Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony представи Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium 2.9.15

Ами да беше се спрял, преди да постнеш последното, щеше да е по-добре.
По темата:

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
Аксесоари

Между другото да, цените са високи, но поне повечето pre-orders ще вървят с допълнителни аксесоари бонус, някои от които на цени между 50-100€.
Слушалки, bluetooth говорители и подобни.
Цитирай

Щом сме на тема Бонд, ето още малко - http://www.businessinsider.com/sony-offe...tre-2015-4

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Хахах! Много забавна тема. Май само Сони пускат телефони, които са защитени от вода (да знам, че има и други фирми, но не е практика в общи линии) и в един момент предупреждават да се внимава все пак как се ползват и тука всички писнаха, че ги цакат и минават на друга марка. Е сещате ли се, че на другите марки изобщо не са изолирани. Там всяка капка ви води на отпадане на гаранцията. Не разбирам реакцията ви просто. Някой пишат, че ще има отказали се от Сони заради това. Ми купете си Самсунг, намокрете го и се разправяйте с тях за гаранция. При Z серията въпреки последните изявления има въпросителни относно гаранцията при проникване на вода в телефона, а при другите компании няма - директно отпада гаранцията. И е по-добре второто? Много странно!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Ще видим във филма Smile Ако Бонд го дави във вода значи може тъй като ще бъде реклама Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

(2015-09-15, 18:32:08)emski_vas написа:  Хахах! Много забавна тема. Май само Сони пускат телефони, които са защитени от вода (да знам, че има и други фирми, но не е практика в общи линии) и в един момент предупреждават да се внимава все пак как се ползват и тука всички писнаха, че ги цакат и минават на друга марка. Е сещате ли се, че на другите марки изобщо не са изолирани. Там всяка капка ви води на отпадане на гаранцията. Не разбирам реакцията ви просто. Някой пишат, че ще има отказали се от Сони заради това. Ми купете си Самсунг, намокрете го и се разправяйте с тях за гаранция. При Z серията въпреки последните изявления има въпросителни относно гаранцията при проникване на вода в телефона, а при другите компании няма - директно отпада гаранцията. И е по-добре второто? Много странно!
Моля?? Нямало "водни" телефони? Ко каза? За долното видео се сетих веднага, а има и още.
Да не говориме каква е разликата в цените, че си е срамно за по-източната компания.

https://youtu.be/WpQ8kcawAaQ

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Емски, тук се изказа неподготвен. Ти си първия, намесил други производители. Ние си обсъждахме СОНИ.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

emski искаше предполагам да каже, че Sony са единствените с водоустойчив flagship, а не че другите нямат водоустойчиви телефони.
Цитирай

Остави! Някой хора искат да имат мнение и за да кажат нещо прочитат избирателно предния пост. По-лесно е да се хванеш за една думичка, а не да разбереш какво имам предвид.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Ммммм......Няма да коментирам,защото не притежавам телефон Sony...... Smile 


Цитирай

Аз смятам да приключим безсмислената дискусия която проведохме, тъй като Sony се изсра... изказаха официално по въпроса.

1. Както аз се опитвах да ви "убедя" няма промяна по гаранционните условия, а това, да не се топи телефона във вода е просто препоръка, не е задължително изискване. За тези които не знаят какво е "guidance", означава "насока", "напътствие", а не означава задължително условие, както повечето го изкарваха.

2. Сони ясно заявяват, че гаранционните условия остават същите:

Цитат:"warranty terms provided for our products remain the same” and that any communication on the parameters around IP ratings is “to help customers to protect their smartphones and tablets in line with the applicable warranty we provide"

3. Тези 120-130 души, които се отказаха от покупка, само заради тази тема, могат да глътнат свеж въздух и ако някой от тях реши все пак да си вземе Z5, да спи спокойно и да се радва на устройството си. Ако мога да ги спечеля обратно за марката, ще съм щастлив, защото знам, че след това и те ще са Big Grin

Източник: http://www.xperiablog.net/2015/09/15/son...-guidance/



Едит: Еее, не. Ето точно за това говорим с колегите. И точно поради такива случаи Сони обясняват като на първолаци как да боравиш с телефона ти под вода:

(2015-09-16, 07:58:10)cobraaa написа:  Добро утро колеги искам да попитам дали ще стане нещо на телефона че камерата ми се запоти след като го измих под чешмата и след това го под суших малко с сешоара и ми се запоти камерата дали ще се оправи само или да го нося в сервиз а капачетата бяха затворени хубаво

Къде по дяволите пише в упътванията, че трябва да се подсуши със сешоар телефона?!?!
Цитирай

Хахахаха  Lol А дали моя ще мога да го изгладя с ютията след като го изпера в пералнята и дали след това няма да му се отлепят стъклата?  Bu 
Започвам да си мисля, че Sony наистина трябва да си променят гаранционната политика, защото голяма част от потребителите свързват IP сертификата на устройствата с "безсмъртност" и издевателстват по всевъзможни начини над тях!  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Ти може да се бъзикаш, но от нагряване със сешоара наистина може да му се разлепят стъклата и да пусне вода.
Сони ще трябва да направят много дълъг списък какво да не се прави

