Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

(2016-07-19, 20:53:26)ekotodorov написа:  Всяка нощ на зарядно,а сутринта,задължително рестарт, преди да си направя кафето! Big Grin
(2016-07-19, 21:34:45)ekotodorov написа:  На един смарт телефон е нормално да му резнеш рестарт,поне на ден,два!
За да задоволя интереса на NoMaD,утре,ще постна снимка без да е правен рестарт след зареждане.

Браво на вас, щом смятате това за нормално.... Аз пък съм на 190, зареждам го веднъж на 2-3 дена, водя по няколко разговора на ден, ползвам Facebook, Messenger и един куп други приложения и рестартирам само ако нещо спешно го наложи - вероятно е веднъж на месец или два. Телефона е пушка Smile

Huawei P Smart
Цитирай
Аксесоари

(2016-07-19, 21:53:35)beatfan написа:  Браво на вас, щом смятате това за нормално....  Аз пък съм на 190, зареждам го веднъж на 2-3 дена, водя по няколко разговора на ден, ползвам Facebook, Messenger и един куп други приложения и рестартирам само ако нещо спешно го наложи - вероятно е веднъж на месец или два. Телефона е пушка Smile

Евала,за добрите резултати!За съжаление,аз бих ги достигнал,само,ако оператора ми спре телефона за 2-3 дена за неплатена фактура!
Разни хора,разни идеали!
Потребността на всеки е различна!
Иначе,действително,телефона за този клас и пари е „пушка”.
Цитирай

[Изображение: 33f245ec3dc74c611a0870b041024a63.jpg]
Drain-а според мен се дължи на постоянно активните Google Play Store и Google Play услуги. Вече се замислям дали да не ги деинсталирам, ако после ще мога да ги инсталирам пак, когато ми скимне.
От снощи до сега - 5% надолу, без да е бутан. Отделно през деня, също без да е бутан пада с още 10%. Google play-а тотално ми развали представите за хубава батерия.
Цитирай

Няма как да ме убедите, че е нормално всяка сутрин след зареждане да правя рестарт! Това е просто абсурдно, но работещо с този телефон и тази версия! Много неща пробвах и нищо не помага! В началото се бях замислил за Р9, но сега просто трябва да ми го подарят за да го взема! Аз лично приключих с тази марка!
Цитирай

При мен на SM-S6 дрейна изчезна със спирането на гугъл бекъп. Незнам дали това е опитвано от вас?


-----------
Пай сеее ...
Цитирай

Изключен е и същата работа. Както казах по-горе дрейна се дължи на гугълските сървиси (Play Store & Услуги). Чудя се деинсталирам ли ги после ще мога ли да ги инсталирам отново?

П.п.: Деактивирах ги с помощта на KingRoot-a. Забелязвам повече свободна RAM памет.
Цитирай

(2016-07-20, 12:49:21)xplod написа:  Няма как да ме убедите, че е нормално всяка сутрин след зареждане да правя рестарт! Това е просто абсурдно, но работещо с този телефон и тази версия! Много неща пробвах и нищо не помага! В началото се бях замислил за Р9, но сега просто трябва да ми го подарят за да го взема! Аз лично приключих с тази марка!
Проблема не е в марката това се наблюдава и при други марки телефони.Но всеки си има право на мнение.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

Аз рестарт правя 1 път на седмица и проблеми с батерията нямам . Нямам дреин нямам оплаквания ето снимка като съм ползвал малко фейс и форума и мобилни данни и резултата е това. [Изображение: 126e4aed9d791b869c2f1cf9c8ed4d1d.jpg]

Изпратено от моят ALE-L21
Цитирай

^ Дай снимка на "Батерия" -> "Екран". Ако екрана ти е под 40 мин. - това е слаб резултат. От тая снимка почти нищо не може да се разбере, освен че телефона ти се буди, както нашите без да е включен екрана.
Цитирай

Определено доста хора искат да си ползват телефона вместо лаптоп. В такъв случай - всеки ден на зарядното и рестарт Smile

Huawei P Smart
Цитирай

"...ползват телефона вместо лаптоп." - И определено много хора го правят Smile Напоследък масово забелязвам все повече хора изобщо да не включват компютрите си когато са вкъщи, екрана на телефона е постоянно светнат и всичко там се случва. Особено женската аудитория от потребители - тотално са забравили за компютрите покрай смартфоните. Дали навън, дали вкъщи, телефона е постоянно в ръката им, постоянно със светнат екран и се пише на него до припадък. Просто наложена практика е в момента да се ползва смартфона вместо компютър/лаптоп. А при отговор - всеки казва: "ами така ми е по-удобно". Лично мен не ме кефи идеята да се опуля в екрана на телефона и да цъкам на някаква микро клавиатурка и да преглеждам някакви орязани мини версии на сайтовете и постоянно да следя колко батерия ми остава.. и да се чудя сега ли да го сложа на зарядното или след още 20 минути. Винаги бих предпочел да си седна на компа пред монитора и да си върша работа като хората. Да, понякога когато много ме е хванал мързела и съм в леглото нещо разцъкам на телефона за малко, но това са специални случаи Big Grin Но реално, батерия от 2800 милиампера никак не е предназначена, да отговори на такъв тип потребление, при което смартфона да се ползва вместо компютъра. Освен, ако не е закачен постоянно на зарядното де...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

2100-200 е батерията, ако визираш нашия телефон.
Цитирай

^ А да, забравих вече колко му беше батерията, отдавна я бях обсъждал нея Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Твърдях, че големия спад на батерията при 'заспал' телефон идва от гугълските приложения (Google Play Store & Google Услуги), дойде време да подкрепя твърдението си и със снимкови материали.

