Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2019-05-04, 08:32:34)NoMaD написа:  Ако пратката има проследяващ трекер - не.

Не, няма. Тези с такъв си идват, но тази е обикновена и само пише, че  е влязла в преди месец и до там.
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-04, 00:39:16)iordangenev написа:  Нищо не ти пречи да пуснеш диспут.
Благодаря за мнението! А какво се случва, ако все пак реша да дам Шанс на удължения срок и въпреки това пратката не се появи, той е 3 седмици, с което пропускам 1 седмица от моя 15 дневен срок за предявяване на претенция? Губя ли си правото на диспут?
Имам една такава за стотинки някакви и не ми е никак спешно или фатално, ако не ги получа, но все пак?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Не, не губиш. Удължен срок за доставка на пратката, означава и удължена защита за клиента. Но не ти и пречи диспут да пуснеш, ако не ти се чака повече.

 
Цитирай

При връщане на парите със сумата за доставка какво се случва ? Връщат ли ти ги или гориш?
Реално проблем има с обработката и доставката на малки пратки от Български пощи. Няколко пратки ми се бавят по един месец и не мога да намеря никакъв вариант да си ги взема или да пусна оплакване .
Цитирай

(2019-05-20, 08:45:22)aladin написа:  При връщане на парите със сумата за доставка какво се случва ? Връщат ли ти ги или гориш?
Реално проблем има с обработката и доставката на малки пратки от Български пощи. Няколко пратки ми се бавят по един месец и не мога да намеря никакъв вариант да си ги взема или да пусна оплакване .
Да, и при мен е точно същото. Чакам вече два месеца, пет непроследими пратки. Чак се чудех при мен ли е тази уникална ситуация...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-20, 08:45:22)aladin написа:  При връщане на парите със сумата за доставка какво се случва ? Връщат ли ти ги  или гориш?
Реално проблем има с обработката и доставката на малки пратки от  Български пощи. Няколко пратки ми се бавят по един месец и не мога да намеря никакъв вариант да си ги взема или да пусна оплакване .
Няма такъв проблем. Една пратка пратка поръчана на 20 април пристигна за 3 седмици, втората, поръчана на трети май, я получих за 2 седмици.

 
Цитирай

Въпросът ми беше - възстановяват ли се таксите за доставка ?
Цитирай

Да, възстановяват се
Цитирай

(2019-05-20, 08:57:18)NoMaD написа:  Няма такъв проблем. Една пратка пратка поръчана на 20 април пристигна за 3 седмици, втората, поръчана на трети май, я получих за 2 седмици.

Късметлия си ти. Склонен съм по-скоро да се съглася с @аladin и @Георги. Аз също чакам некви "minor-и" , и половината от тях са с "удължена защита" от продавачите. В цялата конспирация се намърда и Revolut карта (тя май никва връзка няма с Aliexpress или Cainiao), която трябваше да препоръчам щот закъснява вече седмица Huh Angry Big Grin

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай

(2019-05-21, 12:48:24)vamp1r3 написа:  Късметлия си ти. Склонен съм по-скоро да се съглася с @аladin и @Георги. Аз също чакам некви "minor-и" , и половината от тях са с "удължена защита" от продавачите. В цялата конспирация се намърда и Revolut карта (тя май никва връзка няма с Aliexpress или Cainiao), която трябваше да препоръчам щот закъснява вече седмица Huh Angry Big Grin
Днес получих две пратки със стандартната AliExpress доставка, проследима, и двете пристигнаха след 11 дни от поръчката. Но непроследимите още си ги чакам, при това вече са изминали 70 дни от поръчката. А при мен дори не удължават срока за защита, чудя се да отварям ли диспут.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами отваряй, след като срока за доставка е 60 дни.

 
Цитирай

Малките пратки без проследяващ номер си ги търсете в локалната пощенска станция един месец след изпращането, като бъдете настоятелни, без да сте груби. В моята имам късмета да са коректни служителите и винаги ми се обаждат по телефона. Затова- винаги актуален телефон в профила ви в Алиекспрес, за да го изписва на етикета и служителя да може да ви звънне! За други станции, като тази в Младост- София съм чувал доста оплаквания, че се крадат пратките.


