Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Какво да и закриваш на предплатената карта? Ако искаш я чупиш и хвърляш, нямаш грижи след това. Ако искаш да си запазиш номера обаче трябва да се прехвърлиш на план, което можеш направиш почти веднага
Цитирай
Аксесоари

Какво е средномесечното потребление на жената? Използва ли мобилен интернет и колко? Отговорът на тези въпроси ще те насочи към най-подходящия пакет за предплатена услуга. С пакет Р2 например при презареждане с 10 лева срещу 6 лева получава 100 национални минути, 200 минути към А1 и 2000МБ валидни 30 дни. С останалите 4 лева може да се купи някакъв допълнителен пакет за минути или МБ, да се плаща синя/зелена зона, покупки в Google Play...
Цитирай

(2021-04-08, 12:28:39)nzim написа:  Колега, щом брат ти е тук, защо просто не закриете този номер и ти да си подпишеш нов договор на твое име? Или го прехвърлете сега и подпишете и двамата на новите условия, ако това ви е целта?

Целта е в един момент номера да е на мое име, понеже брат ми на всеки 3-4 месеца е в чужбина, поне за по 4-5 месеца, и поради отсъствието му, не успях да преподпиша стария договор на 18лв. Като "лоялен клиент", ми предлагат две оферти "A1 ONE Unlimited 28" и "A1 ONE Unlimited 26", като в случая, втората ме устройва напълно. Ако прехвърлим номера на мое име предварително, съм на 100% убеден че тези предложения вече няма да са актуални, поради факта че ще се водя НОВ абонат. Та идеята ми бе, да се преподпише на "A1 ONE Unlimited 26", и примерно след 2-3 месеца ако прехвърлим номера на мое име, дали бих запазил този план и условията му..?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Най точно ще разбереш като одитите с брат ти в офиса в който му е правен договора и да се настоява да се прехвърли на твое име на същите условия които му се предлагат.
Цитирай

(2021-04-09, 07:57:41)tsvetan24 написа:  Какво е средномесечното потребление на жената? Използва ли мобилен интернет и колко? Отговорът на тези въпроси ще те насочи към най-подходящия пакет за предплатена услуга. С пакет Р2 например при презареждане с 10 лева срещу 6 лева получава 100 национални минути, 200 минути към А1 и 2000МБ валидни 30 дни. С останалите 4 лева може да се купи някакъв допълнителен пакет за минути или МБ, да се плаща синя/зелена зона, покупки в Google Play...
Не са и необходими смс-и и интернет. Само минути. Засега клоня към договор с виваком на най ниската тарифа
В тази оферта от А1 повечето минути са към тях, а предпочитам към всички както е при виваком

locke on
Цитирай

Ако искаш да си прехвърлиш номера все някога ще ти се наложи подпишеш на условия без офертите за лоялен клиент. Не виждам смисъл от отлагане, после да не стане пак да останеш на безсрочен и да съжаляваш, както сам каза в някой от предните постове.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-04-09, 08:02:59)batproho написа:  Целта е в един момент номера да е на мое име, понеже брат ми на всеки 3-4 месеца е в чужбина, поне за по 4-5 месеца, и поради отсъствието му, не успях да преподпиша стария договор на 18лв. Като "лоялен клиент", ми предлагат две оферти "A1 ONE Unlimited 28" и "A1 ONE Unlimited 26", като в случая, втората ме устройва напълно. Ако прехвърлим номера на мое име предварително, съм на 100% убеден че тези предложения вече няма да са актуални, поради факта че ще се водя НОВ абонат. Та идеята ми бе, да се преподпише на "A1 ONE Unlimited 26", и примерно след 2-3 месеца ако прехвърлим номера на мое име, дали бих запазил този план и условията му..?

Питайте в офис или по-добре на *88 за лоялни клиенти какви са вариантите(звъниш казваш ЕГН на брат ти,обясняваш ситуацията и питаш всичко каквото те интересува).От моя опит няма да стане,ако преподпише брат ти,след няколко месеца не може да се прехвърли,а само да се сключи нов договор,но няма да можеш да прекратиш този на брат ти.Сега е момента при изтекъл договор  да се осъществи смяната на титуляра без неустойки.Единствено при смърт на титуляра може да се прехвърли на твое име договора,но това в случая не е така
Цитирай

(2021-04-08, 08:20:34)batproho написа:  Здравейте!
В края на Февруари ми изтече договора към А1 и сега съм на безсрочен договор за което съжалявам, но това е друга тема. Бях на доста стар план "Безкрай 30" но не съм титуляр на номера, а Брат ми, а той по това време беше в чужбина. Сега вече е тук и може да преподпишем, макар и на по-скъп план от така наречените "Специална оферта".
Та въпросът ми е, ако някой е запознат, след подписването на такъв план, дали примерно след няколко месеца 2-3, ако номера се прехвърли на мое име, мога да запазя същия план и условия по него, или ще ме засилят на нещо кофти, като "нов абонат", нищо че ползвам номера над 15г. но не съм бил титуляр..?
И какъв е проблемът, като е изтекъл на Безкрай 30 договора?
Моят изтече миналият м. май и няма промяна в условията.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

