Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация/ъпдейт на М9

(2017-02-03, 10:11:00)Константинов написа:  Аз бих пробвал резет през рекавъри мод и ако не стане - или опит с RUU или сервиз.

Благодаря ти за отговора Константинов!
В рекавъри не мога да влезна - излиза ми червен триъгълник с удивителна и влиза отново в безкрайно включване и изключване.
За другото хич не съм в час. Прочетох ,че RUU е някакъв файл за реставрация на телефони с проблем като моя, но не можах да разбера от къде да го сваля и как да го инсталирам като е умрял тела. Дали ще е възможно да се качи в download mode?
Ще бъда безкрайно благодарен  на всеки, който ме упъти!

HTC One M8
Цитирай
Аксесоари

Когато се появи червения триъгълник, натисни едновременно трите бутона отстрани - двата за звука и този за включване.
Цитирай

Появи се друго меню, но няма ресет. Сега фактори ресет ли да му давам, сигурно ще изтрие всичко?
Появи се това на снимката.

HTC One M8
Цитирай

Аз се оправих благодарение на vlaf!

Ето какво ми каза той:
Единственото решение за вас двамата, е да минете телефона с ruu 3.35.401.12, след това нормално ще си се ъпдейтне до 3.35.401.32, а след това и до nougat.
Колега имаше такъв проблем с М9 и това беше единственото решение.Не помага нито ресет, нито нищо освен ruu или сервиз (а сервиз не ви трябва, защото може да си го оправите и сами).

Направи го с този zip https://www.androidfilehost.com/?fid=24415232478675953
Преименуваш го на 0PJAIMG.zip, слагаш го на картата с памет, не в папка.Рестартираш в download mode то ще си намери зип и ще те попита дали да го флашнеш, даваш ок и чакаш да се инсталира.Това ще изтрие всичко от телефона ти + вътрешната памет.

П.П. При мен със задържането на бутоните даже и меню не ми изкара.

Поздрави,
Крис

HTC M9 - 7.0 Nougat
Цитирай

(2017-02-03, 19:30:22)tenkojj написа:  Появи се друго меню, но няма ресет. Сега фактори ресет ли да му давам, сигурно ще изтрие всичко?
Появи се това на снимката.

На коя снимка? Ако е тази от този пост, то това е Download mode - там избираш reboot to bootloader и след това reboot to recovery. Там (в recovery) търси нещо само за кеша (cache). Ако някъде ти се появи някакъв триъгълник, правиш това с бутоните.
В случай, че няма опция само за кеша, единственото, което ти остава, е фактори ресет. Той ще изтрие всичко, вероятно и Internal storage, но поне евентуално след това ще имаш работещ телефон.
Цитирай

Днес се събуждам , отключвам телефона и тогава идват всички известия.
Keep wi-fi on during sleep - ОN
Някакви други идеи ?
Това ми го направи само днес - вчера всичко си беше наред.
Хард ресет е правен след ъпдейта
Цитирай

(2017-02-03, 20:21:16)bobytsekov написа:  На коя снимка? Ако е тази от този пост, то това е Download mode - там избираш reboot to bootloader и след това reboot to recovery. Там (в recovery) търси нещо само за кеша (cache). Ако някъде ти се появи някакъв триъгълник, правиш това с бутоните.
В случай, че няма опция само за кеша, единственото, което ти остава, е фактори ресет. Той ще изтрие всичко, вероятно и Internal storage, но поне евентуално след това ще имаш работещ телефон.

Не се е качила снимката, за което съжалявам.
Сташно съм благодарен на Константинов , Бобицеков и на всички отзовали се на моя проблем!
За човек като мен, който не разбира много, тези напътствия бяха като манна небесна, иначе телефона си беше направо умрял.
След триъгълника както ми каза Бобицеков с трите бутона влязох в друго меню, което ми даваше разни опции, от които избрах factory reset и оттам, след като ми изтри няколко GB снимки и музика  - voila -  телефон с нов андроид.
Девятката я ползва жена ми, аз съм с осмицата и ме хвана много яд. До сега при никой телефон не съм имал проблемии с актуализации.
Само със М7 камерата,която си си беше проблем на всички, но пък ми я смениха по гаранция.
Още веднъж благодарско на всички!

