Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2020-02-10, 16:04:59)donscot написа:  Абе, за тоя коронавирус някъде бях чел дали има риск, ама не помня какво пишеше. Днес пристигна пратка в нас, но казах, на майка ми да я хвърли...

Шегуваш се нали ? Big Grin

Това грипче е само е така за медията.
Смъртността е под 2% и са предимно много възрастни хора със слаб имунитет които си отиват заради усложнения.

В България си отиват повече хора всяка година, без да има 'коронакавирус', само от усложнения на даден вирус тук.

Вируса няма как и 12 часа да изкара, к'во остава за един месец дето тая пратка се влачи до България.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари

Ами, не, хвърлих я наистина. По принцип вярвам в разни конспирации, например това че в момента се води търговска война срещу Китай от простите Хамериканци и мога бая да плямпам по темата (но тук не е мястото за това), но си падам и малко параноик. Нямах проблеми докато колегите от работата не почнаха да ми 'прехвърлят' смут и на мене, който пък е прехвърлен на тях от медиите, и така параноята взе превес, и реших да питам.

Между другото, слушам, че се очаква масово поскъпване на стоки от Китай, което кажи-речи ще повлияе на всички.
Цитирай

Защо питаш, след като си я хвърлил вече? Направо да ти пращам моя адрес, да ги пускаш по еконт тия, които ще хвърляш, докато не счетеш короната за минала.
Цитирай
Thumbs Up 

(2020-02-10, 21:00:48)dobs7z написа:  Направо да ти пращам моя адрес, да ги пускаш по еконт тия, които ще хвърляш, докато не счетеш короната за минала.
Изпривари ме-за теб да са  Smile-първи си.
Цитирай

(2020-02-10, 21:00:48)dobs7z написа:  Защо питаш, след като си я хвърлил вече?
Защото имам още пратки за получаване . Ама, точно на теб няма да ги пращам Smile Хайде, със здраве и съжалявам, че попитах.
Цитирай

Айде сега да спрете с обсъждането на вирусчето и да се върнете към темата!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

По принцип изпращат, някои почти моментално... Може да има връзка с провинциите, засегнати от епидемията. Други слагат някакви безумни (18 дена +) срокове за обработка и дори да отмените поръчката отникъде никаква реакция. За мен в момента АЛИ е някаква анархия и хаос. В добавка и новия разпределител 1900 в София, и миш-машът е пълен, но страшно лош на вкус. Вече се оглеждам само за неща, които тук никой не предлага. Надявам се скоро всичко да влезе в релси.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

За 140$ пратка платих 66,50 лв. (ДДС + такса за обработване от пощата).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-02-11, 09:44:05)alexbg67 написа:  По  принцип изпращат, някои почти моментално... Може да има връзка с провинциите, засегнати от епидемията. Други слагат някакви безумни (18 дена +) срокове за обработка и дори да отмените поръчката отникъде никаква реакция. 
Последният месец съм поръчал 5-6 дреболии, приемат ми плащането и след това започва ходене по мъките. Няма шипване и това си е. Четири от нещата ги отказах и след 4-5 дни ми върнаха парите, но за другите две ще чакам ща не ща , че тук няма от къде да ги намеря.


Като че ли ме чуха от Алито. Току що ми дойде съобщение на профила че едната ми поръчка, която съм направил на 06.02.2020 е шипната. Явно нещата се раздвижват.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

@tonus не са те чули, а им свърши новата година и почнаха пак да работят.
Цитирай

Изрично имаше предупреждения, че им е новата година и може да има забавяния.
Цитирай

Не искаха да ми пращат пратката заради почивките, сега и не искат да ми пращат пратката заради вируса и ме мъчат месец и нещо вече....

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Отменяй и търси друг търговец, стига да има избор... Не всички се мърдосват... Разбираемо е, епидемията е бич, но вирусът не търчи по пратките, доказано е...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

.. Разбираемо е, епидемията е бич, но вирусът не търчи по пратките, доказано е...
... ОСВЕН, ако има някаква конспирация и слагат вируса В пратката Wink
Появи се в тяхната страна "от никъде", та за това и половин свят си мисли, че има конспирация...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

(2020-02-17, 17:12:00)ndsbg написа:  @tonus не са те чули, а им свърши новата година и почнаха пак да работят.
Този път се проточи по-дълго новата им година.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Имам три пратки от януари месец - една от 10-и, две от 14-и. Изпратиха ги бързо (но беше преди да им почнат празниците) и две вече са в мен, не е имало проблем заради вируса. Третата е от тея скапаните LVS номера, но уж е в България от няколко дни.
Цитирай

LVS номерата, като ми покаже че са в България реално стигат до мен месец след това.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-02-18, 19:58:17)tonus написа:  LVS номерата, като ми покаже че са в България реално стигат до мен месец след това.

Да, често са в Белгия, която считат за България. И ако не ме лъже споменът, май всичките такива са ми пристигали след повече от 60 дни и само с първата направих компромис, на останалите си им исках парите обратно. На самите АлиЕкспрес им се оплаках от куриера Cainiao.
Цитирай

До сега не ми е спирана пратка на митницата, но ето че стана. Телефон е над 30 лева, ясно се ще се плащат такси.
Исканите документи които искат къде се дават - в пощата или на меил на митниците, също така като попълвам пощата да ме представлява, ще трябва ли да ходя до митницата.
Цитирай

Не, няма.

 
Цитирай

А другия въпрос
"Исканите документи които искат къде се дават - в пощата или на меил на митниците"
Цитирай

В пощата и те действат пред митниците от твое име срещу такса от около 15 лева.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2020-03-10, 17:39:09)delta_line написа:  А другия въпрос
"Исканите документи които искат къде се дават - в пощата или на меил на митниците"
Може по мейл. Приемат двете декларации, скрийншот от али или сайта с тракинг номера и цената, и скрийншот от електронното банкиране. И след седмица две ще ти пристигне пратката в пощата.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2020-03-10, 18:36:32)degman написа:  Може по мейл. Приемат двете декларации, скрийншот от али или сайта с тракинг номера и цената, и скрийншот от електронното банкиране. И след седмица две ще ти пристигне пратката в пощата.

Sent from my LM-G710
Тогава ще си платиш ДДС и мито, ако има такова, и таксите на пощата разбира се.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай

А иначе няма или какво?

Sent from my LM-G710
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)