Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2022-02-22, 17:40:33)simeonov_74 написа:  Нещо не мога да се ориентирам в мобилното приложение как става. Мога ли ако имам 20$ в монети и избера нещо за 50$ да ги вложа в плащането?
Не може, купоните важат при закупуване на стока над определена стойност, като отстъпката важи не при всички търговци и на за всичко, което се предлага от него.

 
Цитирай
Аксесоари

(2022-02-22, 19:36:32)NoMaD написа:  Не може, купоните важат при закупуване на стока над определена стойност, като отстъпката важи не при всички търговци и на за всичко, което се предлага от него.

Значи, общо взето, безмислица.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Пълна. Аз имам към 10 000, ама какво от това
Цитирай

И аз пазарувам от сто години от Алиекспрес, но този път се измъчих.В крайна сметка :


В очакване на вашия върнат продукт(и)
Намерено е решение, моля върнете артикула преди товавт, 3, 17:03 ч. PT, в противен случай няма да се извърши възстановяване.
Разберете как да върнете вашите артикули >
Вашият адрес за връщане
SHAO MengXI
015759059395
Германия по подразбиране Köln Max-planck str 13 K&K LED
DE
50858
Кьолн
по подразбиране
Въведете своя номер за проследяване тук
място титуляр
Моля, въведете номер за проследяване




Окончателно решение
Решение
Връщане и възстановяване
Сума за възстановяване
154,10 долара
Окончателното решение беше намерено на 2022-02-20 17:42:58
Информация за жалба
8 ИНЧОВ Android 10 Радио за кола Мултимидиен плейър Аудио Стерео GPS Navi за VW POLO GOLF 5 PASSAT SKODA SEAT TOURAN TIGUAN JETTA RDS
Количество: 1
Полша 2G 32G AHD1 AI
154,10 долара
Причина за оплакване:
Артикулът пристигна вече повреден.
Дата на изпращане:
PST 2022-02-11 08:00:37
Номер на поръчка :
81455490004924400
копие



Не разбирам, ще възстановят ли сумата или това ще ставе само след връщане на артикула?
Цитирай

(2022-02-23, 12:39:30)tblagoeva написа:  И аз пазарувам от сто години от Алиекспрес, но този път се измъчих.В крайна сметка :


В очакване на вашия върнат продукт(и)
Намерено е решение, моля върнете артикула преди товавт, 3, 17:03 ч. PT, в противен случай няма да се извърши възстановяване.
Разберете как да върнете вашите артикули >
Вашият адрес за връщане
SHAO MengXI
015759059395
Германия по подразбиране Köln Max-planck str 13 K&K LED
DE
50858
Кьолн
по подразбиране
Въведете своя номер за проследяване тук
място титуляр
Моля, въведете номер за проследяване




Окончателно решение
Решение
Връщане и възстановяване
Сума за възстановяване
154,10 долара
Окончателното решение беше намерено на 2022-02-20 17:42:58
Информация за жалба
8 ИНЧОВ Android 10 Радио за кола Мултимидиен плейър Аудио Стерео GPS Navi за VW POLO GOLF 5 PASSAT SKODA SEAT TOURAN TIGUAN JETTA RDS
Количество: 1
Полша 2G 32G AHD1 AI
154,10 долара
Причина за оплакване:
Артикулът пристигна вече повреден.
Дата на изпращане:
PST 2022-02-11 08:00:37
Номер на поръчка :
81455490004924400
копие



Не разбирам, ще възстановят ли сумата или това ще ставе само след връщане на артикула?

"моля върнете артикула преди товавт, 3, 17:03 ч. PT, в противен случай няма да се извърши възстановяване." - Без да го върнеш- няма.
Цитирай

Щом е "Окончателно решение" ще ти върнат сумата до 3 работни дни.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Нищо няма да и върнат до 3 дни!Трябва да върне стоката,там търговеца ще го тества със свой техник и ако заключи,че не работи поради технологичен дефект,ще прати ново устройство или ще върне парите!
Цитирай

Дълго време не бях поръчвал нищо от Алиекспрес заради всичките неразбории.На 25,01, поръчах части за 19$,днес си ги взех от пощенския клон без да плащам нищо допълнително. Cool
Цитирай

Ми ти си платил ДДС-то при поръчката. Няма какво друго. Напълно нормално
Цитирай

Аз се убедих, че вече няма да поръчвам без опцията стандартна доставка, или се бавят с месеци или просто не пристигат пратките.
Цитирай

За последните 8 месеца имам 6 диспута и всичките спечелени.Пратките много ги бавят в митницата.4 пратки пристигнаха с Куриеска фирма на куп,нищо че бях отворил диспут за тях.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай

(2022-03-04, 12:56:47)Andon0v написа:  Аз се убедих, че вече няма да поръчвам без опцията стандартна доставка, или се бавят с месеци или просто не пристигат пратките.