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Не нападайте човека... Знам колко трябва да се нагрее с ПИСТОЛЕТ за горещ въздух телефон, за да му се смени дигитайзера, а със сешоар трябва 2 пъти повече да се нагрява. Едва ли го е пържил, просто го е духнал колкото да изсъхне по-бързо. На камерата няма какво да и се отлепва, просто телефона е пропуснал вода и се е запотило там.
Забележете как всичките им реклами наблягат точно на водоустойчивостта, на една от снимките се виждаже ефект от хвърлен телефон във вода, а реалността е съвсем различна - да се пуска под определен ъгъл, да се потапя леко и плавно - ала бала, лъжат като всички останали в рекламите си. Който си е купил телефона заради рекламата и подводните селфита официално го смятам за "балък" (в добрия смисъл на думата). Не са никак лоши телефоните ама не ги защитавайте, грешката си е тяхна, те са се хванали да правят водоустойчиви устройства, поне да ги правят както трябва, не да имат куп изисквания. 
За писалката на Ноута изкарахте, че едва ли не е апокалипсис това, че може да се вкарва на обратно, нищо че трябва да си супер тъп да я "пробваш" наопаки, а тука защитавате недосмислиците на Сони, ще кажеш че всички при тях работите...
xn3k - какво издевателство??? В упътването нали пише да се мие с питейна вода? Сешоара ти гарантирам, че нищо не му е направил.

Galaxy Note 3
Цитирай

А как е трябвало да се направят телефоните? Като тухли четворки, поне 2 килограма и да издържат 3 тона натиск? Колега, правиш ли разлика между IP стандарта и MIL-STD-810G?
Sony правят нормално изглеждащи и елегантни телефони за всекидневна употреба, но с повишена защита от вода. Телефоните им не са безсмъртни и не покриват военните стандарти, в които попада примерно Xcover серията на Samsung или тези на CAT.
Точно за писалката на Нота съм писал по-напред в темата, че е измислен проблем.
Колега, според теб какво се получава в корпуса на студен телефон нагрят със сешоар до примерно 60 градуса? Чел ли си какво е написано в книжката на всеки ново закупен електронен уред, които се внася вкъщи?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Добре стана ясно, че Сони продължават с политиката относно гаранцията и всичко е ОК стига да не си идиот и нарочно да искаш да го удавиш така, че мисля е излишно вече да го коментираме.
Рамките явно си остават и в този модел такива така, че и това е излишно да се коментира.
Предлагам вече да приключим безсмислените спорове и да продължим темата като нормални хора вмъквайки в нея всичко относно телефона като клипове как се справя с функциите си, сравнения с други телефони и такива неща.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Леле колко приказки за една водоустойчивост.Телефона или е водоустойчив или не е.Какви са тези условности,рекламираш и наблягаш на водоустойчивоста ама с куп условности..примерно в море не може,в басейн може ама ако е празен,в мивката може,но само ако от чучура едвам капе,в проливен дъжд може,но само ако сте с чадър....смешно е и не им прави чест на компания като Сони.Искат да спечелят от водоустойчивостта и несъмнено за доста хора именно тя е наклонила везните и в същото време се оказва,че ако правиш нещата които си видял в рекламата ги правиш за своя сметка и риск.Харесвам телефоните им,особено зет серията им,когато си взех Z1 (чудесен телефон с изключение на звука и ъгглите на видимост) водоустойчивостта беше последният критерий който е имал значение за мен.Иначе петата серия изглежда чудесно дори и да е напълно неводоустойчива....дано и цените се нормализират след първоначалната еуфория.
Цитирай

Dodiodi, това не са измислици на Сони, а на IP стандарта.
Цитирай

Демо на SteadyShot в Z5

Цитирай

Може и така да е,но телефоните ги продава Сони.Няма значение,поне за мен.Аз не си топя телефоните.За снимки си имам подводен апарат.Водоустойчив телефон бих си купил заради самата водоустойчивост единствено и само ако може да се говори с него под вода.Сами разбирате ,че това е невъзможно поради ред причини.Снимките под вода с телефон е трудно да се нарекат снимки,по-скоро са някакви образи,качеството им за мен поне напълно обезмисля хвърлените усилия в тази насока.Не ангажирам никого с мнението си ,разбира се.
Цитирай


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Аз за сега съм си харесал Premium-а.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

(2015-09-01, 09:49:16)Sloona написа:  Продажбите на сони, ми се струва, че друго говорят?
Не разбирам защо намесваш Самсунг в схемата?
И примерно може да спрат да слагат 600 мегапикселови камери, а да напишат една добре работеща? Защото във всеки един момент ноута ми ще отвее всеки един сони флагман на ауто снимка. Което реално интересува потребителите.
Не съм дошъл да дразня сони феновете, просто не виждам реален ъпгрейд спрямо з3. Освен 5.5 инча екран.

Колега ноута ти снима изкуствено.Не се заяждам. Това е заядлив коментар към Самсунг, защото снимките им са наблъскани с филтри. Дори цветовете са пренаситени. А сони са специалисти в това да правят камерафони. Е признавам изложиха се с ауто режима си ама айде.
Цитирай

Цитирай

Определено едно от нещата които търся в телефон е камерата. И понеже много харесвам на Самсунг камерите, но не и батерийте, а те са второто нещо което гледам. След това видео директно се отказах да сменям Z3 за S6 Edge.
Тъй като гледам ще е Z5 или Z5 Premium...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)