Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Не е толкова лесно с тия прехвърляния, измислили са го. Като прехвърлиш на друг оператор на предплатена, трябва да минат поне няколко месеца, за да ти предложи другия оператор някаква оферта. А ако решиш да се върнеш на стария, тогава пък след напускане на оператора следващите 6 месеца се водиш нов клиент и пак няма оферти за да се върнеш към тях. 
Относно това, че можеш да минеш на каквато си тарифа поискаш след изтичане на договора, пак не е така. Може да минеш на каквато си поискаш, но СТАНДАРТНА. Преференциална само за същите или повече пари, от колкото си бил до момента.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
Аксесоари

(2019-03-06, 20:51:11)Гeoрги написа:  16 лева - 3500МБ
18 лева - 6000МБ
22 лева - пак нещо около 6000, но с международни минути и някакви екстри... 

Има и едни други планове, но трудно биха ти ги дали.

Зависи и за какво търсиш оферта... Ако е за преподписване, биха ти ги дали, но като нов клиент номера след месец - два на стандартен план, не става.
Какви са другите оферти, че на жена ми изтипа договора?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-10, 15:40:50)ivan_vylka написа:  Не е толкова лесно с тия прехвърляния, измислили са го. Като прехвърлиш на друг оператор на предплатена, трябва да минат поне няколко месеца, за да ти предложи другия оператор някаква оферта. А ако решиш да се върнеш на стария, тогава пък след напускане на оператора следващите 6 месеца се водиш нов клиент и пак няма оферти за да се върнеш към тях. 
Относно това, че можеш да минеш на каквато си тарифа поискаш след изтичане на договора, пак не е така. Може да минеш на каквато си поискаш, но СТАНДАРТНА. Преференциална само за същите или повече пари, от колкото си бил до момента.

явно съм прикачвал/редактирал докато си писал, виж линковете, не можах да кача снимките заради ограничения на форума. Всъщност баща му е на стандартна тарифа без договор, което значи че може да мине на договор с преференциална по-малка тарифа.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-03-10, 15:13:09)milss написа:  @Георги, можеш да преподпишеш на същите условия, но не съвсем. Моят случай е преди повече от 4 години и това нещо го нямаше тогава. Жена ми все още е при А1 и преподписа преди 3-4 месеца. Уж същите условия, но и махали минутите към стационарни номера. След като им заяви, че няма да преподпише и ще се прехвърли към друг оператор й върнаха старата оферта.
Всички оператори са еднакви - гледат да смучат колкото може повече, от мен левче от теб два....
Да, трябва да се внимава за такива дребни неща и пропуснати екстри. По принцип тази възможност в системата им се нарича "reset на тарифен план" и би трябвало новия договор да е 1:1 с настоящия, но очевидно и тук са измислили хитрост.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

(2019-03-10, 15:41:45)Legal76 написа:  Какви са другите оферти, че на жена ми изтипа договора?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Какво точно те интересува? За сега са това планове, като може да настоява и за 21 лева - 15000МБ или 24 лева - 20 000МБ и неограничени минути, или въпросните 6000МБ за 22. Зависи на кого, кога и как ще попадне, като цяло тези за 21 и 24 се дават трудно вече, най-сигурен е 6000 за 18 лева, но нека опитва до край.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Плюса да си с неограничен трафик...112GB трафик за 26 дни, остават още 4, като се има предвид, че и всяка вечер си тегля по филм за гледане грубо до 120 ще стигнат. Идеално. Оранжевото 4G си върши работата перфектно.


Прикачени файлове
.png vivacom.PNG Размер: 18.04 KB  Сваляния: 81
Цитирай

Без да хейтна и знам, че след като си плащаш ще ползваш, но има ли капацитет тази мрежа за подобно натоварване? Или напротив - не го усеща?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Със сигурност режат, за да вържат положението.
Почти съм убеден, че "жонглират м/у мобилна и стационарна мрежа
Често ми се случва да не мога да хвана и 1/2 от скоростта на стационарният си нет към тях
после върви на 10 скорости, като само пиковете са на "обявената скорост"
Навремето при Булсат си държах 110% от обявената им скорост постоянно
И времето за достъпване беше по-добро при Булсат

Няма спор, че мобилния нет на Вивата е най-добър,
но може още доста да се подобри
А за стационарният не ми се говори, много под очакванията ми е
Цитирай

Идеално си държи скорости, сега не съм маниак на тая тема да следя изкъсо всеки път с колко се тегли и от къде, но при торентите много зависи от сийда, иначе и от сървъри зависи, и така. Примерно филм от 700MB си го тегля за 3-4 минути, което ми е идеално - за толкова си пукам пуканките и сядам да го гледам. Upload-а ми е идеален в моментите, в които се налага, едновременно с тегленето на филми се тегли и друго, аз отдавна не ползвам WiFi и нямам и в нас - всичко е от телефона - обновления, тегления, всичко. Той ми е и hotspot за лаптопа, за Smart TV и т.н. Никакви засечки, ползва се като домашен интернет без грам проблеми. Единствения минус е switch-a към 3G ако ти звъннат и говориш, а чакаш да свалиш нещо по-обемно, но в днешно време почти всички разговори така или иначе минават през messenger-а, така , че пак си стои на 4G. А и това мятане на 3/4G не прексъва по никакъв начин връзката и става за броени секунди, така, че не е нищо фатално.

