Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Само не рвзбрах за моя проблем дали е от слушалката или евентуално софт ?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Слушалката е отделно и ако го е имало веднага след получаването от сервиз, ме съмнява, че се е разместила и не контактува добре с платката, или някакъв боклук е попаднл в нея.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Дали мога сам да си я оправя ?
Цитирай

Отвориш ли го, може да изгубиш гаранцията. По-добре го върни пак в сервиза да си го оправят, че изгубиш ли гаранцията е лошо тогава.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2016-10-12, 10:36:33)straightup написа:  На мен пък снощи ми се появи една по-тъмна хоризонтална лента най-горе. При някой случвало ли се е такова нещо?
И се чудя дали да го нося на сервиз, защото 1-во не знам дали ще го одобрят (въпреки, че естествено ще настоявам) и 2-ро не знам дали ще сложат същия дисплей или някое умрело китайче от алито. Sad

http://store.picbg.net/pubpic/D2/5C/0397...8ad25c.JPG

Занесох го в К енд К сервиз, смениха ми дисплея (уж) - имаше си фабрична лепенка дисплея де.. обаче пак същия проблем и ми казаха, че така си било, а на мен не ми се разправяше, може понатам пак да го занеса.
Цитирай

Ще се наложи ли пак да чакам 10 дена или могат да ми го оправят на място евентуално ?
Цитирай

Съмнявам се веднага да ти го оправят. Аз за тва си взех един Асус Макс за резервен телефон. Big Grin
Цитирай

Ех .. мамка му ! Не ми се чака отново 10 дни само за наместване на 1 част .. ще пробеам евентуално сам да си я опраяя

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако си е в гаранция телефона, не се занимавай с глупости да си го правиш сам, защото гаранцията ще отпадне и ще го отнесеш, като стане нещо по-сериозно и отидеш за гаранцията... Първите 2 месеца от както купих телефона, седях без него близо 1 месец и почти 2 седмици, защото веднага го върнах, разбира се не направиха нищо и по принцип ми е най-лесно да дам 250лв и да ми го сменят дисплея, но все пак съм дал пари за този телефон и някак си не ми се дават пари и си чакам денят на страшния съд, когато ще умре дисплея Big Grin

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Да споделя какво намерих, въпреки, че може и някой да го знае и споделял. При заключен екран ако желаете да проверите колко е часа вместо да цъкате Power бутонът или да цъкате два пъти по дисплея просто можете с пръст да плъзнете отгоре надолу все едно сваляте статус бара и ви излиза часа. Съвсем случайно го открих и споделям.
Цитирай

Показаха го в трейлъра за телефона. Smile
Цитирай

Е, живо и здраво. Smile
Цитирай

Здравейте!
На мой близък му се появи проблема с екрана от този тема. Оставихме телефона в МостК. и момичето, което прие телефона каза, че е активиран влагоиндикатора на телефона и батерията(телефона никога не е бил мокрен) !? Интересува ме, сега ще откажат ли гаранцията?!
Има ли някой идея, без да е мокрен телефона как са се активирали индикаторите?
Една снимка от нета:
[Изображение: 55d3d9fac61e8d29744566b1c492c4e6.jpg]

Изпратено от моят LG-D802 су помощта на Tapatalk
Цитирай

Един колега с bootloop проблема го беше слагал в камерата на хладилника за да включи за малко, колкото да си копира важната информация. Та по този начин му се активирали влагоиндикаторите и изгуби гаранцията. Може да го е държал на влажно място, или да е говорил по телефона под дъжда. А може и в сервиза да са ги активирали за да откажат гаранцията.  Назад в темата съм обсъждал една програмка Twilight, твоя близък да я инсталира и да ползва телефона с нея. И да се моли да не получи и bootloop проблема.
Айде за да не те карам да търсиш, виж този и този пост.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Мерси колега за бързата реакция!
Ще пиша какво ще ми каже техника от МостК. Все пак се надявам, като го отворят и видят, че вътре няма следи от вода , да признаят гаранцията.
ПП:Само да ви кажа, че за десет минути в сервиза дойдоха 5 човека с дефектирали LG-та!
Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И петте ли бяха Г4?
Цитирай

(2016-06-22, 06:24:03)batproho написа:  Това е често срещан проблем, при мострените апарати и го имаше, както при Galaxy S6, така и при Note IV, а при други апарати. Една от причините е че голяма част от тях са почти постоянно включени на заряд, което неминуемо загрява доволно телефона.

Това вече бе последния удар в главата ми...Сега като се замисля,моя го гледах 3-4 месеца на витрината,преди да го купя...15 минути премахвахме лепката от гърба му,дотолкова беше се вкочанила...Ама пък,като го гледам,картината му е чиста...наплаших се от темата за палтката и не го тормозя много.
Телефона е 507KPYR със LGD дисплей...батерията държи доволно поне ден.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Аз никога не купувам телефони от витрината. Въпреки това след 6 месеца дисплея почна да ми се скапва постепенно.
Цитирай

(2016-11-21, 23:12:32)eksoldier написа:  И петте ли бяха Г4?
Не колега, не всичките бяха G4 но се шукирах как за десетина минути пристигнаха 5 човека с оплаквания от LG!

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е нали е сервиз на ЛГ, от какво да се оплакват? Ако отидеш в болницата за 5 минути ще видиш 50 болни...
Не че оправдавам ЛГ за фрапантните им бъгове де.
А телефон, който не го изкарам аз от кутията за първи път да не ми го показват изобщо.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Колега извини ме, но няма как да се съглася с мнението ти, защото виж кои още марки продават и сервизират МостК!
[Изображение: 8ad49db39b64cb7925779905c0f930f4.jpg]

Това е от тяхната страница, надявам се да го забелязваш !
ПП:Аз ползвам също LG и съм супер доволен!

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
Цитирай

След ремонта и аз съм доволен. Сложих бъмпер да пази меките пластмасови рамки и да се вижда коженият гръб. Всичко е ток сега. Big Grin
Цитирай

predator_v_bg , със сигурност не ремонтират HTC телефони от 2013 год. насам. Те са само логистичен партньор на HTC за
България, а не сервиз. От тях зависи изпращането на апаратите за ремонт към оторизиран сервиз в Румъния и последващото им връщане към клиента.

http://most.bg/forum/?qa=198/обслужвате-...лис-загора


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Аз пък бях свидетел на същата ситуация, 4-5 самсунда чакаха чичо доктор и докато седях в офиса пристигна още един. Тогава витах има ли смисъл да сменям Г4-ката, която досега не прави никакви проблеми, и категорично ми казаха, че няма никакъв смисъл. Просто всичко е боклук вече, някакви еднодневки, които сякаш са разработвани с цел крайна дата, а не качество.
Поне цените да не бяха високи както едно време когато излизаше по един телефон в годината, че да се оправдае ниското качество.
Цитирай

И при мен е така, Г4-та  мина една година и се оглеждам за нещо по впечатляащо и мощно. Но нямам никакви проблеми за сега и вероятно няма да правя сега такива рокади, догодина може сега цените са прекалено високи. На всеки 2 години има по значителни подобрения, които си заслужават.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)