Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

ИНФО ТУК
Пише, че са между 400 и 1200 цикъла

Samsung S7Edge

Как да си повишим живота на батерията[root, Xposed, PowerNap, App Ops, Amplify
За жалост само за Руутнат телефон, но споделям тук ако на някой ще му е полезно

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
Аксесоари

2 години ще ви изкара батерията както и да го ползвате. После като не ви кефи си взимате нов телефон с договора или давате 50 кинта и сте с чисто нова батерия. Кво го мислите толкова.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Дали ще са само 50 кинта Wink

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Samsung Galaxy S7 + Huawei P8
Цитирай

И 100 да е, имаш телефон за 1400лв, нима ще го мисля всеки ден как да го зареждам заради 100лв при положение, че съм извадил 1400? Или т'ва като да изтегля 20 бона за кола и после да лови ръжда пред блока щото нямам 50лв за гориво?
Батерията е консуматив и ако искаш да си го ползваш 3-4 години ще прежалив 1 път 100лв.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Не мога да повярвам още на логиката ти ( сравняваш не сравними неща )
Колата без гориво не върви, а тук говорим как да се "налее гориво" в батерията ( резервоара ) за да издържи по-дълго. И смисълът от това е , че ако всеки подходи разумно и си мисъл, ще помогнем глобално на природата освен че ще сме по-доволни за по-дълго от покупката си
Ние не си държим телефона на Улта спестяване и само да го ползваме за разговори, за да говорим, че сме дали 1400 лв и го ползваме като нокия с фенерче  Huh

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Къде заявих да се лишаваш от неща за да ти държи батерията, или да си бутнеш думи ей така? В момента се обсъжда как да се зарежда батерията за да издържи 1 година повече, супер! А дали ще е така само ти ще си го мислиш! Начи аз ще робувам на телефон вместо той да робува на мен? И като държиш толкова на природата, що си го купил изобщо? Са ми кажи, че пържиш кво ли не без да сменяш олиото(щот природа ко да праиш) и те признавам! Ползвай го както искаш, аз не смятам да робувам на една техника която след 2 години ще е технологично остаряла и за огромна изненада батерията ще ти е да кажем с 20% по-слаба. Голям праз!

Да не коментирам, че си дал 400лв за някви безжични слушалки на самсунг, а ми се правиш на интересен за една тъпа батерия.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Колеги който има смелост да рутне и да си инсталира Xposed ето работещ начин само да си промените събужданията и всички си тръгва по мед и масло. От ден съм с тези настройки и да ви кажа с кеф, че си бачка всичко и пак взех да си обичам телефона Big Grin  >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86705

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Аз пък не мога да разбера твоята логика - дай като батерията е консуматив да я сменяме през месец или пък щом си дал 1400 лв, защо да не дадеш още 100 лева за батерия след 2 години ? Ами аз пък искам да дам доста пари за телефон и да не го бутам поне 3 години, да не кажа 4, особено пък за телефон, който трябва да се разглобява, за да се смени батерията. Да не говорим за водоустойчивостта след това...

Samsung Galaxy S7 + Huawei P8
Цитирай

Консуматива затова така е наречен, защото рано или късно се скапва та ако ще да му палиш свещи всеки ден и да се молиш на облаците. Няма да спора повече, след 2 години дано сме с тия телефони още да видим колко ще издържа твоята и моята батерия, но силно ме съмнява да сме с тях Wink

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги!!! Имам едно неприятно наблюдение върху поведението на батерията. Това което ще ви споделя е с уговорката че телефона е S7 на 4 дни купен от мтел. Снощи го заредих за трети  път. Всъщност сложих го на зарядното в 2 часа сутринта и го изключих тази сутрин в 8. Точно 5 минути по късно вече беше на минус 2 % . Последва обновяване на 2 приложения и хоп още 2% ги няма. Сега докато пиша това съобщение  и пак съм назад с 2%. Нормално ли е това или все още батерията не се е разработила. Да споделя и нещо друго....още с първото вклчване на телефона и дойде ъпдейт около 20 мб. за който някъде по горе прочетох. Грешка ли е че го инсталирах?

xiaomi 13
Цитирай

Така НЕ можеш да прецениш за батерията. Засича се на цял цикъл, а и много зависи как точно и за какво я ползваш. ДА при инсталиране телефонът се загрява и черпи повече ресурси и съответно енергия. Виж след 12 часа ползване статистиката на батерията и тогава ще се ориентираш

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Имах предвид че първите няколко процента при пълно заредена батерия падат много бързо. Не е ли логично след като е стоял 6 часа на зарядното да изкара поне половин час с пълна на 100% батерия. Първите 2% паднаха ей така от нищо за 5 минути стендбайт.

xiaomi 13
Цитирай

На стендбай не би трябвало да паднат толко бързо, НО можеш да имаш инсталиране нещо което да работи на заден план. Не е толкова лесно да кажеш, да не е добре батерията. Трябва си наблюдение и търсене от какво пада, ако е повече от нормалното

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Инсталирай някоя програма за мониторинг на батерията, например GSam Battery Monitor. След това го зареди, откачи кабела, изчакай 1/2 час и после контролирай кои процеси са работили през това време.
Цитирай

ще тествам

xiaomi 13
Цитирай

Поради фиаското със Ноут 7, да попитам еджа по - добре ли се справя откъм живот на батерия отколкото Ноут 4

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Не знам дали има андроид дето да е с по-добър живот на батерията от s7e в момента.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Добре де, само аз ли съм наистина доволен от батерията?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

@Denissxx, ако не докарва 8 ч. СОТ и да държи 7 дни на един заряд, явно има - Samsung Galaxy J7 (2016).

 
Цитирай

8 часа SoT как ги вадиш на S7e ? На wifi, 20% яркост и никакво натоварване ли? J7 може и да го догони, но файда като е с 1280x720 резолюция и някакъв скапан крапдрагон процесор.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

@Denissxx, защо реши, че съм аз? Въобще не ползвам въпросната марка. Но тези, които го ползват, твърдят, че е така : https://forum.androidbg.com/showthread.p...398&page=2

 
Цитирай

И*ааго. Само това ще кажаBig Grin 8 дена с 8 часа сот е сериозно.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

@Denissxx виж тука Smile http://forum.xda-developers.com/mi-max/h...n-t3401429
с7е е с нормален живот на батерията ден кара, два с клизма Wink
Цитирай

На кой софтуер за измерване на изразходваната батерия да вярвам? На заводския, който показва 4 часа SoT или на GSam Battery Monitor, който показва 4:33 часа SoT? Разликата не е малка и започвам да се чудя дали в GSam няма някаква настройка, която да го калибрира да показва правилни данни, а аз да не съм използвал? Или заводския тоооолкова грешно показва.. И двата са настроени да засичат от "Last fully charged". Разликата е, че GSam съм използвал опцията "Start on boot". Казвам го, защото от последния пълен заряд съм рестартирал 2 пъти телефона, но дори там да е засечено нещо, което завдоския софтуер не е засякъл, 100% не е стоял 33 минути в това състояние..

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай

@StevieG, и при мене GSam не показваше вярно сот-а и го деинсталриах. Стоковата статистика е вярна със сигурност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 13 гост(и)