Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J5 (2015) Android 6.0.1

Върнах се, но просто не издържах на красотата на 6.0.1 (TouchWiz) и пак съм 6.0.1. Не мога да избера между 5.1.1 стоков, защото е много бърз или 6.0.1 TouchWiz защото е много красив. Самия вид е като на Galaxy S7. Иначе просто махам приложенията които не ползвам примерно от Google или от microsoft ( ОneNote,Powerpoint,Excel,Word) и др.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
Аксесоари

Тези въпросните аз отдавна съм ги деинсталирал, но си стоят в телефона в "спящ" режим и чакат да се активират само. Не заемат почти никакво място, но ако се активират и актуализират, защото веднага ще поиска такова понеже са върнати до фабрични настройки на приложенията то ще заемат сигурно едно 500-600 МБ. Smile

Така си стоят и ако ми потрябват за нещо просто ще ги активирам.
Цитирай

Колеги, започнаха да ми излизат някакви реклами постоянно, каквото и да е отворя, а пък нямам почти нищо инсталирано освен facebook, messanger, jobs.bg. Даже премахнах повечето и отново си излизат... Какво да направя?

Samsung Galaxy J5 2015 Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S II Plus Stock 4.2.2
Samsung Galaxy Tab II 7" Stock 4.2.2
Цитирай

Инсталирал си някое приложение "вирусче" което ти пуска реклами.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

При деактивиране на някой програми (например тези на MSOffice) освобождава ли се памет?
Питам защото тел. се ползва от жена ми и в момента не е пред мен да пробвам.
Цитирай

Освобождава се аз нали така съм го направил. Питате при някои дали да се върне до заводските им настройки и му даваш да и той се деактивира и стои само apk файла, който не е голям. Ако искаш да ги активираш на ново отиваш на Диспечер на приложенията и там от тикчето, където пише Всички приложения имаш опция кои да ти покаже и ако имаш деактивирани то ще го има като опция и ще ти покаже само тях.

Аз съм деактивирал и Gmail, Chrome понеже ползвам стоковите (така и на S7), дори и скайпа, че не се ползва и ако се наложи може да се активира и актуализира и готово. Деактивирал съм всички неща на Майкрософт и дори Hangouts и Приложението Google, което стои на екрана най-отпред една бяла лента с надпис google и да търсиш директно в нета чрез гласова команда и прочие. Само то заемаше 150 MB, а махнах и Helium, който беше 500 мб и ако ми се наложи да правя бекъпи ще го сложа пак. И без това тези неща на човека, който ползва телефона не му трябват и ако се правят някакви неща аз ги правя, така че не е проблем. Smile
Цитирай

^И се запазва живота на батерията. Иначе пак казвам, с руут е най-добре, защото може напълно да се махат.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

То и с Руут ще може да се метнат някои приложения на външната памет, които сега не могат.
Цитирай

И ако реша, мога ли без руут да се върна на 5.1.1? Телефонът се използва предимно за разговори и от време на за нет...
Цитирай

Може с Один.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

Някой от вас има ли проблем с фенерчето? От падащото меню, натискам го и се пуска точно за 1 секунда и угасва..? Иначе светкавицата работи при видео или снимки. Какъв може да е проблема ?

Samsung Galaxy J5 2015 Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S II Plus Stock 4.2.2
Samsung Galaxy Tab II 7" Stock 4.2.2
Цитирай

При мен няма проблеми с фенера.
Правил ли си хард резет след като си минал на 6.0.1?
Цитирай

(2016-10-16, 07:17:55)startx написа:  При мен няма проблеми с фенера.
Правил ли си хард резет след като си минал на 6.0.1?

Открих къде е проблема, трябва да спра приложението auto brightness и тогава започва да работи. При 5.1.1 си работеха и двете...

Samsung Galaxy J5 2015 Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S II Plus Stock 4.2.2
Samsung Galaxy Tab II 7" Stock 4.2.2
Цитирай

Преди седмица взех на дъщеря си J500F, веднага ми излезе ъпдейта за 6.0.1 и на практика нямам никакви наблюдения от стария...,
но в моента няма възможност за automatic brightness. Както се настрои ръчно, така си стои, независимп от осветеността на средата, което е много дразнещо и странно. И при вас ли е така, има ли оправия?