HTC One M8
Цитирай

Някой пробва ли се да ъпдейтне телефона ръчно ? Ето тук има файла http://www.htc.com/us/support/htc-one-m9/news/ .

Замислям се над това ,защото телефона ми е бая по-стара версия от тая дето пише ,че ми трябва.Моята е - 3.35.206.13 . Като направя проверка ми излиза ,че няма нови ъпдейти.

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай

@radosslav
Това в сайта на HTC се отнася само за отключените модели в щатите. a.bb.617.d
Вашият е 3.35.206.13 и е за O2 UK

Always looking forward
Цитирай

Батерията се държи повече от добре. Много съм доволен от ъпдейта.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

(2017-02-03, 20:16:28)Kpuc написа:  ....................
Единственото решение е ruu 3.35.401.12, след това нормално ще си се ъпдейтне до 3.35.401.32, а след това и до nougat.
.................................

Направи го с този zip https://www.androidfilehost.com/?fid=24415232478675953
Преименуваш го на 0PJAIMG.zip, слагаш го на картата с памет, не в папка. Рестартираш в download mode то ще си намери зип и ще те попита дали да го флашнеш, даваш ок и чакаш да се инсталира.Това ще изтрие всичко от телефона ти + вътрешната памет.

Колеги, аз съм малко новак в това и моля за малко обяснение.
1. Какво да направя (стъпка по стъпка за да не объркам нещо)?
2. Каква информация ще загубя (вътрешна+външна памет) и какво да направя за да я съхраня?
3. Това ще доведе ли до отпадане на гаранцията на телефона?

Предварителни благодаря на отзовалите се за съдействие.
Надявам се всичко да е ОК накрая.

Поздрави

| HTC One M9 | Android 5.1 Sense 7.0|
Цитирай

Всичко е супер, но нямаме вулкан...

Samsung Galaxy S II android 4.1.2. JB official - HTC ONE m9 android 6.0
Цитирай

(2017-02-06, 12:15:04)bobit написа:  Всичко е супер, но нямаме вулкан...

Да, за съжаление...
Цитирай

Някакъв начин има ли да се сложи вулкан?

Samsung Galaxy S II android 4.1.2. JB official - HTC ONE m9 android 6.0
Цитирай

Да - къстъм ром.
Цитирай

Здравейте, при мен ъпдейта не идва със стоков ром 3.35.401.32 съм на Виваком. Някъкви идеи ?
Цитирай

Провери ръчно от Настройки.
Цитирай

При мен след ъпдейта батерията се държи с половин идея по зле ... след ресет

HTC U12+
Цитирай

(2017-02-06, 19:17:28)bobytsekov написа:  Провери ръчно от Настройки.

Точно това направих след, като един приятел с М9 ми каза, че е ъпдейтнал.
Цитирай

(2017-02-06, 18:00:23)bobytsekov написа:  Да - къстъм ром.

Има ли такъв?

По темата и аз съм доволен от батерията.

Samsung Galaxy S II android 4.1.2. JB official - HTC ONE m9 android 6.0
Цитирай

Всички ли получихте ъпдейта , че при мен нещо не идва  Sad а проверявам по 5 пъти на ден хаха  Big Grin

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай

(2017-02-07, 13:24:18)radosslav написа:  Всички ли получихте ъпдейта , че при мен нещо не идва  Sad а проверявам по 5 пъти на ден хаха  Big Grin

И аз съм на същото положение... няма и няма ъпдейт
Цитирай

(2017-02-03, 06:48:52)vlaf написа:  Единственото решение е да минете телефона с ruu 3.35.401.12, след това нормално ще си се ъпдейтне до 3.35.401.32, а след това и до nougat.
Колега имаше такъв проблем с М9 и това беше единственото решение.Не помага нито ресет, нито нищо освен ruu или сервиз (а сервиз не ви трябва, защото може да си го оправите и сами).

Направих всичко това и ъпдейт до Nougat няма.
Някакви идеи?

| HTC One M9 | Android 5.1 Sense 7.0|
Цитирай

Ако си с 3.35.401.32 вече, остава ти да чакаш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Благодаря. Притеснявах се да не съм объркал нещо.

| HTC One M9 | Android 5.1 Sense 7.0|
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)