Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CWM recovery: Инсталиране на ROMs, GAPPs, Root

CyanogenMod 11  e 235MB.





А както писах по-рано - пробвал ли си на форматираш една флашка на FAT режим и да запишеш на нея CyanogenMod 11(примерно), и след това да дадеш Update from SD-card - ако имаш OTG кабел, би трябвало да търси и във флашката.
Цитирай
Аксесоари

Пробвах flash-ката да е NTFS, eFAT, FAT32, като в нея да са файлове-те (K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb, VIBEUI_V2.0_1447_7.129.1_ST_K910.zip) да са сложени, да са сложени в папка sdfuse, не разпознава ;[
Чрез adb sideload този ром от линка 150222-UNOFFICIAL-TS-kiton.zip се праща, но когато се пробва да се инсталира дава грешка
failed to verify whole-file signature
Цитирай

Хммм, гадна работа, и на мен не ми хрумват много други варианти, може да стане с някой друг ром - потърси други qsb файлове...

В тази тема има един друг:  K910_w_SS_S_2_040_0081_131202.qsb  - пак през флашка и sdfuse ( има опътване, май файла трябва да се ънзипне..)

Ето още едно доста подробно обяснение, ако пропускаш някоя малка подробност (като флашка под 8ГБ, при мен проработи с 4ГБ):

U need to use thumb-drive stick to run QSB file. FOllow steps below:


1) Get USB thumb drive below 8GB.
2) Format it to FAT32 using Windows Explorer or other formatting tools.
3) create "sdfuse" folder inside this thumb drive.
4) download, extract and copy the "QSB" file into the sdfuse folder.
5) turnoff K910.
6) attach USB OTG cable to K910 and also the thumb drive to OTG.
7) Hold VOL DOWN button.
8) Press POWER button. When u feel a vibration release POWER button.
9) When u see Lenovo logo, release VOL DOWN button.
10) u should now at Lenovo Stock Recovery (red white texts).
11) goto "SD Update" menu (using VOL button) and run it (POWER button).
12) follow K910 onscreen ccommands and wait for it to flash to stock QSB ROM.
13) Tap Reboot to complete the flashing. It will take about 5 minutes to boot.
14) Enjoy the stock QSB ROM and restore whatever backups u have created.


Може да пробваш и някой от по-старите РОМ-ове с Vibe 1.5..

Ето още един интересен линк.
Цитирай

До сега опитите ми бяха само с 8GB фашка, но след твоя пост пробвах и с 4GB - пак не я разпознава. Не съм много сигурен какво имат предвид под т. 10) , no аз виждам
android system recovery <3e> . В момента пробвам през fastboot с команди fastboot update <rom.zip> и с fastboot flash recovery <customrecovery.img> , но също без успех ;[
Цитирай

Пуска ли те в старт менюто на bootloader-a?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

За жалост не ;[
Цитирай

Ето ти линк към оригинален VIBEROM_V1.0_1415_ST_K910_NK_A291, набързо орязан до размер 587МБ. Мога да го клъцна още малко, но надали може да стане под 500МБ.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Благодаря за помощта Wink За съжаление след като се изпрати със adb sideload, по време на Verifying update package ми изкарва грешка E: failed to verify whole-file signature ;[
Ще разгледам за други tool-ве като SP Flash Tool
Цитирай

(2015-02-27, 02:37:16)DMatev написа:  Благодаря за помощта Wink За съжаление след като се изпрати със adb sideload, по време на Verifying update package ми изкарва грешка E: failed to verify whole-file signature ;[
Ще разгледам за други tool-ве като SP Flash Tool

Няма да ти свърши работа тъй като е предназначена за МТК процесори единствено QSPT Qualcomm (която може да свалиш от темата за unbrick)или Mi flash която е за xiaomi която е почти аналогична .  Други програми не работят с този телефон
Цитирай

ickata е напълно прав. Пробвай отново метода UNBRICK, който е описал и не се предавай, ако не успееш от 1-2 опита. Пробвай да инсталираш различни драйвъри, особено ако си с Win8, и бъди бърз за онзи специфичен момент от 1-3 сек, когато бутона Download може да се натисне. Други колеги вече споделиха, че софтуера на ickata работи, просто има 1-2 тънкости за преодоляване.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

А има ли начин да направя backup на това състояние? Ако омажа нещо след опитите с QPST (или MiFlash), да се върна до това положение
Цитирай

Нищо не можеш да омажеш с QPST - или си възстановяваш телефона, или остава така. Така, че - смело напред!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Някой има ли проблем с My tracks (Моите Маршути). С последния VIBE UI съм, рутнат и кирилизиран. Наложи ми се да го ползвам, но след като го инсталирах при опит да стартирам приложението, то крашва. Някой с подобен проблем?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)