Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Инсталирах си две приложения. Едното е това https://play.google.com/store/apps/detai...ylog&hl=bg , а другото е https://play.google.com/store/apps/detai...gger&hl=bg

Първото ми е някак по-удобно. И двете мерят температурата през определен времеви интервал. Можеш да ги пускаш и спираш, когато решиш. Можеш да гледаш показателите в реално време или в интервал, като се визуализират графично или като списък. А данните можеш да експортнеш в *.csv или *.db.

Ето част от снощното логче от телефона:

[Изображение: 17832493.png]

Тези данни се мятат на експорт - в какъвто избереш файл. Това е от първото приложение. В началото сравнявах двете Smile

(2017-07-06, 10:09:16)felipe написа:  Аз я следя с програма, писал съм с коя... Smile обаче друго ми е интересно, как при @divna телефона става 26,7 градуса при околна температура 28,6 Wink

Ами хладно е нощем Smile А, като стана сутрин - на терасата е даже студено Smile

Ето и с другото приложение:

[Изображение: 17832556.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

Първата програмка само се инсталира и тя започва да си прави лог, нали? Или прави лог само когато се зарежда телефона? Защото съм и дал да прави лог "always" пък нещо лог не виждам...

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Вероятно виждаш този екран. Това "Start Service" - най-отгоре е бутон  - с него се включва. Като работи е изписано "Stop Service" - с него се изключва Smile

[Изображение: 17833108.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Ха, вярно, аз изобщо не съм го възприел като бутон... мерси.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Smile То и аз действам по маймунския метод - с "проба-грешка"  Big Grin Нямам голям опит с приложения Smile

Ще се радвам да споделиш, като имаш впечатления. А аз ще видя утре сутрин какви са температурите навън и в стаята Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Инсталирах и стартирах първата програмка. Няма да е зле да съблюдавам какво се случва с температурата на батерията. Поне няколко дни. Да проследя кое приложение товари и нагрява батерията, какво се случва по време на зареждане и т.н.
Цитирай

М, да ... чувствам се, все едно си отглеждам домашен любимец - ял ли е, спал ли е, топло ли му е  Big Grin

Аз писах, но отново да обърна внимание, ако някой съпоставя с "моите резултати" - като го зареждам нощем, понеже е наблизо - включвам на самолетен режим и спирам Wi-Fi, данни и т.н. Би следвало и той добре да си почива Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

бива г/д[Изображение: 171da462765f999ea4a56d5cac9bacef.jpg][Изображение: 9079beeb9021a158e683bcb889fae060.jpg][Изображение: 6f3031f6f2c5098a10a89ef8814e6c2c.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

И при мен приключи теста при безжично зареждане, обследван с програмата Battery Log.
Значи, зареждане в стая с температура около 26 градуса, при зареждането температурата на батерията не успява да надхвърли 37 градуса.
Това са разлика от 10-тина градуса от стайната температура до тази на батерията при зареждане.
Прости сметки ме карат да мисля, че в стая с над 30 градуса жега, батерията лесно би достигнала заветните над 40 градуса и би се изключило зареждането преждевременно.
В Африка как си зареждат телефоните бе хора?  Big Grin Lol Lol Lol
Цитирай

Нормално ли е да ми губи по 1 % в час телефона когато не го използвам. При изключен олвейс-он дисплей ?

Всичконостабало е включено. Дори вечер не заспива. Пак губинпо 1% в час.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2017-07-31, 13:20:09)nedelchev nikolai написа:  Нормално ли е да ми губи по 1 % в час телефона когато не го използвам. При изключен олвейс-он дисплей ?

Всичконостабало е включено. Дори вечер не заспива. Пак губинпо 1% в час.


И да и не. Зависи какво копае фоново. След последния ъпдейт батерията при мен и изключително стабилна. За нощ преди ъпдейта падаше с 3-4% с изключени или включени данни, видимо не се отразяваше на батерията. След последния ъпдейт пада точно с 1%, но с изключени данни, с включени не съм поглеждал. В моят случай нощ = 7 часа. Always-on display не използвам.
Цитирай

Значи трябва да пробвам една вечер без данни и вай фай и тогава да му мисля...
Благодаря...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2017-07-31, 14:22:06)nedelchev nikolai написа:  Значи трябва да пробвам една вечер без данни и вай фай и тогава да му мисля...
Благодаря...