п.с. ..., а фенера си работи нормално Smile
Цитирай

(2016-10-24, 06:18:30)vikingt написа:  Преди седмица взех на дъщеря си J500F, веднага ми излезе ъпдейта за 6.0.1 и на практика нямам никакви наблюдения от стария...,
но в моента няма възможност за automatic brightness. Както се настрои ръчно, така си стои, независимп от осветеността на средата, което е много дразнещо и странно. И при вас ли е така, има ли оправия?

п.с. ..., а фенера си работи нормално Smile

По-принцип няма такава опция. Можеш да използваш приложение, което е безплатно.
Колегата е направил хубава тема за него, препоръчвам ти да използваш неговата графика.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=85528

Samsung Galaxy J5 2015 Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S II Plus Stock 4.2.2
Samsung Galaxy Tab II 7" Stock 4.2.2
Цитирай

Как се активира Акселерометър-а? Като обърнеш телефона и той да спира да звъни примерно?
Цитирай

Малък проблем с батерията имам- когато падне на 5% батерията в действителен случай почва да се топи. от 5% пада до 1 за минутка.

Между другото със руут стават големи магии. Направих си режима за запазване на батерия да не ми показва нотификация и да не ми прави статусбара сив. Супер готино.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

Някой може ли да ми помогне?Имам Samsung Galaxy J5 ъпдейтнат е до 6.0.1.След месец ползване днес ми изписа че клавиатурата ми е спряла и сега не мога да го отключа.???
Цитирай

Няма как, освен ако не искаш да си загубиш данните. Ако нямаш някакви важни данни на телефона, изключваш го, след това задържаш хоум бутона, бутона за увеличаване на звука и копчето за пускане едновременно. Би трябвало след няколко секунди да си в режим въстановяване, от там навигираш с бутоните за звука и бутона за включване. Отиваш на wipe data/factory reset, даваш Yes, чакаш малко и натискаш reboot. Това е, но всичките ти данни и приложения няма да  ги има освен тези на SD картата.

[Изображение: Cara_Masuk_Recovery_Mode_Samsung_Galaxy_J5.jpg]photo hosting

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

(2016-11-12, 18:49:49)mitko7411 написа:  Няма как, освен ако не искаш да си загубиш данните. Ако нямаш някакви важни данни на телефона, изключваш го, след това задържаш хоум бутона, бутона за увеличаване на звука и копчето за пускане едновременно. Би трябвало след няколко секунди да си в режим въстановяване, от там навигираш с бутоните за звука и бутона за включване. Отиваш на wipe data/factory reset, даваш Yes, чакаш малко и натискаш reboot. Това е, но всичките ти данни и приложения няма да  ги има освен тези на SD картата.

[Изображение: Cara_Masuk_Recovery_Mode_Samsung_Galaxy_J5.jpg]photo hosting

Благодаря ти,а мога ли да объркам нещо?
Цитирай

Не, (почти) няма какво да се обърка.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Здравейте, имате ли информация за някакви бети, неофициални или официални firmware на Android 7 за J5 2015?
Цитирай

Няма. Най-близкото е CM12.1 + Android N-ify модул.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай

Защото аз някъде бях чел нещо за август 2017. Някой друг да е чувал/чел нещо подобно?
Цитирай

(2016-11-13, 18:28:31)deni_33_ написа:  Защото аз някъде бях чел нещо за август 2017. Някой друг да е чувал/чел нещо подобно?

Цитат от една статия в, която нашия телефон фигурира, сам си направи извод. Моя е, че само може да се надяваме...

Цитат:The List and names of the Samsung Android devices that will receive android n 7.0 Nougat update is not official and the update is expected on the Hardware capabilities

Samsung Galaxy J5 2015 Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S II Plus Stock 4.2.2
Samsung Galaxy Tab II 7" Stock 4.2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)