Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT Lollipop][LG G3] Root на LG G3 - Lollipop 5.0 всички варианти.
#26

Не, няма да можеш да получаваш OTA ъпдейти, или и да получиш ще си брикнеш телефона. Ъпдейта ще става само с LG Mobile Suport Tool или с LG Flash Tool 2014.

Съветвам всички преди да рутнете, влезте в скротото меню на телефона - 3845#*855#  за модела D855, отворете LG RCT, натиснете Copy Result To SD Card. Във вътрешната памет ще се запише подобен файл "rct.1503111910.log", запазете си го някъде за всеки случай, ако се наложе да премахвате рута за да ползвате гаранцията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#27

Още един глупав въпрос, https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62713 по този начин ли се маха рута.
Няма значение намерих си отговора хаха.

LG G3 16gb.
Цитирай
#28

(2015-03-11, 19:14:54)vargala81 написа:  Не, няма да можеш да получаваш OTA ъпдейти, или и да получиш ще си брикнеш телефона. Ъпдейта ще става само с LG Mobile Suport Tool или с LG Flash Tool 2014.

Съветвам всички преди да рутнете, влезте в скротото меню на телефона - 3845#*855#  за модела D855, отворете LG RCT, натиснете Copy Result To SD Card. Във вътрешната памет ще се запише подобен файл "rct.1503111910.log", запазете си го някъде за всеки случай, ако се наложе да премахвате рута за да ползвате гаранцията.
Аз вчера пробвах да махна руута и стана с префлашване на стоков ром. Когато руутнете в LG RCT>Display result пише датата на адване на файловете за руута и самите файлове. Веднага пробвах с префлаш на сток и всичко си дойде на мястото. Без root трябва да ви изписва offcial и под него код.
Колега ако е удобно добави и тези неща към първи пост да се знае.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#29

Е, щом с префлашване се нулира, значи не е проблем. При G2 не се нулираше и си помислих, че и тук може да е така.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#30

Да при мен пак пише offcial и кода под него започващ с g3....... 
Мисълта ми да добавим в първи пост,че се нулира по твоя начин или префлаш на сток. Кофтито е,че тук за разлика от g2 направо си пише точните файлове и датата на добавяне на файловете . Честно казано не го очаквах.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#31

След успешен рут ако кажете и някое друго полезно приложение ще е добре. Smile Благодаря за бързите отговори.

LG G3 16gb.
Цитирай
#32

Някой успя ли да качи TWRP.....

LG G4 █ Sony Xperia™ Z3 Compact
Цитирай
#33

Рутнах го и аз незнам как.. 

LG G3 White 32Gb Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#34

Здравейте!
Някой тествал ли е XposedInstaller_3.0-alpha2..? Единицата ми създаваше адски много ядове и това бе една от основните причини да се върна на К.К.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#35

Здравейте колеги! 
Днес попаднах на по лесен метод за руутт на Lollipop на нашия телефон в XDA с видеоурок от разработчика. 
Като цяло метода е същия като посочения в началото на темата, просто всички команди които се пишеха на ръка в CMD са събрани в един скрипт, което си е улеснение.
Не съм пробвал скрипта защото руутнах телефона си по стария метод, но автора твърди че  работи както  на 4.4 така и на 5.0
За тези на които би могло да им изпише грешка от типа "MSVCR100.dll is missing" в инструкциите непосредствено над видеото има линк за теглене на липсващия файл.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#36

Ето една подробна и преведена инструкция която направих за улеснение.  


Този метод работи на всеки LG G3 с официален фирмуер на Андроид (4.x.x / 5.x.x).
Проверен и работещ е на следните модели LG:
LG G3 (всички варианти)
LG G2
LG F60
LG Tribute

Инструкция:

1. Изтеглете архива от тук.

2. Разархивирайте архива в някоя папка на компютъра.

3. Инсталирайте LG drivers, ако те все още не са инсталирани (има ги в 1.LG drivers в разархивираната папка).

4. Активирайте Usb debugging на телефона си, ако не е активиран. (Отиди до Настройки> Общи> Относно телефона
Информация за софтуер, Номер на съставяне - чукнете с пръст седем пъти. След това отидете в Настройки> Общи
Опции за разработчици и включете Usb отстраняване на грешки)

5. Свържете телефона с компютъра чрез кабел.

6. Влезте на компютъра в папка 3.LG Root Script и стартирайте LG Root Script.bat.

7. Следвайте инструкциите, които ще се изпишат на екрана на компютъра.

8. Изчакайте да изпише на екрана на компютъра Done !

9. Рестартирате телефона.
(Ако телефона не може да се рестартира, извадете батерията и пак я сложете, за да рестартира.)

