Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия
Music 

(2015-01-13, 11:06:23)dodo_lv написа:  Здравейте, някой дали знае ли къде в miui6  се задава кой от всичките екрани да е "главния/началния", този който се премесва при натискане на "Home" бутона ?

” Щипни ” екрана с три пръста 

OnePlus 3T
Цитирай
Аксесоари

(2015-01-17, 10:03:18)The_Jack написа:  
(2015-01-13, 11:06:23)dodo_lv написа:  Здравейте, някой дали знае ли къде в miui6  се задава кой от всичките екрани да е "главния/началния", този който се премесва при натискане на "Home" бутона ?

” Щипни ” екрана с три пръста 
Благодаря! До този момент и аз не знаех как да го направя!

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

(2015-01-17, 12:06:27)krassiy написа:  
(2015-01-17, 10:03:18)The_Jack написа:  
(2015-01-13, 11:06:23)dodo_lv написа:  Здравейте, някой дали знае ли къде в miui6  се задава кой от всичките екрани да е "главния/началния", този който се премесва при натискане на "Home" бутона ?

” Щипни ” екрана с три пръста 
Благодаря! До този момент и аз не знаех как да го направя!
Благодаря и аз не го знаех това с трите пръста Smile 

Xiaomi Mi4
Цитирай

Здравейте. FDD-LTE версиите работят ли с нашите оператори на 3g и 4g или трябва да се спра на WCDMA ?Също така от това което прочетох разбирам, че телефона има два дяла.Когато се инсталира някакъв ром само на единия дял ли позволява да се сложи понеже има вероятност да се омаже нещо според мен?Благодаря ви.
Цитирай

FDD-LTE=4G ,WCDMA=3G тези двете версии ще работят с нашите оператори като втората няма 4G.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Господа, светнете ме и мене - как ще подкарам стандартните андроидски приложения на това телефонче?
Голяма сложнотия ли е? Има ли някъде уроче?
Цитирай

(2015-01-28, 21:12:16)prawler написа:  Господа, светнете ме и мене - как ще подкарам стандартните андроидски приложения на това телефонче?
Голяма сложнотия ли е? Има ли някъде уроче?

Като на всеки стандартен телефон с Андроид ,няма нищо специално.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2015-01-29, 19:28:49)dp4u4umi6ev написа:  
(2015-01-28, 21:12:16)prawler написа:  Господа, светнете ме и мене - как ще подкарам стандартните андроидски приложения на това телефонче?
Голяма сложнотия ли е? Има ли някъде уроче?

Като на всеки стандартен телефон с Андроид ,няма нищо специално.

Smile - не лъжи човека бре! - само от въпроса му, ми става ясно, че ще е страшна мъка с обясненията! - недай боже да го получи с Китайски стейбъл!

Бърз гайд от мен в 13 "сложни" стъпки, за Китайски стейбъл и Китайски Dev. - (не се отнася за Multilang!!!) 

Необходими условия за да направите долната процедура са:
а) наличие на коректно инсталирани adb driver's
b) наличие на коректно зададенa стойност в "Path" на Windows system variables:

[Изображение: 50bgUp2.png]
c) активирана функционалност в Android, на: Developer options > USB debugging
d) Инсталиран Root Explorer - (платена версия!)
е) Наличие на активиран "root" в security manager/permitions за Dev. и наличие на root за Stabile !!! (последното е сложно изпълнимо за актуалния билд в момента! Smile - предупреждавам да няма изгорели!!!)

0. Копирате в /sdcard/pa_gapps-modular-micro-4.4.4-20140629-signed.zip
1. Гасите телефона
2. Влизате във fastboot mode
3. fastboot flash recovery recovery_cwm_mi3.img - зависи от версията!
4. fastboot reboot
5. adb reboot recovery
6. инсталирвате в 2-та системни дяла GAPPS от точка "0" в System1 & System2
7. Reboot
8. Влизате във fastboot mode
9. fastboot flash recovery recovery_2.0.1_stock.img
10. fastboot reboot
11. Копирате в /sdcard/framework-res_5.2.6.apk и го преименувате на framework-res.apk
12. риплейсвате го с помоща на Root Explorer в/у оригиналното /system/framework/framework-res.apk - телефона прави моментален софт-ребуут
13. Воала Rock вече си имате Китайски дев или Китайски сток с коректно работещ Google libs & Google location services !!!
Цитирай

(2015-02-06, 17:55:24)s01o написа:  
(2015-01-29, 19:28:49)dp4u4umi6ev написа:  
(2015-01-28, 21:12:16)prawler написа:  Господа, светнете ме и мене - как ще подкарам стандартните андроидски приложения на това телефонче?
Голяма сложнотия ли е? Има ли някъде уроче?

Като на всеки стандартен телефон с Андроид ,няма нищо специално.

Smile - не лъжи човека бре! - само от въпроса му, ми става ясно, че ще е страшна мъка с обясненията! - недай боже да го получи с Китайски стейбъл!

Бърз гайд от мен в 13 "сложни" стъпки, за Китайски стейбъл и Китайски Dev. - (не се отнася за Multilang!!!) 

Необходими условия за да направите долната процедура са:
а) наличие на коректно инсталирани adb driver's
b) наличие на коректно зададенa стойност в "Path" на Windows system variables:

[Изображение: 50bgUp2.png]
c) активирана функционалност в Android, на: Developer options > USB debugging
d) Инсталиран Root Explorer - (платена версия!)
е) Наличие на активиран "root" в security manager/permitions за Dev. и наличие на root за Stabile !!! (последното е сложно изпълнимо за актуалния билд в момента! Smile - предупреждавам да няма изгорели!!!)