Целта ми не е "плащам-ползвам", а по-скоро ми писна психически от ограничения трафик - "да го гледам ли сега това", "оф сега това е 1GB, пък докато ме засекат 5 дни остават...". И просто ми кипна миналия август, като виждам , че 60-70GB не стигат, при положение, че е и hotspot и така. Оправдава си 50-те лева изцяло.

И не смятам , и че са много. Ако сметнеш домашния интернет да ти е 20 и телефон да ти е 20-25 лв. то пак там отиваш. Тук като бонус имаш и 1000 мин. към ЕС, които също ползвам и pCloud-а , който е ама невероятно леко, бързо и удобно приложение със 128GB. Че си има и cloud player-а на музика, може да си качвате там песните и да си ги слушате - има плейлисти, албуми, всичко. Макар, че от скоро съм на Google Play Music с абонамент. С неограничени може да си stream-ваш и loseless, стига услугата да го поддържа (или поне 320-ка mp3).

Най-големия плюс на Smart U е психическото спокойствие, че не ти пука кое колко GB, кога ще те "засекат" и колко трафик ти остава - нищо не остава, всичкото е неограничено. Пускаш си каквото искаш, теглиш си каквото искаш, споделяш когато е нужно без да те е яд, че някой ти е "изял MB-ите" Big Grin . Също си гледаш мобилна телевизия без да мислиш за трафика, слушаш музика, радио, пращаш FHD видео на момента без значение от големината му по messeger-и /пощи, stream-ваш live, гледаш Youtube FHD/4K през мобилната мрежа, ползваш на пълно качество Netflix/HBO GO (или др. услуга), on-the-go обновяваш карти за навигация, ако е нужно, изобщо пълна свобода без да мислиш кое колко трафик генерира. За тази свобода и добро покритие със стабилни скорости 50 лв. нищо не са.
Пари са, но определено са добре похарчени.

Накрая има друго - най-високия план дава и най-ниски цени на изплащане на у-ва , буквално 20-тина лв. на месец ми е P20 или 13 лв. на месец за P20 lite. Обаче чакам P30 серията и да вземам един lite. Поне знам, че и цената ще си заслужава, а така или иначе съм с този план.
Цитирай

За твоето лично ползване, сигурно е перфектния план. Но ако имаш многочленно семейство, и ако някой от тях цъка игри, едва ли всичко ще е толкова цветно за всички! Съмнявам се, ако имаш семейство като моето например, то да ползва в къщи само от твоя мобилен нет за домашен. Всички знаем и какво се случва с устройството и батерията, когато шерваш мобилен нет на друго устройство. Не ме разбирай погрешно, аз също преминах на вивата от магистралата, но заради цените на плана тогава. Иначе с нета и скоростите не съм имал проблеми и с трите оператора! Всеки си избира оператор и план според нуждите си!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Не съм съгласен за използването на мобилен интернет като Hotspot в домашни условия. Да, и аз така го използвам, но само, когато пътувам и то за работа. Просто друго му е предназначението. Това е моето мнение.

Мисля, че не ме разбра. Аз имах предвид, че самата мрежа, ако се закачат още 10 човека с подобно потребление дали няма да олекне мрежата или останалите да бъдат прецакани заради липса на капацитет. Както и да е. Това са технически въпроси, а не това е целта на темата.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Мисля, че мобилните оператори нямат проблем, все пак предлагат домашен интернет през мобилната мрежа (Мобикс, Нет бокс), да не е неограничен трафика, но все пак от едно утройство се хабят до 100гб


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Ако имаха проблем нямаше да предлагат с неограничен трафик, не мисля, че ние можем да направим тази преценка по-добре от тях - щом са сметнали, че мрежата им ще държи и е изгодно за тях (а те никога няма да направят нещо, което не е в тяхна угода) - значи е така. Това, че А1 и Теленор не предлагат подобен неограничен трафик е нормално. За Теленор не знам, но А1 вероятно никога няма да предложи подобно нещо, там е незаконно изобщо нещо в ползва на потребителя при тях да се случи (за сметка на периода преди 2010-та, когато наистина бяха новатори).

