Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здравейте! Дали ще има ъпдейт нов примерно 6.0.1. изтрих си  theme centara  сега немога да си сменя снимката на заключения екран немога да ди го изтегля от никаде. Препорачайте ми нкакъв съвет за проблема
Цитирай
Аксесоари

(2016-08-24, 11:57:59)nastyninjata написа:  Здравейте. Имам този телефон от нова година, вече 9 месеца. Като го взех беше с андройд 5..нещо си. Батерията не знам дали заради това, че беше нова или какво, но без да го ръчкам телефона, да говоря много ей така просто за тест съм го засичал по 4 дена да държи с пуснат интернет. Като излезна 6.0 Marshmallow качих ъпдейта и се почнаха следнтие бъгове:


  1. Батерията започна пада за два дена или ден, зависи от използването.
  2. Когато се зарежда седи на 99% зареждането и изписва, че остава 1:30 мин, но продължава да се зарежда поне 10-20 мин и чак тогава е напълно зареден.
  3. При заключен екран при плъзгане забива и не се отключва. В момента ми е нагласен Pattern начин за отключваме. Не знам дали при другите видове е така.
  4. Когато се зарежда или при падане на батерията ми сменя зададентие мелодии, но не мога да разбера кога точно го прави.
  5. Имам наглесен Smart answer, когато го доближиш до ухото автоматично да вдига.....е и това не всеки път работи. 
Преди да ълдейтна тези бъгове ги нямаше.

Като цяло съм много доволен от телефона за тези пари. Бърз е, голям и удобен за интернет и игри(макар, че не играя). Камерата не му е добра но снимки с ефектите от нея стават доста добре. Забелязал съм, че при нощни снимки със светкавица се получават едни бели ивици. През деня в хубаво слънчево време съм правил страхотни снимки с много яки и изчистени цветове. Купих го от Технополис за 300лв., но тези бъгове ме изнервят много. Относно батерията не знам дали е от ъпдейта, но почна да пада точно след него. Може би просто след 6м да се е скапала. Бих искал да върна стария Андройд, за да видя дали ще се променят нещата. Връщах само заводските настройкие, защото 
рут менюто му е на китайски и ме беше шубе да ръчка за цялостен ресет.


Според мен не го ъпдейтвай. Само бъгове има в 6.0. Това разбира се е мое мнение. Прочети моите проблеми.

Здравейте отново. След като го ползвах около 3 месеца така телфона реших да го занеса тъй като е гаранционнен да ми върнат старата операционна система в сервиза на Булграм. Държаха го 4 дена и ми се обадиха да си го взема. Върна ли са операционната система от 6 Marshmallow до 6-та версия. Споед тях тези проблеми, които съм описал ги нямало. Засега след 1-вото зареждане е на 78% и на 24 часа. Силно се надявам проблема с батерията да ми е решен както и другите бъгове от ъпдейта.
Цитирай

Нова актуализация ще има ли андроида
Цитирай

Тука никой не пише, май само 2 или 3 човека имаме този телефон.
Миналия месец го закарах в сервиза защото е гаранционен и сега го взимам - сменили са някакъв кабел, IMEI-a и сега съм с 5.0 A7000-a_S153_151127_ROW. Мисля да не го ъпдейтвам вече, даже и за следващите ми телефони.

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай

(2016-10-13, 14:47:37)nastyninjata написа:  Здравейте отново. След като го ползвах около 3 месеца така телфона реших да го занеса тъй като е гаранционнен да ми върнат старата операционна система в сервиза на Булграм. Държаха го 4 дена и ми се обадиха да си го взема. Върна ли са операционната система от 6 Marshmallow до 6-та версия. Споед тях тези проблеми, които съм описал ги нямало. Засега след 1-вото зареждане е на 78% и на 24 часа. Силно се надявам проблема с батерията да ми е решен както и другите бъгове от ъпдейта.

Ето прикачвам и 2 снимки да се види. Това е повтарям е след 1вото зареждане след взимането от сервиз. Въпреки, че исках първоналаната версия която беше Lolipop но явно не са могли да я врънат. Дано все пак и с 6.0 да ги нямам тези проблеми.[Изображение: 8936017a.jpg] [Изображение: 8936018i.jpg]
Цитирай

(2016-10-15, 11:37:36)pa6kyl написа:  Тука никой не пише, май само 2 или 3 човека имаме този телефон.

