Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв автомобил да си взема?

(2020-07-06, 14:53:08)Compare написа:  За това един съвет приятелски разбира се искаи временни номера(не знам как се казват точно) повечето автокъщи трябва да имат, тестваш си колата 230км караш я на твоя човек и така !Разбира се със знанието на продавача.Нали ако става въпрос за някой по скъпа кола ,за кола над 7-8гди на горе не си струва цялата .
Точно, става дума за около 6000лв...
(2020-07-06, 17:05:47)pepy1 написа:  Попринцип моя човек е в кавички, защото няма да ми познат, но ще е различен от този който познава продавача! Винаги може да се намери познат или някой който да те прати при познат извън града в който живееш. Трудно ще е , но не е невъзможно. Един жокер Smile всеки официален представител на която и да е марка в България, прави такива прегледи. Ако купувача си организира предварително всичко, работата е опечена.
По принцип в Хасково би трябвало да има преставителство на марката, но е на 30км колата от там - пак временни номера (ще питам предлага ли), защото в град с население 30 000 може би се знаят повечето и ще е излишно да я карам там (а с такова впеатление останах като говорихме с един... вносител).

ПС: В краен случай... понеже в Сф рядко изпада модела който търся (още по-малко от частници) се питах има ли практика - да се свържеш с някоя сериозна автокъща (София или околността) и да си "поръчаш" кола (модел, определена модификация) и да я докарат с останалите им и излиза ли сметката (или пак трябва да е твой човек, за да не ти докара нещо блъскано)? Rolleyes

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари

Прегледите в официалните сервизи са нож с две остриета. От една страна там наистина правят качествени диагностики, но от друга там не ти казват, това може да се оправи така и така... А ти казват сменя се цялата част струва хххлв и ти става лошо. В нашето семейство има няколко Пежа. Датчика за променливата геометрия на турбината се поврежда често при 2.0 HDI 16v и в официалния сервиз ти казват, че се продава само с турбото и струва 2000лв... Всъщност датчика се намира с малко повече търсене и струва между 60-150лв според това, дали ти трябва само той или целия актуатор. Проблема с фаровете според Пежо се решава само със смяна на COM който струва 800лв, а всъщност може да си смените лостчето за 60лв и тн... Мисълта ми е като си харесате кола, четете по форумите за съответната марка. Кой какви проблеми има и как се решават. После на сервиз за диагностика и ако все още ви устройва, честито!

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

О, задължително, купува ли се кола втора ръка, ако не си чел поне половината теми из конкретния форум, си за никъде Big Grin
Цитирай

Гледам Тойотите напоследък и след като реших към кой точно модел и конф-я се замислих - кой цвят е най-неподходящия цвят за автомобил?
 Черен, сребрист... червен, графит... Практически среброто е най-практичното (много резервни части)
Имали сме сребриста кола и си спомням че майка ми казваше че заради асфалта се сливала ... сега има и фарове вече но все пак те работят ако е срещу теб човека.
Черно?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

На черното най му личи мръсотията, отделно след автомивка колата ако не се забърше резултата е все едно не си я мил. Сивото е най практичния цвят, не личи мръсотия и след мивка дори да не избършеш колата много трудно ще видиш, че е на Петна защото просто не и личи.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Сивото е миши цвят и е най-грозния за кола, нищо спортно в него.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-07-12, 14:47:10)hazART написа:  Сивото е миши цвят и е най-грозния за кола, нищо спортно в него.
Точно сиво и червено са най спортни цветове
Сребърните стрели чувал ли си

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Е зависи кой нюанс, ако си представяш Mercedes SLS, да, но ако си представиш Golf, не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

[attachment=30114]
[attachment=30113]
[attachment=30112]
Сивото е класика при спортните модификации.
Разбира се на различните коли им отиват различни цветове, но сиво пасва почти на всичко дето има широки брони...
Цитирай

То на тези коли какъвто и цвят да им сложиш, им прилича.
Но при колите за 6000лв., които се коментират по-горе, такива бои няма, по-скоро се сещам за по-светлия нюанс, като чуя сиво. Малко сребърно сиво.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-07-12, 16:22:07)hazART написа:  То на тези коли какъвто и цвят да им сложиш, им прилича.
Но при колите за 6000лв., които се коментират по-горе, такива бои няма, по-скоро се сещам за по-светлия нюанс, като чуя сиво. Малко сребърно сиво.
Има и графит/антрацит. Той се среща при Тойотите, но сребристо е най-често.
Въпросните под прицел са черна и чили червено Big Grin

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

За експеримента мерихме температурата на колите пред блока с инфрачервен термометър и разликата между нашата черна кола и бялата паркирана до нея беше 20 градуса. 46 градуса за бялата и 67 за черната. Това при положение че не са местени от предната вечер и ги меря към 12 на обяд.
Иначе да черното много се цапа, първата ми кола беше бяла и съм по-доволен от бялото като цвят. Звучи капризно, но не е.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Като говорим за цветове, наистина черният е кошмар, откъдето и да го погледнеш.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

