Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23/S23+

(2024-01-08, 08:20:01)remixa92 написа:  До 85% се зарежда, но бързо пада до 84 като се използва, тъй като работи на принципа "зарежда до 85 спира да зарежда, падне до 84 и тогава пак зарежда до 85.", тъй че зависи кога си го дръпнал от зарядното.
Очаква се с OneUi 6.1 края на януари или началото на февруари да разширят battery protect фунцкията и да има опция като на пикселите, да се зарежда до 100% но от 85 до 100 да се случва бавно точно преди да се събудиш.

Ами на зарядно беше.. и си седеше на 84 процента сутринта... Да не е защото ползвам 15 ватово зарядно от старият ми с10 ..
Цитирай
Аксесоари

(2024-01-08, 05:55:29)bruckshot написа:  До 84 % процента ли ви се зарежда на протект батерито? Rolleyes

Зареждам безжично и стига до 84%, а с кабел 85% . Предполагам , че заряда спира на 84% и след това телефона ползва енергия от безжичното зарядно , което никога не угасва, но може и да е от зарядното което 20w Xiaomi, довечера ще пробвам Самсунгското.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • bruckshot
Цитирай

Здравейте, имам въпрос? Вреди ли бързото зареждане на телефона ( samsung galaxy s23 ) или не? Все пак искам да използвам 3-4 години апарата, а не както с айфона 2 години и аут..
Цитирай

(2024-02-04, 23:29:11)Svetoslav04 написа:  Здравейте, имам въпрос?  Вреди ли бързото зареждане на телефона ( samsung galaxy s23 ) или не? Все пак искам да използвам 3-4 години апарата, а не както с айфона 2 години и аут..
Мисля, че е въпрос на лична преценка. Според едни въпросната опция скъсява живота на батерията, според други - не. За по-дълъг живот на батерията се препоръчва да има заряд не повече от 80% и да не се зарежда докрай. За повече инфо по въпроса може да погледнеш и в темите : Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си? или Убива ли бързото зареждане батерията на смартфона?

 
Цитирай

(2024-02-04, 23:29:11)Svetoslav04 написа:  Здравейте, имам въпрос? Вреди ли бързото зареждане на телефона ( samsung galaxy s23 ) или не? Все пак искам да използвам 3-4 години апарата, а не както с айфона 2 години и аут..
Аз лично винаги си зареждам телефона на бавно зареждане като няма да ми трябва, а в случай, че бързам и искам да го взема тогава пускам бързото.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2024-02-04, 23:29:11)Svetoslav04 написа:  Здравейте, имам въпрос?  Вреди ли бързото зареждане на телефона ( samsung galaxy s23 ) или не? Все пак искам да използвам 3-4 години апарата, а не както с айфона 2 години и аут..

Колега, след като установите какъв е начинът ви на ползване на телефона и с колко батерия разполагате вечер, моя съвет е да използвате рутини (routines). Има ги, вградени са в телефона и, по този начин, ще се грижите за батерията, без да се налага ръчно да включвате/изключвате. 

За мем рутините са една от главните причини да ползвам Самсунг. (Другата е GoodLock).

Телефонът не е в мен в момента, но по-късно, ако решите, че не можете да намерите инфо, ще споделя какво и как съм направил. Няколко сценария са, лесна работа.Общо взето вечер зареждате бавно, през деня бързо, а, за да пестите батерия, има още няколко други рутини и настройки. Ще ви отнеме 10-15 мин макс настройка и после забравете и ползвате с кеф. 

Автоматизациите са велико нещо!

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • bruckshot, Dowper, vladofena
Цитирай

Аз мисля че обръщате прекалено голямо внимание на батерията. Под път и над път има къде и как да заредите телефона, аз дори спрях да го мисля това.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

(2024-02-05, 09:35:02)vladofena написа:  Аз мисля че обръщате прекалено голямо внимание на батерията. Под път и над път има къде и как да заредите телефона, аз дори спрях да го мисля това.

И това е вярно, но едно е да го зареждаш на два-три часа, друго е на пет-шест. 
В тази връзка ще помоля колегата Rayovac да сподели когато може как настройва рутини за щадене на батерията.

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на ssamm22 за това мнение:
  • vladofena
Цитирай

(2024-02-05, 07:48:05)kayovas написа:  Колега, след като установите какъв е начинът ви на ползване на телефона и с колко батерия разполагате вечер, моя съвет е да използвате рутини (routines). Има ги, вградени са в телефона и, по този начин, ще се грижите за батерията, без да се налага ръчно да включвате/изключвате. 

За мем рутините са една от главните причини да ползвам Самсунг. (Другата е GoodLock).

Телефонът не е в мен в момента, но по-късно, ако решите, че не можете да намерите инфо, ще споделя какво и как съм направил. Няколко сценария са, лесна работа.Общо взето вечер зареждате бавно, през деня бързо, а, за да пестите батерия, има още няколко други рутини и настройки. Ще ви отнеме 10-15 мин макс настройка и после забравете и ползвате с кеф. 

Автоматизациите са велико нещо!

