Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WaZe - "социална" навигация с трафик инфо в реално време

Аз го държа на зарядно и не се изключва. Поне в задръстванията.
Цитирай
Аксесоари

(2019-10-01, 23:58:07)AntonGalabov написа:  Аз го държа на зарядно и не се изключва. Поне в задръстванията.

Да, така става. Но като си куриер или доставчик, няма как да оставиш телефона в колата, а да включваш навигацията преди всяко тръгване е голямо затруднение. Примерно Иго-то си работи непрекъснато, докато не го изключиш. Лошото е, че там ги няма предупрежденията в реално време, иначе нямаше да се занимавам с тази иначе добра навигация.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Има си недостатъци за съжаление. Ако си куриер пробвай Навител. Мисля че го купих за 25лв през сметката на А1.
[-] 1 потребител изказва благодарност на AntonGalabov за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай

Здравейте,

Имам проблем с Waze speach. При опит да въвеждам адрес чрез гласова команда ми изписва "Разпознаването на глас не е на лице (към момента разпознаването на глас не е налично в устройството ви)"

Някой може ли да помогне ?

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай

Малко повече подробности?
Защото при мен на устройство с андроид 8.1 и ъпдейтната програма работи

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Ами ето това ми дава.. на Андроид 8.1

[Изображение: QlQVdBVDMN0A.jpeg]

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай

А устройството какво е, че мен на нормален телефон с андроид 8.1 си ми дава гласово търсене.. и виж в разрешенията на приложението какво си позволил.[Изображение: 2266cc12c662a206ad06cf2fff7a7a7b.jpg]
[Изображение: c767b9c0723fcd6c81ab613412a35278.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Устройството е навигация за BMW E60. Позволени са същите неща. Като го ползвам през AirPlay с iPhone 12 Pro нямам проблем, но от андроида имам проблем и получавам това съобщение.

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай

А с какво свързваш телефона и мултимедията в колата? Андроид ауто или нещо друго... Че аз като пуснах едно търсене и излезнаха доста материали за тъй наречения retrofit.
За съжаление аз тук не мога да помогна много, защото съм малко старомоден и не исках колата ми да е с мултимедия и колата, която карам е друга марка
Това което можеш да пробваш е да смениш езика по подразбиране на английски и да пробваш дали ще има успех - в много случаи има разлика във функционалността на програмите при различни езици, например Гугъл асистента на моя телефон не иска да тръгне на български, а на английски работи

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Ясно.. благодаря! Навигацията си е андроид 1 към 1 с оригинала. Реално се сменя само екрана без модула и се запазва и оригиналното меню. Не ползвам Andorid Auto, че съм с iPhone, но ще пробвам с езика. Благодаря!

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай

Както писах не познавам функционалностите на твоята мултимедия, само гадая... но за да ползваш wаze ти трябва да имаш интернет свързаност по някакъв начин, а и гласовото търсене в много програми е силно зависимо и от връзката с нета, вчера ми изигра номер в място с лошо покритие - исках да въведа адрес гласово /не в Уейз а в друга навигация, през стандартната Gboard/ и зацикли... като има нет ряботи

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Бях чувал (а си е и логично като се замисли човек), че пътните полицаи ползват по една или друга причина Waze.
И днес за сефте реших да разгледам какво представлява нотификацията за това на колко waze-ъри съм бил помогнал последната седмица.
Оказа се, че един от благодарните waze-ъри е регистриран като OPP-SDVR (демек отдел Пътна полиция към СДВР).
Гледам, че не е заради тежкото задръстване Smile[Изображение: 7498b821f9dc9e9e63de9521d4529dc0.jpg]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Здравейте.
Имам следният проблем с waze.
След като го инсталирах на мултимедия за кола с андроид 10.
И звука на навигацията waze започна да прекъсва ,чувасе насечено.
Цитирай

(2021-06-16, 08:32:18)d3sm0nd - При опит да въвеждам адрес чрез гласова команда ми изписва "Разпознаването на глас не е на лице (към момента разпознаването на глас не е налично в устройството ви) написа:  Инсталирайте Google от Play Store. https://play.google.com/store/apps/detai...ksearchbox
При мен при същия проблем така тръгна гласовото въвеждане включително и на Български.

