и да избереш S23 не е коректно според мен....

Взех 14 pro max на преордър още като излезе и смея да твърдя, че е пълен та*ак... камерата му сравнена дори със стария ми s21 ultra е посредствена... ios е пълно извращение, единственото хубаво нещо е плоския и ярък дисплей... обявен е в olx и вече съм пуснал преордър за s23 ultra , тия ябълки не са всеки...
[-] 3 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • kayovas, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#30

Ябълките бяха хубави, но отдавна не са това което бяха, пълни са със бъгове и всичко е едно и също. Целият им Айфон сектор е спрял работа преди 3г, нищо ново не вадят. Епъл сега наливат пари единствено във сериалите си които са страхотни, но като цяло това им беше. Догодина ще пуснат един сгаваем Айфон за 5-6000лв и толкова ще му е.

Самсунг извадиха напълно еднакъв телефон, но виждам, че са подобрили значително живота на батерията.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#31

Разцъквам 23U, ами седи леко по-дебел от N20U, не грее, за батерията е рано да дам отзив, 3 дни го човъркам, държи повече от N20U осезаемо. Камерата не ме впечатлява на 200 и 50 МР, личи интерполирането, Дразнещо е празната кутия, поне протектор да му бяха лепнали заводски... Функционално не намирам разлика между N20U и 23U, при моето потребление работят еднакво.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на sminkov за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#32

Появиха се цените на Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G

Galaxy A34 5G с 6GB RAM и 128GB памет за файлове ще е с цена между 410 и 430 евро, а версията с 8GB + 256GB ще струва между 470 и 490 евро. Премиерната цена на актуалния A33 5G беше 370 евро, а това означава, че ни очаква евентуален голям скок в цената.
Galaxy A54 5G с 8GB + 128GB може да е с цена между 530 и 550 евро, а версията с 256GB памет за файлове е възможно да струва между 590 и 610 евро. За справка, Galaxy A53 5G започваше от 450 евро.

Източник

Huawei P30
Цитирай
#33

(2023-02-11, 08:47:45)DoryanY написа:  Появиха се цените на Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G

Galaxy A34 5G с 6GB RAM и 128GB памет за файлове ще е с цена между 410 и 430 евро, а версията с 8GB + 256GB ще струва между 470 и 490 евро. Премиерната цена на актуалния A33 5G беше 370 евро, а това означава, че ни очаква евентуален голям скок в цената.
Galaxy A54 5G с 8GB + 128GB може да е с цена между 530 и 550 евро, а версията с 256GB памет за файлове е възможно да струва между 590 и 610 евро. За справка, Galaxy A53 5G започваше от 450 евро.

Източник

изобщо тия цени струват ли си ,или да се връща народа към ябълката?цената и е ужасна,но ако се изплаща за 3-4 години е поносима,аз такава ябълка смятам да взема на майка ми!Вярно ще олекна,но поне със стоманен корпус и за телефонни разговори,а не сърфиране сякаш излиза удачното решение!
Цитирай
#34

Общо взето всички телефони поскъпват драстично,с 200-300лв.Решението е,да не се сменя телефона защото е излезнал новия модел,с минимални подобрения,но на доста по-високо цена.

Huawei P30
Цитирай
#35

Samsung Galaxy A34 и A54 в характеристики. Galaxy A54 се очаква да получи Exynos 1380. Също така, устройството ще предложи AMOLED екран с диагонал от 6,4 инча и поддръжка на 120 Hz. Ще има 8 GB RAM, а флаш памет ще бъде 128 или 256 GB. Galaxy A34 ще получи същия екран, но с диагонал от 6,6 инча. За разлика от миналогодишните модели (A53 и A33), новите смартфони ще бъдат базирани на различни платформи: Galaxy A34 ще получи SoC Dimensity 900 и ще има 6 GB RAM и 128 GB флаш памет.

Източник

 
Цитирай
#36

Още нищо няма в DxO Mark за камерите на телефоните от серията... Интересно ми е SGS 23 Ultra дали ще извади поне 145 точки..
Цитирай
#37

(2023-02-16, 22:09:19)RoboCop написа:  Още нищо няма в DxO Mark за камерите на телефоните от серията... Интересно ми е SGS 23 Ultra дали ще извади поне 145 точки..
Не знам защо очакваш в тази тема да появи подобна информация, след като тя въобще не е за въпросната серия, а е за линията Galaxy A.

