Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Сандански е така с тетрадка после на компютъра Smile

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-28, 22:34:43)anatol06 написа:  Пишете колкото да не заспите.

Да не би всички пощи да ползват само компютри???? Или ти пишеш колкото да не заспиш. 

Лично аз миналия месец си взех 3 пратки от пощата в младост до цариградско шосе (до болницата света ана) и на трите пратки пощальонката премяташе листове на тетрадка за да ми намери името и номера на пратката. След това с лична карта и пратката я отметна от компютъра, че е взета.
Цитирай

Значи да обясня. Всички пратки си имат баркодове.пратката пристигне ли в България се сканира баркода и тя вече е налична в системата. В малките клончета как действат незнам. Подписваш се в тетрадка, и тя я отмята в компютъра, че си я получил.

Ама това, че пратката като пристигне от Китай първо пишат в тефтер и с химикал са глупости.

Нали си наясно че на ден могат да пристигнат 1 милион пратки. Ако първо се пише с химикал трябва половината български народ да работи в пощите.
Цитирай

(2019-05-29, 09:49:04)anatol06 написа:  Значи да обясня. Всички пратки си имат баркодове.пратката пристигне ли в България се сканира баркода и тя вече е налична в системата. В малките клончета как действат незнам. Подписваш се в тетрадка, и тя я отмята в компютъра, че си я получил.

Ама това, че пратката като пристигне от Китай първо пишат в тефтер и с химикал са глупости.

Нали си наясно че на ден могат да пристигнат 1 милион пратки. Ако първо се пише с химикал трябва половината български народ да работи в пощите.

Как китайците смогват да ги опаковат и изпратят, а нашите пощи не могат да разпределят стотици пъти по-малко пратки. Писали по тетрадки. Да пишат по тавана , ако искат.
Цитирай

Мен като клиент/потребител въобще не ме касае с какво пишат или не пишат, ако ще и с пръчка по пясъка да пишат. Получили пратката преди 3 седмици, а известие не са изпращали в пощенската кутия. Аз ли съм длъжен да обикалям пощата да разпитвам пристганала ли е пратката или не, след като това е тяхно задължение да осведомят получателя по някакъв начин (включително и GSM номер е посочен върху пратката).
Не дойде ли известието до обявената дата ... цъкам open dispute и да се оправят.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Ти си едно сърдито човече, което иска на другите да им е гадно. Китайчето ли да дойде да ти донесе пратката, как е виновно то, че някъде по веригата някой нещо не е направил. Какво си мислиш, че като пътува от китай само и единствено в нашите пощи всички са тотално неадекватни и само те грешат и живеят да правят гадно на Centur. Порасни. Имаш тракинг, виждаш го, адекватен си до степен, че да можеш да отидеш с усмивка и да си получиш пратката, но вместо това злобееш из форуми.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Злобеел съм значи Big Grin
При посочен телефонен номер върху пратката - не виждам логика да не се обадят щом няма известие изпратено в пощенската кутия.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Аз минавам сам през пощата. Не помня къде го споменавах - от 200+ пратки едно известие Big Grin Пак е нещо.

Иначе последно време пратките с номера LVS не пристигат. Изобщо. Някой да има подобни наблюдения?

Sent from my LM-G710
Цитирай

Да. Аз вече избягвам да поръчвам с Cainiao Super Economy
Цитирай

(2019-05-31, 05:38:43)degman написа:  Аз минавам сам през пощата. Не помня къде го споменавах - от 200+ пратки едно известие Big Grin Пак е нещо.

Иначе последно време пратките с номера LVS не пристигат. Изобщо. Някой да има подобни наблюдения?

Sent from my LM-G710
При мен пристигнаха, но с доста голямо закъснение, всичките с такъв номер.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-31, 05:38:43)degman написа:  Аз минавам сам през пощата. Не помня къде го споменавах - от 200+ пратки едно известие Big Grin Пак е нещо.

Иначе последно време пратките с номера LVS не пристигат. Изобщо. Някой да има подобни наблюдения?