Така е. Бях поръчал през септември 2021 калъфи, дойдоха в края на февруари тази година. Междувременно спечелих диспут през януари и ми върнаха парите. Иначе със стандартна доставка идват за 20-30 дни.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Здравейте. А в алито има ли добри електрически велосипеди? Някой поръчвал ли е ел. колело?

Не, че обичам кой зна колко, да въртя педалите. Предпочитам бирата и кюфтета и джипа, пред карането на колело, ама с тия цени на бензина, започвам да се замислям. Като се затопли времето, да намаляме вредните емисии и килограмите.
Цитирай

Най-накрая приключи прословутия диспут в моя полза. Ще ми възстановят сумата. Върнах мултимедията до Германия и се на бутах с разходите. Не знам този въпрос дали е решен от Алиекспрес /за възстановяването де/

И все пак, някой може ли да ми помогне за читава мултимедия за голф 5?Гледам и не смея да поръчам.
Цитирай

Търси в ибей де, амазон де, или медиамаркт. Медиамаркт има и в по-близки държави. http://www.mediamarkt.com/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2022-03-06, 21:52:51)tblagoeva написа:  Най-накрая приключи прословутия диспут в моя полза. Ще ми възстановят сумата. Върнах  мултимедията до Германия и се на бутах с разходите. Не знам този въпрос дали е решен от Алиекспрес /за възстановяването де/

И все пак, някой може ли да ми помогне за читава мултимедия за голф 5?Гледам и не смея да поръчам.

Виж в олх.Има фирми които продават и монтират.Цената е малко по висока но поне имаш гаранция.

(2022-03-04, 10:16:43)retyrn написа:  Дълго време не бях поръчвал нищо от Алиекспрес заради всичките неразбории.На 25,01, поръчах части за 19$,днес си ги взех от пощенския клон без да плащам нищо допълнително. Cool

Вече си плащаш ДДС при поръчката.Затова не спират пратките.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Такова забавяне в Postnl до сега не съм имал. От 28 февруари не е мръднала пратката. Друг с подобен проблем? [Изображение: 9b4452210c93edf85b89397292a33f54.jpg]

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз чаках едни маркери за 80 кинта 5 месеца...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Това е една от малкото причини да не пазарувам от там! Една идея по-евтино, но ако ще ми възпрепятства работата няколко месеца- не благодаря. Има достатъчно алтернативи със същите стоки, като амазон и ибей. Част от родавачите там също пращат от Китай, но пристига за 2-3 седмици. Но това е лично решение.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2022-03-13, 00:12:56)alexbg67 написа:  Аз чаках едни маркери за 80 кинта 5 месеца...
Не знам защо си чакал 5 месеца, след като защитата на потребителя е 90 дни.

 
Цитирай

(2022-03-13, 07:44:51)pepy1 написа:  Това е една от малкото причини да не пазарувам от там! Една идея по-евтино, но ако ще ми възпрепятства работата няколко месеца- не благодаря. Има достатъчно алтернативи със същите стоки, като амазон и ибей. Част от родавачите там също пращат от Китай, но пристига за 2-3 седмици. Но това е лично решение.
Извинявам се, по същия начин ли стават поръчките, и дали пак идват до адрес.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-03-13, 10:16:55)NoMaD написа:  Не знам защо си чакал 5 месеца, след като защитата на потребителя е 90 дни.

Защото някак си издействаха +3 месеца защита, с тези Ковид истории вече всичко е възможно. Оставаха 8 дни да изтече срока и пратката цъфна в офиса по адрес. И аз бях доста изумен, но е факт, че търговецът получи такава дълга отсрочка. По принцип беше с много добър рейтинг и стотици продажби. Такива ми ти неща... Smile
Знаеш, че има брояч, който ти показва, кога имаш право на повдигане на спор... Аз него следя.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2022-03-13, 10:16:58)acho73 написа:  Извинявам се, по същия начин ли стават поръчките, и дали пак идват до адрес.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Някои по-скъпи поръчки ти идват до вратата, някои в пощата а други в пощенската кутия. Получавал съм електродвигател по dhl. Иначе стават по същия начин. Има и разлики, като например можеш да плащаш и с карта директно, както и с пей пал. Ако имаш акаунт в амазон .ком , със същия влизаш в амадон.де или .ук. За ибей важи същото за акаунтите. При повреда на уред в гаранция например, амазон ти праща нов, вместо да го ремонтира.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2022-03-13, 16:16:18)pepy1 написа:  Някои по-скъпи поръчки ти идват до вратата, някои в пощата а други в пощенската кутия. Получавал съм електродвигател по dhl. Иначе стават по същия начин. Има и разлики, като например можеш да плащаш и с карта директно, както и с пей пал. Ако имаш акаунт в амазон .ком , със същия влизаш в амадон.де или .ук. За ибей важи същото за акаунтите. При повреда на уред в гаранция например, амазон ти праща нов, вместо да го ремонтира.
Благодаря за информацията.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За нищо, форума е за това, да си помагаме един на друг! Успех с пазаруването.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)