 
Цитирай
#38

Грешка от недоглеждане, заради това. Smile

П.П. И все пак, излезе: https://www.dxomark.com/smartphones/Sams...-S23-Ultra
Цитирай
#39

Тия отдавна ги нямам за нищо, пак Huawei и Honor на първите времена...

Honor Magic 4 Ultimate пък според тях беше най-добро у/во за zoom, нищо, че може да сънува 10x оптиката дори на S21 Ultra...

Тия може да минат за DXOChinaMark. Това е сайт за хвалене само на Xiaomi и Huawei. Особено как имаха пълни ревюта преди излизането на на някои модели, ако не се лъжа дори Mi 11 Ultra още не беше излязъл и нямаше дори first impressions видеа, иначе беше топа на топа с детайлно ревю в ChinaMark... Същото се повтаряше и за по-преднии серии.

P50 Pro по-добър от S22 и S23 Ultra, тия вярно нямат акъл...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#40

Не е точно така, тъй като последният Ultra на Xiaomi има нисък рейтинг, въпреки че е с основен 1" сензор - флагман на Sony и с по половин инчови на останалите камери..
Цитирай
#41

Е, да не бие на очи...
Цитирай
#42

Не съм съгласен, смятам лично аз този сайт за доста компетентен и безпристрастен и колкото да го плюете..
Цитирай
#43

(2023-02-16, 22:09:19)RoboCop написа:  Още нищо няма в DxO Mark за камерите на телефоните от серията... Интересно ми е SGS 23 Ultra дали ще извади поне 145 точки..
Колеги,има тема за DxO Mark.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98212

Huawei P30
Цитирай
#44

Е как  да го няма Samsung Galaxy S23 Ultra.
На 10 място с 140 точки https://www.dxomark.com/smartphones/

GP8P
Цитирай
#45

Пръв от сайта съм видял това, на всеки 10 мин. влизах в DxO да гледам, че ми предстоеше подписването и като го качиха го видях и споделих във форума, четете..

И стига писахте по въпроса, направиха ни забележка, че не е темата..
Цитирай
#46

Според източника все още необявения Galaxy A34 5G ще получи 6,4-инчов AMOLED-дисплей с резолюция 2340х1080 пиксела и променлива честота на опресняване от 60 до 120 Hz. Ще бъде базиран на Exynos 1380, с 8 GB RAM и до 256 GB флаш памет. Камерата ще е с основен 50-мегапикселов сензор (f / 1.18) и поддръжка на оптична стабилизация на изображението, ултраширокоъгълен модул 12 MP (f / 2.2) и макросензор 5 MP. Предната камера ще предложи 32 MP. Ще излезе с OneUI 5.0. на базата на Android 13. Galaxy A54 5G ще предложи 6,6-инчов дисплей със същата резолюция и честота като Galaxy A34, но смартфонът ще работи на базата на MediaTek Dimensity 1080. Камерата ще включва три сензора, включително основния с резолюция 48 MP (f / 1.18), ултраширокоъгълен 8 MP (f / 2.2) и макро 5 MP. Селфи камерата ще бъде 13 MP. Останалите характеристики са сходни на тези на Galaxy A34.

[Изображение: Kw-Vvr4sq-Tvl-Yw5u60-CFIe-WXq-Cz2b6-NR.jpg]
Източник

 
Цитирай
#47

Samsung Galaxy A34 и A54, които не бяха представени през февруари според първоначалната информация, вече имат определена дата на премиерата и тя ще е на 15-ти март.

Източник

 
Цитирай
#48

Цената на Samsung Galaxy A34 5G за европейския пазар ще е €419, а  Galaxy A54 5G ще е €519.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#49

(2023-03-08, 18:56:29)NoMaD написа:  Цената на Samsung Galaxy A34 5G за европейския пазар ще е €419, а  Galaxy A54 5G ще е €519.

Източник

Колега си бе взел своя XCover 4s на премиерата му в Лондон точно на същата цена-419 хартийки с изображението на Кралицата Елизабет.В Полша мен и братчеда ни брулиха сметнато по курса към тогава с 40 евро повече!Странно!Апропо A23 G5,аз го национализирах от майка ми,независимо от размера му!Вече има програма за премахване на бутафориите от тукмака и без руут!Експерт си ти ,свободната версия е ОК, "разгънатата" версия на ADB_AppControl е с цена едно кафе-20 британски паунда!Абе братче,да си мервал някъде крак или пач,откровено ме мързи да сядам и сам да пиша такъв!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#50

500 евро за Mediatek...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)