Опитай да. Като няма Интернет, особено WiFi, всичките ми телефони се поуспокояват. При мен последно беше залепнал Вайбър и го правеше луд, а винаги го настройвам да се съобразява с телефона по отношение на инернета и да не го държи постоянно буден.
Другото за което се сещам сега, което може да те яде, а то яде горе-долу по 1% е това, че след последния ъпдейт Самсунг са пуснали пак 4G по подразбиране да работи. Ако нямаш достатъчно добро покритие на 4G там където си през деня батерията пада много бързо, защото постоянно си го търси. Аз понеже съм заринат с интернет (Wi-Fi почти навсякъде, Бисквитки с постоянно пуснат WiFi и в режим на повторител когато съм в офиса) съм направил телефона да не търси 4G, а си стои само на 3G.
Цитирай

Хммммм, знсеш ли че може и да си прав. Ще опирам без 4г, тук е кофти в действителност. Сега искам да я изразходвам до край. Никога не съм го правил. И да я заредя при изключено устроиство.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2017-07-31, 15:08:20)nedelchev nikolai написа:  Хммммм, знсеш ли че може и да си прав. Ще опирам без 4г, тук е кофти в действителност. Сега искам да я изразходвам до край. Никога не съм го правил. И да я заредя при изключено устроиство.

Не виждам смисъл да правиш тази гимнастика. По едно време темата с Lithium-ion батериите ми беше станала мания  Big Grin Доста изчетох по въпроса през годините и на тази база мога да споделя как ги използвам лично аз. НИКОГА не я оставям под 20% - няма първи, няма втори заряд. Когато купувам телефон първото което гледам е в момента на пускането в магазина на колко процента е батерията, после другите неща. Идеалния случай е 50%, а тежкия е ако няма никакъв ток. Уточнението е че говорим за телефон който се отпечатва пред мен и е висок клас. Ако телефона не запали и продавача започне да ме убеждава как ей сега ще го подкачи на зарядното, ставам малко груб и си тръгвам. Първия заряд го правя до 100% и от там до края на живота на телефона, освен ако не тръгвам на път и няма да мога да зареждам скоро, зареждам телефона когато падне на 30% до 85-90%. Един път на 30 дни до 100%. Използвам една от многото програми за автоматизация на Андроид и съм я настроил да ми казва когато телефона достигне тези нива, а не да го поглеждам непрекъснато. Когато съм из природата съм с един външна батерия 13000 + в супер краен случай батерията на Феникса, която е 3500 и пак успявам да го държа в тези граници и да не пада под 20%.  Smile

п.п. Но дори и да я разредиш до край нищо фатално няма да се случи с батерията, стига да не е системно Smile
Цитирай

Да, прав беше bguser ! Тази нощ изключих всички видове интернет и заряда на батерията падна само с един прицент за около 6,5 часа. Но преди последният ъпдейт батерията ми падаше с 2-3 прицента максимум за около 6-7 часа през ноща. Сега пада с 1-1,5% за час. Има някаква промяна и не мога да я хвана. Можи и да е нормално да е така.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

(2017-08-01, 07:43:44)nedelchev nikolai написа:  Да, прав беше bguser ! Тази нощ изключих всички видове интернет и заряда на батерията падна само с един прицент за около 6,5 часа. Но преди последният ъпдейт батерията ми падаше с 2-3 прицента максимум за около 6-7 часа през ноща. Сега пада с 1-1,5% за час. Има някаква промяна и не мога да я хвана. Можи и да е нормално да е така.

Така само по анамнеза е трудно да се каже, но може и да е напълно нормално да дърпа по толкова. Зависи какви приложения работят, силата на сигнала как е на мястото на което си през деня... Много са факторите за разхода на батерията, но като цяло в този модел едно от малкото неща към които нямам забележка е това как телефона сам контролира разхода на батерия. При други марки батерия с такъв капацитет и със сходно натоварване ще си замине доста по-бързо. 
Прегледай си инсталираните приложения и ако има такива, които почти или изобщо не използваш ги махни или ми дай да са винаги заспали. Синхронизациите също са голям консуматор и може да ги настроиш само докато се зарежда да ги върши.
Цитирай

