Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2021-08-17, 20:27:00)pepy1 написа:  До нашата митница всичко стига бързо, проблема идва след това! Въоръжи се с търпение, може да не чакаш, а може и ....
на 20тия ден беше в пощата Smile под 30лв е

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари

Аз чакам пратки на по 3 месеца, уж в България от поне месец, ама ги няма, най-вероятно в нечий джоб вече
Цитирай

Точно!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Чукам download invoice ама нищо не пращат на мейла. И в спама е празно. Някой получавал ли е файл?    

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Мисля че ти праща фактурите като направиш поръчка. След това не съм сигурен ако смениш мейла дали няма да стане.
Цитирай

В мейла нямам нищо от али. Пробвах и със смяна. Не праща.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Не знам на мен също не ми ги праща ама изписва грешка, че вече при поръчка са пратени и е така, ако си търся в мейлите го намирам. Никакви мейли ли нямаш от Али? Като направиш поръчка не ти ли праща?
Цитирай

Сега гледам, че последно март миналата година са ми пращали, ама бях махнал отметката от настройки да ми пращат мейли. Сега я върнах, ама пак не пращат.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Обърках те, сега ми пратиха фактура, 5-6 часа след запитването. Значи имаш някакъв проблем с мейла или пък не си чакаш достатъчно време
Цитирай

И на мен пратиха ей сега.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Здравейте. Имам спечелени два диспута - На 26 и на 30 юли. Но, все още нямам възстановяване на сумите в револют. До сега не е имало подобно забавяване с възстановяването на сметките, но тези подозрително закъсняват. Какво следва да правя?
Цитирай

Прекалено дълго време е минало а по принцип Алиекспрес са коректни.

Изпратено от моят M2102J20SG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не е минало прекалено дълго време - Reminder: Normally buyer will receive the refund in 3-20 business days.
Цитирай

(2021-09-01, 19:31:12)preparatos написа:  Не е минало прекалено дълго време - Reminder: Normally buyer will receive the refund in 3-20 business days.
Обикновено парите се връщат на обратно на картата в рамките на 14 работни дни, ако не и по рано. Дори и да не така, двата спечелени два диспута са на 26 и на 30 юли с което изискуемия срок от 20 дни отдавна е минал и парите би трябвало да са отдавна върнани по сметката на клиента.

 
Цитирай

(2021-09-01, 19:36:31)NoMaD написа:  Дори и да не така, двата спечелени два диспута са на 26 и на 30 юли с което изискуемия срок от 20 дни отдавна е минал и парите би трябвало да са отдавна върнани по сметката на клиента.

Не 20 дни, а 20 работни дни. При революта преводите понякога са заскъснявали и месец. Затова питам за съвет.
Цитирай

При Револют всеки рефънд след диспут ми е идвал в рамките на няколко дни след отсъждането. Разцъкай онлайн съпорта им, докато не те пусне в чат с реален агент и питай там.
Цитирай

Като е задържана пратка на митница и трябва да се попълват документи за освобождаване, трябва ли да са принтирани и на ръка попълнени или може по doc-a да се опишат в Word примерно и да се пратят така?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Аз си попълвам всичко на телефона и пращам по имейла. В моя случай имам s pen и става лесно.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Здравейте, да направя и аз едно питане, правя много поръчки от eBay.com и съм много доволен, имам над 50 поръчки да съм имал проблем с 2-3, едната беше счупена, а другите две не пристигнаха във всичките случай ми възстановиха парите и то отраз, въпроса е, че най скъпата ми поръчка е до 40$, винаги са ми идвали на адрес, но сега ме интересува друго, искам да поръчам смартфон на стойност 700$, в България същите телефони са около 1600лв, тоест излиза по изгодно да се поръча, може ли да ми кажете, при положение, че е техника, ще имам ли ДДС и мито и ако някои е поръчвал скъп телефон нека сподели пътя и дали е имало смисъл и тези пратки където са техника задържат ли ги на митница, другия варянт е да търся човек в САЩ да ми го купи и донесе, но с човека да намеря ще бъде сложно!
Цитирай

За мито не знам (май за електрониката няма), но ДДС ще има, ако е от извън ЕС. Без мито, без транспорта и без разходите по освобождаването (ако има такива) го изкарвам около 1400 лв... и евентуално без гаранция. Заслужава ли си?

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Според мен не.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-09-19, 11:52:39)hkastelov написа:  Здравейте, да направя и аз едно питане, правя много поръчки от eBay.com и съм много доволен, имам над 50 поръчки да съм имал проблем с 2-3, едната беше счупена, а другите две не пристигнаха във всичките случай ми възстановиха парите и то отраз, въпроса е, че най скъпата ми поръчка е до 40$, винаги са ми идвали на адрес, но сега ме интересува друго, искам да поръчам смартфон на стойност 700$, в България същите телефони са около 1600лв, тоест излиза по изгодно да се поръча, може ли да ми кажете, при положение, че е техника, ще имам ли ДДС и мито и ако някои е поръчвал скъп телефон нека сподели пътя и дали е имало смисъл и тези пратки където са техника задържат ли ги на митница, другия варянт е да търся човек в САЩ да ми го купи и донесе, но с човека да намеря ще бъде сложно!

Щом имаш акаунт в ибей, значи би трябвало да си получил меил в който обявяват, че ако пазаруваш в страна извън Европа , ще ти бъдат включени всички налози. Ще имаш обявена крайна цена с тях, тоест няма от какво да се притесняваш, ще си спестиш 250 лв, но вероятно няма да имаш 2 години гаранция, а само 1.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

700$+20%ДДС+мито според вида стока.
Честно казано не мисля,че ще излезне по евтино.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

Сподели кой е този таен смартфон? Ако не е нещо мега специално, не си струва да се взима от САЩ.
Цитирай

Не е тайна, Айфон ще поръчвам или 12 или ще изчакам да пуснат 13 ка та в продажба, благодаря на включилите се, ако е само ДДС като добавка 20% лесно ще се сметне колко излиза и дали има смисъл, ако някой е поръчвал, ще помоля да потвърди дали само ДДС е платил допълнително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)