0. Копирате в /sdcard/pa_gapps-modular-micro-4.4.4-20140629-signed.zip
1. Гасите телефона
2. Влизате във fastboot mode
3. fastboot flash recovery recovery_cwm_mi3.img - зависи от версията!
4. fastboot reboot
5. adb reboot recovery
6. инсталирвате в 2-та системни дяла GAPPS от точка "0" в System1 & System2
7. Reboot
8. Влизате във fastboot mode
9. fastboot flash recovery recovery_2.0.1_stock.img
10. fastboot reboot
11. Копирате в /sdcard/framework-res_5.2.6.apk и го преименувате на framework-res.apk
12. риплейсвате го с помоща на Root Explorer в/у оригиналното /system/framework/framework-res.apk - телефона прави моментален софт-ребуут
13. Воала Rock вече си имате Китайски дев или Китайски сток с коректно работещ Google libs & Google location services !!!

Тъй като не мога д аредактирам горния гайд, да поспамя още малко!


Точка 11 от него е важно да се обърне внимание на това, че всеки framework-res.apk трябва да е актуален към ъпдейта за седмицата!
В случая, е нужно да си дръпнете zip-a на новия Multilang, и да извадите от него АКТУАЛНИЯ framework-res.apk, а не да взимате този от линка който съм дал, просто защото вече е стар, и рискувате да влезнете в boot-loop, пък и билда на фреймуърк-а е със стари "променливи" в *.xml файловете, за новия РОМ!

На кратко казано - подменете с новия/актуалния за момента! - да ви е мирна главата! 
Цитирай

Доста сложно, бре, хора Smile
Просто позволих външни приложения и си турих гугъл Плей, през него си теглиш квото ти е кеф и така...
Цитирай

Xiaomi Mi4 с уиндос фон 10. Windows 10 Preview се разширява до телефони с Андроид - Xiaomi Mi 4 като част от експериментална програма за флашване на Windows 10 върху Android телефони.
Цитирай

Колеги, в Продавалника намерих една черна бройка, ама нещо цената ми се вижда ниска, да не е фейк, моля за вашите мнения :

 
Цитирай

Я му виж 3G-то, CDMA: 1900/2000 !
Цитирай

Май най-добрия вариант е да пробваш. От това което помня, телефона излезе първо с китайска версия 4Г, т. е. TD-LTE която версия работеше коректно с с нашите WCDMA честоти (имаше си и 900 мегахерца) чакането беше да излезе FDD-LTE версията, което 4Г е съвместимо с нашите честоти (наши, наши ... европейските да ги кажем) От тая гледна точка би трябвало да е този първия модел, на който 3Г-то му ще работи и тук, ясно че не е 4Г версията за европа (за нашенско 4Г няма да говорим, няма го) прилича по надписите на това http://www.phonemore.com/phone/xiaomi-mi...-16gb/1981
тук не пише нищо за ВЦДМА, а това вероятно е същия телефон http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi4-4...black.html

Обаче ... лошото е, че няма как да зная колко модела са пуснали, дори преди дни видях версия с 2 ГБ рам, за която не бях и чувал. Ще потърся в нета снимки на кутии от телефона да видим какво пише.

Edit: Май няма смисъл да се занимаваш, явно има друга версия която е WCDMA без да е с 4Г 
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...4%2Btd-lte  
Цитирай

Ясно, таз оферта отпада, продължаваме търсенето. Smile

 
Цитирай

Хора, явно сте пропуснали премиерата на Mi 4i.
205$ го пускат в индия. Чакаме да залее и останалите пазари:

http://www.mi.com/in/mi4i/
Цитирай

(2015-04-28, 19:22:50)suffer написа:  Хора, явно сте пропуснали премиерата на Mi 4i.
205$ го пускат в индия. Чакаме да залее и останалите пазари:

http://www.mi.com/in/mi4i/

Не сме
Говоря за това http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-2gb-...-6698.html
Цитирай

 Ако не си намеря mi4 до 2-3 месеца, явно ще си търся mi5, който дано тогава вече да го има тук.

 
Цитирай

Ако го обявят Юли, ще имат налични чак Август или Септември, така че не се надявай на него. Вземи си Mi3 или Mi4.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Да си взема MI4, вече втори месец си търся, но не мога черен да си намеря. Smile

 
Цитирай

На един сайт предлагат черен, но е с 2GB RAM, защо не е с 3GB RAM. Или това важи само за LTE версията :
Visslar

 
Цитирай

NoMaD това е някаква ''орязана'' версия ,която така и (след дълго обсъждане) не можахме да разберем каква точно цел има след като не е по евтина от нормалната.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

(2015-05-07, 22:36:29)dp4u4umi6ev написа:  NoMaD това е някаква ''орязана'' версия ,която така и (след дълго обсъждане) не можахме да разберем каква точно цел има след като не е по евтина от нормалната.
За Индия е правена! - орязана е за да е маааалко по евтина!
Там наистина е по евтина. Друг е въпросът, защо хонорбей я продават на цената на 3GB-товата!
Цитирай

Пуснаха Mi4 Black за $285 на промоция за 48 часа:

http://goo.gl/sRh01F

If you can't be good - be bad...
Цитирай

Бях се приготвил тия дни да си го поръчвам от Алито. А сега откъде? С доставка DHL като цена излиза еднакво и в двата случая. Bu

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)