Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

>>>> ПРЕДИ ДА ПУСНЕШ НОВА ТЕМА ПОГЛЕДНИ ТУК !!!! <<<<
#1

Повечето неща са коментирани стотици пъти,за това повечето ще са линкове към определени теми.


1.Ръководство за тези, които за пръв път се сблъскват с Android OS
2.Присветване, примигване на дисплея. Причини и отстраняване
3.[FAQ]ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ
4.[ROM]>3.05.2013<[Official]4.1.1 and 4.1.2 for SGSIII инсталация с Odin
5.Зануляване на брояча и премахване на триъгълника. [TriangleAway]
7.Работа с Recovery
8.[ROM] Списък с налични къстъм ромове за Galaxy S3 GT-I9300
9.[KERNEL] Списък с всички налични къстъм ядра за Samsung Galaxy S3 GT-I9300
10Загрява доста при кратка употреба
11Проблем след възстановяване на IMEI
12Рутване на 4.3
И сега малко личен опит:
1.   Здравейте!
Днес си закупих първия смартфон в живота си и както предполагате - напълно невеж съм.  Все пак съм пипал някой друг смартфон на приятел и горе-долу знам какво е усещането поне. Та днес пристигна моето Galaxy S III, всичко добре, но! Дисплея ми приема само комбинацията от два пръста. Например когато слайдвам в менютата, то не мога да го извърша с един пръст, а само ако използвам два пръста едновременно. На пръв поглед вероятно не звучи като голям проблем, но е наистина адски неудобно. Когато използвам само един пръст, телефонът си го разпознава, маркира там разни неща, но просто не може да изпълнява нормалните си функции само с един пръст. Знам, че обяснението ми доста куца, затова ще дам пример с нашумялата напоследък игра Subway Surfers. За да я играя, трябва да използвам два пръста едновременно - героят няма да се движи, скача или кляка, ако съм само с единият пръст - иска комбинация от двата. Проблемът, разбира се, не е само в играта, а във всичко, което си правя в телефона.

„Настройки – достъпност – TalkBack”  трябва да е изключен,това е функция за хора с намалено зрение и иска потвърждение на докосването ( втори пръст )

2.  Значи проблема с Wi-Fi-то се оправя много лесно,но просто трябва някой да те насочи.Слагате версията 4.1.1 и с помощта на root explorer отваряте "system","etc"(така беше май),архивирате папка "Wi-fi" и я премествате на картата с памет.След това флашвате 4.1.2, или която версия сте решили,взимате "wi-fi.tar" и си го разархивирате отново в "system","etc".След тази процедура при мен Уи-фито работи без никакъв проблем,а преди това с фактори ресет,без,никак не искаше да бачка,дава "saved" и прикючва.А това от видеото,което е показано,ако имате моя проблем,няма да помогне.Надявам се да съм помогнал на някого ; )
P.S. Забравих да спомена,че за да заместите файловете в папка "Wi-Fi" имаше някакво тичке на руут експлорер да се сложи да не е "read only" ами нещо друго,но ако някой се сеща точно за какво говоря,моля нека ме допълни.

3.  Привет,
Вчера, получих следното съобщение, докато някой се опитваше да се свърже с мен, но не успя да постъпи входящо обаждане. И впрегнах 2 броя програмисти да мислят върху проблема. Мислиха, мислиха и установиха, че проблемът е в самите контакти. Това, което разбрах от обясненията им е, че се случва синхронизация на контактите от няколко списъка и телефонът се обърква и не знае от къде да дръпне информацията, за да ми каже от кого постъпва обаждане. Затова ме накараха да изтрия един от въпросните проблемни контакти, след което той ми звънна отново - и о! чудо! - прозвъня  Записах контакта отново и при повторно позвъняване нямаше проблем. Така процедирах с всичките ''проблемни''. Оставих само един от контактите неизтрит умишлено - за проба. В крайна сметка се оказа, че синхронизирането на контактите става с някое приложение и се сетих, че по време на 'роуминг-уването' ми актуализирах FB. Изтрих FB и FB Messenger и единствения останал 'непоправен' контакт ми звънна без проблем, което значи че проблемът идва от синхронизацията с някое от тези двете. Инсталирах FB отново и забраних синхронизациите - за момента получавам входящи от всички  
Пфю, размина се занимавката със сервизи и майстори



4.  Ето едно ръководство "КАК СЕ ПРАВИ ХАРД РЕСЕТ И ФОРМАТ НА ПАМЕТИТЕ", за който има проблеми с греене и нещо не му работи, или има проблеми като цяло след ъпдейта:
Първо и много важно е да си копирате всякаква информация, снимки, клипове, контакти(качвате в Google или копирате на SIM), бележки и каквото ви трябва от телефона и паметите на компютъра си защото ще загубите всичко от телефона си!
Правите тези неща едно след друго:
Настройки ---> Памет ---> Форматиране на USB паметта
Настройки ---> Памет ---> Форматиране на SD карта
Настройки ---> Архивиране и нулиране ---> Нулиране с фабричните данни
Това е.

5.  Картите памет са нещо коварно. Слушай ме внимателно: за да не ти прави проблеми ще ти трябват
А) четец за карти или по-точно кард риидър;
Б) малко търпение
В) малко игра с cmd
Така не е нещо сложно,лесно се поправя. Стъпките са:
1) свържи картата със четеца и я хакни в единия ю-ес-би порт;
2) отваряш Старт меню -> Изпълнение (Run при някой,зависи от езика и версията на Уиндолса);
3) в Run пишеш cmd и смело натискаш Enter
4). В конзолата която ще се появи пишеш chkdsk (което означава check disk) и ако примерно картата ти е с буквичка H командата ще изглежда така : chkdsk H:
5) Започва сканиране на картата за грешки,ако има (най-вероятно) ще ти покаже подробна информация и ще те попита дали искаш да конвертираш грешките във файлове.
6)  След това ще те попита дали искаш да ги изтриеш,въвеждаш пак Y и си готов. smile Надявам се да съм помогнал!

6.  Aко сте имали бекъп на /EFS папката правите това:
1. Влизате в самолетен режим.
2. Триете всичко от /EFS папката на телефона
3. Връщате си четирите файла от бекъпа, т.е.
.nv_data.bak
.nv_data.bak.md5
nv_data.bin
nv_data.bin.md5
4. Рестартирате и излизате от самолетен режим.

7. kali_74 написа:
Питането ми е следното преди на Galaxy s3 работеше един код за камерата като го набереш и излизаше меню в което пишеше какъв е софтуера на камерата и можеше да се да се ъпдейтне.
  Кода е *#34971539#
8. Влизаш в S Voice -> Settings -> Махаш отметката на Open via the home key. Вече не би трябвало да имаш лаг.
Това е началото,изпращайте на лично това което според вас трябва да се добави за С3.
Темата естествено ще е заключена  Big Grin
Аксесоари
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)