Възможни проблеми:

1.Ако компютърът не разпознава телефонът, опитайте да превключите между МТР и РТР опции в телефона.

2.Ако компютърът изписва грешка "MSVCR100.dll is missing", инсталирайте Visual C++ Redistributable намиращ се в 

папка 2.MSVCR100.dll is missing 32/64 в зависимост от вида на операционната ви система.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G | 256GB | 12RAM | Mystic Black
Цитирай
#37

Странно !!! При мен телефона сам влезе в Download mod. Нямаше нужда да му вадя кабела и т.н. единственото място където се намесих, е когато изписва (press ctrl+c, после N и накрая Enter за рестарт....)  и телефона блесна готов рутнат. Не съм сигурен дали трябва да се спазва "press ctrl+c, после N" или направо Enter за ресет, но така или инъче телефона е рутнат. Проверих го с root cheker и всичко е ОК.Сложих и Adaway която изисква root...работи.

xiaomi 13
Цитирай
#38

Преди малко руутнах и аз. Имах малко драми с драйвърите след като премина в даунлоуд моуд, но след като смених USB порта всичко се получи, макар, че до него стигнах с автоматичния скрипт, а остатъка довърших по ръчния начин. Сега се чудя що рутнах и кво да го правя този руут, като дори не мога да намеря в маркета AdBlock да блокирам гадните реклами. Хах, а може и да съм се поизморил вече и да ме мързи да търся. Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#39

(2015-03-24, 00:26:02)methtical написа:  Преди малко руутнах и аз. Имах малко драми с драйвърите след като премина в даунлоуд моуд, но след като смених USB порта всичко се получи, макар, че до него стигнах с автоматичния скрипт, а остатъка довърших по ръчния начин. Сега се чудя що рутнах и кво да го правя този руут, като дори не мога да намеря в маркета AdBlock да блокирам гадните реклами. Хах, а може и да съм се поизморил вече и да ме мързи да търся. Smile
https://adblockplus.org/bg/

 
Цитирай
#40

Много благодаря. Тук може ли да се обсъждат полезни неща свързани освен с рутването и със самите приложения, ползи и тарикатни за нашия модел? Или ще стане спам не по темата?

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#41

аз лично съм по-доволен от Adaway....adblock понякога пропуска. Докато играх на О думи и ми излезе реклама за някакъв онлайн кредит, докато adaway постоянно си ъпва филтрите и до сега не съм имал случай на пропусната реклама. Лично мнение.

xiaomi 13
Цитирай
#42

(2015-03-24, 00:26:02)methtical написа:  ...Сега се чудя що рутнах и кво да го правя този руут...
Аз бих рутнал, защото в 5.0 забраниха записа на разговорите (Two way call recording). 

Mi 11 Ultra 12/512 
Цитирай
#43

(2015-04-02, 15:39:16)Niakoi написа:  
(2015-03-24, 00:26:02)methtical написа:  ...Сега се чудя що рутнах и кво да го правя този руут...
Аз бих рутнал, защото в 5.0 забраниха записа на разговорите (Two way call recording). 


Използвам Call Recorder без root,нямам никакъв проблем със записа на разговор при близалката.

 
Цитирай
#44

(2015-03-24, 11:29:47)kalinaki написа:  аз лично съм по-доволен от Adaway....adblock понякога пропуска. Докато играх на О думи и ми излезе реклама за някакъв онлайн кредит, докато adaway постоянно си ъпва филтрите и до сега не съм имал случай на пропусната реклама. Лично мнение.
Може ли линк за сваляне на Adaway, че никъде не го намирам, благодаря предварително.
Цитирай
#45

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2190753
Цитирай
#46

Темата е за ROOT и всеки следващ коментар не свързан с тема, ще се счита за спам. За програми си има отделен раздел, не му е тук мястото.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#47

Да се оплача. Пробвах да руутна телефона с метода в xda който е дал колегата gogo333. И нищо не става. Всъщност става това че след като приключи процеса и телефона остава на логото. Не ще да влезе и в рековери. Единственото спасение е флашване на ром. Няколко пъти повторих гимнастиката и резултата е един и същ. Всичко правя според инструкциите едно към едно, а и не руутвам за първи път. На края ми писна и се върнах на КК, рутнах си го с PurpleDrake-Lite и си сложих пак къстъм ром, и се отказах да имам официален ром с руут.

LG V30
Цитирай
#48

Пробвай другия метод >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72583


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#49

Ами тизи метод ще му инсталира и TWRecovery, а той може да не иска.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#50

Да прав си. Върви в комплект с рекавъри.  


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)