Не,просто другите нямат проблеми.

(2016-10-16, 09:09:03)nastyninjata написа:  Ето прикачвам и 2 снимки да се види. .[Изображение: 8936017a.jpg] [Изображение: 8936018i.jpg]

И къде са снимките,не се прикачва така.
Цитирай
Question 

(2016-09-19, 17:26:12)neli.burneva написа:  Не, като вляза там и ми излизат приложенията които съм изтеглила: messenger,viber,olx,skype и т.н. , но не и наст
Привет и от мен  Smile от няколко дни забелязах, че батерията започна да пада адски бързо: преди издържаше поне 2 дни без зареждане, докато сега се налага да зареждам телефона всеки ден. Зарядът спада дори когато е включен battery saver и са изключени всички останали възможности (wifi, bluetooth, gps, мобилни данни и тем подобни). Ровейки се из настройките, открих, че срещу Тема изписва деактивирано. Чудех се дали от това не произтича проблемът и евентуално как би могъл да се разреши. Моля компетентните по въпроса да изкажат мнение. Благодаря предварително  Smile

Una dottoressa che non ha competenze grandi in questa sfera. 
Nonostante tutto continua a sorridere  
Цитирай

Пусни няколко скрийншота - да се види откъде идва дрейн на батерията.

Sent from my MI5

 
Цитирай

(2016-10-29, 23:26:48)NoMaD написа:  Пусни няколко скрийншота - да се види откъде идва дрейн на батерията.

Sent from my MI5
Вижда се (на 2. screenshot) как срещу тема (по-скоро долу вдясно) изписва "Деактивирано". Да не би това да е проблемът за понижения заряд на батерията? Може да звучи глупаво, но не съм спец. в тази област  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       

Una dottoressa che non ha competenze grandi in questa sfera. 
Nonostante tutto continua a sorridere  
Цитирай

Пичове, преди няколко месеца си взех това Lenovo, но много малко памет има, как да си прехвърля всички приложения на картата, че не мога да направя нито един ъпдейт ?

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Здравейте на всички в този прекрасен сайт.
От скоро се сдобих с въпросното Lenovo A7000
Телефончето е супер за тези парички ,работи много бързо прави прилично добри снимки, малко капака поскърцва , но след като се сложи гръбче спира.
Имам обаче странен проблем от време на време ми изчезват звуците, след рестарт всичко си идва на място.
Моето наблюдение е че след когато получа съобщение или ми се обадят от месенджера тогава идва този проблем , не всеки път но за деня поне веднъж , а аз доста ползвам приложението.
Пробвах да го деинстална и на ново го инсталирах но все тая.
Да не би да е от новия ъпдейт, има ли някой с подобен случай.
Не съм го ползвал с по стара версия на Андроид , така го взех.
На Lenovo K5 се появява подобен проблем, но само за звука на месенджера.
Благодаря за вниманието на отзовалите се да помогнат.
Цитирай

След като махнах месенджера всичко се оправи
Явно трябва да карам без него, минах на вайбър за сега работи отлично
Цитирай

Здравейте, от март месец съм с този телефон и имам няколко проблема.
1. Периодично се изключва сам без видима причина
2. Когато го включа обратно много често ми липсват приложения или са разместени по всички екрани (по принцип си ги държа в папки)
3. Напоследък започнаха да ми изчесват всички контакти
Повечето проблеми след един или два рестарта се оправят , но не винаги. Някой има ли идеи дали е от sd картата и как да го оправя ( ако трябва ще си купя нова карта )
Цитирай

Здравейте, интересува ме може ли да се смени само стъклото на този телефон или върви комплект с дисплея и с тъчскрийна. Ако може и някаква ориентировъчна цена относно ремонта.

