Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

(2019-03-15, 11:42:51)alexander_sirakov написа:  adb shell pm uninstall -k --user -0 com.samsung.systemui.bixby - команда за деинсталиране
adb shell cmd package install-existing com.samsung.systemui.bixby - команда за инсталиране

Давам ти като пример само с едно от приложенията на bixby. Ако искаш да махнеш всичко, теглиш си например Package list и оттам си вземаш пълното име на пакета. 
Този метод не деинсталира реално приложенията, а само ги скрива за потребител 0, който се явяваме ние, ако няма други на телефона. Приложението спира да работи и се скрива от менюто.

Колегата Мефисто Тук е направил тема за тази работа. Можете да хвърлите по едно око.
Цитирай
Аксесоари

моят S8+ е на почти една година и според accubat капацитета ми е на 85%. Нали самсунг парадираха че след 2 години ползване капацитета няма да падне под 95%? Има ли вариянт гаранционна смяна на батерия?
Цитирай

За това няма да ти я сменят никъде. Сменя се при поява на бъг т.е ако падне от 25% на 1 за 10 минути. Не се подменя, защото се е захабила от ползване.
Цитирай

(2019-03-24, 23:45:43)Deranox написа:  За това няма да ти я сменят никъде. Сменя се при поява на бъг т.е ако падне от 25% на 1 за 10 минути. Не се подменя, защото се е захабила от ползване.

ясно, а какви пари е горе доло една смяна на батерия?
Цитирай

Зависи къде. От 30 до 50+.
Цитирай

(2019-03-24, 23:36:35)Nllx написа:  моят S8+ е на почти една година и според accubat капацитета ми е на 85%. Нали самсунг парадираха че след 2 години ползване капацитета няма да падне под 95%? Има ли вариянт гаранционна смяна на батерия?

Nнад 80%нямаш шанс!
Цитирай

(2019-03-24, 23:36:35)Nllx написа:  моят S8+ е на почти една година и според accubat капацитета ми е на 85%. Нали самсунг парадираха че след 2 години ползване капацитета няма да падне под 95%? Има ли вариянт гаранционна смяна на батерия?

Ако е гаранционен иди в оторизиран сервиз с документите и поискай да ти замерят стойностите. Ако установят, че е с достатъчно намален капацитет ще ти я сменят безплатно. Може и поради друг проблем реално апарата да ти прави консумация. Ако настояваш все пак да си я смениш за твоя сметка мисля беше 70лв.. Дават гаранция и на новата.

Един от симптомите за лоша батерия е ако при повишена консумация изгася на момента или % падат рязко. При ниски температури също се проявява падането в бързи темпове дори и да не я използваш. И един съвет - не се оповавай на тези проценти от апп-овете.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Изглежда ми ОК за моя начин на ползване.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте, моля за мнение защото не съм компетентен, но мисля, че батерията ми пада бързо според вас добре ли се справя?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Ами не е много добре!!
Цитирай

На оптимизиран режим доста бързо пада батерията. На режим пестене изкарва много повече. Вие на кой режим правите по 5-6 часа СОТ? За Pie става дума

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
Цитирай

Това е режим пестене на енергиq на Pie
Цитирай

(2019-03-30, 06:38:26)Sadaglavo написа:  Здравейте, моля за мнение защото не съм компетентен, но мисля, че батерията ми пада бързо според вас добре ли се справя?

Не е добре. Намали малко осветлението на екрана и ще ти кара повече батерията.
Писал съм го 100 пъти.
Всичко живо напръчило екраните, като фенери и 'пада ми батерията бързо, екрана прегоря, грее ми телефона' и т.н.
Ми то не може хем фенер, хем телефон.  Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай

Моята яркост е 95% от времето на около 30% и пак е зле на Пай. На С5 беше и по-малко, но там екранът беше по-светъл на по-ниска яркост от на С8, което е странно. Уж с всяка нова джаджа ги правят по ярки.
Цитирай