Относно батерията - P10 lite е най-студеното у-во, което някога съм ползвал, юли ще прави 2 години, стои в зарядно и споделя интернет през целия ден, когато съм в нас - никакво загряване по никакъв начин. Вчера играх Asphalt 9 за пробата , че не я бях играл още (да хвърля едно око, не съм геймър) - 4 часа игране, режим high perfromance от настройките (Game Suite) и hotspot активен, че докато играя слушам едни предавания от лаптопа. Над 4 часа игра и го оставих да се зарежда на 32%. Телефона беше нормално студен - нито студен, нито топъл. И в други теми съм казал, че относно батерия това е уникален телефон - почти 2 години, а държи и върви hotspot дори без да е в зарядно (навън, когато е нужно) с часове, при положение, че се и ръчка. И отгоре на всичко не загрява, ако ще и обхвата да е 2 "чертички". Виж, със Samsung-а преди това си имахме главоболия по този въпрос.

Хвалих чайника (малко така се получи), но реално и самото у-во ми дава възможност за безпроблемен hotspot. Зависи и от него. Ако ще грее както Samsung-а... а ще стане на 2 години, ползва се за безжичен от първия си ден. От години съм на мобилен интернет.

Минуса по-точно го виждам ако е със семейство - към момента живея сам, а в моментите, в които има човек при мен (не сме стигнали до положение да живеем заедно), но въпросния (или въпросната по-точно) също е на Smart U по моя препоръка и споделя същите впечатления - няма вече да мислиш "тва да го пусна ли", "да го изтегля ли", "ейй тоя клип 3GB как да го пратя сега, айде като се прибера". Няма, сега, веднага. В комплект с издържливата ми батерия получавам неограничено 4G "изживяване". Т.е. Huawei+Smart U+True 4G Big Grin

Малко на реклама бие поста ми, но ме разбрахте какво искам да кажа. Някак си спря да ме кефи телефона да ми грее като печка или да броя трафик.

Вече не е решение за домашен интернет, когато сте повече хора, иначе за сам или с още един, който е на същия принцип няма никакъв проблем. Мрежата е наистина добра. Проблеми с бързината съм имал единствено в Слънчев Брях на центъра около "Кубан", където вечерно време лятото е брутано бъкано, много народ и е нормално да спаднат скоростите. Но нищо фрапиращо, да речем едни 25-30 мегабита ги поддържа.
Цитирай

Има ли начин да се проверяват мегабайтите в роуминг при виваком? Когато се закача към чуждестранен оператор ми пращат смс с наличните мб, но след това никъде не мога да ги проверя.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Май не, и на мен това миналия месец ми беше леко проблемно. Не намерих начин, а с обаждане на оператор ми казаха да съм си свалил My Vivacom приложението, а то не показва наличните MB в роуминг.

Освен в деня на тръгването да занулиш самия data manager-а на телефона и да следиш потреблението от там (като имаш предвид, че е възможно малко разминаване в полза на оператора, смятай с една идея на горе). Ако вграденото приложение не е достатъчно добро, има варианти като безплатния datally на google или някой от другите data manager приложения. Можеш и лимит да задаваш.
Цитирай

Искам да прехвърля номер на А1 към Теленор. Става въпрос за тъщата. Трябва ми най-евтиния план и може ли да се запази номера?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 
Цитирай

Може да се запази номера, а относно плановете - почти съм сигурен, че служителите от Теленор ще предложат тези, които в момента са в тяхната брошура и в сайта им, тъй като зачитат хората с прехвърлен номер като нов клиент ( така правят и А1 и Виваком). Като гледам плановете, най-евтиния е 12.99 лв. месечно с 200 MB и 200 минути към всички оператори и ако Ви устройва...

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-12, 21:05:23)android_97 написа:  Има ли начин да се проверяват мегабайтите в роуминг при виваком? Когато се закача към чуждестранен оператор ми пращат смс с наличните мб, но след това никъде не мога да ги проверя.
В роуминг е доста трудно да се направи, най-малкото защото отчитането става с доста голямо закъснение, понякога дори с дни, но освен това системите на операторите трудно могат да го изпълнят, тъй като потреблението в роуминг не се отчита по стандартната билинг система, с която работи дружеството, а минава през един куп канали и чак тогава е достъпна в "суров" вид на техническо ниво. Първо потреблението трябва да бъде отчетено от обслужващия оператор в страната, след това е дълго...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Прехвърляш на най-евтиният план със запазване на номера и след един месец вече ти излизат плановете за лоялни клиенти в профила в Теленор, на които да преподпишеш, ако искаш разбира се. Уточни този въпрос и със служителите от магазин на Теленор.