Samsung Galaxy Pocket - GT-S5300 -> Lenovo A7000
Цитирай

На теория няма проблем да бъде сменено само стъклото на екрана,без да сменяш тъча и дисплея.Продават се отделно и не са скъпи.На практика е почти невъзможно да смениш стъклото,без да повредиш тъча!С цел пестене на място и красота,стъклата са лепени с специално лепило за тъча,с висока степен на прозрачност и здравина.Операцията по отделяне на счупеното стъкло е свързана обикновенно с яко нагряване,отделяне с стоманена нишка,вендузки и други народни методи Smile Аз лично,не съм виждал успешна смяна и всичко да е точно,както е било преди-винаги остава малко въздух,боклучета,власинки,петна и т.н.Препоръчвам ти закупуване на цял комплект(дисплей,тъч и стъкло),той вече се сменя лесно,дори и от начинаещ,просто трябва да си внимателен.Това важи за всички съвременни екрани на смарт-апарати.Успех!
Цитирай

Благодаря за точния отговор.  Smile  Дали ще има някакъв проблем след смяната, тоест може ли нещо да не се направи като хората и някаква ориентировъчна цена за комплекта ако може да ми кажеш.

Samsung Galaxy Pocket - GT-S5300 -> Lenovo A7000
Цитирай

А напъни се малко де!Ровни в мрежата,за 5 мин.ще разберещ цената.Проблем винаги може да има,зависи от "майстора",на който ще попаднеш,идвали са ми апарати от фирмени сервизи,отваряни като с отварачка за консерви,явно хората не са и чували за шпатоли и пинсети и си карат с отверката.
Цитирай

Здравейте колеги,

имам телефона от 2 седмици и днес ми се наложи да го свържа с компютъра. Не съм му взел SD карта все още(използвам само вътрешната памет), проблемът е, че при свързване не мога да видя какво има на него, искам да сложа навигация Sygic, а при нея ми се налага да копирам папката на телефона през компютъра. Задавам като Мултимедийно устройство(MPT)(защото нямам опция като USB, гледах едни снимки преди това на свойствата при свързване с USB и там имаше) и ми излиза следната грешка " Windows cannot find ' ACCESS_PROCESS_NAME'.Make sure you typed the name correctly, and then try again.". Отваря ми само диск(40MB), вътре с няколко файла(Lenovo_Suite.exe, LenovoUsbDriver_autorun.exe, MagicPlus_setup.exe, ..). Изчетох доста теми но не разбрах какво трябва да направя. Някой да е имал същият проблем ?
Цитирай

Привет! При рестартиране на Lenovo a7000, иконите се разместват, и при авт. подреждане и при не, все се разбъркват. Някоя допълнителна настройка !?
Цитирай

На празен екран без икони задръж докато в долния край се появят 4 бели икони.Натисни Предпочитание > Архивиране и възстановяване на работен плот и от там нататък мисля че ще разбереш.Ако използваш някакви чистещи програми те чистят този архив и за да го имаш пак трябва да го направиш наново.
Цитирай

(2015-12-17, 08:20:35)koko76bj написа:  Единия вариант е с файл менажера както аз го правя и нямам проблеми или като го закачиш към PC.Това е само за файлове, приложенията сами си казват може ли да се местят или не.


Проблема явно е в картата,и аз ползвам 32 и нямам такива грижи.Хубаво е да е над class 6.


Странно,при мен всичко си остава както е 
При мен този проблем се появява от месенджера но след като го деинсталирам няма ядове
Цитирай

аз нямам проблеми с месенджера и го ползвам постояно
Цитирай

Здравейте, вчера си взех телефона от ремонт (смяна на дисплея и тъчскрийна). Добре, но забелязах че долу home бутона, не работи коректно.  Имам предвид около 10 пъти работи добре и в един момент трябва да се натисне няколко пъти за да реагира. Нормално ли е да прави така? Възможно ли е да е софтуерен проблем? Някой имал ли подоен проблем?

Samsung Galaxy Pocket - GT-S5300 -> Lenovo A7000
Цитирай

Не е софтуер.Питай "майстора" какъв екран е сложил.
Цитирай

Здравейте!

Малкият ми брат е с Леново А7000, но се оплаква, че телефонът бъгва, забива, губи връзка с домашния уайфай, макар на другите устройства да има връзка.
Казва му, че има нов ъпдейт, но не може да го изтегли, понеже паметта му е пълна. Нещо странно, което забелязах е, че facebook app-a и месинджъра, не могат да бъдат изтрити.
Версия на андроида - 5.0

От къде и какъв ром бихте препоръчла да изтегля и да го 'преинсталирам'? Както и бихте ли препоръчали ъпгрейд до 6.0 или не (то това ще зависи и от ROM-a).

П.П. - Знам, че не давам много информация, но действам от разстояние, ще се видя с него в края на месеца, за да го разгледам и 'оправя'.

Благодаря предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)