Колега какви са нещата наистина, ще съм Ви много благодарен! 
Цитирай

Може да ви се стори глупаво питането ми за което се извинявам, но не можах да разбера батерията как отчита времето на включен екран за даден ден. Телефона е изваден от зарядно на 100% вчера в 12ч на обяд и като върна на вчерашната дата ми показва време на включен екран 3.30мин. Днес ми показва 2.30мин което общо става 6ч екран. Сега въпроса ми е резултата от вчера как го изчислява, от момента в който съм го изключил от зарядното или от започването на съответната дата.
Цитирай

Мисля че е по дата отчитането.
Цитирай

Именно.
Времето се нулира за всеки ден, като сумирането за двата дни, ако не е имало зареждане, ще даде общия резултат на включен екран за Времето до следващото зареждане.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Демек тези 3.30ч екран от вчера ги отчита от 00.00ч до 00.00ч и няма как да се разбере колка часа екран е направен след изваждането от зарядното, което е малко не добре измислено според мен.
Цитирай

Да, пробвай да видиш в 00:00 как ще се нулира и ако до 23:50 си имал 6ч. SoT, то в 00:00 ще се нулира и ще започне отначало до 00:00.
Реално сега тази статистика се използва да видиш колко батерията харчат приложенията и ако някое приложение харчи повече да го установиш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Пробвах го как дойде 00.00ч и всичко се нулира, с каква цел Самсунг го направиха не проумявам макар, че с това one ui 6 развалиха и други неща.
Цитирай

Единственото нещо, което ми хареса в С23 досега беше батерията, караше ме от 8 до 10 часа на екран, два дни ползване без зареждане.
След вчерашния ъпдейт, батерията свършва като сърми по нова година. Дано се стабилизира, но доста лош ъпдейт към момента. Яде по 2-3% на час, без да има активност, като влезна да гледам използването, там само 0.5% ми дава ONE UI и 0.5% Галерия, направил съм 20-на минути разговори. Сутринта в 6 съм дръпнал кабелът и в 10 беше на 90%.
Цитирай

Пробва ли да изчистиш кеша?
Цитирай

(2024-02-14, 12:22:01)Dowper написа:  Пробва ли да изчистиш кеша?

Ще пробвам довечера, не съм ама като видях 300 мегабайта си викам, че не е нужно, пълен ужас  Bu
Цитирай

Днес направих най - много време на Екран досега.
Към 11ч. с 13% оставащи само на Wi-Fi. Youtube, Социални мрежи и др.
Махнал съм около 30мин от предишното зареждане.

СНИМКА
https://ibb.co/tJz2pGF

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

От 2 седмици съм собственик на S23 и впечатленията ми като цяло са добри. Единственото ми притеснения са относно батерята. Колкото и да се опивам, не мога да направя повече от 6ч екран от 100 до 10%. Изключил съм Always on display, сложил съм постоянно тъмна тема на всичко, включил съм икономичен режим, спрял съм всичко известия освен от viber и месинджър, спрял съм търсенето за други устройства. От друга страна като консуматори съм с постоянно включени данни и wifi и BT, локацията е ограничена само при ползване на google maps. Ползвам предимно Chrome, малко facebook и viber и към 30 мин разговори на ден. Не че не мистига заряда за нормално изкарване на деня, но като чета кой 8 часа, кой 10, кой 11...
Дали нещо съм пропуснал или си е нормално така?
Цитирай

Аз съм много доволен от батерията, средно 8 часа на екран правя, но и до 10 съм стигал. Тези гимнастики, които си направил, ако и аз ги направя, сигурно и 12 часа ще направя
Констатирал съм че този модел се плаши само от разговори, топи батерията като за световно.
Цитирай

Как ще са малко 6 часа?
Цитирай

Ами малко са си 6 часа, моя дори едвам връзва 4-5 часа, като съм ограничил даже и на 3G вече от зор.
25% батерия разход за 1 час средно си ги думка, като стой та гледай. Ограничил съм и опресняването на 60хз и какви ли не още гимнастики Big Grin
Цитирай

Като ви чета коментарите и си мисля, че съм с друг телефон...
Едвам хващам 2-3ч.
Отдавам го на това, че всеки ден ползвам безжично андроид ауто по мин 2ч и съм на А1, като често обхвата ми се губи.
Трудно изкарвам до вечерта с едно зареждане.
За малката 23ка става въпрос.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Както винаги се стига в подобни теми, батерията зависи от начина на ползване на телефона, от приложенита, та до обхват. При едни условия и инсталирани/ползвани приложения телефонът ще издържа максимума, който батерията позволява, при други - ще пада бързо.

П.П. Пак от опит, големите числа при SоТ са си при близки до идеалните условия. Я се ползва само за една дейност и само на силен WiFi, я нещо сходно. При натоварено и разнообразно ползване на телефона, батерията си пада и там значение имат главно оптимизацията на приложенията и най-вече капацитетът на самата батерия. Чудеса не могат да се очакват. Това, че някой изкарал 12 часа, ами да го повтори при целодневно ползване, което включва навигация, разговори, мейли, социалки, месинджъри, видео, аудио и кръстосване насам-натам с много смяна на мобилни клетки и качество на обхвата... ама друг път. Ползвам 23 Ултра и може да издържи 2 дни, но може да се наложи да зареждам привечер, при описания сценарий. Та така.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Dowper
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)