Без да мога да дам ясни доказатества, искам да ви кажа, че след като се върнах от CRLB на CRKG, си възвърнах около 30% от батерията, които иначе биваха изхабявани с абсолютно същите програми, по същия начин на използване на телефона. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Тия дни си взех S8 plus втора ръка, и нещо не ме кефи батерията, пряко сили 5 часа sot на смесена употреба, половината ден на 4G, другата на wi-fi. Нормално ли е това, инсталирах AccuBattery и ми показва 81% battery health, не знам доколко може да се вярва на това. Но очаквах поне 6 - 6.30 часа екран да правя. Ето и едно скрийншотче:
Не го тормозя с игри, яркостта ми е под средната, махнал съм биометричното разпознаване.[Изображение: bea1084a10060dde8ed7e97ad8cd155d.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Доста прилича мисля на резултата от моя S8.[Изображение: 16680bc9aeb695b835da996a22195d6e.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-16, 20:36:26)whitehart написа:  Тия дни си взех S8 plus втора ръка, и нещо не ме кефи батерията, пряко сили 5 часа sot на смесена употреба, половината ден на 4G, другата на wi-fi. Нормално ли е това, инсталирах AccuBattery и ми показва 81% battery health,  не знам доколко може да се вярва на това. Но очаквах поне 6 - 6.30 часа екран да правя. Ето и едно скрийншотче:
Не го тормозя с игри, яркостта ми е под средната, махнал съм биометричното разпознаване.[Изображение: bea1084a10060dde8ed7e97ad8cd155d.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
На  колко месеца е !? не си споменал ,има ли остатъчна гаранция или не !Ако съдим по здравето на батерията бих казал,че са минали около 20/24 което значи че е съвсем нормално!
Цитирай

Декември 2017 е купен, в гаранция до декември 2019, 15 месеца е ползван

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-16, 21:55:23)whitehart написа:  Декември 2017 е купен, в гаранция до декември 2019, 15 месеца е ползван

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Мисля,че е съвсем нормален SOT.Ако не си правил хард ресет,можеш да го направиш ако желаеш .По принцип е добре за самия телефон да се изчисти ,защото не се знае как е ползван от предния собственик и какви приложения е ползвал също.След това направи и една калибрация на батерията и ще видиш осезаема разлика.Успех!
Цитирай

Чак пък осезаема ....
Иначе и за мен е в рамките на нормалното. Имай в предвид, че колкото повече си на WiFi толкова повече ще държи батерията. Мобилните данни харчат много. А след фабрични данни ще му трябват и няколко дни да поработи. Евентуално може да започне да държи и мааалко повечко (дано).

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

5 часа sot, май това му е стандартът засега. И хард ресет съм направил, това е първото нещо, което правя, щом взема нов телефон. Ама здраве да е. По-нататък може да пробвам смяна на батерия гаранционно, ако не се навият, ще си платя и така...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не е първа младост та може и да има нужда от подмяна на батерията. Нека да мине 1-2 седмици и ще разбереш реално как се държи.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna
Цитирай

Това е от преди малко. Днес над 6 часа sot при смесена употреба, доста по-добре отколкото първите дни, когато правеше по 4-5. Е, малко съм оптимизирал - нощен режим, тъмен уолпейпър, не знам дали оказват съществено влияние. Но така вече се ядва, 6 часа екран си е прилично.[Изображение: 2ad70311361edb4a6faaaf7835d8babc.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

След ъпдейта за Pie правя средно с по 1 час по-малко SOT. Трих кеша, връщах заводски настройки и нищо. Едвам го докарвам до 4-4:30 часа SOT. Почти толкова правех и със стария ми LG G3, който беше на почти 3 години, мина през 2 големи ъпдейта и никога не е връщан до заводски настройки, докато S8 е едва на 8 месеца и се чудя какво да го правя. Не съм инсталирал нови приложения, дори напротив - изтрих всичко, което не използвам често. Яркостта средно ми е около 40-50 %. Също така използвам тъмна тема, т.е. гледам да се възползвам максимално от ползите на OLED-a, AOD не използвам също. Истината е, че и така ми стига да изкарам деня с 1 зареждане в 99 % от случаите, просто ми е интересно как от Самсунг успяха да прецакат всичко с тоя ъпдейт. Някакви идеи?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)