На мен пък черното ми е любимо, за цапането, да, цапа се, но си е готино, после бяло, червено.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Нещата не опират само до цвят, а до дизайн, нюанс на цвета, ефект от боята. Сивото, поне при колите и според мен е най-умрелият цвят, не че иначе има такова нещо като лош цвят. Да, на черното личи най-много, но това като сега да извадя снимка на някоя лъсната S-класа в черно... То затова при определени модели има и определени цветове само. Нашият автомобил е червен и за мен изглежда страхотно (същият и в синьо е много добър, черно и бяло е по-обикновен), предният беше по-стар модел и в сиво - ми смотаничък е.
Цитирай

И на мен така ми се виждат нещата, всяка кола си иска нейният цвят.
Не знам може и доста мърляво и странно да звучи но нашата кола ходи по един път на автомивка в месеца нали ако няма някакви належащи излизания (шики мики),поради честата смяна на времето в седмицата вали поне по 1-5пъти дъжд колата седи само на улицата паркирана и си е сравнително чиста с нейният черен цвят.

P.S
А това за черният цвят че привлечал слънцето повече,еее мерси за експеримента ,голяма работа сте направили ,много пъти са ми казвали че черното привлича много слънцето мен ми се струваше врели не кипели ,но 20° в повечко си е доста !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Точно за напичане визирам, че е проблем и то огромен. Преди години Аутобилд бяха правили експеримент с 4 Голфа: бял, сив металик,черен и син металик. По спомен резултатите от замерването на капаците на четирите беше следното: 60, 58, 78 и 80 градуса. Моята е черна перла, кацне ли насекомо и се опича. (Сега) Климата колкото и да бачка, ако се е напекла доволно вътре си има усещане и миризма на фурна. Зимата не е така.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

А бе да Ви кажа, цвят кола не кара! И аз не харесвам руси, ама няма да им простя Smile Smile Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Е то за цветовете се знае, че по-тъмните привличат повече слънцето. Да, не съм очаквал, че при колите е чак с 20 градуса отгоре спрямо другите, но...

В един момент наистина и не е от значение дали е с хубав цвят, дали е очукана - ако е изправна и вътре ти е компфортна, все пак това е най-важно. То масово панелките и ЕПК-тата са отвратителни, ама хората поне вътре си създават уют. Е, вярно, че е съвсем различен пример, ама предполагам ме разбирате правилно. Но пък очуканият вид предполага и значително по-ниска цена. Пък ако е ново, то всеки си го пази.
Цитирай

Благодаря, ще се откажа от черната, но ще я видя за опит - че е в София.
Иначе се заглеждам и за предната генерация Короли (Е11 2000г) - но фейса с 3 врати. Дълго време заклеймявах двувратките (като деца имахме няколко години Таунус купе...) може би от там. Но ако я взимам за себе си (и гадже примерно) - и за няколко години, докато харесам нещо за "постоянно" - защо не? Има ги и на половин цена от Е12 (2006).

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2020-07-12, 15:12:56)bullyboy написа:  Точно сиво и червено са най спортни цветове
Сребърните стрели чувал ли си

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
Но сребърните стрели са купета без боя по тях, с цел олекотяване.
Не знам автора какво се чуди какъв цвят да му е 15 годишната кола, вместо да я гледа да е здрава и да е тази, която му върши работа. Освен ако няма силна непоносимост към даден цвят, то темата е безпочвена.
Аз лично бих избирал светли коли. Някъде из ютуб имаше сравнение кой цвят колко се напича от слънцето, черното и бялото са ясни. Или пък да е било статия.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Да без боя са и са били алуминиеви Smile точно сребрист (сив) металик е най практичния цвят, дори заради това че повечето джанти са с такъв цвят Wink

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Сребърните стрели Мерцедес са били боядисани,но са превишавали теглото преди състезание и в последния момент, ноща преди състезанието са взели решение да изтържат боята и така са станали сребристи,понежи са били от алуминий.Теглото вече отговаряло и даже са спечелили състезанието.
Цитирай

(2020-07-05, 12:23:28)hakama написа:  Та, се замислих някой дали да не ми я докара някой... но като прочетох че струва.... над 1000лв (за кола от 5000лв) се отказах.

Три пъти съм го правил това упражнение - отивам в Австрия или Германия, харесвам кола и си я докарвам на ход. Да, излиза дори над 1000лв, но ако избираш внимателно си заслужава. Ще уточня, че купувам коли за по 500-1500 евро, но не от плацовете на сърби и араби, а от дилъри на конкретната марка. Щом има валиден TUV, дилъра дава 6 месеца гаранция и съответно щателно проверяват колата преди да я изкупят. Като я продават си казват честно какво са открили и реално знаеш в какъв филм се вкарваш.
Не твърдя, че финансово това е най-изгодният вариант, но и трите коли, които си докарах все още се движат без да са инвестирани някакви сериозни суми в тях. Само най-евтината има леко драма с ръждите, но пък вече девета година се кара в България и без това ѝ е време за смяна



Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-07-11, 23:07:20)Andon0v написа:  О, задължително, купува ли се кола втора ръка, ако не си чел поне половината теми из конкретния форум, си за никъде Big Grin

То човек, ако чете форумите нито една кола няма да си купи Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)