Цитирай

(2019-03-13, 21:26:26)milenvn написа:  Прехвърляш на най-евтиният план със запазване на номера и след един месец вече ти излизат плановете за лоялни клиенти в профила в Теленор, на които да преподпишеш. Уточни този въпрос и със служителите от магазин на Теленор.
А защо му е изобщо да го прехвърля? Операторите след като видяха, че у нас клиентите не винаги държат на лоялност, решиха да се адаптират и да ги фиксират... В случая А1 могат да предложат най-добрите условия... Като сменяте оператор няма нито да накажете служител с лошо отношение, нито дружеството ще почувства от Вас загуба...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-13, 21:30:51)Гeoрги написа:  А защо му е изобщо да го прехвърля? Като сменяте оператор няма нито да накажете служител с лошо отношение, нито дружеството ще почувства от Вас загуба...

Това изобщо не е вярно. Разбира се , че ще почувстват загуба от вас и разбира се, че лошото и некоректно отношение на оператора трябва да се наказва. Иначе ставаме само овце, които операторите да стрижат финансово...


Цитирай

(2019-03-13, 21:33:38)milenvn написа:  Това въобще не е вярно. Разбира се , че ще почувстват загуба от вас и разбира се, че лошото и некоректно отношение на оператора трябва да се наказва. Иначе ставаме само овце, които операторите да стрижат финансово...
Загуба? Сериозно? На фона на стоте милиона чиста годишна печалба на и трите оператора, 15 лева на месец са загуба? За да го няма стадното поведение, за което говориш, е необходима промяна в потребителската култура, а не един да се премести от Феодал 1 към Феодал 3...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-13, 21:36:56)Гeoрги написа:  За да го няма стадното поведение, за което говориш, е необходима промяна в потребителската култура, а не един да се премести от Феодал 1 към Феодал 3...

Прав си, че във България липсва реална конкуренция и на практика клиента няма истински избор. Но понякога е достатъчно дори и само личното удовлетворение. Все пак всеки човек си има достойнство и когато даден монополист се държи нагло, е въпрос понякога на лично самоуважение да се махнеш.


Цитирай

(2019-03-09, 13:41:13)Гeoрги написа:  Само че при А1 имаш възможност преди договора да е изтекъл да го преподпишеш на същите условия, докато при Виваком липсва всякаква гъвкавост. Едни и същи нелицеприятни трикове... Теленор като чели имат най-гъвкави и либерални политики към клиентите, а за обслужването в офисите, винаги е субективно, но и аз съм с впечатление, че при Виваком често не е никак похвално...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Това къде го пише, защото аз докато чаках да ми върнат обаждане от не знам си кой отдел вече - на следващия ден получих смс че ми е изтекъл договора (един ден по-рано от очакваното).
Вторник звънях пак - два дни никой не се обади....

За нови клиенти  има ли (скрита, актуална) оферта във Вива за под 21лв с 15ГБ и неограничени, за да знам какво да правя, че 30лв/мес са ми в повече (мтел безкрай 30)
Вчера в офис на вива - ми казаха нещо над 30лв... и си тръгнах.

(2019-03-10, 20:10:47)Гeoрги написа:  Какво точно те интересува? За сега са това планове, като може да настоява и за 21 лева - 15000МБ или 24 лева - 20 000МБ и неограничени минути, или въпросните 6000МБ за 22. Зависи на кого, кога и как ще попадне, като цяло тези за 21 и 24 се дават трудно вече, най-сигурен е 6000 за 18 лева, но нека опитва до край.

И на мен в А1 офис ми продложиха за 21лв , но дали бяха 15ГБ (нямам спомен)...
Но като съм свикнал на 18лв....  Yikes

Как се казва този с 6ГБ, за да настоявам за него, ако не ще блъфирам че отивам във Вива - дава ли се някаква заявка (в А1) че се отказвам - 1 месец предварително? Писнаха ми да ги чакам...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

@android_97 Закачете се към друг оператор и може да получите нов SMS с оставащи мегабайти в роуминг.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

(2019-03-13, 21:26:21)Гeoрги написа:  В роуминг е доста трудно да се направи, най-малкото защото отчитането става с доста голямо закъснение, понякога дори с дни, но освен това системите на операторите трудно могат да го изпълнят, тъй като потреблението в роуминг не се отчита по стандартната билинг система, с която работи дружеството, а минава през един куп канали и чак тогава е достъпна в "суров" вид на техническо ниво. Първо потреблението трябва да бъде отчетено от обслужващия оператор в страната, след това е дълго...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Колега, адаш, много хубаво обясняваш. То общо взето нещата са като с тегленето на пари в чужбина, вижда се след дни, седмица.
Относно номера със смяна на оператора в момента, така като гледам, единствено е смислено, ако искаш определена услуга, или искаш покритие в даден регион. Причините за това, колкото са от нашите оператори, толкова са и от странични причини.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 9 гост(и)