Благодарение на KingRoot изтрих въпросните две приложения, посредством root правата. Направих рестарт и приложенията изчезнаха от телефона. Заредих телефона, без да рестартирам след това и постигнах следните резултати (в спойлер, че са доста големи като размер):

* забравих да снимам и "В режим на готовност" - 1 ден и 17 часа.

Както се вижда от снимките 4 часа екран. Отделно около 30 минути разговори за тоя интервал (Viber + нормални; на изгасен екран) и от време на време активиращо се приложение KingRoot, което както се вижда буди системата, но не действа чак толкова на консумацията. При следващото зареждане ще го отстраня и него, за да се види дали от него идва проблема.
Вижда се, че и сигнала на мобилната мрежа не е от най-добрите, като и той указва влияние върху издръжливостта на батерията, но него няма как да го променим.

Решението сигурно ви се струва крайно, но няма друг начин за хората, които искат да използват пълноценно батерията си, а Google Services-ите не го позволяват на тоя етап. Предпочитам приложенията да си ги тегля като apk, вместо да се занимавам с часове ръчкане из настройките само и само да открия на какво се дължи непрестанния drain.
Цитирай

Здравейте! Вече от месец имам телефончето и смело мога да твърдя, че съм изключително доволен от него! При мен издържа един ден на максимална яркост, нон стоп мобилни данни и нон стоп пуснат Wi-fi, без този интелигентен режим и нон стоп Facebook,messenger,youtube и т.н. Да не говорим, че последните 5-6 дни играя Pokemon Go, което изисква и пуснат GPS и пуснат екран по 3-4 часа Big Grin, което товари допълнително батерията. Въпреки всичко от 08,00 сутринта - 02,00 сутринта издържа до последния му процент , няколко дни съм го пробвал. Много съм доволен при положение, че го товаря толкова много и издържа достатъчно. Доволен съм от самото зареждане, изключително бързо, но не съм запознат с това дали от телефона зависи това или от зарядното!
Цитирай

"До последния му процент", ако не го казваш метафорично, въпрос на време е да почнеш да му се радваш като издържа и 1 час екран.
Цитирай

Метафорично разбира се! Big Grin  Само 1 ден мисля, че съм го оставял да падне до долу и то, когато го купих.
Цитирай

Снощи в 00:20ч.изключих телефона от зарядното и беше на 100%,сутринта като станах в 7:00 беше на 91% като консуматор излиза само сигнал на мрежа.Това нормално ли е без да е пипан телефона да падне толкова много батерията при условие че не живея в гората.Нямам приложения работещи на заден план.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай

покажи снимки така неможем да гадаем иначе мен лично ме съмнява сигнала на мрежата да изразходва толкова много нещо друго ще е направи 2-3 снимки.

Изпратено от моят ALE-L21
Цитирай

(2016-08-03, 10:02:24)milfox написа:  Снощи в 00:20ч.изключих телефона от зарядното и беше на 100%,сутринта като станах в 7:00 беше на 91% като консуматор излиза само сигнал на мрежа.Това нормално ли е без да е пипан телефона да падне толкова много батерията при условие че не живея в гората.Нямам приложения работещи на заден план.
 Най-много 2-3% е нормално - не повече.

 
Цитирай

Тази вечер ще го заредя пак и на сутринта ще му щракна няколко снимки и ще ги кача,че сега няма да е актуално.

Ето две снимки от тази сутрин.С B574 съм,от 23:00 до 7:40 е паднал с 15 % не е нормално това.Нямам фонови приложения,спрял съм всичко и пак системата дърпа много. 

[Изображение: Uy7N9GzTSBqDZ8.png]
[Изображение: LO8YoaNiZOmXrS.png]

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай

Снощи за първи път след като минах на b574  установих че без да съм ползвал wi-fi през целия ден чертичката е пълна бях само на 3g ,през ноща беше загасен и днес същата работа даже до момента който направих снимката не бях пускал и мобилните данни.
Всичко съм спрял от опциите на wi-fi,и доста от приложенията във фонов режим.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@milfox забелязвам,че на втората ти карта мтел-ска почти нямаш обхват да не би там да е проблема.
Цитирай


(2016-08-04, 11:37:51)vanko929 написа:  Проблема с непрекъснатата чертичка на wifi е че е вкл. опцията приложенията да сканират за wifi мрежи по всяко време. Влизаш в настройки ,разширени настройки ,достъп до местоположението , ще видим пише меню влизаш там и там ще видиш настройки за сканиране .изключи опцията.

Изпратено от моят ALE-L21
Цитирай

(2016-08-04, 10:19:20)niki34 написа:  @milfox забелязвам,че на втората ти карта мтел-ска почти нямаш обхват да не би там да е проблема.

Сега направих фактори ресет и ще видя как ще се държи телефона.Възможно е и  да е от обхвата,но живея на центъра на града а не в гората Sad

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)