(2017-08-01, 09:18:35)bguser написа:  Така само по анамнеза е трудно да се каже, но може и да е напълно нормално да дърпа по толкова. Зависи какви приложения работят, силата на сигнала как е на мястото на което си през деня... Много са факторите за разхода на батерията, но като цяло в този модел едно от малкото неща към които нямам забележка е това как телефона сам контролира разхода на батерия. При други марки батерия с такъв капацитет и със сходно натоварване ще си замине доста по-бързо. 
Прегледай си инсталираните приложения и ако има такива, които почти или изобщо не използваш ги махни или ми дай да са винаги заспали. Синхронизациите също са голям консуматор и може да ги настроиш само докато се зарежда да ги върши.
Здр колега прочетох поста ти и исках да те попитам как мога да настроя тази синхронизация да става само при зареждане?Предната вечер тел бешена 100% сутринта го на мирам на 88% и явно трябва да разцъкам да видям какво толкова дърпа батерияи мислих да започна от тази синхронизация.Били ми казал накое приложение с което да следя кое приложенке колко дърпа батерия.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Архивирането в Гугъл беше проблем преди на старите модели. Не използваните приложения направо ги деактивирай, а също може да изключиш автоматичното обновяване на часа и проверката за ъпгрейд на фирмуера.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2017-08-01, 10:04:25)mirko80 написа:  Здр колега прочетох поста ти и исках да те попитам как мога да настроя тази синхронизация да става само при зареждане?Предната вечер тел бешена 100% сутринта го на мирам на 88% и явно трябва да разцъкам да видям какво толкова дърпа батерияи мислих да започна от тази синхронизация.Били ми казал накое приложение с което да следя кое приложенке колко дърпа батерия.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

За да си автоматизирам телефоните аз използвам AutomateIt Pro. Не твърдя, че това е топ продуктът за автоматизация, но просто ме устройва на 99%. 1% който ми се губи за пълното щастие е проблем на самия Андроид, след не помня коя версия беше (ако нямаш root права) - не може да се автоматизира пускането и спирането на данните. Та в тази програма едно от правилата които съм задал е телефона да си върши енергоемките задачи когато е на зарядно, а когато се зареди да влиза в консервативен режим на енергопотребление. Задал съм също когато повече от 2 мин не може да се върже за позната WiFi да гаси WiFi за да не сканира постоянно. При всяко палене на екрана, ако не е пуснат WiFi да го пуска и пак 2 мин само да сканира, и още доста неща, които по принцип ме мързи да правя на ръка всеки път. 
Изобщо програмите от този тип са гъвкави и много удобни, особено ако имаш и NFC тагчета 4-5 бройки и си ги разхвърлях в колата, офиса, дома... 
В самия телефон не съм търсил дали може да се зададе да синхронизира само когато е на заряд.
Цитирай

Mоя galaxy S8 държи 8 часа,обаче е подложен на всекидневен тормоз,слушам онлайн радио,ровя в нета,гледам клипове и така,мога ли да си повредя батерията ако го зареждам докато е на 70 процента да речем или на 80,купих си и външна батерия в която е включен по време на работа.Какво е полезно и вредно за батерията,не искам да я прецакам.
Цитирай

(2017-08-02, 18:22:17)vankata8511 написа:  Mоя galaxy S8 държи 8 часа,обаче е подложен на всекидневен тормоз,слушам онлайн радио,ровя в нета,гледам клипове и така,мога ли да си повредя батерията ако го зареждам докато е на 70 процента да речем или на 80,купих си и външна батерия в която е включен по време на работа.Какво е полезно и вредно за батерията,не искам да я прецакам.
Не я разреждай под 20% и нямаш грижи. Относно зарежането няма проблем да си я дозареждаш по всяко време.


Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Избягвай, докато зареждаш  батерията да използваш телефона. Още повече да го товариш с игри или други тежки приложения. Това можеш да го правиш рядко и само, когато е наистина наложително.
Иначе батерията се нагрява и нарушаваш цикъла на зареждане. Редовни такива изпълнения водят до преждевременно похабяване на батерията с трайни последствия.
Сега разбира се ще се намерят несъгласни, но това са ми личните наблюдения. Даже и при доказано добри устройства, които са с проверено мощни батерии.
Масово хората, които товарят телефона по време на зареждане много скоро след това започват да се оплакват от малко караща батерия, месец-два до три максимум след покупката на телефона или таблета. Типичните душмани в това отношение са децата, които не им дреме особено от забележките, а после качествено опяват, че устройството умира рано-рано.
Така, че ако искаш ме слушай, аз просто споделям наблюденията си.
Цитирай

Няма такова нещо като проблем за използването на телефона и батерията докато се зарежда! На Li-ion клетки по никакъв начин освен температурата не оказва влияние на живота им! А в случая говорим за температури от 45С нагоре за дълъг период от време!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Теорията всички я знаем, ама практиката показва друго. После на мен се пада честта да пазарувам оригинални батерии, които при същия душмански режим на ползване пак се сдухват преждевременно, за месеци.
Не знам, безсмислено е да спорим. Нека всеки сам си преценява за него си, какво да прави.
Аз просто споделям опит, който ми излиза скъпо.
Детето ми съсипва непрекъснато батерии по този начин и то не китайски ментета, а купувани от Самсунг. Жената също не отстъпва много в това отношение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)