Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P9 lite-въпроси, проблеми, дискусия

(2017-06-09, 22:07:54)extremee13 написа:  Вярно е, че телефона затваря приложенията, независимо дали е защитен приложението или не, но колко е правилно да се сравнява п9 лайт с флагмани ?


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

До колкото виждам, колегата по-горе го сравнява с Леново К6, което ново струва 270 лева, аз го сравнявам с Хуауей П10 Лайт, който е 500 лева. Едвам го изтърпях 1 месец моя П9 Лайт с 2 ГБ и го разкарах.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте.Да попитам някой дали е наясно с factory reset-а,дали има разлика как ще се направи-през менюто,със страничните бутони или с кода  
*#*# 2846579#*#* ? Има ли разлика или е все тая.Благодаря предварително!
Цитирай

Току що получих ОТА ъпдейт, съвсем официално, без абсолютно никакви гимнастики. В момента се тегли В370

Sony Xperia Z1, Android OS, v5.0.2 (Lollipop)
Alcatel Idol 2, Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100, Android OS, v4.0.3- stock (Ice Cream Sandwich)- TouchWiz UX UI

Цитирай

(2017-06-13, 15:31:06)ruciano написа:  Току що получих ОТА ъпдейт, съвсем официално, без абсолютно никакви гимнастики. В момента се тегли В370

Аз още вчера го получих и инсталирах - версия В380.
Цитирай

Същото и при мен. Веднага след като се инсталира 370, дойде и обновлението до 380.
Забелязват се някои "екстра" лагове, които липсваха в шестицата. Иначе като цяло телефона се държи все така, не усещам промяна. Единственото, което се вижда при затваряне на приложения е наличната с една идея повече свободна RAM памет (вместо досегашните средно 500-600МВ, вече - около 800).
Приветствам промените по интерфейса, всичко изглежда по-свежо.

iPhone XR, Macbook Pro
Цитирай

Здравейте,
Търся съвет за телефон за сина на цена около 400лв.
5.0-5.2 инча, Ше ми се да е с 3ГБ РАМ , с добра камера.
Да попитам продава ли се 3ГБ вариант на P9 lite?
Гледам също и XIAOMI REDMI 4 PRIME, евентуално някой модел на Lenovo.
Благодаря предварително
Цитирай

Продава се p9 lite с 3 гб рам, но вече може да се вземе по-нов модел за тези пари. Примерно Huawei honor 8 lite. В olx има оферти на все още неразопаковани телефони

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ползвайте предназченият за това раздел. https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117

Вероятността е по-голяма да се включат потребители с опит с други марки, което да спомогне за пълноценен съвет по въпросите които имате.
Цитирай

Здравейте.
Как да увелича времето за осветеност на дисплея?
В момента е 15 сек. преди да заспи, на всичкото отгоре и е неактивно ... блед шрифт, и не може да се променя.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

Настройки -> дисплей -> спящ режим

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-15, 14:26:38)jorostoikov написа:  Здравейте.
Как да увелича времето за осветеност на дисплея?
В момента е 15 сек. преди да заспи, на всичкото отгоре и е неактивно ... блед шрифт, и не може да се променя.

Здравей, активирал си ”енергоспестяващ режим”, и затова нв можеш да го промениш. Влез в ”батерия” и го изключи
Цитирай

Благодаря, Vi70.
Оправи се, нямаше да се досетя.
Наистина бях активирал енергоспестяващия.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

При мен е активно на седмицата. Да не би някое приложение да те бърка?[Изображение: 7e221def1b7cae8543de4171f169bad7.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колега направил "бърз" ъпдейт до В380 и като цяло няма проблеми, но иконата на NFC продължава да стои в нотификейшън лентата макар приложението да е спряно и всички опции от Визуализации да са размаркирани. Рестарт е правен два-три пъти. Идеи? Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Какво значи бърз ъпдейт.Като правих ъпдейта не видях да имаше маркер за нормален ъпдейт.Имах бутон само за бърз ъпдейт и него избрах,незнам дали съм сбъркал кажи?Що се отнася до NFC и при мен не се изключваше от бара тоест изключвах го но след рестарт само се включваше.Но веднага след ъпдейта като направих фактори ресет се оправи.
Цитирай

Има ли начин, телефона да се отключи, директно от пауър бутона, без да има скрийнсейвър?
Да се пропусне движението плъзгане, за да се отвори "Home".

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

@jorostoikov, има начин. Опции на програмиста - Заключване на екрана и махаш отметката. Приложил съм скрийншот.
@bobi700402, става въпрос за ОТА ъпдейта който е с малкия размер. По принцип преди да започне изтеглянето, от трите точки горе в меню "Системна актуализация" можеш да избереш "Изтегляне на най-нов пълен пакет" който е около 2GB. Колеги споделят, че при ъпдейт с големия файл няма проблеми, докато с малкия в някой случай определени функции не работят коректно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2017-06-16, 09:08:55)ronnie72 написа:  Колега направил "бърз" ъпдейт до В380 и като цяло няма проблеми, но иконата на NFC продължава да стои в нотификейшън лентата макар приложението да е спряно и всички опции от Визуализации да са размаркирани. Рестарт е правен два-три пъти. Идеи? Smile

Когато ъпдейтвахме с фф, НФЦ-то се пускаше само след всеки рестарт. При мен спря след фабрични настройки.
Цитирай

Фабрични настройки ще решат проблема, но на колегата не му се занимава. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Нека пробва раздвижване в менюто на НФЦ.
Има Huawei Beam, нека го включи, изключи, пък може да раздвижи нещо Smile
Цитирай

При мен тая подточка, не е активна, към момента.
Явно и аз, ще трябва трябва да възстановявам заводските ....щото имаше нещо недоизяснено относно смяната на режими за заключване на екрана.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

(2017-06-16, 12:37:18)jorostoikov написа:  При мен тая подточка, не е активна, към момента.
Явно и аз, ще трябва трябва да възстановявам заводските ....щото имаше нещо недоизяснено относно смяната на режими за заключване на екрана.

Отключил ли си опции на програмиста? Не може да го няма.
Ако не си, влизаш във ”всичко за телефона” и натискаш десетина пъти върху ”номер на версията” и ще ти се появи това меню в настройките
Цитирай

Да, менюто на програмиста е отключено и активирано. На скриншота се вижда.
Обаче " Заключване на екрана" е бледо синьо.
Не ми дава да го променям

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

(2017-06-16, 12:03:59)ronnie72 написа:  @jorostoikov, има начин. Опции на програмиста - Заключване на екрана и махаш отметката. Приложил съм скрийншот.
@bobi700402, става въпрос за ОТА ъпдейта който е с малкия размер. По принцип преди да започне изтеглянето, от трите точки горе в меню "Системна актуализация" можеш да избереш "Изтегляне на най-нов пълен пакет" който е около 2GB. Колеги споделят, че при ъпдейт с големия файл няма проблеми, докато с малкия в някой случай определени функции не работят коректно.

Значи съм объркал нещата.Сега след този не пълен ъпдейт има ли начин да доизтегляизтегля пълния пакет,или да не се занимавам излишно.
Цитирай

Не. Начина е да се върнеш на Андроид 6 и когато ти се покаже ъпдейта до А7.0 да избереш опцията за пълен пакет.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)