Sent from my LM-G710

Абе пристигат, ама нямат тракинг и се бавят зверски много.За 2 пратки ми увеличиха protection time.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2019-05-31, 06:41:14)NikolayBUL написа:  Да. Аз вече избягвам да поръчвам с Cainiao Super Economy

Поръчах един кейс точно през Cainiao Super Economy...е след 55 дни най-накрая дойде Big Grin
Пощата в Нови Искър бяха така добри да се обадят, както винаги са го правели досега Smile

P.S: тракинг номера ми започваше с LVS, явно проблема не е в нашите пощи, а някъде по веригата Smile
Цитирай

Някой колега да е поръчвал от този store, моля да сподели мнение? https://smartphones.aliexpress.com

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2019-06-01, 10:56:23)Legend написа:  Някой колега да е поръчвал от този store, моля да сподели мнение? https://smartphones.aliexpress.com


Май май аз ще съм опитното зайче тоя път Big Grin

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2019-05-31, 05:38:43)degman написа:  Аз минавам сам през пощата. Не помня къде го споменавах - от 200+ пратки едно известие Big Grin Пак е нещо.

Иначе последно време пратките с номера LVS не пристигат. Изобщо. Някой да има подобни наблюдения?

Sent from my LM-G710
Същата работа и при мен. Вече си получих парите за една батерия USAMS, която не дойде, за една батерия за винтоверт, а току що отворих диспут и за един преходник IDE-SATA. Но имам още 3-4 пратки с LVS и LP тракинг номера, за които тракинг информацията дава, че са пристигнали в България, а от тях ни вест ни кост.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Показва, че е пристигнала с страната, но ако отвориш подробности се оказва, че е пратката пристигнала в Лиеж, Белгия. От там нататък не се знае какво се случва.
Цитирай

Пристигат, но много късно. Моите пратки(общо 5 от различни продавачи) пристигнаха около две седмици след като ми върнаха парите

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай

За тва гледампратки дето са с по евтин AliExpress Standard shipping. Всичко идва между седмица и половина и три седмици. Повече от три седмици с тоя шипинг мен пратка не ми се е бавила. Средно идват между 10-15 дни.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Алиекспрес стартират промоция от днес- купон от 5 долара за всички стоки: https://sale.aliexpress.com/__pc/618_cou...52cdEsqoZK

Отделно пише, че може да се комбинира с купоните от самите магазини, за по 2-3 долара. Някой пазарувал ли е по този начин- с два различни купона едновременно?


Цитирай

Има добри комбинации за батерия на Hoco .10000 за 15лв .

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
[Изображение: 8ac4161a44b95e97b146c8f4430c1bd5.jpg]
Цитирай

Може ли линк?
Читава ли е батерията и как се прилагат точно тия купони, за да стигна и аз до цена 15 лева за нея?
Цитирай

Намаление от 30 долара за Xiaomi MI 9T глобална версия, с което цената му става 294 долара или към 515 лв. Офертата е предизвикала огромен интерес и важи до утре, 19-ти юни (сряда) 19.00 часа българско време. Повече инфо: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1568136


Цитирай

Здравейте, някой с опит в разправията с митница Пловдив? Пратката беше пренасочена към тях в петък 14ти,в понеделник получих писмо покана и изпратих на въпросния мейл изискваните документи. До момента ни вест ни кост от тях. В пощата ми казаха, че до 3-4 дни ще е освободена и ще е при мен. А по телефона служителката в митница ми казва до 5-6 работни дни ако всичко е ок. Та въпроса ми е, има ли смисъл аз да ходя лично да си я освободя утре и дали ще стане номера за един ден или да си я чакам близката седмица две?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-06-18, 22:27:54)dobs7z написа:  Може ли линк?
Читава ли е батерията и как се прилагат точно тия купони, за да стигна и аз до цена 15 лева за нея?
Трябва ти койнс с тях купуваш купони .С 400 става номера ако ги имаш.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

А тия койни как се набавят? И кога изтича офертата?
Ако искаш драсни на лично, че доста въпроси станаха и да не разводняваме излишно темата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: sacheto, 2 гост(и)