Темата е заключена
Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 9 - слухове и спецификации
#51

(2018-06-18, 21:39:10)divna написа:  Новината малко остаря, но все пак - Galaxy Note 9 се очертава като значителен ъпгрейд за серията.

Не смятам, че това е истински рендър. Разликите от към рамки едва ли ще са толкова смалени, даже си мисля, че ще са като на S9.
Другото - часовникът е взет от Z серията на Сони Big Grin
Аксесоари
#52

@cinizam, а ти какво искаш да вземат ноча от iPhone X и да го сложат тука, и да го предлагат като иновация като другите марки ли? Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
#53

За 10 месеца никой не е в състояние да извади кой знае каква иновация. Както със всеки един нов модел той превъзхожда предходния с малко. За да си види прогреса между конкретен модел телефон са необходими не една а две години. И аз скам повече от всеки следващ телефон но то не става така лесно. Нормално е телефоните да се сменят през две години и тогава се удеща разликата пък и "инвестицията" е някак си по-приемлива. Обсъжданата по-оре статия е със смешно заглавие. По никакъв начин ако това ще е Нот9 то той непредставлява чак сериозна градиция на модела. Аз като такава вижда, размера на батерията, но това едва ли е причина да заменя Нот 8 с Нот 9.
#54

Предния панел на Note 9

[Изображение: DgBoiF9UcAATJY0.jpg:large]
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • Victormihov
#55

Същото с нови 2000 лв. отгоре. Както беше и с S9 спрямо S8.
Никога Samsung не са били толкова смотани и еднообразни.
Дори от година на година имаше някакви по-съществени неща, сега направо си е copy/paste и тапет с 9-ка на него, че като го сложиш на масата да не го объркат с 8-цата Big Grin
Който пък идеално се бърка с 9-ката със същия този тапет...

Единственото хубаво е, че няма notch.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • airbus
#56

Е какво да му е различното, ти кажи, с рамки трябва ли да го направят или с ноч, че да е различен, не е ли по-важно какво ще предлага? Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG, scorceni
#57

Копи пейст ама поне копват собствения си дизайн..не е като да е изрязан,без 3,5 мм,без слот за SD..без wireless charging..ако излезе с ноч и премахнат горните неща..ще си променя мнението.Да не ставаме овце и заблудени фенове,но нека си говорим реално..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • OliQueenBG
#58

(2018-06-21, 10:36:57)alisali1234 написа:  Същото с нови 2000 лв. отгоре. Както беше и с S9 спрямо S8.
Никога Samsung не са били толкова смотани и еднообразни.
Дори от година на година имаше някакви по-съществени неща, сега направо си е copy/paste и тапет с 9-ка на него, че като го сложиш на масата да не го объркат с 8-цата Big Grin
Който пък идеално се бърка с 9-ката със същия този тапет...

Единственото хубаво е, че няма notch.

Даже и пак много правят-ако бях аз, само слагам S10 отпред с някакъв "по-гъзарски" шрифт, вдигам с поне 500 лв отгоре цената и толко.
А следващата година слагам надпис S11 и вдигам цената с още 500. И така ВСЯКА година.
Мислиш ,че няма да го купуват ли?
Ще се скъсат!
Такива потребители да имаш е като да си в Рая... Big Grin
#59

(2018-06-21, 15:50:28)hazART написа:  Е какво да му е различното, ти кажи, с рамки трябва ли да го направят или с ноч, че да е различен, не е ли по-важно какво ще предлага? Big Grin

Е как пък да не е различен ? 
Само от Тетрис да не заведат дело за кражба на интелекруална собственост !?!?

https://mobile.twitter.com/UniverseIce
#60

С какво трябва да е по-различен точно? Нормално е всеки производител да се стреми към отличителен дизайн, нещото, което направиха само Сони и Самсунг, HTC не знам дали да ги включа при големите, понеже са бивш голям, както и Нокиа. Откъм новости вече е друго - всички производители страдат от липса на такива от около три години - само напудрени параметри, което говори, че оптимизацията е все по-нищожна. По-издръжливи батерии - не. По-нечупливи телефони - не. Само едно съотношение екран към тяло, което е подобрено. Така че на Самсунг е по-редно да се търсят други кусури, както и да им се признае, че се повтарям, редом със Сони, че запазиха достойнство.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG, Victormihov
#61