(2021-08-28, 12:48:57)Tesinor написа:  Здравейте.
Имам следният проблем с waze.
След като го инсталирах на мултимедия за кола с андроид 10.
И звука на навигацията  waze започна да прекъсва ,чувасе насечено.

И при мен е така, андроид10 мултимедия за автомобил, звука е насечен и инструкциите са непълни. Изяжда края на изреченията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на login63 за това мнение:
  • Tesinor
Цитирай

Аз онзи ден смених тел. от Хуауей с Андроид 10 (никакви грижи с Waze до онзи ден) на Mi 11 lite 5G с Андроид 11 и изненада- БГ звука и при мен се прецака по описания начин. По схемата проба-грешка установих, че такъв проблем има и с беларуският език обаче проблем няма с упътванията на руски (но пък незнайно защо на руски звука е много тих)- по моят прост акъл дефектът идва от някой сакат ъпдейт на самата програма, не толкова от версията на Андроид-а или устройството и остава да чакаме...
[-] 1 потребител изказва благодарност на жорж за това мнение:
  • login63
Цитирай

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%...68756.html

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Коментарите под статията са N1.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Игра на надхитряне

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Има ли начин този проклет Waze да композира един и същ маршрут?
Имам предвид следното.
Точка А до точка Б. Три опита и трите през различни улици и места.
Цитирай

Не, не му е и това идеята. Ползвай Google maps той се справя по добре при синтезирането на еднакъв маршурт освен ако няма затворени улици или тотално задръстване при което често ти предлага алтернатива отколкото да ти смени маршурта.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

До колкото знам всичко зависи от данните за трафика и инцидентите по маршрута. Ако те се променят ще се променя и той. Това, което аз съм забелязал, е че понякога се налага да пускаш преизчисление на маршрута, за да промени вече започнат. Наблюденията ми са от София, от къщи до работа и обратно, през почти целия град. Понякога ме прекарва даже и през околовръстното. Но понякога трябва да следваш собствената си преценка и да не слушаш какво дудне, последния случай преди месец около Дългопол, когато упорито искаше да ме прекара по някакъв обход


Добавкав във връзка с горния пост...
Гугъл мапс е страхотен начин да се видиш в приключение, особено ако сигнала е по-слаб и позиционирането малко по-неточно.
Да я ползваш да изчертае маршрут и да намериш място - да с две ръце... Да я ползваш за навигиране - последна опция. Освен лични преживелици гледам и тези на доставчиците от Тейкауей и Глово, нали имат тракър и гледам какви обиколки понякога правят, като дойдат ги питам защо... "Ами гугъла така ме прекара"

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Да ви кажа честно аз много й свикнах на уейза в последните години. Това е прекрасно оръжие срещу полицейските хранилки в БГ. Спестява ми много лева.

Иначе наистина мнооого обича да ме вре по разни малки улички. Не знам как да й кажа да не го прави. И затова като не ми се кара по сокаци пускам Гугъл мапс и следвам него. Уейза работи на заден план и пак казва за камерите и катаджиите.

Така че внимавайте и винаги преглеждайте маршрутите. Особено на дълъг път. Последния път от Варна до Пловдив ме прекара през рижкия проход! Такава прескочи-кобила с тировете отдавна не бях играл.


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай

(2022-09-07, 18:23:43)georgekodinov написа:  .... Последния път от Варна до Пловдив ме прекара през рижкия проход! ....

Sent from my iPad using Tapatalk

Колега,само за информация,от къде пресичаш планината за към Пд?Аз съм от Сс и преди месец имах дилемата дали да мина през Рижкия проход или през Омуртаг-Котел в посока Батак.Избрах Риж,но после разбрах,че другия е бил много по-добър и не толкова натоварен.
Поздрави.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Въпроса не е към мен, ама и аз няколко пъти минавах Пловдив -Добрич тая година...
Отговора за мен е - Айтос - Дългопол - Провадия

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Ще ме уморите от смях!
Да търся конкретен адрес (улица и номер) - иди-доди, ама да гледам по навигация пътя от Варна до Пловдив??? Толкова ли не познавате България?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)