(2021-04-06, 12:34:44)milenvn написа:  Новият неограничен план на А1 за 33 лв. се оказа абсолютен хит. Масово абонати на Теленор са започнали да се прехвърлят на него. Ето конкретни отзиви от нета:

За тези, които се интересуват - моя приятелка днес отиде и си пренесе номера от теленор към А1 с новия план. Понеже ползва А1 домашен интернет+телевизия и комбинира, също така ще плаща онлайн, цената само на мобилната услуга и е паднала на 27лв

В събота пренесох едната карта от Теленор и утре трябва да стане самият пренос. Тази събота вероятно ще пренеса и другия на съпругата ми макар,че за него ще трябва да набия три такси на Теленор.

Какво не разбирате от местенето. А1 предлага в пъти по-добър план от останалите и е нормално когато е по-евтин, когато има HBO, Max и Diema и с неограничена скорост хората да подписват на него. Пък вие се чудете защо хэрата се местят... ми не са балами да плащат повече и да получават по-малко.

И аз мога да потвърдя, че 4-те позиции си ги имате за 24 месеца и може да ги пълните с което пожелаете без да плащате нищо. Активирах и 4-те позиции - A1 xplore tv, max sport, diema и hbo go и на всичките пише, че следващото таксуване е на 05.05.2023.

Плана на А1 има 2 ключови предимства, които го правят по-добър от този на Виваком. Четири включени безплатни услуги за 24 месеца- HBO GO, Max sport, Diema extra, Diezer, Телевизията на А1 и интернет на максимална скорост без ограничение дори и в роуминг в целият Европейски съюз!! Това досега никой не е предлагал!!  Какво хубаво нещо е конкуренцията...

https://www.a1.bg/a1-one-unlimited
За HBO Go в сайта на А1 го дават само за 1 месец безплатно, а достъпът до Капитал за 3 месеца.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-04-09, 12:34:36)valchinkov написа:  И какъв е проблемът, като е изтекъл на Безкрай 30 договора?
Моят изтече миналият м. май и няма промяна в условията.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Според вас, ако НЯМАШЕ промени, дали щях да мисля "схеми"..? Таксата от 18лв. стана 30лв. в стария пакет имах 16GB интернет и отделни допълнителни пакети 2GB за Facebook, 2GB за Viber. Сега имам само 2GB за Facebook, 3GB интернент, но пък цели 8GB в роуминг.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

https://youtu.be/ljEj-EGIudA
Според това видео при прекратяване на договора с виваком се дължат 3 месечни такси неустойка. Тъй като имаш едно месечно предизвестие преди да се прекрати договора, плаща ли се използваното през периода, ако не си надвишил лимита си? Или само трите месечни такси?

locke on
Цитирай

Здравейте,в момента как са най-евтините оферти на А1-абонамент.В момента дете е на прима,но ми се ще малко интернет да има-примерно 2гига.Ако може да пратите pdf файла за лоялни клиенти или оферти до около 15лв.Благодаря предварително
Цитирай

В момента положението в А1 е или 35лв. или по добре нищо

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2021-04-12, 10:30:59)osil написа:  Здравейте,в момента как са най-евтините оферти на А1-абонамент.В момента дете е на прима,но ми се ще малко интернет да има-примерно 2гига.Ако може да пратите pdf файла  за лоялни клиенти или оферти до около 15лв.Благодаря предварително

За Коледа прехвърлихме от БОБ на план за 16 лв неограничени мин и 3,5 гб нет. Но електронна документация не зная дали имаме.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Има A1 ONE Unlimited 18 за 19,99лв. -6 000 MB мобилен интернет  https://www.a1.bg/1/mm/profile/mc/person...9898529843


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Благодаря,а под 16лв?
Цитирай

Ето ги плановете но имат малко интернет,иначе за 7,99лв има 3000МБ само интернет.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2021-04-12, 10:30:59)osil написа:  Здравейте,в момента как са най-евтините оферти на А1-абонамент.В момента дете е на прима,но ми се ще малко интернет да има-примерно 2гига.Ако може да пратите pdf файла  за лоялни клиенти или оферти до около 15лв.Благодаря предварително

Какъв е проблема да има интернет и на предплатената на А1 ?
В момента при зареждане от 10лв на предплатена карта на А1 се приспадат 6лв при план А1
и получавате 200 национални минути и 10000MB Нет Националните минути и интернета са валидни 20 дни.
4лв ви остават в салдото на сметката
При зареждане на 7лв получавате 100 национални минути и 1500MB Нет
След 3 месеца започвате да получавате и по 100 минути в мрежата на А1, които важат 30 дни
Всички активни бонуси се добавят към новите, ако заредите преди крайният срок

Оферта А1 при предплатена карта
Цитирай

Досега е презреждано със 7 лв,но сега разгледах долния ред на трите оферти(P1,P2)има и вариант 30дена 2000мб за 10лв.Благодаря,а са предлагали договор 9лв -200мб,което е смешно сравнение с този вариант и  на Solo варианта
Цитирай

Така е, в момента са неадекватни офертите на операторите за около или под 20 лв. По-добре да се ползва предплатена карта за 10 лв. на месец, а в другият край на скалата са неограничените планове за 33 лв. на месец.