Никой не казва, че трябва да има вграден лазерен меч в Ноут 10... Телефона си е перфектен.
Новината, че ще е "значителен" ъпгрейд се коментира - оттам всички останали постове са абсолютен бълвоч и опити на някои хора да се изкажат.
[-] 3 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • milenvn, OliQueenBG, Victormihov
#62

Телефоните в този си вид вече достигнаха макса като функционалност. Супер бързи, страхотни камери, излишно високи резолюции на екраните, безрамкови екрани. От тук нататък как си представяте развитието? Какво генерално ново очаквате? Лаптопите да не би да готвят палачинки? От 20 години едно и също само по-мощни и с по-добри екрани. Е и тука ще е така. Хайде, ще сложат пръстовия под екрана голяма работа.
Опитаха преди време 3D екрани да правят не се получи. Та какво точно си представяте като иновации от тук нататък?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, Victormihov
#63

Тук всеки изкaзa мнението си, aз бих искaл новa технология зa бaтериите, тaкa че дa издържaт реaлно три-четири дни, a не кaкто досегa изкaрaш деня, aко остaне зa другия ден е бонус...

#TeamPixel
[-] 1 потребител изказва благодарност на kumbeto за това мнение:
  • Victormihov
#64

Аз бих искал всичко в едно устройство. Не искам да имам лаптоп за това, лаптоп за второ, един телефон в джоба, таблет ако ми трябва нещо средно между телефон и лаптоп. Samsung DEX е някаква стъпка към това макар много далеч от това което искам. Искам устройството в джоба ми да бъде всичко в едно. Като ми трябва можен компютър да става такъв с нещо подобно на DEX но с напълно функционален Windows, да го закачам към 10 инчов екран което да го превръща в таблет, да бъде телефон,, да бъде игрова конзола и така на татък. Но докато се развие технологията до положение да имаш Desktop CPU, GPU и всички характеристики в джоба ще мине още много години на иновации и напредък в технологиите каквито днес не можем и да си представим. Така че има още много на къде да се развиват нещата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 3 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • kayovas, scorceni, Victormihov
#65

(2018-06-23, 14:00:33)arrogant написа:  Телефоните в този си вид вече достигнаха макса като функционалност. Супер бързи, страхотни камери, излишно високи резолюции на екраните, безрамкови екрани. От тук нататък как си представяте  развитието? Какво генерално ново очаквате? Лаптопите да не би да готвят палачинки? От 20 години едно и също само по-мощни и с по-добри екрани. Е и тука ще е така. Хайде, ще сложат пръстовия под екрана голяма работа.
Опитаха преди време 3D екрани да правят не се получи. Та какво точно си представяте като иновации от тук нататък?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Представям си развитие. Примерно батерията да ми държи седмица-две,или поне да се зарежда за секунди. Примери много при други устройства. Също и по-сериозно качество на камерите. И цената да пада, а не да се вдига. Имаше и модел с вграден проектор.Можеше да доразвият тази идея и сега да има модели с прилични проектори, а те взеха, че забравиха. Но явно на някои като теб им стига, дори сме напред в развитието...
Всяко развитие се бави умишлено, за да смучат компаниите максимално.

Pixel 7 Pro Hazel 
#66

Има някои неща, които пречат на такова бурно развитие като физичните закони например.
Кои устройства имат батерии, които се зареждат за секунди, че ми стана интересно? Колко би живяла една такава батерия?
Кое друго устройство има такава изчислителна мощ, батерия 3000 mah и държи 2 седмици?
Проектор виждал ли си? Интересно защо ги правят толкова големи и с едни големи вентилатори, като могат явно според теб да ги набутат в 7-8 мм тяло?
На камерите кое точно не им харесваш? Като те се развиват най-динамично. Какви бяха камерите преди 5 години, какви са сега? Със сензор няколко милиметра какво повече искаш?
И кво викаш - сега батерия дето държи месец, догодина проектор, след година вградена мини прахосмукачка и цената наполовина...
Смучели компаниите. Не, за благотворителност работят. Ти ако си няма ли да смучеш?


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • Boby13, fifth_root, Nerdy
#67

(2018-06-24, 04:04:05)nanobanano написа:  Представям си развитие. Примерно батерията да ми държи седмица-две,или поне да се зарежда за секунди. Примери много при други устройства. Също и по-сериозно качество на камерите. И цената да пада, а не да се вдига. Имаше и модел с вграден проектор.Можеше да доразвият тази идея и сега да има модели с прилични проектори, а те взеха, че забравиха. Но явно на някои като теб им стига, дори сме напред в развитието...
Всяко развитие се бави умишлено, за да смучат компаниите максимално.