Цитирай

(2019-05-21, 14:28:23)milenvn написа:  Малките пратки без проследяващ номер си ги търсете в локалната пощенска станция един месец след изпращането, като бъдете настоятелни, без да сте груби. В моята имам късмета да са коректни служителите и винаги ми се обаждат по телефона. Затова- винаги актуален телефон в профила ви в Алиекспрес, за да го изписва на етикета и служителя да може да ви звънне! За други станции, като тази в Младост- София съм чувал доста оплаквания, че се крадат пратките.
Аз за щастие, в локалната пощенска станция нямам проблем. Със служителката сме лично приятели, при всяка пратка ми звъни, или понякога директно оставя вкъщи. Така че, просто не са стигнали още до там, или изобщо не са влезли.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-21, 14:52:38)Гeoрги написа:  Аз за щастие, в локалната пощенска станция нямам проблем. Със служителката сме лично приятели, при всяка пратка ми звъни, или понякога директно оставя вкъщи. Така че, просто не са стигнали още до там, или изобщо не са влезли.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Аз ги чакам в централна поща, София. Опитах се да пусна оплакване, но нито управителя , нито в канцеларията не щат да го приемат Smile
Напусках диспути и това е. Макар, че китайците никаква вина нямат, а нашите безхаберни пощи.
Цитирай

Защо пък да са нашите пощи? Когато пратката не е влезнала в България, те какво да направят?
Цитирай

За да предложат по-ниски цени на стоките си, за фрии шипинг не плащат за проследяване и оттам доста често се губи нишката на колета. Други си го калкулират и пратката е проследима... Всякакви комбинации. Минат ли 60те дни и няма байер протекшън, диспутче с мотив липса на логистика. Рядко пратката изскача след това. Свирено.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Рядко изкачала...Някои подскачат. За последните 70-80 дена се събраха 70тина и отгоре поръчки - предимно спининг залагалки. Имам 3 спечелени диспута и 2 отказани. 4 пратки се забавиха, но не се забравиха.... Всичко пристигнаха , с изключение на една....
Цитирай

Аз имам 2 пратки със статус "Arrived At Destination Country" като едната е дошла на 08.05, а другата на 10.05, а преди 2 седмици като бях ходил в пощата бяха пристингали други 2 пратки, но бяха в някакъв голям кашон сложени на дъното (предполагам са пристигнали дори и по-рано). Все още чакам бележка да си получа пратката/ите, ако не пристигнат в обявения срок цъкам open dispute.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Честно да ти кажа, не разчитай да ти пратят известие от бг пощи как имаш пратки. Ок, на мен ми звънят, но не всички получават известие. Най-добре си отиди и виж лично. Не ги оправдавам, но вероятно са препълнени с пратки от къде ли не и просто не могат да смогнат и да пращат известия. Все пак не е нужно да си го изкарваш на добрите китайчета, които толкова се стараят да изкарат някой лев, при положение, че пратката се следи и вече знаеш, че е тук.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Ако пратката е препоръчана или има читав тракинг номер аз лично не чакам обаждане или известие. Пристигне ли в България я следя през сайта на Български пощи. Там се вижда дали е в клона и ако е на статус ГИШЕ отивам да я взимам Smile
Цитирай

(2019-05-28, 07:58:30)bitmad написа:  Честно да ти кажа, не разчитай да ти пратят известие от бг пощи как имаш пратки. Ок, на мен ми звънят, но не всички получават известие. Най-добре си отиди и виж лично. Не ги оправдавам, но вероятно са препълнени с пратки от къде ли не и просто не могат да смогнат и да пращат известия. Все пак не е нужно да си го изкарваш на добрите китайчета, които толкова се стараят да изкарат някой лев, при положение, че пратката се следи и вече знаеш, че е тук.

че те още работят с тетдарки и химикал и след това го маркират в компютъра, как мислиш че няма да забравят/загубят някоя ли.
Цитирай

(2019-05-28, 15:52:44)ndsbg написа:  че те още работят с тетдарки и химикал и след това го маркират в компютъра, как мислиш че няма да забравят/загубят някоя ли.
Така е, случва се, все пак сме хора. Аз все още нямам изгубена пратка, но съм чувал за такива случаи. О, да, виждам какви технологични новости ползват, и силно съжалявам служителите, че са принудени да се мъчат. Ако съм турист, ще ми се стори много интересно и ще нащракам снимки за да показвам на приятели.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2019-05-28, 15:52:44)ndsbg написа:  че те още работят с тетдарки и химикал и след това го маркират в компютъра, как мислиш че няма да забравят/загубят някоя ли.

Пишете колкото да не заспите.
Цитирай

При нас найстина е така...

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Къде точно работиш. В кой град
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)