Направих едно сравнение А1- Виваком на предплатени карти за мой приятел, който си идва за 1 месец в Бг. Оказа се, че Виваком са добавили безплатни смс-и в предплатените карти, браво!!: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n-internet


[Изображение: 34055423.jpg]


За 7 лв. на месец имате 400 минути към всички, 50 национални смс-а, 800 МБ интернет и след това неограничен на 64 k до края на месеца. За 10 лв. на месец получавате 800 национални минути, 50 смс-а към всички, 2 000 МБ нет и неограничен на 64 к след това. Интернета и минутите важат и в роуминг в ЕС. Инсталирайки приложението My Vivacom получавате и още 10 000 МБ валидни 30 дни за всяка нова сим карта.

Изтичащи/ изтекли договори на такса 12-14-18-20 лв. е по-добре да преминат на предплатена карта за 7-10 лв. на месец, докато конкуренцията не дойде и в този ценови диапазон.


Цитирай

(2021-04-12, 12:53:01)osil написа:  Досега е презреждано със 7 лв,но сега разгледах долния ред на трите оферти(P1,P2)има и вариант 30дена 2000мб за 10лв.Благодаря,а са предлагали договор 9лв -200мб,което е смешно сравнение с този вариант и  на Solo варианта

Действително най-изгодна е оферта P2. При нея за 10 лв. на месец се получават 100 национални минути, 200 минути към А1 и 2 000 МБ интернет:

https://www.a1.bg/prepaid-recharge-offers

Разгледайте и предложението на Виваком, където за 7 лв. на месец имате 400 минути към всички, 50 национални смс-а, 800 МБ интернет и след това неограничен на 64 k до края на месеца.


Цитирай

(2021-04-13, 01:03:36)milenvn написа:  За 7 лв. на месец имате 400 минути към всички, 50 национални смс-а, 800 МБ интернет
и след това неограничен на 64k до края на месеца.

Това го забелязах и при А1 предната седмица, когато пропуснах да платя предплатените и ми изгоряха бонусите Lol 
Уж нямаше наличен нет, а ползвах без проблем мрежата и то на 4G+
Цитирай

На виваком предплатената 7 лв. за 28 дни имам 600 мин.,от които,ако останат се прехвърлят за следващия период,интернета е на висока скорост.
Понеже не ползвам много нет.,някой има ли наблюдения ,дали има лимит,след който пада на 64 kbps?
Цитирай

Здравейте, някой има ли представа как стои въпросът с договора за взаимно свързване между Булсатком и А1? За какво става дума - сестра ми има номер на Булсатком. Майка в последните месеци ѝ звъни от номер на А1 и нямаше проблеми. изведнъж в последната сметка се появяват едни 20 лева, за които негодниците от А1 ѝ разправят, че дошли от там, че звъняла на Булсатком, с който нямали договор, поради което безплатните минути в плана ѝ не включвали обаждания към Булсатком. Сега, ясно е, че тези завалии са видели възрастна жена и са решили да я изпързалят. Хем дават минути към всички оператори в България, хем до вчера явно са имали договор, защото не са ѝ начислявали сметка, а от днес вече нямат. Сега какво, да им клечим на сайта да гледаме с кого имат договор за взаимно свързване. Някой да има някаква информация по въпроса?


Една бърза редакция по темата: Направих една регистрация в А1 и видях фактурата. Наистина се дължат тези 20 лева, обаче не защото има проблем с Булсатком, а защото майка е въртяла на банката, чийто номер е 0700, което не променя факта, че обслужващият персонал се състои от неадекватници.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай

А има ли вариант да се вземат тези 10 000мб  от оферта А1 и да ги запазиш като преминеш след това на P2,че това с 20дни валидност и презареждане не ме кефи,искам 30 дена.Иначе понеже гледам за две деца вариантите и двете са с прима от 1-2 години,предпочитам А1 като оператор(и ние сме на него)
Цитирай

Говорих със * 88 и ми казаха че може  да ми продължат стария договор но изисквало 3 работни дни, а той изтича на 16-ти април... тоест нямало как да стане.
Аз ли не мога да смятам или се правят на ударени (понеже е през куриер), не мога ли в магазин да го изискам да ми го разпечатат само.
 Доколкото знам ако отида в магазин ще кажат, че не могат да го направят от тях, понеже са отделно от Централата. Става дума за
One unlimited 18 , с 6гб нет за 18лв и неограничени мин. 
Предполагам не е изключен от асортимента.
Пп. При оранжевите ми казаха план за над 26лв... т.е. нямам контраоферта.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)