Засега такава батерия е само мечта, но в "мечтите няма цензура". А примери за такива батерии няма. 

Че се бави умишлено - бави се. Така е от десетилетия. Въпрос е докога ще продължават така и ще се гледа печалбата, а не развитието и достъпността до новото за по-добър живот. Във всеки аспект, тъй като тази алчност е навсякъде.
#68

И все пак алчността води до прогрес. Иначе какъв стимул биха имали технологичните гиганти да харчат милиарди в проучвания и привличане на най-големите умове?

Но се отклонихме вече достатъчно от темата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#69

За да наплюем Samsung и другите големи, та да може по-малките да копират после, и да го представят на по-евтина цена, което няма нищо лошо, но като няма какво да кажем поне да не пишем глупости, а да се научим да чакаме, то е ясно, че нещата няма да станат бързо, защото все пак трябва да печелят и те.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#70

Искам към 7  и нещо инча амолед дисплей, че 6 те и малко, вече ми поомръзнаха, и една 5000 мач батерийка..... Tongue
#71

(2018-06-24, 08:01:08)arrogant написа:  Има някои неща, които пречат на такова бурно развитие като физичните закони например.
Кои устройства имат батерии, които се зареждат за секунди, че ми стана интересно? Колко би живяла една такава батерия?
Кое друго устройство има такава изчислителна мощ, батерия 3000 mah и държи 2 седмици?
Проектор виждал ли си? Интересно защо ги правят толкова големи и с едни големи вентилатори, като могат явно според теб да ги набутат в 7-8 мм тяло?
На камерите кое точно не им харесваш? Като те се развиват най-динамично. Какви бяха камерите преди 5 години, какви са сега? Със сензор няколко милиметра какво повече искаш?
И кво викаш - сега батерия дето държи месец, догодина проектор, след година вградена мини прахосмукачка и цената наполовина...
Смучели компаниите. Не, за благотворителност работят. Ти ако си няма ли да смучеш?


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Самсунг имаха модел 2012година с вграден проектор и перките не му ги видях. Тая идея не я видях да я развиват, а модела не беше концептуален, а масов... Миналата година  няква фирма в Япония е пуснала такъв модел и пак не видях перки и голяма кутия... 
Има акумулаторна отверка, която се зарежда за 60 секунди. Корави винтовери, които се зареждат за 5-10 минути.

Pixel 7 Pro Hazel 
#72

Абе то, и моята Makitta (винтоверт) се зарежда за 5-10 минути... ама обема на батерията е колкото 20 Note 8 наредени един върху друг....
Хайде малко по сериозно!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
#73

Е да ама не задвижва софтуер и малки платки, а сериозна механика.

Pixel 7 Pro Hazel 
#74

(2018-06-24, 01:05:23)CuBG написа:  Аз бих искал всичко в едно устройство. Не искам да имам лаптоп за това, лаптоп за второ, един телефон в джоба, таблет ако ми трябва нещо средно между телефон и лаптоп. Samsung DEX е някаква стъпка към това макар много далеч от това което искам. Искам устройството в джоба ми да бъде всичко в едно. Като ми трябва можен компютър да става такъв с нещо подобно на DEX но с напълно функционален Windows, да го закачам към 10 инчов екран което да го превръща в таблет, да бъде телефон,, да бъде игрова конзола и така на татък. Но докато се развие технологията до положение да имаш Desktop CPU, GPU и всички характеристики в джоба ще мине още много години на иновации и напредък в технологиите каквито днес не можем и да си представим. Така че има още много на къде да се развиват нещата.
Имаше някакви наченки за конвергенция, но големите играчи ги спряха, защото не е в техен интерес в момента. Apple не искат да си унищожат продажбите, Google нямат десктоп ОС. MS за момента са извън играта.
Отдавна ми е мечта за "компютър в джоба". Към описаните от колегата неща ще добавя модулност на телефона - нещо, което също убиха.
Следващата голяма иновация, която ще отложи много всичко по-горе, са гъвкавите дисплеи. Ако им се получи на производителите, ще я развиват поне няколко години. Можем да забравим за всичко останало: големи батерии, конвергенция, модулност...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
#75

Малко информация и от sammobile - нищо взривяващо реалистичните ни очаквания Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)